WESTERSCHELDE. JAGT ENZ. HH. LANDBOUWERS. Advertentiën. Verpachting Vrijdag oi Augustus 1877, Provinciale Stoombooldieiist Slormlaiilarens a f 1.75 Stormlantarenglazcn a 40 Gent Geijkte Maten en Gewichten NIEUW MODEL Op Franco Aanvraag ALGEMEEN ADRESBOEK NEDERLAND, waarschijnlijk wel tamelijk hebt. zitten blokken. Ik sloeg dien ouden vriend, die altijd een lievelingsclirijvor van mij gebleven is, weèr eens op. Het toeval wilde dat mijn oog juist viel op zijn correspondentie met Boileau, toen deze aan de dubbele derdendaagsche koorts leed, en wel op een brief waarin hij zoowat voor dokter speelt door den schrijver van le Lutrin aan te raden een geheel nieuw middel tegen zijn koorts aan te wen den. Hij schroef daarover o. a. dat dit mid del door een Engelschman, zekeren Talbot, wasingevoerdgewordencn een onfeilbarero- medie scheen te zijn tegen alle koortsachtige aandoeningen. Lodewijk XIV had het kort te voren reet gunstig gevolg gebruikt en se dert was het aan bet Hof algemeen in zwang gekomen; zelfs zóózeer, dat het tot den goe den toon behoorde om er kort vóór het eten ecu glaasje van te gebruiken, bij wijze van likeur. Dit middel, schrijft Racine, wordt bereid uit een Peruaansche boomschors en draagt ,l"n naam van Kina. De toevalligheid welke ik er in vond, dat mij juist dezen brief onder de oogen kwam, lag uitsluitend in de omstandigheid, dat ik dieuzelfden ochtend op straat een incident had gehad, waarbij de Kina ook nauw be trokken was. Het was tegen oen uur of 9 dat ik in de Salie Drouot eenige schilderijen wilde gaan zien, toen schuin over dit lokaal mijn aan dacht getrokken werd door een keurig be werkte mahoniehouten en van binnen zwaar vergulde kist. De man, die haardroeg, wilde haar juist neerzetten en er ergens mede bin nen gaan, toen hem een lompe slagersjon gen met zijn mand tegen het lijf liep. De prachtige kist viel en ik gaf een harden schreeuw. Ze was namelijk met haar rand op mijn voet terecht gekomen, en wel zóó, dat ik eenige oogenblikken lang precies de houding moest aannemen van den ooievaar in het Haagsehe wapen. De kisteman foe terde, de slagersjongen foeterde en ik foe terde, terwijl eensklaps de deur, waarvoor dit geval plaats had, geopend werden iemand naar buiten stoof, die alléén nog harder foe terde dan wij met ons drieën te samen. Die «iemand" was, als ik hem zoo eens noemen mag, de incarnatie der Kina-Laroche, de beroemde fabrikant uit de rue Drouot, wiens kina-praeparaten de geheele wereld door verspreid zijn. De man was woedend over de beschadi ging van de kist, welke, zooals ik van hem vernam, moest dienen ter \eizending van 100 flesschen Kina-Laroche aan den Koning van Siam, die ze eenigen tijd geleden door zijn broeder, die tevens voor eersten hof-arts fungeert, had laten bestellen. Er was de uitdrukkelijke last bijgevoogd om de kist aan do binnenzijde geheel te vergulden, op dat liet Zijner Siameesche Majesteit bij de opening zou blijken, dat hij zelfs hier in Parijs niet beschouwd werd als een gewoon menscheukind, voor wien de verpakking er niet zoo erg op aan komt, maar als een groot Koning, aan de uitvoering van wiens hoogst vcieerendc orders geen kosten worde.r ge spaard. Inmiddels liad do beleefde franschman mij verzocht binnen te komen, om daar zoo lang te gaan zitten, totdat ik weer behoorlijk op mijn beide beenen zou kunnen staan een voorstel, dat ik gretig aannam. En zoo zag ik mij een oogenblik later geïnstalleerd in de fabriek, welke voorzoker geen uwer on bekend zal zijn, al ware hot maar door do veelvuldige advertenties, die van het elikster dat er gestookt wordt, bijna dagelijks in alle couranten voorkomen. Daar gezeten op een vaatje kina-likeur— ik zeg likeur en overdrijf niet, want do fabriekant, die voor eenige jaren geleden liet reQept van den apotheker Laroche voor een fabelaehtigen prijs gekocht heeft, bood er mij een glaasje van aan, en ik kan u verze keren dat liet iets lekkers is; daar gezeten op een tonnetje vernam ik tal van bizonder- heden over dit heilzame pracparaat, welke ik guiluit erken nooit te voren geweten te hebben. Ik beschouwde de Kina-Laroche tot dus verre als eeu medicament, nu ja, zooals er zooveel zijn; als een speculatie van iemand die de menscben wil wijs maken dat hij nu eerst iets levert, zooals niemand anders dat leveren kan, maar u inmiddels veel geld laat betalen voor een mooi ingepakt tleschje, met iets wat ge in de eerste de beste apotheek even goed, maar voor de helft van het geld kunt krijgen. Toch is niets minder waai dau dit. Waarom dit niet waar is, beloof ik u bij gelegenheid eens te zullen vertellen; het onderworp is er belangrijk genoeg toe. Alleen dit wil ik u nu zeggen, dat het de gewone kina, welke ge in de apotheek haalt, verre achter zich laat. Het bezit er de goede eigenschappen in dubbele mate van, terwijl het er de kwade ten eenennrale van rnist. Ongetwijfeld is de Ki.na-Laroche een der belangrijkste uitkomsten te noemen van de ijverige onderzoekingen dei' laatste jaren op medicinaal gebied. MARKTBERICHTEN. Sluis, 28 Augustus 1877. Boter 70 c. per kilogram. EijerenSO - 2G stuks. Ooslburg, 29 Augustus 1877. De aanbieding van granen weder zeer klein zijnde, bestond er voor jarige tarwe tot verhoogde prijzen goede vraag, doch werd algemeen boven koers gehouden; van nieuwe worden enkele partijtjes getoond in afwijkende soort waar geen kooplust voor bestond. Rogge waren verscheidene par tijtjes ter markt, waarin de handel ook klein was. Andere artikelen bepaalden zich slechts tot enkele monsters. Er werd besteed voor: Tarwef 14.25 ii 14,60, Rogge f 8,50 a 9,00, Wintergerst f 7,00 a f 7,60, Zumcrgerst f6,75 a f 7,25, Paardehoonen f 7,50 ii f 8.00, Haver f 4,00 a f 5,25, erwten f 9,50 a f 10,00, Kana riezaad f9,00 a 10,00. Slechts goede producten roepen concur rentie in 't leven. De teereapsules van Guyot, die zulk oen heilzame uitwerking hebben in geval van verkoudheid, Catharren, Bron chitis on teering, zijn ontelbare keeren na gemaakt. Be heer Guyot kan slechts instaan voor die flacons waarop zich zijne handteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste goede apotheken te verkrijgen zijn. van Het Uitvoerend Bestuur van het Water schap der SLUIS AAN DE WIELINGEN zal op des namiddags ten één uur, in het loge ment van BEIJAERT te Sluisin het openbaar voor den tijd van drie jaren, bij enkele inschrijving, in drie perceelen verpachten De JAGT OP en het GEWAS IK de wateren enz. van het Kanaal «De Liniebeginnende aan den Kapitalen Dam en loopende tot aan de grensscheiding tusschen Nederland en Belgie in de gemeente St. Kruis. De voorwaarden van Verpachting liggen dagelijks (uitgezonderd des Zondags) ter inzage ten kantore van den Secretaris- Penningmeester te Sluis, hij wien de ver zegelde inschrijvingsbilletten op den dag der verpachting, vóór des middags 12 ure, bekooren te worden ingeleverd. KB. Het 1' perceel begint aan de Sluizen van den Kapitalen Dam en loopt tot hij de Pontebrug bij IJzendijke. Het 2° perceel begint aan gemelde Pon tebrug en loopt tot aan de hofstede van abraham bruijnooge. Het 3° perceel begint aan evengenielde hofstede, en eindigt aan de Belgische grens. op de Te beginnen met Zaterdag den eersten September vervallen de avondrei zen te 6 uren van Vlissingen naar Bres- kens en G,30 van Breskens naar Vlissingen. en hij Jac. DOBBELAERE te Goes. Voorhanden bij A. DU BURCK, Hoog straat Sluis KLAVER en GRASZADEN, ZADEN van VOEDERGEWASSEN enz. KLAVER- en andere CH. MEST,RAAPKOEK,L1JNMEEL enz. KETTINGEGGEN a f 30. bij A. DU BURCK. ontvangteen ieder, die zich van de waarde van het Geïllusterde Werk Dr. AIRY'S Natuurgeneeswijze, wil overtuigen, een uittreksel daaruit gratis en franco toege zonden door Riciiter's Boekhandel te Rotterdam. Geen zieke verzuime het dit uittreksel te ontbieden. Boekhandel van P. J. EVERS te Sluis, van ten dienste van HANDEL EN NIJVERHEID. Algemeene Naamlijst van Beroepen en Bedrijven, uit alle Gemeenten. Hoofdzakelijk naar oficiele gegevens bemerkt. De prijs van dit belangrijk werk is, ge bonden in heel linnen hand met vergulden stempel en rugtitel, f 13, Bestellingen worden aangenomen door tovengenoemden Boekhandelaar

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 3