5 i y U U H H BS IV NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH VLAANDEREN. AANBESTEDING. N°. 42. Achttiende jaargang. An. 1877. Dinsdag 30 October 1877, De levering van 20 Schooltafels en andere voorwerpen, Buitenland. Prijs der advertentiën: van 1—5 regels GO cent, elke regel meer 7y2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Git weekblad verschijnt lederen Vrijdag. Prijs per drie maanden f 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. i - - Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffendebenevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingen van Cotrespondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Generaal Agentschap, NIJGH en VAN DITMAR, Algemeen Advertentiebureau te Rotterdam. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sluis, zullen op des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize bij enkele inschrijving aanbesteden waarvan de teekening, bestek en voorwaar den op de werkdagen, gedurende den voor middag, ter Secretarie tef inzage liggen. De inschrijving-biljetten behooren daags vóór de aanbesteding bij den Burgemeester to worden ingeleverd. OORLOGSBERICHTE^. Van liet oorlogstooneel weinig nieuws. Plowna wordt ouder de leiding van generaal Todtleben steeds nauwer ingesloten en naar mon wil zou deze beroemde generaal den raad bobben gegeven door honger tot de over gave te dwingen, 't Zou zekereen groot aantal menschenlevons besparon, al is 't wat langduriger proces. Men bericht dat nog voortdurend toevoer van levensmiddelen naar Plewna plaats heeft, 't Boricht iS wel verdacht, want het komt van Turksche zijde, maar van Russische zijde is de geheele in sluiting nog niet gemeld. Uit Azie meldt men, dat de Russen voort durend versterking bekomen. De Russen schijnen zich niét alleen voor den winterveldtooht, doch ook voor liet volgende jaar goed te willen inrichten, al thans te oordeêlen naar de bestellingen welke aan de Berlijnsche leveranciers gedaan wor den. Nadat er pas 200,000 tenten afgele verd zijn, is er namelijk een reusachtige be stelling gekomen voor wollen dekens eri buizen en vele duizenden veldflesschen met leder overtrokken qn riemen. Een schoe- ncrifabrikarit in de Jcruzalemstraat heeft 250,000 paar infantorie-laarzenafte leveren, doch behoeft eerst na vijf maanden met alles gereed te zijn. Dit schijnt een geruimen lijd, maar men zal zich eenigszihs een voorstel ling van de zaak kunnen maken, als men weet dat 2500 man er gedurende die vijf, maanden onafgebroken werk aan hebben, en dat er 150 naaimachines voor gebruikt worden, terwijl er 70 der grootste goederen wagens noodig zullen zijn, om de laarzen naar Rusland over te brongen. Aan de Observer wordt uit Constanti- nopql gemeld, dat krachtige maatregelen voor den wiuferveldtocht worden genomen. Dikke mantels, wollen sokkon en ondergoed zijn voor 600,000 man besteld. Vóór het einde dezer maand moeten twee derden daar van afgeleverd zijn. Nieuwe regementen worden georganiseerd. Bij Adrianopel on Sofia zijn legercorpsen bijeengetrokken. De weg van laatstgenoemde plaats naar Plowna wordt dóór talrijke ndoeten verdedigd. In Klcin-Aae hebben wederom schermut selingen plaats gohad tusschen de Russen en de troepen van Moukthar-pacha. Treurig moet de toestand wezen van de Russen, nu de natuur zoo tegen hen sa menspant. lit Een correspondent van do Daily News in het hoofdkwartier van den Russischen kroonprins, den lOeu verzonden, bevat o. a. het volgende: t «Een vreeselijke storm, vorgezeld van een kouden wind eu régen, Welke nu ongeveer eene week geleden hagon, houdt sedert zon der ophóuden ên-zönder eenigo kans op ver betering aan. De "kampementen ziju letter lijk zeeën van modder en, met uitzondering van den grooten weg van Bjela naar Rust- schuk, zijn alle wegon onbegaanbaar. «Het lijden der soldaten is onbeschrijfelijk, daar nog geen maatregelen tegen het winter- wodór genomen zijn, dat ons zoo plotseling komt verassen, en die regimenten welke bij den terugtocht op de Jantra, nuongeveer een maand geleden, hunne tenten en kapot- jassen verloren, zijn nog niet weder van nieuwe voorzien. «Tengevolge van den storm zijn alle ope- ralien tot stilstand gekomen. De kroonprinsmoet zelfverklaard hebben, dat zijn leger onmogelijk in Bulgarije kan overwinteren. Om echter eenigeafwisseling in die ellende te brengen, zou een beambte van den opperhofmeester van grootvorst Ni- colaas zich in contact hebben gesteld met een Parijsehön impressario, om tooneelspe- lers en ehansonnetten-zangeressen naar Bucharest te laten komen. Er zal in de Ru- meenscbe hoofdstad een speciaal theater daartoe worden opgericht. De keizerlijke en grootvorstelijke stoeterij en equipages zijn voor oen deel reeds aangekomen, en die herren zullen dus geen gebrek lijden. De arme soldaten worden zekerlijk getroost met de gedachte, dat zij voor den christelijken godsdienst vechten. Armzaligo troost voor- zéker 1 België. De schoonmaker Van Tiiienen, die te Gent, «weg met den Koning"! riep, toon de Koning en de Koningin de stad bezochten, is voor de rechtbank aldaar verschenen. Hij ontken de niet, dat hij een vijand van de monarchio is, maar zijn advokaat betoogde dat het aan beklaagde ten lasto golegde feit is een poli tiek misdrijf en dus ter kennis van de jiiry gebracht moet worden. De rechtbank ver- eenigde zich met dit stelsel eu verklaarde zich onbevoegd. Het openbaar ministerie komt van deze uitspraak in hooger beroep. Duit se hl an d. Graaf Eulenburg, de Pruisische Minister vanBinnenlandsche Zaken, heeft zijn ontslag gevraagd, 't welk evenwel waarschijnlijk niet zal worden aangenomen. Z. M. de Keizer zal den Pruisischcn Land dag wegens een lichte ongesteldheid, niet zelf openen. F r ank rijk. De pogingen der Fransche cleriealen om Jeanne d'Arc heilig te doen verklaren moe ten te Rome mislukt zijn. St. Genest schrijft in_.de Figaro: «De maarschalk wil de republiek als Thiers, maar als men die in eene radikale Kamer niet aanneemt, zal hij volgens het beginsel van het algemeen welzijn handelen. Als de 363 herkozen worden, is het oorlog. De re publikeinen zullen er niets bij winnen de maarschalk heeft aan zijn generaals ver klaard, dat hij zijn post niet zal verlaten. Do republikeinen zullen zich tegenover eene werkelijkheid bevinden, die bestaat nit 400,000 soldaten, 20,000 gendarmen en 10,000 politieagenten. De bekende journalist van het Elysée, Clément Duvernois, levert in de Soir een soort commentaar op liet manifest van den maarschalk, waarin hij verzekert, dat Mac- Mahon niet zal wijken, maar zelfs tegen geen burgeroorlog zal opzien, om zijn politiek vol te houden. De uit Frankrijk ontvangen berichten be vestigen volkomen, dat de verkiezingen in de beste orde hebben plaats gehad. Het bij uitstek sclioone weder was mede oorzaak dat druk gestemd werd. In sommige arron dissementen zijn duizend, ja twee rluizend stemmen meer uitgebracht dan bij vorige verkiezingen. Wat nu den uitslag betreft, zoo wordt evenzeer bevestigd, dat de repu- blikeinsche partij in de nieuwe kamer over eene zeer respectabele meerderheid zal te beschikken hebben, welke men voorloopig kan stellen opruim honderd stemmen. Van bet oordeel der Fransche bladen is nog wei nig bekend. Sommigen achten het gelukkig dat de oppositie niet is aangegroeid en even min door de regeering een triumf is be haald. Gambetta's vrienden, heet het, vree zen nog altijd voor een coup d'ctat, en het dagblad La France rekent eene tweede ont binding niet onder de onmogelijkheden. De uitslag der verkiezingen is thans vol ledig bekend, behalve die van de Koloniën. Er zijn 314 Republikeinen en 201 Regee- ringscaudidaten of Conservatieven gekozen- Van de 363 Republikeinen zijn er 59 niet herkozen, terwijl van 153 Conservatieven 17 zijn uitgevallen.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1