HH. LANDBOUWERS. Advertentiën. TE KOOP DIENSTBODE. Een voorbijganger die hom zag nederzin- ken, snelde toe; doch reeds was het te laat om hulp te biedende waardige, algemeen geachte man was niet meer. Mr. Pape was officier van justitie te 'sHer- togenboseh in 1S54 tot raadsheer in den Hoogen Raad benoemd en 17 jaar later werd hij geroepen den zetel van vice-president in te nemen, dien hij bekleedde tot dat hij nu onlangs tot De Graves opvolger werd be noemd bij 's Ivonings besluit van 9 Nov. 1877. Naar zijn leeftijd en gestel had men zich mogen vleien, dat hij nog langen tijd aan het hoofd had kunnen staan van Neder- landsch hoogste vierschaar. Mr. Justus Dorotheus Willem Pape toch was geboren te Renswoude, den 1*0 September 1812. Gedurende zijnerechterlijke loopbaanwaar in hij zich door groote en degelijke rechts kennis onderscheidde, ontving hij de on- derscheidiugsteekenen van ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en van groot-officier der orde van de Eikenkroon. Omtrent de benoeming van een Bel gisch kunstenaar (den heer J. Dupont, die nog nimmer een noot van een Nederlandsch toonkunstenaar heeft doen uitvoeren) tot Nederlandsch afgevaardigde bij de muziek- commissie der wereldtentoonstelling van 1878 te Parijs, zegt het muzikaal tijdschrift Caecilia «Het mag verwondering baron, dat Zweden en Noorwegon een eigen com missaris heeft, terwijl Nederland op sleep touw wordt genomen door Belgie met Zwit- laud en Luxemburg Beteekenen wij dan «zóó weinig" op muzikaal gebied Dezer dagen werd melding gemaakt van een persoon te Wildervank, die, om het koninkrijk der hemelen te verdienen, be sloten had veertig dagen te vasten, althans geene vaste spijs te gebruiken en niets dan koffie te drinken. Zijn vrouw, die, wegens de hardnekkigheid waarmede de proef werd voortgezet, voor het lichamelijk welzijn van haar echtvriend begon to vreezen, heeft aan do zaak een eind gemaakt door een barer bekenden, een behendig huikspreker, tot oen bezoek uit te noodigen. Toen uit den schoorsteen een stemme klonk «Jan, de dagen der vasten zijn voorbij, cel weder," heeft do man dit voor goede munt opgeno men en zijn proef gestaakt. In de Arnh. Ct. geeft een inzender in bedenking om het bronzen muntstuk van 2'A cent, dat spoedig zal worden in gevoerd, niet zooals door sommigen reeds is voorgesteld den naam van «kluit" of «groot" maar dien van «viertje te geven. Ons dunkt, dat die naam zeker pas sender is dan één der heide eersteen wanneer men gelijk genoemde inzender ook opmerkt aan het vierde gedeelte van een gulden den naam van «kwartje" geeft, kan men zeker met evenveel recht een muntstuk, dat het vierde gedeelte van een dubbeltje waard is, een «viertje" noemen. We weten niet, of van Regeeringswege een officieele naam zal worden vastgesteld; zoo niet, dan zal zeker het volk zelf wel voor een beteren althans korteren naam dan «twee en een halve centstuk" zorg dragen. (G. C.) Een kluit is trouwens in Belgie een 10 centimes- of 5 centstuk, de stukken van 2'A cent noemt men halve kluit. Voor de nagelaten betrekkingen van de 57 man der equipage van de Friesland is aan het bureau van het Vad. o. a. ont vangen van B. te Heinkenszand per post wissel f 25. Te Groningen heersekt het roodvonk epidemisch. Enkele gevallen met doodelijken afloop hebben zich voorgedaan. In Drenthe heerscht, vooral onder de vette varkens, in hooge mate de varkens ziekte. Te Amsterdam wordt nog steeds druk gestolen, in de laatste dagen vooral in de buitenwijken, door insluiping in winkels en woonhuizen. Men verdacht knapen, doch het is gebleken dat de diefstallen meest alleen gepleegd zijn door eene vrouw, die ontdekt werd, toen zij juist een stuk zeil- looper wegnam. Voorts zijn een oneer lijke bakkersknecht en een dienstbode, die een goud tientje stal van haar meesteres, gearresteerd, terwijl ook een bende van 5 jeugdige dieven naar de gevangenis ge bracht is. Zij stalen worst, spek, taartjes, kleine manufacturen, schoenen en laarzen, enz. en verdeelden de opbrengst van het beleende. Dagen achtereen bleven zij uit het huis hunner ouders en sliepen 's nachts gezamenlijk op eene schuit, in een trap of den een of anderen hoek, om 's morgens maar weer in tijds op avontuur te kunnen uitgaan. INGEZONDEN STUKKEN. Adelaarsvaren of Adderkruid, in het Latijn Pteris aquilina genaamd, gloeit op hoogen beschaduwden zandgrond. Zij behoort tot de zoogenaamde Poly- podiaeeëen of Ringvarens en overwintert met een' horizontaal voortkiuipenden wor telstok, waardoor zij, zooals in Engeland, waar zij zeer algemeen is, een lastig on kruid is. Hare bladeren worden wel gebruikt tot bet vullen van bedden. 17 Januari 1878. X. BROODZETTING. SLUIS, 21 Januari 1878. Grof Tarwe Brood 14 cents per kilo. Rogge lOVi MARKTBERICHTEN. Sluis, 22 Januari 1878. Boter G5 c. per 'A kilogram. Eijeren fl,30 26 stuks. Ooslbui-g, 23 Januari 1878. Bij ruimen aanvoer en beperkte kooplust ging er nagenoeg in tarwe weinig om. Gerst was weder goed gevraagd en ruimden tot ruim vorige weekprijs gretig opvoor overige graansoorten de vraag ook beperkt zijnde, bleef' grootendeels onverkocht. Prijzen waren voor Tarwe f 00.00 a 00,00, nieuwe dito f9,50 a 11,50, Ilogge f7,75 a 8,20, Wintel-gerst f 7,70 a f8,00, Zumergerst f5,75 a f6,60, Paardeboouen f7,00 a f8.00, Haver f3,00 a 4,50, erwten f 9,00 a 10,00, Kanariezaad f8,50 a 9,25. Een ieder weet, welk een heerlijk genees middel de teer is in geval van bronchitis, teering, catharren, verkoudheden en in 't algemeen tegen alleaandoeningen van bron- ches en longen. Vele zieken helaas voor wie dit genees middel uitstekend zou wezen, gebruiken de teer niet, betzij uit tegenzin tegen den smaak, hetzij dat het hun verveelde om het feer- watcr klaar te maken. Dank zij het geniale denkbeeld van den heer Guyot, Pharmacien te Parijs, hebben al die min of meer recht vaardige grieven van de zieken opgehouden te bestaan. Het is den heer Guyot gelukt de teer te omgeven met een licht bedeksel van door schijnende gelatine ee er ronde capsules van te maken ter grootte van een pil. Deze cap sules kan men zeer gemakkelijk innemen op 't óogenblik dat men gaat eten; ze hebben volstrekt geen smaak. Zoodra ze in de maag komen smelt de gelatine en wordt de teer opgenomen. Deze capsules zijn zeer duur zaam, zóó zelfs, dat de capaules van een aan gebroken flacon nog na jaren te gebruiken zijn. De teereapsules van Guyot zijn een zeer rationeel geneesmiddel, dat niet meer kost dan zes of acht centen daags en tevens ontslaat van het gebruik van alle borst- kruiden. De beer Guyot kan slechts instaan voor die flacons, vaaropzich zijnebandteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn. Door tussckenkomst van bet algemeen Advertentie-Bureau van de firma NIJGH VAN DITMAR te Rotterdam dat voor iedereen die van diens intermediair voor zijne Advertentien gebruik maakt, Catalo gussen, lijsten, enz., beschikbaar stelt worden Advertentien in alle mogelijke bin- nen-en buiteniandschecouranten derWereld geplaatst. Slechts één afschrift is noodig, onverschillig voor hoeveel bladen een Ad vertentie opgegeven wordt; voor vertalin gen in vreemde talen wordt kosteloos zorg gedragen, terwijl voor de spoedige vervaar diging van bij Advertentien behoorende clichés aan hunne inrichting tegen billijke vergoeding gelegenheid bestaat. Is eenmaal zulk een cliché vervaardigd, dan kunnen in zéér korten tijd honderden afgietsels, ten dienste voor verschillende Dag-, Week- en Advertentiebladen geleverd worden. Aan genoemd Advertentie-Bureau is ook verbonden de uitgave van den alom beken den en verspreiden Aankondiger. De Advertentien, die voor verschillende couran ten ter plaatsing worden opgegeven, kun nen op verzoek a 10 Cents, in plaats van a 15 Cents per regel, in genoemden Aan kondiger worden geplaatst. Voor de vele blijken van belangstelling zoo uit deze plaats als van elders gisteren ontvangen, betuig ik mijnen welmeenenden dank. Sluis, 24 Januari 1878. J. M. HENNEQUIN. Voor de vele bewijzen, zoo van binnen als buiten de gemeente ontvangen, bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote, betuigen ondergeteekende, kinderenen naast- bestaanden hunnen hartelijken dank. I, de BRUIJNEBeevet. St. Anna tee Muiden, 24 Januari 1878. Beste nieuwe "Wollen Matrassen die niet zijn beslapen in onderscheidene grootte en zwaarte. Te bevragen hij A. ZONNEVIJLLE Mz. te Sluis. De ondergeteekende maakt kenbaar, dat er hij hem te bekomen zijn GUANO en alle soorten van KUNSTMÉSTSTOFFEN. Om alle bedrog te voorkomen zal elk land- houwer, die van hem koopt, hekend ge maakt worden met de samenstelling der- meststoffen; tot waarborg dezer samenstel ling zullen de koopers het recht hebben, de meststoffen te laten ontleden door een vreemd scheikundige op kosten van den verkooper. FR. VAN MALDEGEM, Scheikundige te Sluis. NB. Om de Meststoffen intijds to kun nen bezorgen worden HII. Landbouwers verzocht hunne bestellingen te doen voor half Februari. Bij Mej. J. DE DIE te Sluis wordt tegen Mei gevraagd een flinke Adres in persoon.

Sluisch Weekblad | 1878 | | pagina 3