NIEUWS- EN ADVERTENTIfgEM VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. I N°. '16. Negentiende jaargang. A0. 1878. Vrijdag 19 April, Buitenland. Binnenland. IT HT^PTT wuUiwIffl Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 cent, elke regel meer 71/2 cent. Groote letters naar het go tal gewone regels die zij heslaan. Ingezonden Stukken en Brievende Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Generaal Agentschap, NIJGH en VAN DITMAR, Algemeen Advertentiebureau te Rotterdam. OORLOGSBERICHTEN Londen, 14 April. Reuters-office meldt dat een telegram uit Berlijn aan de Cour- rier dlltalie zegtBismarck lieeft reeds te Londen en AVeenen stappen gedaan om eene overeenstemming tusschen de Kabi netten tot stand te brengen. Hij heeft, aan de Mogendheden medegedeeld, dat Duitsch- land al zijn invloed zou aanwenden ten einde llusland te bewegen aan het congres volledige bevoegdheid te verleenen om in de verandering van grondgebied, die het verdrag van San Stefano in Europa te weeg brengt, wijzigingen te maken, mits de Mogendheden als grondslag voor de be raadslagingen aannemen: den wederafstand van Bessarabie en de uitbreiding van Rus sisch grondgebied in Azie, met inbegrip van Batum, alsook dat de aan Rusland verschuldigde oorlogsvergoeding geen punt van discussie zal uitmaken, maar eene par ticuliere zaak tusschen Rusland en Turkije zal blijven. St. Petersburg, 14 April. De Agence Russe zegtHet artikel der Nordd. Allg. Zeitung, waarin betoogd wordt, dat Duitsch- lands bemiddeling alleen mogelijk is wan neer beide partijen concessien doen met bet oprecht verlangen om tot eene overeen stemming te komen, beeft alhier een gun- stigen indruk gemaakt, daar dat verlangen bier bestaat. Eene conventie, die in de plaats komt van art. 8 der vroegere overeenkomst, betreffende den doortocht van troepen over Rumeensoh grondgebied, zal met Rumenie gesloten worden, daar de eerste door den vrede vervallen is. De eerste gunstige indruk, dien prins Gortschakoffs memorie in Engeland maakte is weder aanmerkelijk geweken, niet het minst ten gevolge van het begeleidend schrij- van den Russischen rijkskanselier, dat twee dagen later dan do bijlage publiek gemaakt werd. Dit schrijven, dat tevens aan de Rus sische vertegenwoordigers bij de andere grooto mogendheden gezonden is, luidt sLord Loftus heèft mij de circulaire mede gedeeld, die de markies van Salisbury den 1 April aan de groote mogendheden verzon den heeft. Wij hebben haai nauwkeurig na gegaan en moeten de rondborstigheid erken nen, waarmede Lord Salisbury de meening vande Britsche regeering omtrent bet preli minaire tractaat van San-Stefano blootlegt. Wij zien in alle bijzonderheden de beden kingen van het Engelscb kabinet tegen dat tractaat opgegeven, maar wij hebben er te vergeefs de voorstellen in gezocht, die het zou willen doen om eene practische oplos sing van de tegenwoordige crisis in het Oos ten te verkrijgen. De markies van Salisbury zegt ons wat de Britsche regeering niet wil en niet wat zij wèl wil. Wij gelooven dat het zijn nut zou hebben, indien Z. Exc. wel evenzoo wilde doen kennen datbij verlangt, bet recht begrip van den toestand, voor zoo ver het de inzichten der Britsche regeering betreft. Wat het congres aangaat, ik kan slechts de gedragslijn in berinnering bren gen, die de Russische pegeering daarbij ge volgd heeft. Zij heef| den tekst van het preliminaire tractaat van San Stefano, met eene toelichtende kaart, aan de groote mo gendheden oilicieel medegedeeld. Wij heb ben er bijgevoegd, dat ieder der mogendhe den op het congres, indien liet plaats vond, volkomen vrijheid van oordeelen en hande len zou hebben, hetzelfde recht voor Rus land eischende. Wij kunnen niet anders doen dan die verklaring herhalen. Wil deze dépêche aan de regeering, waarbij gij geaccrediteerd zijt, mededeelen." België. De Kamer heefl'met 80 tegen 24 stemmen het wetsontwerp aangenomen op de vermeerdering van het aantal leden der Kamers. Het oorspronkelijk ontwerp, dat de vermeerdering vaststelde op 14 afge vaardigden en 5 leden van den Senaat, is geamendeerd. Na een lange discussie en door de krachtige pogingen van de lin kerzijde is de vermeerdering gesteld op 12 afgevaardigden en 4 leden van den Senaat. De weggevallen plaatsen zouden den cle- ricalen ten goede zijn gekomen. Voortaau zal de verdeeling en het aantal van de leden der Kamers geschieden met het oog op het cijfer der bevolking. F r a n k r ij k. Te Avesnes had dezer dagen het vol gende bloedige tooneel plaatsEen ge muilbande beer, door zijn geleider aan een ketting gebonden, was bezig zijne kunsten te vertoonen, terwijl een pakjesdrager, ze kere Joseph Mansy, tegen het afgerichte dier een soort van dans uitvoerde tot groot genoegen dor talrijke omstanders, toen een hunner op het heillooze denkbeeld kwam zijn dog op den beer aan te hitsen. Deze, herhaaldelijk gebeten, wierp zich woedend op den hond, ondanks de pogingen van zijn geleider om hem in bedwang te houden. Muilband cn ketting waren spoedig gebro ken en nu volgde er oen onbeschrijfelijk tooneel van verwarring. De reeds genoemde Mansy werd op de vreeselijkste wijze door het razende dier gehavend, terwijl ook een tweetal anderen ernstige wonden bekwamen om niet te spreken van ettelijke lichtere kwetsuren. Intussehen gingen werklieden en soldaten, met hooivorken en bajonnet- ten gewapend, op het brullende dier los, dat nu wond op wond bekwam, en ein delijk weer zon worden gemuilband. Van de ernstigst gewonden verkeeren een drie tal niet buiten gevaar, maar ook het ar me getergde dier werd zoo geducht toe getakeld, dat ondanks de zorgen van zijn meester, wiens handen het uit dankbaarheid likt, wel niet in het leven zal blijven. Italië. Men denkt te Rome den honderdsten verjaardag van Voltaire's dood te vieren, onder anderen door bet opvoeren van bet treurspel «Zaïre". De bekende tooneelspeler Salvini is uitgenoodigd daarin op te treden. 0.1. MAILDIENSTEN. Via Marseille, 19 April. Via Nieuwediep, 19 April. Via Brindisi, 26 April. Via Napels, 28 April. De Eransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. SLUIS, 18 April 3878. Een onzer geachte ingezetenen, do heer J. A. Steinz, sedert hot jaar 1837 organist in de Hervormde kerk alhier werd verleden Dinsdag in den ouderdom van bijna 73 jaren door den dood aan deze gemeente ontnomen. Verre zij het van ons dat wij zouden willen misbruik maken van het algemeen gezegde «Van de dooden niets dan goed"Ieder toch die den over ledene gekend beeft in zijne onderscheidene betrekkingen en diensten, die bij sedert een reeks van jaren heeft uitgeoefend, zal met ons moeten getuigen dat de oude heer Steinz iemand was, die steeds met ijver en nauwgezetheid alle functien beeft ver richt waartoe bij geroepen was. Als directeur van bet vroegere muziekgezelschap Apollo, als secretaris en medelid van de vereeniging metalen kruis en omstreken, als bode bij het gemeentebestuur alhier en in een woord als oud burger van Sluis, die met eene betrekkelijk geringe bezoldi ging een zwaar huishouden fatsoenlijk heeft groot gebracht, heeft hij zich altijd doen kennen als iemand van een vredelievend en opgeruimd karakter, die steeds tevreden was met het weinigedat hij bezat, zonder met een jaloersch oog neêr te zien op het te veel van zoovelen, wetende dat bet genoeg het bezit van overvloedige schatten verre te boven gaat. Gisteren, Woensdag, viel onzen oudsten burger van Sluis, de algemeen geachte beer T. J. Jansen, postdirecteur alhier, eene onderscheiding te beurt, die waar schijnlijk voor Nederland wel eenig in zijn soort zal zijn. De bijna Sojarige grijsaard toch, die niettegenstaande zijn hoogen ouder dom nog in staat is met een helder hoofd zijne uitgebreide werkzaamheden te verrich ten en na te gaan, ontving van de verze kering-maatschappij Securitas te Antwerpen een medaille met dit randschriftX. J. Jansen 5S jaren getrouwe diensten. Het hegeleidend schrijven, geteekend in naam der directie door den heer Arth. de Prèt Generaal-Agent dezer compagnie en ge dateerd uit Antwerpen van den 10 April 1878, bevat hot volgende

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 1