N°. 24. Achttiende jaargang. Au. 1877. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vrijdag IS Juni. POSTERIJEN. Buitenland. Binnenland. SLUIS!! Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der adverteutiën: van 15 regels GO cent, elke regel meer 7y2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brievende Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Generaal Agentschap, N1.JGH en VAN 1) 1TMAH, Algemeen Advertentie-Bureau te Rotterdam. De Directeur van het Postkantoor te Sluis maakt bekend, dat, van af den 10 Juni a. s., boven en behalve de bestaande gelegenheden, eene postbodedienst zal worden daargesteld van Oostburg over Zuidzande, Kadzand en Retranchement naar Sluis v.v. en geregeld als volgt van Oostburg 8,15 m 1 van Sluis 4,a. te Zuidzandé 9,1 teRetranchement 5, Kadzand 10,1 Kadzand 5,45 Retranchement 10,45 I Zuidzande 6.45 Sluis 11,45 I Oostburg 7,30 Sluis, den 14 Junij 1877. De Directeur voornoemd, JANSEN. België. Mot 56 tegen 46 stemmen heeft ver leden Zaterdag de Belgische Tweede Kamer het ontwerp goedgekeurd, 't welk strekken moet om het geheim der stemming te waar borgen en knoeierijen te weeren. In dat ont werp is een artikel opgenomen dat den priester in deze straffeloos stelt. Naar men wil zal 't Ministerie in den senaai een votum uitlokken, strekkende om den nadeeligen invloed van dit artikel eenigszins te neutra liseeren. Te Gent is de bakker Morel wegens inmenging in zijn brood van voor de ge zondheid schadelijke bestanddeelen door de correctioneele rechtbank veroordeeld tot 300 fr. boete, intrekking van zijn patent en plaat sing ten zijnen koste in drie der stadscou ranten van het veroordeelend vonnis, dat daarenboven moet aangeplakt worden aan het stadhuis en aan de bakkerij. De be richtgever hoopt dat deze welverdiende les tot een waarschuwend voorbeeld voor zijne collega's strekken zal. Het hof van assises te Antwerpen heeft de gebroeders Jules en Jan Ensindk voor eerst onschadelijk gemaakt door ben tot 15 jaren dwangarbeid te veroordeelen, wegens verspreiding van valscbe bankbiljetten van 20 franken. Engeland. Het gemeentebestuur van Londen heeft besloten generaal Grant, den gewezen pre sident der Amerikaansche Unie, toteere burger der city te benoemen. Te Kingston stond verleden Vrijdag een vermogend heer terecht, door den se cretaris van het genootschap voor dierenbe scherming beschuldigd twee paarden te heb ben doodgereden. De beschuldigde was in 5 uren 45 min. van Worthing naar Surb- ston gereden. De afstand was meer dan 12 uren, en gedurende den geheelen weg wa ren de paarden niet gevoerd noch was hun drinken verstrekt. De beesten konden ten laatste niet meer en bereikten met veel moeite stapvoets de plaats hunner bestem ming, waar zij drie kwartier na de aankomst stierven. Te vergeefs hadden de groom en anderen genade voor do fraaie paarden ge vraagd. Men zag onderweg dat zij niet meer voortkonden. Hij beantwoordde die opmer - kingen met een vloek en een zweepslag over de mishandelde paarden; laat ze dood gaan, riep hij, ik hob geld genoeg om een paar anderen te koopeu. Vroeger tot geldboete wegens mishande ling van een hond veroordeeld, werd hij dit maal met twee maanden gevangenis ge straft. Cautie werd niet aangenomen, zoo dat de gentleman uit de gerechtszaal naai de gevangenis werd gebracht. Italië. Simeoui, de pauselijke secretaris van staat heeft aan den diplomatioken agent van Rusland bij de H. Stoel doen weten, dat de Curie zelfstandige maatregelen zal nemen wanneer Rusland do Katholieken in Polen blijft vervolgen. Uit Rome wordt aan den Standard gemeld dat de H. Vader eene gift van 20,000 fr. heeft ontvangen van den graaf en de gravin De Chambord. Hetzelfde drgblad verneemt van zijnen correspondent dat, volgens de dagbladen van Rome, vijf kisten zijn aan gekomen, met geschenken van Koningin Victoria voor den Paus. De Paus heeft ter gelegenheid van zijn gouden feest in 't geheel eene som van 6,500,000 lires (francs) ontvangen, ongere kend de andere geschenken, zooals voor werpen van kunst, kostbaarheden enz. Am e r i k a. De regeering der Vereenigde Stateii beeft besloten een nieuw en streng onderzoek in te stellen tegen de bedrijvers (Mormonen) van den grooten, voor veertig jaar gepleeg- den moord te Utah. Het Mexicaansch gouvernement neemt maatregelen tegen de strooptochten zijner onderdanen in Texas. OORLOGSBERICHTEN. Ook vooy heden valt van 't oorlogstooneel zelf nagenoeg niets te melden. Toch verdienen twee andere zaken de aandacht. Het sluiten door Turkije van een gedwongen leening van 5 millioen pond eu een brief van prins Gortsehakoff aan lord Derby, een brief die overloopt van onbaat zuchtigheid. Rusland denkt er niet aan den hond te slaan aan 't Suez-kanaal; er is geen sprake van dat Egypte aangevallen zal wor den, veel minder nog zal de Perzische golf het tooneel van den strijd worden. De Bos- forus is een zóó gewichtig punt, dat die doorgang steeds geregeld meet worden bij internationale overeenstemming, geenszins volgens goedvinden van ééne mogendheid. Wat 't bezit van Konstantinopel betreft, dat heoogt Rusland in de verste verte niet... het eenigste, wat Rusland wil en ernstig wil, is verbetering van den toestand der Chris tenen. Wat wil men meer 1 Toen do keizer van Rusland jl. Dins dagavond te Jassy aankwam, bood een kapt. der kozakken, die zonder vergunning in het Servische leger dienst had genomen, een verzoekschrift aan, waarin hij genade ver zocht. De Czaar weigerde dai. en gelastte dat hij in hechtenis genomen zou woiden. Hier op greep de kapitein een dolk en stootte zich dien in do borst. De van Ardagan opgetrokken Russische legerafdeeling beeft Olti zonder strijd geno men. De cavalerie legde 115 wers in 36 uren af, de infanterie in twee dagen. De Turken zijn teruggetrokken op Erzorum. Groote hoe- veelhedengranen en ammunitie, ook tenten, zijn door de Russen te Olti gevonden. De bevolking ontvangt de troepen vriendschap pelijk. De volgende dépeclie is den 11 dezer .teParijs aangekomen. Zes Russische torpe dobooten zijn in den nacht van 9 op lOdezer hij de Sulina op Turksche gepantserde vaar tuigen afgezonden. Het beoogde doel is niet bereikt. Drie der booten zijn gezonken cn de bemanning daarvan word gevangen ge nomen. De drie torpedo's der andere zijn gesprongen, zonder aan de Turksche schepen eenige schade toe te brengen. Konstantinopel, 9 Juni. De commissie uit de Kamer heeft het voorstel betreffende een gedwongen leening van 5 millioen pond. aangenomen. De Russen deden eeno poging om den Donau bij Nicopolis over te steken, doch werden daarin door liet Turksche kanonvuur ver hinderd. ATHENE, 14 Juni. Daar de Porte de wen- schen der notabelen op Candie niet wil inwilli gen, hebben de Christenen besloten hunne rechten gewapenderhand te verdedigen. Er wordt een algemeene opstand verwacht. SLUIS, 14 Juni. Aan de verkiezing voor een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is 12 de zer in deze gemeente door 52 van de 93 kie zers deelgenomen. Uitslag der verkiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Cf ener aal. HERKOZEN Te Middelburg Mr. D. van Eek en te Zierikzee J. J. van Kerkwijk. Arnhem mr. W. H. Dullert. Rotterdam: mr. H. C. Verniers van der Loeff eu W. A. Viruly Verbrugge. Tilburg jhr. mr. J. B. A. J. M. Verheyen. Winschotendr. W. J. A. Jonckbloet. 's Gravenhage mr. R. J. graaf Sehimmelpenninck. Dordrecht J. P. Bredius. Gorinchem mr. J. J. Te- ding van Berkhout. Haarlem: mr. C. J. F. Mirandolle. Nijmegenmr. C. J. A. Hey- denrijek. Assen mr. L. Oldenbuis Gratama. Hoorn I. D. Fransen van de Putte Am-

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1