AANBESTEDING. TE KOOP TE SLPIS. Advertentiën. Het verhoogen van den binnen- berin van den Kanaaldijk, tus schen de twee doorsnijdingen van den Noorddijk en den In- laagdijk van 1724, nabij ed Sluis aan de Wielingen. Uitkomsten alleen beslissen Gt. het volgendo op to nemen «Aan een particulier bericht uit Samalangan dd. 30 Aug. jl. wordt het volgende ontleend Zon dag 26 Aug. heeft er een hevig gevecht plaats gehad tusschen onze troepen en de Atchineezen, waarhij o. m. a. de hataljons- kommandant van Dompseler een doordrin gend schot aan de rechterslaap bekwam én aan den rechter voet gewond werd. Het oog zal vermoedelijk behouden blijven. De over winning bleef aan den kant der onzen, ter wijl alles tot dusverre naar wenseh mar cheerde." Het Nieuws van den Dag bevat een uitvoerig verslag van de expeditie, die in Juli 11. onder leiding van den majoor Van den Bussche Ippenburg aan de Noordkust van Sumatra heeft plaats gevonden en waar bij in het huis van den Radja eene aanzien lijke buit gevonden werd. Volgens dat ver slag bedroeg de buit ongeveer f 10,000 aan contanten, f 10,000 aan bladgoud, f30,000 aan gouden voorwerpen, 13 stukken ge schut, 3 vlaggen, 259 vaten buskruid, 23 vaten geweerpatronen en vele andere zaken, te veel om te noemen. Zijne Koninklijke Hoogheid had ook gezorgd, dat zijn dispens goed gevuld was; ook voor de zieken had hij zorg gedragen, door tal van matrassen, hoofdkussens, spreien enz. voor hen achter te laten; zij lagen dientengovolge als prin sen. Den 12 Juli werd weder naar Blang-Ni teruggemarcheerd; de majoor had echter vooraf 256 vaten buskruid onder het huis van den Radja doen plaatsen en, nadat de troepen vertrokken waren, het dak met een brandenden lucifer doen aansteken. Toen de troepen ongeveer 5 minuten aan do rivier, die er ongeveer 500 passen van verwijderd is, waren, vloog de geheele woning met een geweldigen slag in de lucht. Op Aruba, een der West-Indische eilanden tot de Nederlandsche bezittingen behoorende heerscht ontzaglijk veel ellende. Op de natuurrampen, die het eiland het vorig jaar hebben getroffen, is thans een mislukte oogst gevolgd. Volgens een bij de Regeering ontvan gen telegram van 23 Sept. jl. heeft een storm groote verwoestingen op CuraaQo aangericht, voornamelijk te Bonaire. Aruba bleef gespaard. GEMENGDE BERICHTEN. Met zekerheid wordt gemeld, dat door de regelingscommissie der tentoonstelling van kunstnijverheid te Amsterdam het tijd stip van de sluiting der tentoonstelling be paald is op 18 October e. k. Zoowel deze sluiting als de uitreiking der verworven bekroningen zal zonder ceremo nieel geschieden. In den loop van dit jaar namen onder scheiden ingezetenen van Ooststellingewerf loten in eene loterij van meubelen en huis- sieraden van zekeren K. te Amsterdam, en betaalden voor 't lot f 2.60. Hoewel de dag der verloting reeds lang verstreken was, hoorde men er niets meer van, tot vóór eenigen tijd aan sommige houders van loten een paar manchetknoopcn, ter waarde van pl. m. lOcent, werden gezonden. Volgens de voorwaarden zou de hoogste prijs eene waarde van f 80 en de laagste eene van f 1,25 hebben. De politieagent Hofstra van Nieuw- Pekelscha, wiens vrouw en dochter ook een lot hadden genomen, maakte van de zaak proces-verbaal op, waarvan 't gevolg was, dat K. thans voor de rechtbank te Heeren veen veroordeeld is tot eene gevangenisstraf van 185 dagen wegens oplichterij. Zekere concierge van een der openbare gebouwen te Groningen had in het gebouw, dat aan zijne zorgen is toevertrouwd, een vreeselijken overlast van muizen. Nadat hij reeds alles had aangewend om die dieren te verdrijven, kwam hij op de gedachte, een glazen pendulestulp, die buiten gebruik was, als muizenval te bezigen. Hij plaatste dit voorwerp zoodanig in eene mand, dat het niet kon omkantelen, natuurlijk met de ope ning naar boven. Het succes was boven verwachting. Met een weinig vogelzaad werden in twee etmalen niet minder dan een paar dozijn van die lastige vrienden onscha delijk gemaakt. LI. Maandag werd to 's Gravenhage de algemeene vergadering van het Roode Kruis gehouden. De voorzitter, ridder De Stuers, en de secretaris, dr. Carsten, wezen op de krachtige werkzaamheid der Vereeniging in den oorlog tusschen Rusland en Turkije, waarvoor f 25000 in materieel en geld is verzonden, en in den Atchin-oorlog. De geldmiddelen der Vereeniging zijn voldoen de. Vastgesteld werd een algemeen regle ment; verworpen werd een voorstel Utrecht, om Propatria.als orgaan der Vereeniging te beschouwen. Op de wijze onzer voorvaderendie zeer sterk waren in het vervaardigen van jaartalverzen en dergelijke «tours de force", heeft mr. J. Soutendam zulk een getaldicht vervaardigd op het jongste heugelijke feit in Delfts historie: do voltooiing van den toren spits. Het luidt aldus «CVLMIne. absoLVto. sVrgo. pVLCrlor. DenVo." Dat is Met voltooide spits, verhef ik mij op nieuw schooner dan weleer." De Romeinsche let ters gevenbi jeengeteld het jaar 1877. MARKTBERICHTEN. Sluis, 9 October 1877. Boter 70 c. per kilogram. Eijeren 94 t 26 stuks. Oostburgj 10 October 1877. De graanmarkt verkeerde heden weder in eene vastere stemming, doch konden door de hooge prijze n in tarwe weinig zaken gedaan worden. Wintergerst waar veel vraag naar bestond was weinig ter markt. Zo- mergerst en haver bleven meest verlaten die niet dan in lichte soort ter markt waren. Overigens was de aanvoer van andere artikels gering, en werden tot ruim vorige prijzen verhandeld. Prijzen waren voor Tarwe f 14.70 a 15,25, nieuwe dito f 10, a 13,00, Rogge f8,50 a 9,00, Wintergerst fS,00 a f8,40, Zomergerst f6,00 a f7,25, Paardeboonen f7,50 a f8,00, Haver f 3,00 a 4,50, erwten f 9,25 a 10,50, Kanariezaad f9,50 a 10,25. Wat is er onaangenamer voor hen die door hun beroep verplicht zijn veel te spreken; zooals advocaten, onderwijzers, redenaars, predikanten, dan keelpijn, verkoudheid, of een overblijfsel van bronchitis? Men ge bruikt hiervoor in overdaad, doch zonder groote uitkomst, eene menigte patés, siro pen, drankjes, enz. welke meestal de ziekte vreedzaam zijnen weg laat gaan. De teer alleen kan hieiaan eene spoedige verlichting geven, men kan zeggen oogenblikkelijk, als dezelve bij eene genoegzame hoeveelheid wordt toegediend. Om deze uitkomst te ver krijgen, behoeft men bij elke maaltijd slechts vier a zes teercapsules van Guyot te gebrui ken. De flacon van fl. 1,25 bevat 60 capsules, zoodat deze behandeling slechts op eenige centen daags komt te staan eu men kan ver zekerd zijn dat van tien personen die het beproefd hebben, negen zich aan deze ge neeswijze houden. De teercapsules van Guyot, hebben door hun succès, dat van dag tot dag toeneemt, onnoemelijke namaaksels uitgelokt. De heer Guyot kan alleen deze flacons waar borgen, waarop zich zijne handteekeuing in drie kleuren gedrukt, bevindt. Op Zaturdag «Icu '11 October 187Ï, das namiddags ten 2 ure, zal door het Be stuur van de Watering Cadzand, in de herberg bewoond door M. GHIJSÉLS te Cadzand, bij enkele inschrijving worden aanbesteed De bestekken zullen van den 15 October 1877, ter inzage liggen in het Bestuursge bouw bewoond door den Dijkbaas S. BLOK en van dien dag af tevens verkrijgbaar zijn bij de Leden van het Bestuur, tegen be taling van 25 Cents. Aanwijzing ter plaatse zal worden gedaan op Maandag en Dingsdag 22 en 23 October 1877, terwijl nadere inlichtingen behalve bij het Bestuur, te verkrijgen zijn hij den Dijkbaas BLOK, te Cadzand. De ondergeteekende I». W. CONIJVCK WESTENBERG, Notaris te Sas van Gent, Lid der firma BOMME EN VERDOOREN, kassiers te Aardenbnrgverwittigt het pu bliek Dat hij uithoofde van ongesteldheid van zijn compagnon, de heer G. VERDOOREN, het bestuur van het kassierskantoor op zich heeft genomen, dat hij zal zorgen dat de zaken even als vroeger prompt zullen wor den behandeld en dat hij «les Dinsdags in Aardenburg moetende zijn, aan het kantoor aldaar te spreken is. D. W. CONINCK WESTENBERG. Het kantoor der bovengenoemde firma is van af Woensdag 3 October 1877 gevestigd ten huize van den Heer HEIJKOOP te Aardenbnrg Een kolossaal sterk gebouwd HOEKHUIS met twee Uitgaugen en ERE, zeer nabij de Kade, front Groote Markt, geschikt voor Brouwerij, Fabriek, Bakkerij, Graan- of Kolenmagazijn en allerlei neringen. Te bevragen bij P. E. METS, Groote Markt. Als er ooit door een Geneeswijze schit terende uitkomsten zijn verkregen, dan is hêt door Dr. Aiky's geneeswijze. Hon derdduizenden hebben daaraan hun ge zondheid te danken; door haar werden veel zieken, zooals uit de attesten blijkt, ook toen geholpen, als hulp niet meer moge lijk scheen. Een ieder kan dus zijn toe vlucht tot deze beproefde geneeswijze met het volste vertrouwen nemen. Bizonderheden daaromtrent vindt men in het voortreffelijk geïllustreerde, 490 blad zijden dikke werkDr. Aiky's Natuur geneeswijze, prijs één gulden, te Rotter dam in Richtek's Boekhandel, die het werk op verlangen tegen toezending van 20 postzegels a 5 ct. rechtstreeks verzendt.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 3