TE PACHTEN ROERENDE GOEDEREN Advertentiën. Verkooping WOON- en PAKHUIS SLUIS. Vrijdag 23 November 1877, uit de hand te koop, Populieren Boomen, ge zaagd Ho ui Varkens enz. TE HEILLE. Maandag 26 November 1877, wil, mij voorkomt geheel onnoodig te zijn, omdat de stelling zeker niet gewaagd is dat dit den mcnschen tegenover elkander in de zamenleving past), wil ik trachten aantetoonen dat mijn betoog in geen enkel opzicht is wederlegd en ik geloof dat mij dit niet moeielijk zal vallen. ïn de eerste plaats moet ik U verklaren, dat ik het geheel oneens ben met Uw beweren, als zouden Kerkvoogden en No tabelen geen besluit kunnen nemen, tegen den geest der Gemeenteleden in; Uwe stelling, ging ze op, zou volkomen den geest van zelfstandigheid dooden, dien ieder mensch in welko betrekking ook, moet blijven behouden; al worden Kerk voogden en Notabelen door de gemeente leden gekozen (soms wordt wel eens ver zuimd een stembillet toe te zenden, eene vergissing waarvan ik het slachtoffer nog onlangs was) daarom belmoren zij nog geene ledepoppen te zijn die stemmen op aanwijzing hunner kiezers. Terwijl ik nu vertrouw dat Kerkvoogden en Notabelen geheel zelfstandig, zonder drang van bui ten hun besluit hebben genomen, moet ik tevens doen opmerken, dal dit punt in mijn schrijven geheel buiten geschil was gebleven, daar ik eenvoudig mijn persoonlijk gevoelen heb uiteengezet bij de uiting waarvan ik do gewoonte heb mij zeer weinig te bekreunen om den nasleep van bijval. Mijne bewering dat het oogenblik voor oen onnoodig werk van weelde als het besprokene slecht gekozen is, wordt we dersproken mot een beroep op mijne be kendheid met het «Algemeen reglement enz." waarin o. a. gewaagd wordt van het toezicht waaraan sommige handelingen van Kerkvoogden en Notabelen onderwor pen zijn; het verband tusschen een en ander springt zeker niet dadelijk in het oog;— de principieele kwestie zal wel wezen wat men te verstaan hebbe onder „de bestemming van de inkomsten der kerke lijke goederenValt daaronder bijv. het geven van eene jaarlijksche toelage aan eene bewaarschool, het daarstellen van een zeer kostbaar, geheel onnoodig ijzeren hek, waartoe de verkoop van een aan zienlijke som op het grootboek gevorderd wordt en niet het verleenen van onder stand. hetzij in geld, hetzij in werkver schaffing of hoe dan ook in bangen win tertijd, aan arme geloofsgenooten in de gemeente, die nu tweemaal in de week, in dichte scharen, aalmoezen aan onze huisdeuren moeten afbedelen Het rekensommetja dat thans volgt, wensch ik onbesproken te laten; welda digheid ad f0,02 per Zondag en op die wijze voor ieder op het naauwkeurigst berekentvalt zóó geheel buiten mijn smaak, dat ik er het zwijgen too doe; te karakteristiek echter is de handgreep, waarmede, uit de omrastering in welke men de kerk en hare goederen zóó gaarne ompantserd hield, de post der armenzorg, waar de diaconie te kort schiet, op de schouders der gemeenteleden wordt ge- goochold, dan dat zij onaangestipt mag blijven. Waar ik dankbaar de les in de rechts geleerdheid aanneem, die mij zegt dat de politie niet heeft te zorgen voor pi^vaat- eigendom, acht ik het toch gelukkig dat tegenover Uw gevoelen de bepalingen van alle politieverordeningen staanhet ziet er toch soms waarlijk al geleerd genoeg uit mot de veiligheid onzer eigendommen, nu de politie heet die zorg wél te hebben. En nu nogmaals het onnoodige van het hek iedereen die het kerkplein voorbij gaat, zal mij toegeven dat de fuchsia's er rustig bloeien en de heesters er welig tieren en niemand zal overtuigd worden van de noodzakelijkheid eener omrastering, door het met zooveel ophef aangebrachte bewijs dat de planten dit niet doen op do Beestonmaikt. Of hot een sterk werkend troostmiddol zal wezen voor bon die voortaan des Zondags alleen rond do kerk kunnen wandelen, wanneer hun wordt medegedeeld, dat vroeger een heg en nu een hek hot hen in de week zal be letten, betwijfel ik ook al wcêr. 'k Behoef U wol niet te zeggen Mijn heer de Redacteur dat het mij eene teleur stelling was dat geen argumenten van eenig gewicht vóór de plaatsing van het hek schenen te kunnen worden aange bracht, ik wil gaarne gelooven dat velen met U met trotschheid rond dat mooie hek wandelen zullen maar blijf vreezeu dat menige arme die nimmer zijne hand uitstak, naar ook maar één takje in dien sehoonen hof, mij in gedachte vaak zal bijvallen: en als dan des Zondags de hekken worden ontsloten die zóó secuur bet kerkgebouw en zijne omgeving bewaren zullen voor de ondeugd «vies te zijn" en iemand leest toevallig het opschrift «Deez' tempel aan Gods eer gewijd, Bewake de Voorzienigheid", dan valle niet tevens het plaatje der brandwaarborg-maatschappij hem in 't oog, óf men zou kunnen over profanie hooren mompelen. P. HENNEQUIN. MARKTBERICHTEN. Sluis, 20 November 1877. Boter 65 c. per 'A kilogram. Eijeren f 1,10 26 stuks. Oostburg, 21 November 1877. De handel in granen was, vooral wat tarwe betreft flaauw gestemd, beste partijen weden uitgezocht en overige soorten verlaten. Gerst werd tot iets lagere prijs gezocht waarin de handel nog al ruim was. Haver bleef door de hooge vraagprijs meest on verkocht. Erwten en boonen werden de beste partijen uitgezocht en voor het overige was de kooplust ook zeer traag. Besteedde prijzen waren voor Tarwe f 14.00 a 14,60, nieuwe dito f9,50 a 12,30, Rogge f8,50 a 8,90, Wintergerst f7,40 a f 8,00, Zomergerst fa,75 a f6,75, Baardeboonen f7,00 af 7,70, Haver f 3,00 a 4,70, erwten f 9,50 a 1Ó,25,| Kanariezaad 13 a 14 ct, per kills. De ondergeteekende betuigd mede namens hare huisgenooten haren hartelijken DANK voor de vele bewijzen van belangstelling die zij bij het vieren van haar 50a jaardag beeft ondervonden. Sluis, 22 November 1877. J. DAANSENVan Hee. van en een te De Notaris K. E. KOKSMA te Sluis zal op ten verzoeke van den heer I'. E. METS te Sluis, in het openbaar verkoopen A. des namiddags ten 1 ure, vóór- en in het na te melden Woonhuis. Een partij Wiiikcigci'ccdschap, als 1 Toonbank, 1 paar groote houten Scha len met Balans, 4 paar koperen Schalen, 2 Stellingen, 1 groote koperen Balans, 1 beste Koffiemolen, 1 groote Oliebak, 2 Oliebussen, diverse Bakken voor drooge Waren, Theebussen, Toonflesschen, Drank- flesschen, Oliematen enz. Voorts een partij Dranken in Flcsschen, Reuzel, Stokvisch, Pekelharing, Chicorei, Aardappelmeel, Borstelwerk, Aarde- en Ge- leijerwerk enz. en eindelijk een partij iMcubclen eii HuKi-and, waaronder 1 Hangklok 1 Bureau, 1 Kinderwagen, 1 eikenbouten pers met Bladen, 2 Ledikanten, 1 Vecren Bed met Peluw en meer. en B. des namiddags te 5 uren, in de herberg «Het Stadhuis", bewoond door den lieer P. J. NIDECK, staande te Sluis, op de Markt Een hecht en sterk Woonhuis met Err, waarin sedert volo jaren handel is gedreven, alsmede een dito Pakhuis met Erf, alles staande en gelegen aan de Groote Markt en de Vrijstraat, nabij de Kade. Het Woonhuis bevat nette Kamers, Kol der, Droogzolder enz. Het Pakhuis, voorzien van 2 uitgangen, is voor elke nering geschikt. De koopers der Gebouwen komen aan 't gebruik vanhuu gekocktemet 1 December a. s. Alle voormelde Goederen zijn inmiddels ZEGT HET VOORT. VERKOOPING van De Notaris K. F. KOKSSIA te Sluis, zal op des namiddags te 2 uur, in de gemeente Heille in het openbaar verkoopen A. Teil verzoeke van mejufvrouw dewed. L. VAN IIAELST, geboren GALON, grond eigenares te Aardenburg. Ongeveer 30 koopen Populieren Boomen, geschikt voor Werkhout, wassende op een perceel land aan de verzoekster in eigen dom toebehoorende en gelegen in de ge meente Heille, nabij de herberg „De Tuime laar en B. Ten verzoeke van mons. P. LAMPO, wagenmaker te Heille 5 Populieren Boomen, 20 koopen gezaagd Hout, waaronder Planken, Kepers enz., 30 koopen Brandhout, 11 Varkens in soort en 5000 stuks Straatkeien, alles staande en liggende nabij de woning van den verzoeker. Vergadering ton huize van genoemden LAMPO. ZEGT HET VOORT. 1,01,60 Hectare (2 gemeten S9 roeden) WEILANDgelegen binnen de gemeente Sluis. Men vervoege zich bij den Voorzitter van het Collegie van Regenten der Gods huizen te Sluis.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 3