UIT DE HAND TE KOOP Advertentiën. Verkoopingen Gezaagd IIOUT en KAPHOUT. visschers van Ileijst en Blankenberghe aan het aftuigen of stropen er van welke des avonds met de buit naar Belgie zijn ver trokken. Z. M. heeft aan J. Versluijs, uit Oost burg, op zijnverzoekeervol ontslag verleend alsleeraaraande rijks hoogerc burgerschool te Groningen. Uitslag der gisteren plaats gehad heb bende verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in de nieuwe kiesdistricten. Herstemming te Amsterdam tusschen de heeren mr. G. van Tienboven die 760 en mr. A. S. van Nierop die 743 stemmen verkreeg. Herstemming te Rotterdam tusschen de heeren J. van Stolk Jzn., die 833 en A. Ker- dijk die 810 stemmen verkreeg. Herstemming te Zevenbergen tusschen de heeren Diepen, die 703 en van de Werk, die 361 stemmen verkreeg. Herstemming te Hilversum tusschen de heeren Verver, die 471 en baron Schimmel- penninck van. der Oije, die 454 st. verkreeg. Herstemming te Winschoten tusschen de heeren Mulder, die 465 en baron de Vos van Steenwijck die 447 stemmen verkreeg. Goes. Gekozen de heer Mr. C. Th. baron VAN LIJNDEN VAN SANDENBURG, oud-minister van Justitie. Z. M. de Koning is van zijn gevatte kou nagenoeg hersteld. Deze ongesteldheid heeft Z. M. verhinderd, den heer mr. C. D. Asser te beëedigen als raadsheer in den Hooged Raad, zoodat o'ok de installatie is uitgesteld. -Z. M. de koning heeft het bescherm heerschap van het löeNederl. taal-en let terkundig congres in de 2e helft van Aug. a. s. te Kampen te houden, aanvaard;even eens dat over de tentoonstelling, welke te Amsterdam gehouden wordt van voorwer pen, door den werkman in vrijen tijd ver vaardigd. Overleden de heer F. J. J. baron van Heemstra, lid der tweede kamer. Men schrijft uit 's Gravenkage, 21 Fe bruari Het konings-concert van de nationale zangschool is in alle opzichten naar wensck geslaagd. Als gasten werkten mede de hee- ron W. Dekkers uit 'sBosch en do Goeij uit Leiden. Beide heeren verwierven een schit terend succes in de duos, die zij ten gekoore brachten, de laatste mede in zijn solo's in Floris de Vijfde. Hot Journal de Bruges bevestigt hot bericht van het Journal de Gand, dat de regeeringen van Belgie en Nederland- het eens zijn geworden over de quaestie van het kanaal van Ter Neuzen, en voegt er bij dat het gesloten tractaat volstrekt geen be trekking heeft op de zaak van den Luiksch- Limburgschen spoorweg en nog minder op die van den Grand Central. Dit bericht sluit nog niet in zich dat, ge lijk vroeger door het Journal de Gand ge meld vverd, het tractaat reeds onderteekeud zou zijn, De Gentsche Cercle Commercial et Industriel hoeft dit laatste zelfs bepaal delijk tegengesproken en in het Journal de Gand medegedeeld dat, naar do Bel gische minister, van bui tenlandsche zaken haar meldde, in den loop van het tegen woordige zittingjaar veimoedelijk een wets ontwerp tot bekrachtiging der nieuwe con ventie aan de kamers ingediend zal wor den. Het Journal de Gand voegt hier nog hij dat, volgens haar inlichtingen uit den Haag, de grondslagen voor het tractaat den 19en dezer tusschen de beide regeeringen wa ren vastgesteld. Op het oogenblik echter dat het voorloopige tractaat onderteekend zou worden, was eene kleine moeielijkheid gerezen, die nog niet opgelost, doch niet van zooveel gewicht is, dat men aan het spoedig tot stand lcumon der overeenkomst behoeft te twijfelen. GEMENGDE BERICHTEN. Donderdag jl. heeL de justitie uit Mid delburg zich hegeven naar Krabbendijke, ten einde aldaar onderzoek te doen in de zaak van denontslagen gemeente-ontvanger. Het schijnt dat or een betrekkelijk vrij groot tekort in de kas was en dat er ook nog andere feiten aan liet licht zijn gekomen; op bevel van den rechter-commissaris is hij voorloopig aangehouden en in het huis van arrest te Middelburg overgebracht. 't Is de grooto meerderheid onzer na tie, zegt de Groninger Courant, maar niet uit het hoofd te praten, dat wij te een of an deren tijd door onze oostelijke naburen zul len worden ingeslikt. Het publiek kent een voudig de overwinning toe aan het grootste bataillon en vraagt niet, of wij ons ook in een positie kunnen bevinden zoo voordeelig, dat wij het groote leger kunnen afweren. Bovendien vergeet men, dat de verbetering der vuurwapenen, de algemeens dienstplicht, de groote hervormingen op militair gebied eer uadeelig zijn voor de groote, veroveren de, offensieve en voordeelig voor de kleine, verdedigende staten. Uit het gebeurde met Plewna is moed te trekken. Of het Duitscbe volk, dat langzamerhand mondig wordt, een ongemotiveerden offensieven oorlog te gen ons land zal willen, is nog zeer de vraag. Maar in allen gevalle, indien wij ons verdedigen willen met de middelen, die ons ten dienste staan, dan zullen zelfs do «zegerijke" helden van de laatste oorlogen zich nog wel eens bedenken, eer zij tot een oorlog met Nederland durven adviseeren. Als men dagelijks deehroniek van misdaden, ontvreemdingen en valschhcden in geschriften nagaat, doet hot een ieder, wiens hart voor beschaving klopt, treurig aan, daarin namen te vinden van personen, die door hun stand en opvoeding, tegen elke verdenking gewaarborgd moesten zijn, en niettemin zich schuldig maken aan misdrij ven, waardoor zij hifii geheele familie ont- eeren. Deluxe, de overdreven eischen, die de tegenwoordige wijze van leven stelt, de verleiding en het toenemend aantal van ver makelijkheden, mogen «het moeten mee doen" als verontschuldiging doen gelden; niet altijd mag dit in de schaal der gerech tigheid een tegenwicht geven. Zoo lezen wij nu wederom dat een commies van het postkantoor (e Rotterdam, in hech tenis genomen werd, onder verdenking van zich te hebben schuldig gemaakt aan ont vreemding van gelden, die in den laatsten tijd gemist werden. In onzen tijd mag het inderdaad gezegd worden, dat het sterke beenen moeten zijn, die de weelde kunnen dragen. Rep. Den 21 Febr. heeft te Meerssen de be grafenis plaats gehad vau den aloni beken den heer P. Regout, fahriekant in aarde werk, oud lid van de eerste kan-er der sta- ten-goneraal, commandeur der orde van den H. Gregorius den Groote, commandeur der orde van het H. Graf, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, van het Legi oen van Eer van den Leeuw van Zahringen, enz. enz. Het aantal personen, daarbij te genwoordig, bedroeg ruim 3000. Een expres-trein uit Maastricht voerde 2000per sonen aan. BROODZETTING. SLUIS, 25 Februari 1878. Grof'Tarwe Brood 13'A cents per kilo. Rogge 10?/« ii MARKTBERICHTEN. Sluis, 26 Februari 1878. Boter 65 c. per 'h kilogram. Eijeren f 0,70 r. 26 stuks. Oostbui-g, 27 Februari 1878. De markt redelijk goed van granen voor zien zijnde, was de handel weder niet vlug eu bleef alzoo weder veel onverkocht zoo wel wegens te hooge vraagprijs als door de minne kwaliteit. Er werd besteed voor Tarwe f9,00 a 11,00, Rogge f 7,75 ii8,00, Wintergerst, f 7,80 a f 8,15, Zomergerst f6,50 a f7,00, Paardeboonen f 7,50 a f8.00, Haver f 3,00 a f 4,25, erwten f 8,50 a 10,00, Kanariezaad f 8,50 a 9,25. Slechts goede producten roepen concur- .rentie in 't leven. l)e teercapsules van Guyot, die zulk eene heilzame uitwerking hebben in geval van verkoudheid, catharren, bron chitis en teering, zijn ontelbare keeren na gemaakt. De heer Guyot kan slechts instaan voor die flacons waarop zich zijne liandteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn- van De Notaris K. F. Koksma te Sluis, zal in het openhaar verkoopen fl. Op Vrijdag 1 Maart 1878, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van Mons. F. B. MURIJN, te Sluis, eene partij gezaagd Hout, als Dorscli- deelen, Planken in soort, Kepers, Panlat ten enz. alsmede Kruiwagens, 1 Rolblok, Ladders in soort, Balien, 1 Hondenkar, een goed- loopend Biljart met toebehooren en andere Roerende Goederen, alles aanwezig vóór- en achter het huis bewoond door den verzoeker, staande te Sluis aan de Nieuwstraat. B. Op Zaterdag 2 Maart 1878, des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke van Mons. W. KOUWE, te Sint Kruis 25 koopen zwaar geslagen Wilgen KAPHOUT, aanwezig op de door den ver zoeker bewoond wordende hofstede te Sint Kruisin den ffoodsvlietpolder, en C- Op Dinsdag 5 Maart 1878, des voormiddags 10 uur te Aardenl/nrg, ten verzoeke van F. B. JACQUES en an deren aldaar 40 koopen Olmen Blokken, 6 koopen dito Stokken, 10 koopen dito Mutsaarden, 5 koopen Spaanders, 40 koopen Planken in soort, eenigekoopen Olmen Planken, bestemd voor Bladen van Tafels, 6 Beuken stukken, 10 koopen eiken Palen, dienstig voor alle werk, eenige Bailies en Vcrmaakhout, be nevens 20 Varkens in soort en 2000 Kilo grammen Aardappelen. Een en ander uitgestald op het marktplein te Aardenburg en op het hofplein van F. B. JACQUES voornoemd. Betaling op 4 maanden ten kantore van den Notaris aerdooreiv te Aardenburg aDes namiddags ten 2 ure, ten ver zoeke van het Bestuur van den Polder Be- wester Kede benoorden St. Pietersdijh, 35 koopen geslagen Kaphout, liggende in de gemeente Heille, in voor noemden polder, op den Hoogeweg, nabij de KrvAsschans pn b. ten verzoeke van Mejufvrouw de Wed. S. LAKO, landbouwster te Heille 25 koopen zwaar geslagen Wilgen- en Populieren Kaphout, liggende op hare hofstede aldaar. ZEGT HET VOORT. een in 1876 gebouwd WOONHUIS en ERF, staande en gelegen te St. Anna ter Muiden, kadastraal bekend Sectie A, n°. 441, ter grootte van 1 Are 47 Centiaren. Te bevragen hij den eigenaar L. de KUI PER te Sluis, of ten kantore van den on- dergeteekende, Notaris aldaar. K. F. KOKSMA.

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 3