gemengde berichten. burger lükt stand" "marktberichte^ Advertentiën. op Vrijdag 6 Juli 1877, Schecreus mot 8 stommen. De hoeren .1. A. Verhago verkreeg 3, Jannis Masclé on Clement Masclé ieder 1 stem. OOSTBURG, 30 Juni. Gisteren heeft het aangekondigde festival in onze ge meente plaats gehad. Begunstigd door het schoone weder, hebben honderden vreem delingen onze plaats bij deze gelegenheid bezocht, 't Was dan ook wel de moeite waard. Zeven muziekgezelschappen waren opgeko men, nl. uit Vlissingen, Groede, Aarden burg, IJzendijke, Zuidzande, Maldegliera en St. Margriete, welke ons allen op zeer schoone muziekstukken onthaalden. De ge meente was geheel in feestdosch gehuld. Eerepoorten, guirlandes, gekroonde sparren en andere versieringen waren in menigte aangebracht, bekleed met groen en onze Nederlandsche driekleur. Op de markt was een smaakvol versierde muziektempel op gericht. Ten 7 ure werd een luchtbal op gelaten en het feest besloten met een kue- rig vuurwerk. Des avonds waren de eere poorten en muziektempel geïllumineerd. Ter herinnering aan dit feest werd ieder muziekgezelschap met eene zilveren vergulde medaille vereerd. Het feest is in de beste orde afgeloopen en ieder keerde hoogst voldaan naar zijne woning. WERKENDAM, 2 Juli. Zaterdag namid dag omstreeks drie uren is in de gemeente Aliukerk een brand uitgebarsten, welke zoo zeer in uitgebreidheid toenam, dat in l'A uur tijds de gcheele straat een prooi der vlammen geworden is. Ruinr een dertigtal huizen zijn totaal verbrand. Daar na is de brand geslagen in de spits van den toren, waardoor de geheele toren is uitge brand en het uurwerk naar beneden gestort. Omtrent de oorzaak van den brand worden verschillende opgaven gedaan doch het is niet met zekerheid te bepalenBij gebrek aan water konden er geene pogingen aangewend worden om den brand te hlussehen. De wanorde die in de plaats heerscht is niet te beschrijven. Een detachement s ldaten uit Gorinchem is belast met de handhaving der orde. De Arr-Rochtbank te Rotterdam heeft J. de Decker Gz., hoofd der firma Van Zeijleu en Decker, veroordeeld tot 1 jaar celstraf en f 1000 boete, deze laatste desge- vorderd te vervangen door 15 dagen cel straf. De veroordeelde is in hooger boroep gekomen. De Vereeniging Eigen hulp" is 11. Zatordag in de algemeene vergadering te 's Gravenhage geconstitueerd. Zij telt thans 7551 leden in 607 gemeenten. Mr. Hubreeht opende de vergadering met oen geschiedkundige schels van het omstaan der Vereeniging en eene omschrijving van haar doel, alleen te bereiken door moed, volharding en geduld. In Noord-Brabant zijn reeds ruim 600 deelnemers; waaronder Breda het talrijkst 141, daarna's Hertogenbosch 121, Tilburg 50, Grave 44 enz. De Staats-Courant No. 149 bevat de bij koninklijk besluit goedgekeurde statuten dezer vereeniging. De fameuse woerprofeet Nick van Pe- rigueux, doet de volgende wcervoorzegging voor de maand Juli. Over westelijk Europa zullen omstreeks den 2, 9, 14, 28 der maand hevige wind vlagen woeden. Onweer zal losbarsten om streeks een 3, 10, 12, 17,21,25,29,31 dezer, meest over de noorder- of midden streek, doch nergens regelmatig, en in de richting van het westen naar het oosten. Verder zal deze maand schielijke veranderin gen van temperatuur opleveren. De hitte zal soms zeer hevig zijn en boven 35 graden loopen. Omtrent don 2, 10, 12, 15, 21, 29 gedeeltelijke en verspreide stormen. Gewes telijke waterstijging. Droogte daar waar het onweer niet zal woeden, namelijk in de zui- derstreok. - TeZulfen is een bliksemafleider ge plaatst op den toren der R. K. kerk, doorze- keren Polman, die een jaar geleden van een hoog huis stortte en toen zijn heen brak, maar dio thans niet opzag tegen zulk een halsbrekend werk. Hij is thans met heelen hals naar beneden gekomen. SLUIS. Juni 1877. Bevallen. A. S. Cauwels-Gevaert, d. J. M. van der Meulen-Sandors, z. L. S. Daansen-Versluijs, d. Overleden. C. S. Cauwels, 3d. J.J. van Houte, echtg, van C. F, Hiuderijckse, 81 j. A. F. Leijsennaar, 4 m. J. J. du Burck, 8 in. Gehuwd. P. B. W. Heijlem, wedr. van R. H. Gevaert met B. F. Maes, wed. A.Ver- sick. B. Morreels, jm. 23 j. met P. M. Maas, jd. 23 j. A. Dronaers, jm. 22 j. met S. J. Kei in, jd. 2ü j. Sluis, 3 Juli 1877. Boter 05 c. per \2 kilogram. Eijeren 70 20 stuks. Oosfbnrg, 4 Juli 1877. De aanvoer werkelijk minder zijnde dan voorgaande week, bestond er redelij ke vraag naar tarwe en gerst, waarvan echter door lioogere vraagprijzen weinig verhandeld werd voor andere artikelen was weinig kooplust te bespeuren eu bestond het aangevoerde slechts uit enkele monsters, uitgenomen kanariezaad hetwelk nog al getoond werd, doch weinig vraag genoot. Prijzen waren voor Tarwe f 12.00 a 12,80, Rogge f 8,80 a 9,25, Wintergerst f7,af 7,30, Zemel-gerst f6,50 a f 6,60, Paardeboonen f 7,00 a f 7.50, Haver f 4,a f 5,00, erwten f 0,00 a f 0,00, Kana riezaad 1' 12,50 a f 13, EEN RAAI) OM OP TE VOLGEN. Van alle ziekten, die dagelijks de sterf lijst vermeerderen is de longteering zeker de meest algemeene, de meest wanhopende voor de huisgezinnen. Tot heden heeft de wetenschap nog geen zeker middel lot herstel kunnen vinden, en moest zij haar taak beperken om het lijden der teeringziekeu te verlichten en't leven, met de grootste zorg eenigen tijd te verlen gen. 't Is een ieder bekend, dat men den borsllijders aanraadt een warmer klimaat op te zoeken, om er den winter door te bren gen, zoc mogelijk in de nabijheid - an den- nenbosschen, v aarvan de uitwaseming een weldadigeu invloed op de longen uitoefent. Ongelukkig kunnen vele zieken zich niet verplaatsen, on 't is voornamelijk tot de zulken, dat wij onze woorden richten. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een barstachtig product is van de dennen, eou zeer merkwaardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan teering of bron chitis lijden. Dit is reeds genoeg om de aan dacht der zieken op dit geneesmiddel te ves tigen. Men moet er dus vooral op lotten, dat men in het begin der ziekte dit geneesmiddel aanwendt. De geringste verkoudheid kan in eene bronchitis ontaarden, 't Is derhalve natuur lijk dat iiien, om het meeste voordeel van dit geneesmiddel te hebben, zich er van he- diene, .zo.o.dra men aanvangt te hoesten. Deze-raaititeveling is daarom zoo nuttig, omdat vele borsllijders geheel onbewust zijn van hunne krankheid on slechts meenen, dat ze eene zware verkoudheid of lichto bronchitis hebben als de beginselen der tee ring reeds werkelijk aanwezig zijn. De teer wordt gebruikt in den vorm van teerwater. Vroeger deed men wat teer in eene karaf en vulde die met water, dat men tweemaal per dag schudde, gedurende eene week, voordat men hel gebruikte. Men verkreeg dan eene weinig workende oplossing, waarvan de uitwerksels zeer ver- seliill end war.en en van een zeer scherpen en onaangenarnen smaak. Tegenwoordig vindt men bij de beste apothekers, onder don naam van Goudron de Guyot, een zeer geconcentreerde te 'ilikeur, die u in staat stelt, om onmiddelijk op een gegeven oogen- blik een zeer helder en aromatiek teerwater te bereiden van niet onaangonomen smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van ge noemde teerlikeur in een glas water, en men verkrijgt terstond een teerwater, meer of minder met de aromatieke bestanddeelen der teer bezwangerd, en van zoo geringen prijs dat een flacon yan 2 frs. voldoende is om tien a twaalf liters teerwater te bereiden. Om deze bereiding juist te bewerkstelli gen, heeft men slechts de wijze van berei ding in te zien, diebij eiken flacon gevoegd is. Het is met de genoemde teerlikeur (Gou dron de Guyot), dat men, niet den besten uitslag proeven genomen heeft in zeven hos pitalen en gasthuizen te Parijs, als ook te Brussel, Weenen en Lissabon. De heer Guyot, beeft tevens kleine cap sules, ter grootte van een gewone pil ver vaardigd, die onder een enveloppe van ga- latine zuivere Noorweegsche teer bevatten. Deze vorm is bizonder aan te bevelen voor hen, die een afkeer van teerwater hebben of veel op reis moeten zijn. Twee of drie 1 eercapsules genomen op 'fc oogenblik dat men gaat eten, vervangen ge makkelijk de teerlikeur. Ieder flacon van twee frs. vijtig centimes bevat zestig cap sules. Dit is voldoende om te bewijzen hoe goedkoop het gebruik is der capsules de Goudron de Guyot. Vijf tot zeven en ëen halve cent daags. Wanneer eene verkoud heid verouderd is, of wanneer men het effect wil bespoedigen kan men de teercapsules ge lijktijdig gebruiken met de teerlikeur, die men bij 't eten en naar bed gaan inneemt; Deze dubbele aanwending ontslaat het ge bruik van afkooksels, patés en siropen en dikwijls reeds gevoelt men na 't eerste ge bruik de gezegende uitwerking. ©€S 40-JARIGE ECHTVEREEN1GING VAN J. A. S T E I N Z EN C. SMOOR. SLUIS, 1 Juli 1877. De Notarissen K. F. KOK VII I te Sluis en PROOT te Nndzeele, zullen des voormiddags ten 10 ure, ten huize van den logementhouder P. J. BEIJAERT te Sluis en ten verzoeke der erfgenamen vau wijlen den lieer J, F. BUIJCK enmejufvr. A. C. VAN DAMME te Heillein het openbaar verkoopen A. Een perceel Bouwland, gelegen in de gemeente Middelburg, provincie Oost- Vlaanderen, Koningrijk België, kadas traal bekend Sectie. A, Nos. 699, 700 en 703, groot G3 aren. B. Een perceel Bouwland, gelegen in de gemeente Heillekadastraal bekend Sectie C, No. 177, groot 3-90-90 Heet. Te verkoopen in 4 pereeelen. C. Twee Arbeiderswoningen op- eu met een perceel Bouwland, staande en gelegen te Heillekadastraal be kend Sectie C, Nos, 246, 447, 245, 9 en 10, zamen groot 0-33-80 Hectaren. Tc aanvaarden 1 October of November 1877.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 3