Advertentiën. Verkoopingen Gezaagd HOUT en KAPHOUT. GEMENGDE BERICHTEN. Door hot hoofdbestuur van liet Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden is besloten aan de verminkten in den strijd met Atchin, als deelgerechtigden in het Fonds opgenomen, voor het jaar 1878 eene ver hooging van 150 pCt. boven hunne gewone gratificatie toe te kennen; te bestrijden door de renten van 's Konings geschenk ter gele genheid van Zr. Ms. 25jarige regeeriug. Het aantal dier verminkten bedraagt 99. De volgende curieuse advertentie, leest men in de N. G. Ct. van Woensdag 30 Januari «Vijf gepensioneerde officieren of onder officieren, hun toestand wenschende verbe terd te zien, kunnen dadelijk «vast werk" bekomen. Conditiën: Deftig voorkomen, kennis van het wegen en de kwaliteit van brood, vrij van sterken drank, kuisch in alle zaken, in het bezit van oen zwart la- kensch pak, liefst nieuwen hoed en Zondags altijd in de stad. Adres met franco brieven, onder de zin spreuk «L'Union fait la force," aan een kiescollegie van een stad in Zuid-Holland. Dat een paard meer dan eenig ander onzer huisdieren aan oogziekten lijdt,wordt door deskundigen aanverscheidene oorzaken toegeschreven en wel door 1. de verkeerde plaatsing, die men aan den ruif geeft, waar door stof, kafnaalden en dergelijke gemak kelijk in het oog vallen. 2o. De ooglappen van het hoofdstel, waardoor het paard ge dwongen wordt zijn oogen meer naar voren te richten dan met de natuurlijke gesteld heid overeenkomt; hierdoor ontstaat geprik kelde toestand der oogspieren; de ooglappen verhitten ook de oogen op onnatuurlijke wijze. Men vindt dientengevolge veel meer oogziekten bij tuig-dan bij rijpaarden. 3. De bijtende ammoniacale uitwaseming van den paardenmest. 4. Do duistere stallen,' of ook de ondoelmatige wi jze, waarop men het licht in den stal laat vallen. Hierbij wordt nog gevoegd dat hot paard, door den aard der werkzaamheden die het moet verrichten, meer dan onzo andere huisdieren blootstaat aan het vatten van koude en katarrhale ziekten ook der oogen. Over de beruchte «heilige vlag" der Turken, die de sultan in het begin van den oorlog ontrold zou willen hebben, heeft men in den laatsten tijd niets meer verno men. Volgens een degelijk blad, de Nordd. Allgemeine Zeitung, zou hiervoor eene goede reden bestaan, namelijk dat men te Ivonstantinopel dit palladium, de vlag van den profeet, niet meer bezit. Een Italiaan zou de vlag reeds vóór geruimen tijd van de bewakers der groote moskee gekocht en aan het museum te Turijn ten geschenke gege ven hebben. Bij het in het land laten of verweiden van koeien stooten zij elkander dikwijls de horens af. Natuurlijk worden zij hierdoor geschonden, 't geen de waarde der beesten bij verkoop vermindert. Om dit afstooten te voorkomen, begint men in Friesland het volgende middel toe te passen Men be strijkt de horens en de banden met azijn; de koeien bereiken elkaar nu wel evenzeer, maar de zure reuk oefent, blijkens de on dervinding, zooveel invloed uit, dat zij zich van elkandereu verwijderen en het stooten nalaten. Vrijdagnacht zagen eenige personen te Amsterdam door een venster van een ge deeltelijk onbewoond huis in een kamer een man tegen den wand hangen. De politie werd geroepen; zij verschafte zich toegang tot het huis, trad de kamer binnen, wilde de man afsnijden en vond een jas, die aan een kapstok hing. Tengevolge van de te Dordrecht heer- schende mazelen-epidemie, zijn er van de 360 kinderen, welke de stedelijke bewaar school aldaar telt, thans slechts 16, die de school bezoeken. Het is dus te verwachten, dat zij, evenals de diakonie-bewaarschool, spoedig geheel ontvolkt zal zijn. In de N. R. Ct. komt de volgende ad vertentie voor «Theaste Athambra, Korte Hoogstraat, no. 28. Extra geëngageerd voor slechts eenige dagen de familie Harper, die bet rechterbeen in den burgeroorlog vaa Amerika hebben verloren en slechts met een been horlepijp, schaatsenrijden en dansen, even zoo goed als met twee beenen, met me dewerking van verder personeel." Die «familie" met éen been zal ongetwij feld veel publiek trekken. Door de reeders van de Friesland, de heeren Ruys Co., is ten behoeve der na gelaten betrekkingen van genoemd schip, van Z. K. H. Prins Frederik eene bijdrage van f 300 ontvangen. Het N. y. d. Dag kondigt aan, dar het opnieuw den prijs zijner adyertentien verhoogt en met 1 Febr. op 25 ets. per regel brengt. Het begon met 15 ct. per gewonen regel, en staat thans reeds met de groote regels van het Handelsblad gelijk. Als een bewijs dat de handel in Am sterdam gedrukt is, wordt medegedeeld, dat uit vijf der grootste manufactuur-eta- blissementen niet minder dan 36 jongelie den hun ontslag hebben ontvangen. In een groot bloemenmagazijn zijn vier van de negen jufvrouwen naar huis moeten gezon den worden. Woensdag had in de cathedraal te 's Boschdeplechtige installatie plaats van den nieuwen bisschop, Z. D. H. Mgr. A. God schalk, die daarna zijn eerste pontificale mis opdroeg. In een te Brussel verschenen geschrift wordt beweerd, dat do Nederlandsche re geering den afkoop van do lijnon van den Grand-Central tot voorwaarde zou willen stellen voor de nog altijd aanhangige rege ling omtrent de verbreeding van het kanaal van Ter Neuzen. Een der levende afgoden van Siam is onlangs gestorven, de oudste u. 1. der witte olifanten. Het beest was in 1770 geboren en werd evenals zijn collega's door het volk aangebeden en met de rijkste geschenken begiftigd; het bezat zijn eigen paleis en droeg een harnachement, dat schitterde van tallooze edelgesteenten. Verscheidene man darijnen waren aan zijn dienst verbonden en voedden hem met koek en suikerriet. De koning van Siam is de eenige voor wien hij dekniemoestbuigen, eene beleefdheid welke door dezen steeds op dezelfde wijze werd beantwoord. De begrafenis van het dier was vorstelijk. BROODZETTING. SLUIS, 4 Februari 1878. Grof Tarwe Brood 13'/2 cents per kilo. Rogge IO'/j ii ii MARKTBERICHTEN. Sluis, 5 Februari 1878. Boter 65 c. per 'A kilogram. Eijeren f 0,85 26 stuks. Oostburg, G Februari 1878. Tengevolge lager afkomende berichten der hoofdmarkten, verkeerde ook hier de graanmarkt in eene zeer lustelooze stem ming en werden slechts enkele partijtjes tarwe verhandeld. In gerst ging bet beter en ruimde bijna alles op, voor haver en paardeboonen was ook iets meer vraag te bespeuren, doch het overige genoot weinig attentie. Er werd besteed voor Tarwe f9,00 a 11,00 Rogge f 7,50 a 8,00, Wintergerst, f7,75 a f8,10, Zumergerst f6,25 a f6,80 Paardeboonen f7,25 a f8,00, Haver f 3,00 a f 4,25, erwten f 9,00 a 9,80, Kanariezaad f 8,50 a 9,25. Iedereen weet, hoeveelborstdranken, patés en siroopen men gewoonlijk gebruiken moet ter genezing van eene verkoudheid, cath'arre, of bronchitis. De nieuwe behandeling dezer ziekten door de teercapsules van Guyot, kost slechts zes a acht centen daags. Men behoeft slechts twee capsules.hij eiken maal tijd te nemen en dikwijls doet de weldadige uitwerking zich reeds terstond gevoelen. Ten einde zich voor de talrijke namaaksels te vrijwaren, moet men de handteekening van den heer Guyot, in drie kleuren gedrukt op elke flacon, eischen. In de meeste goede 'apotheken zijn de teercapsules van Guyot te verkrijgen. Voor de blijken van belangstelling den 4den Februari ontvangen, betuigt de on- dergeteekende zijnen hartelijken dank. J. KNOTTENBELT. Sluis, 7 Februari 1878. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, zoo van hier als elders op den 5 dezer ontvangen, betuig ilc door dezen mijnen hartelijken dank. Ade. van den BROECKE. Aardenbueg, G Februarij 1878. Langs dezen weg betuigen wij onzen oprechten dank, voor de belangstelling en hartelijke deelneming op verschillende wij zen, zoo van hier als van elders ondervonden, gedurende het lijden en na het afsterven van onze innig geliefde moeder J.C. MULLIE Wed. J. Rosseel, laatst Wed, W. C. van de Vijver. Namens de familie, JACs. ROSSEEL. C. VAN MELLERosseel. Wed. S. Lako. Aaedenburg, 1 Februari 1878. van De Notaris Si. F. lioksuia te Sluis, zal in het openbaar verkoopen A. Op Vrijdag 1 Maart 1878, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van Mous. F. B. MURIJN, te Sluis, eene partij gezaagd Bout, als Dorsch- deelen, Planken in soort, Kepers, Panlat ten enz. alsmede Kruiwagens, 1 Rolblok, Ladders in soort, Balien, 1 Hondenkar,' een goed- loopend Biljart met toebehooren en andere Roerende Goederen, alles aanwezig vóór- en achter het huis bewoond door den verzoeker, staande te Sluis aan de Nieuwstraat. B. Op Zaterdag 2 Maart 1878, des namiddags ten 2 ureten verzoeke van Mons. W. KOUWE, te Sint Kruis, 25 koopen zwaar KAPHOUT, aanwezig op de door den verzoeker bewoond wordende hofstede te Sint Kruis, in den ffoodsvlietpolder, en C- Op Dinsdag 5 Maart 1878, des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke van het Bestuur van den Polder Bewester Eede Benoorden SI. Pietersdijk, 35 koopen geslagen Kaphout, liggende in de gemeente Ilcille, in voor noemden polder, op den Hoogemeg, nabij de Kruisschans. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 3