MMtf kkUtt ll NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N°. '15. Negentiende jaargang. A0. 1878. Vrijdag P2 April. Buitenland. Binnenland. SLÜTSBff Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiën: van 15 regels GO een elke regel meer 7y2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Generaal Agentschap, NIJGH en VAN DIÏMAll, Algemeen Advertentiebureau te Rotterdam. OORLOGSBERICHTEN. De Nord denkt dat er nog mogelijkheid is een congres te vereenigen; doch dat in alle geval Rusland geene reden heeft om te huigen voorde alleenstaande aanmatigingen van Engeland; wij zijn overtuigd, zegt het blad, dat Rusland dit ook niet zal doen. Engeland staat echter niet zoodanig alleen als de Nord dit wel schijnt te gelooven, want het gerucht van een verhond tusschen Engeland, Turkije, Griekenland en mis schien Rumenie blijkt allengs meer beves tigd tc worden. Het Tagblatt van Weenen verzekert dat het antwoord van Gortschakoff op de circulaire van lord Salisbury, van dien aard is, weinig hoop over te laten op vrede. Petersburg, April. Mei betrekking tot het bericht uit Londen, dat het Britsche kabinet geneigd is de onderhandelingen over het houden eener voorconferentie weder op te vatten, merkt het Journal de Saint Pelers- bourg op, dat het Russische Kabinet de zwonkingeu eenor zenuwachtige politiek rustig kan aanzien, daar het onveranderd in de ingenomen positie blijft. Bij volle vrij heid van discussie tot bereiking van over eenstemming omtrent allo wenschen, is het onwrikbaar besloten Ruslands recht als oor logvoerende en als Europeesche mogendheid te verdedigen. Petersburg, G April. De dagbladen be strijden eenparig de denkbeelden van ge matigdheid. Het Journal de Saint Peters bourg en de Agence Russe zeggen, dat En geland, door de waardigheid van Rusland in de zaak te betrekken, het in de onmoge lijkheid gebracht heeft zich naar zijne eischen te plooien. Londen, 6 April. In het Lagerhuis gaf sir S. Northeoto in antwoord aan Gladstone Ie kennen, dat het doel van Engelands eisch, betreffende het voorleggen van het tractaat in zijn geheel, dit was: om duidelijk en vooraf vast to stellen wat het congres rege len zou. Hij geloofde dut op deze eenvou dige en praktische wijze, Lij welke de Re geering volhardde, de belangen van het land en van den vrede beier gewaarborgd werden dan door het doen van onnoodige vragen. Petersburg, 8 April. De Agence Russe bericht opnieuw, dat er cenig uitzicht op het houden van een congres is ontstaan en spreekt officieel tegen hoe de Czaar zou hebben gezegd, dat de quaestie van Bes- sarabie niet voor behandeling op het congres vatbaar zou zijn. Grootvorst Michael, op perbevelhebber van het leger in Armenie, is alhier teruggekomen Parijs, 9 April. Men wil weten, dat de, crisis als geëindigd te beschouwen is. De keizer van Rusland heeft aan den keizer van Duitschland gevraagd, bij de Europee sche mogendheden in vredelievenden zin tusschen beiden te treden. Rusland zou eene minnelijke schikking toelaten op het verdrag van San Stefano en op de stichting van het vorstendom Bulgarije. Het ontslag van Gortschakoff is waar schijnlijk; zijn opvolger is nog niet bekend, doch graaf Schouwaloff zal het niet wezen. P r a n k r ij k. De 15 verkiezingen hebben plaats gehad voor de tweede kamer. Veertien dezer va caturen waren ontstaan door ongeldigver- klaring. In al deze gevallen zijn in plaats van de afgewezen officieele candidaten Republikei nen gekozen, zoodat bet getal van 363 spoe dig bereikt zal wezen. Uit Parijs wordt gemeld, dat pater Beckx, de 83jarige generaal der jezuïten- orde, ernstig ongesteld is. Het antwoord van keizer Wilhelm op den brief van Z. II. den Paus moet uiterst be leefd wezen. Daarin wordt gezegd, dat ook de keizer gaarne in hetero verhouding tot het Vatikaan zou komen, maar een grond slag voor onderhandelingen wordt niet aan- De Gaulois, een blad dat niet gewoon is lichtzinnig iets neer te schrijven, verze kert dat de Russische gezant te Parijs zich bij den minister van buitenlandsche zaken beklaagd heeft over de vijandige houding van het Journal des Débats en de Républiquo franqaise tegen Rusland. De gezant voegde er bij, dat zijne regeering het Fransche kabinet niet verantwoordelijk kon stellen voor hetgeen in gewone nieuwsbladen ge sebreven wordt; maar het Journal des Débats dat onder den invloed staat van den minister van fmantien, is in een bijzonderen toestand geplaatst, en dit kan ook gezegd worden van de Republiquefranqaise, het orgaan van Gambetta, die voorzitter is van de begroo- tings-commissie. De minister Waddingtou antwoordde enzegt de Gaulois, anders kon hij niet antwoorden dat Frankrijk voor zich onzijdigheid in acht neemt, dat de drukpers in Frankrijk vrij is en dat het kabinet in geen geval verantwoordelijk kan gesteld worden voor hetgeen de Débats en de Republique franqaise schrijven. Maar de Russische gezant was met dit antwoord niet tevreden, en de Soir en Telégraphe sporen thans de Franscho bladen in beschei den termen aan, behoedzaam te zijn. Bovenstaand bericht wordt in een tele gram aan do Köln. Zeitung bevestigd. On danks hot antwoord, door den ministerWad- dington aan den Russischen gezant gege ven, zegt hel telegram verder, heeft hij de dagbladen, met welke hij op vriendschappe- lijken voet staat, verzocht, voorzichtig in hunne polemiek te zijn. Op de Parijsche tentoonstelling zal een blok steenkool uit Pennsylvanie te zien zijn ter zwaarte van 10,000 kilogram. Te La Rochefoucauld werd den 22 Maart een man, oud 60 jaar, na een lang durige ziekte geacht den geest te hebben gegeven 48 uur later wilde men het lijk in de kist leggen, maar de zoon verzette zich hiertegen, want het lijk was niet koud en de leden hadden hunne buigzaam heid behouden. Sedert dien tijd is de toe stand onveranderd; het gelaat is niet bleek en het lijk heeft niets van de gewone stijf heid, die men bij lijken vindt, maar er is geen enkel teeken van leven. Italië. Te Milaan is een proces aanhangig, waarin elf advocaten als pleitbezorgers op treden. De firma Johann Maria Farina te Keulen heeft toch niet minder dan II handelaars in parfumerien aangeklaagd we gens het verkoopen van eau-de-cologno met vervalschte étiquetten. In eerste instantie is de klacht der firma gegrond verklaard en zijn de beschuldigden tot schadeloos stelling veroordeeld. SLUIS, 11 April 1878. Z. M. heeft den heer ds.H. Q. Janssen, te St. Anna ter Muiden, met ingang van 15 April a. s., benoemd tot schoolopziener in het 5e schooldistrict van Zeeland. Een treurig ongeval trof zekeren E., te Uehelen woonachtig. Hij en zijno echt- genoote verheugden zich sedert vier maan den in het bezit van allerliefste twee lingen. Zaterdag 11. gaf hij hen, toneindo hen zoette houden, oen staafje pepermunt, 't geen ze oppeuzelden. Den volgenden mor gen vonden de ouders tot hunne groote ont zetting de lijkjes hunner kinderen. De lijk jes zullen gerechtelijk geschouwd oil genoes- kundig onderzocht worden, teneindo na to gaan of werkelijk de pepermunt schadolijke bestanddeelen bevat to, dan of een andere oorzaak voor dezen plotselingen dood to vin den is. 't Is te hopen, dat van dit ongeval, niet eenig in zijn soort, door oudersen allen die met de zorg over kinderen zijn belast, nota worde genomen. De snoeplust der jeugd is groot, en vooral hebben de kinderen veel smaak in pepermunt. Vooral pepermunt met groene en blauwe kleur verdient strenge ont houding, daar deze bepaald vergiftige be standdeelen bevat. Vrijdagavond arriveerde te IJzendijke per omnibus van Breskens een net gekleed jongeling van 14 jaren uit Middelburg. Eonige kleine bijzonderheden wekten arg waan bij de bezoekers van het 1 jgemont.

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 1