GELDLEENING. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN N". 28. Achttiende jaargang. A0. 1877. Vrijdag 13 Juli. PLAN renep geldleening van SLUM J)it weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der adyertentiënvan 15 regels GO cent, elke regel meer 7 Va cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) a en gewone Berichten ot' Mededeclingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Generaal Agentschap, NIJGIl en VAN DITMAR, Algemeen Adverlcnlie-Bureau te Rotterdam. hoogstens /15.0O0,ten laste van het Waterschap tier sluis ami de Wie lingen, te sluiten door bet Uitvoerend Be stuur van dat Waterschap, krachtens be sluit van de algemeene vergadering van vertegenwoordigers der polders, gemeld Waterschap uitmakende van den 19" Maart 1S77, goedgekeurd door Heeren Gedepu teerde Staten van Zeeland, blijkens hun be sluit van den 27" April 1S77, N°. "/noo ARTIKEL 1. Door en ten laste van het Waterschap der sluis aan de Wielingen, gelegen in de provincie Zeeland, zal eene geldleenwig worden aangegaan van vijftien duizend gulden. ARTIKEL 2. Deze geldleening zal bestaan uit aan- deelen van duizend gulden, eene rente gevende van vier Cn een half ten hon derd in het jaar, te rekenen van den dag der storting van de ingeschrevene aandeelen; welke rente ontvangbaar is den eersten Sep tember van ieder jaar, ten kantore van den Secretaris-Penningmeester van dit Wa terschap te Sluis. ARTIKEL 3. Voor elk aandeel zal worden afgegeven ééne obligatie groot duizend gulden of twee obligatien onder A. en B., ieder groot vijf honderd gulden, met oen doorloopend num mer van 1 tot 15, op naam of in blanco, naar verkiezing der deelnemers, met een stel rente-coupons. ARTIKEL 4. De in het vorig artikel bedoelde obliga tien en rente-coupons zullen in den ge- bruikelijken vorm worden opgemaakt; de obligatien onderteekend door den Voor zitter en twee leden van het Uitvoerend Bestuur van dit Waterschap, de coupons door den Secretaris-Penningmeester. De obligatien en rente-coupons zullen binnen ééne maand, nadat de aandeelen zijn ge stort, tegen inwisseling van een voorloopig af te geven bewijs van overstorting, en tegen betaling van 69 cent zegelregt voor het zegel der obligatie, worden uitgereikt. ARTIKEL 3. Het openstellen der inschrijving zal bij openbare aankondiging in een of meer Zeeuwsche dagbladen worden bekend ge maakt, met vermelding 1°. van den termijn voor het inleveren der inschrijvingsbillet- ten; 2". van den dag, het uur en de plaats, waarop die billetten in bet openbaar zul len worden geopend. ARTIKEL 6. De storting van het verschuldigde wegens elk ingeschreven en aangenomen aandeel wordt bepaald op den 15 Augustus 1800 zeven en zeventig. ARTIKEL 7. De in artikel ,5 bedoelde inschrijvings- billetten moeten bevatten ei. den naam, het beroep en de woon plaats van den inschrijver l. het getal (in schrijfletters) aandeelen waarvoor wordt ingeschreven c. de som (mede in schrijfletters) welke men bereid is voor elk aandeel te storten d. de opgave of men de obligatie op naam of in blanco verlangt, dan of men de opgave daarvan tot acht dagen na do toe wijzing zich voorbehoudt. Die billetten, naar vereisch pndert.ee- kend en gesloten, op de buitenzijde aan gevende liet getal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven, moeten door den in schrijver of van zijnen 't wege worden in geleverd in eene gesletene en verzegelde bus ten kantore van den Secretaris-Pen ningmeester van dit Waterschap te Sluis, uiterlijk op Woensdag den 18 Jtulij 1877, vóór zeven uren des namiddags. ARTIKEL 8. De opening der billetten geschiedt door het uitvoerend bestuur van liet Waterschap te Ooslbueg, des namiddags ten vier ure, op den dag volgende op dien der inlevering van de billetten. ARTIKEL 9. Na de opening der inschrijvingsbilletten bepaalt bet uitvoerend bestuur, welke aan biedingen worden aangenomen. Doet zich het geval voor, dat, onder voor liet Waterschap aannemelijke voor waarden, voor meer aandeelen is inge schreven dan vereischt wordt, dan zullen de meest voordeelige bet eerst, daarna de minder voordeelige, voor zooveel noodig na voorafgaande loting worden aangeno men. ARTIKEL 10. Na de regeling en toewijzing der gedane inschrijvingen op de bij artikel 8 bepaalde wijze, zal aan de inschrijvers den uitslag der toewijzing, door den Voorzitter van het uitvoerend bestuur worden bekend ge maakt. De betrokken inschrijvers zijn gehouden de ingeschreven en aangenomene sommen te storten op den in artikel 6 bepaalden dag, tegen afgifte van bet in artikel 4 bedoeld voorloopig bewijs van overstorting. ARTIKEL 11. De tegenwoordige geldleening zal in liet tijdvak van 1 Jlulij IS80 tot 1 Julij 1894 geheel worden afgelost, in die tijd ruimte jaarlijks met zooveel aandeelen, als bet Waterschap daarvoor celden op zijne begrooting beschikbaar hebben zal. ARTIKEL 12. Jaarlijks in de maand Maart, zullen in eene algemeene vergadering van vertegen woordigers der polders dit Waterschap uit makende, bij loting de obligatien worden aangewezen, welke met 15 Augustus daar aanvolgende zullen worden afgelost. De uitslag dezer loting zal telkens, bij openbare bekendmaking, in twee Zeeuw sche dagbladen, ter kennis van de belang hebbenden worden gebragt. ARTIKEL 13. De rentebetaling zal geschieden tegen in trekking van de betrokken rente-coupons, op bet daarin vermeld tijdstip, zoo het een werkdag is, en anders op den volgenden dag. De aflossing tegen intrekking van de uit gelote obligatie met de daarbij niet ver schenen coupons, op het daarvoor gesteld tijdstip, beide zonder eenige korting. Do uitbetaling dor renten en de aflos sing van de uitgelote obligatien zal ook na de voormelde tijdstippen en op de zelfde wijze kunnen geschieden. ARTIKEL 14. Ingeval door brand, overstrooming of an dere rampen obligatien dezer geldleeningmog- ten vernietigd of verloren geraaktzijn, kunnen belanghebbenden zich deswege tot het uitvoe rend bestuur wenden, als wanneer de voor dergelijke gevallen bestaande voorschriften met betrekking tot Nederlandsehe schuld brieven, zooveel mogelijk, zullen moeten gevolgd worden. ARTIKEL 13. Tot zekerheid en waarborg der jaarlijk- scbe rentebetaling en van de aflossing der aandeelen in de onderwerpelijke geldlee ning worden verbonden de inkomsten en bezittingen van het Waterschap der sluis aan de Wielingen. ARTIKEL 16. De overstorting van het verschuldigde wegens de ingeschrevene en aangenomene aandeelen in deze geldleening moet gedaan worden ten kantore van den Secretaris- Penningmeester van dit Waterschap te Sluis. De betaalbaarstelling en uitbetaling dei- verschenen renten en van bet kapitaal der aflosbaar gestelde obligatien zal op ge lijke wijze worden bewerkstelligd. ARTIKEL 17. Aan de gepatenteerde of erkende ma kelaars, commissionairs en zaakwaarnemers wordt voor provisie of courtage een vierde ten honderd toegekend van bet bedrag dei- door hunne tussehenkomst ingeschreven, aangenomen en overgestorte aandeelen, waarvan de voldoening zal plaats hebben na de afgifte der in artikel 3 bedoelde obligatien, en zulks tegen kwitantie, waar van het zegelregt ten hunnen laste komt. Aldus vastgesteld door liet Uitvoe rend Bestuur van bet Waterschap der sluis aan de Wielingen, te Oostburg den 15 Junij 1877. P. DE BRUIJNE, Voorzitter. HENNEQUIN, Secret.-Penningmeester.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1