NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN Acht tiende jaargang. A". 1877. Vrijdag 2!i Mei. Buitenland. Binnenland. SLÜISEI Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 15 regels 60 cent, elke regel meer 71/2 cent. Gr.oote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezès, alles FRANCO. Generaal Agentschap, X1JGH en VAN DITMAR, Algemeen Advertentie-Bureau to Rotterdam.' Zij die zich met het 3e kwartaal op dit Weekblad abonneren, ontvangen dat van van heden af gratis. Tan dit No. zijn exemplaren voor 5 cent verkrijgbaar. België. BRUGGE, 19 Mei. In den gemeenteraad van lieden, werd door den Burgemeester kennis gegeven dat de minister van open bare werken bereid was, oui de stationsge bouwen te laten inrichten en vergrooten, op de wijze als door de overgelegde kaarten, plannen en voorwaarden aan den Raad me degedeeld is. Zulks word door verschillende leden ontkend; alles was slechts als vourloo- pig in der tijd medegedeeld, en van toen ge rezen bedenkingen is weinig of geen notitie genomen. Een gedaan voorstel om den minister over die veranderingen in commis sie te gaan bedanken, werd dan ook om bo venstaande redenen en aangezien de stichting geenerlei gunst was, maar als verplichtend moest beschouwd worden, hevig bestreden, doch eindelijk met groote meerderheid aan genomen. Ook deelde de voorzitter mede, dat de bij de wet gevorderde voorschriften tot aanleg van tramway's vervuld waren, en dat door niemand daartegen eenige beden kingen gemaakt waren. Hierna werd de aan vraag om concessie verzonden naar de werk- eommissic uit den raad, om nader rapport en voorstel. Te Brugge schijnen er valsche twee- frankstukken in omloop te zijn. Deze zijn loodkleurig en dragen de boeldtenis van Napoleon III. Uit Osterde en Blankenberghe schrijft men In onze gemeenteraadszittingen hoort men over niets anders spreken, dan over het verbeteren en verfraaien onzer beide bad plaatsen, de eene is naijverig op de andere en niets wordt in beide ontzien om er de vreemdelingen te lokkeu on hun ver blijf zoo aangenaam mogelijk te maken. Tal van arbeiders in allerlei vakken, zijn er dan ook overal druk bezig en worden, tegen een zeer matig abonnement, dagelijks uit Brugge en elders 's morgens per spoor aan- en 's avonds teruggevoerd. Ook Heijst blijft in bet verfraaien, naar gelang zijner meer be perkte middelen, niet achterlijken vertrouwt nog maar steeds op de doortrekking van de daar eindigende spoorlijn naar de Hollaud- sche grenzen, van waar alsdan ontegenzeg gelijk een beduidende toevoer van gasten daar en elders zouden te wachten zijn. Door bet overlijden van den concessiona ris, heeft de gemeenteraad van Ostende den 17 dezer besloten, de exploitatie der baden, wederom voor rekening der gemeente te nemen. Men leest in l'Echo du Parlement Een te betreuren feit heeft te Mons plaats gehad, toen de koninklijke familie de zaal verliet, waar het diner was gegeven. Ouder hen, die HH. MM. uitgeleidededen, behoorde ook de heer Cb. Rogier. Toen sommige per sonen den veteraan van 1830 bespeurden, werd luide «vive Rogier" geroepen. Zoodra dit op hoogen toon door den voorzitter der tafel, de beer Wéry als ongepast verboden werd, was een der daarbij tegenwoordigeu hierover zoo verontwaardigd, dat bij den verbieder vrij onzacht tegen den wand duw de, 't geen zulk eene opschudding veroor zaakte, dat men te Mons des avonds over niets anders hoorde spreken. F r a n k r ij k. Het hof van assises te Brussel beeft Aublin, de moordenaar van Sivrey ter dood veroor deeld en zijn medeplichtige Crochou tot levenslangen dwangarbeid. OORLOGSBERICHTEN Van het oorlogstooueel in Klein-Azie zijn sedert Zaterdag jl belangrijke berichten ontvangen. De Armenische vesting Ardahan, die den weg opent naar Ears en Erzerum, is door de Russen met storm genomenZe maak ten bij die gelegenheid GO a 70 kanonnen buit waaronder vele van voortreffelijk maaksel, benevens een massa krijgsvoorraad en provi and. Daarenboven maakten ze blijkbaar met genoegen een pacba gevangenDe Russen schatten hun verlies aan dooden en gewonden op 235 man en beweren dat de Tur ken, die bij het verlaten der vesting door de Russische kavalerie werden nagezet, niet min der dan 800 dooden hebben verloren. Dit voordeel kan zeker wel opwegen tegen het verlies van Suchum-Kaleh, 't welk thans door de Turken wordt versterkt en werwaarts ze, behalve een „Caucasisch expeditie-corps", ook nog een gouverneur hebben gezonden. De Sultan is zoo ingenomen met de ver overing dezer platgeschoten plaats dat hij zich door den Scheik-ul-Islam den titel van -den Zegevierenden" heeft laten verleenen, ofschoon hij nog geen voet buiten zijnen harem gezet heeft. Laurieren zijn in het Oosten goedkoop. Minder rijk aan bepaalde feiten, maar toch ook belangrijk zijn de berichten van het oorlogstooneel aan den Donau. De con centratie der Russische troepen is daar bijna geheel voltooid en vier vijfde gedeelte van hot Rumaansche Donau-front is nu dooi de Russen bezet. Het hoofdkwartier is nu verplaatst naar een kasteel niet ver van Bucharest, waar de Czaar eerstdaags ver wacht wordt. Na zija komst, heet het, zal de groote beweging van het Russische leger een aanvang nemen. Onder de Turksche legeraanvoerders moet verdeeldheid heerschen. Abdul-Kerim wil zuiver defensief te werk gaan, maar Ahmed* Ejub is een voorstander van het meer grootsche plan den Donau over te steken en zich in Rumenie te nestelen. Iu den Turk- schen ministerraad schijnt niet veel meer eendracht te heerschen. Althans is er sprake van wijzigingen. Men wil deu minister van oorlog naar het tooueel des oorlogs hebben. maar deze schijnt daartegen bezwaar te op peren. Ieder oogenblik verwacht men, dat het vuur zal worden geopend tusschen Giurgevo en Rutschuk. De gouverneur der provincie alsmede de Consuls hebben Rutschuk verlaten om zich naar Schumlo te begeven. Bij Braïla, meldt men uit Bucharest aan de Times, werden 8 Turksclic soldaten krijgsgevangen gemaakt, die in het bezit waren van Amerikaansche geweren, waar mede men 30 kogels achtereen kan schieten, zonder dat men opnieuw benoeft te laden. Buiten de schoten, die in 't geweer geborgen zijn, was elk soldaat nog van 120 patronen voorzien. De Russen stonden niet weinig verbaasd zulke wapenen in de banden liuu- nor vijanden te zien. SLUIS, 24 Mei. Met ingang van 22 dezer is bet kanton naal huis van bewaring alhier opgeheven en de cipier bij hetzelve eervol ontslagen. In de 18 Mei alhier gehoudene verga dering der ingelanden van den Willem-Leu- pold-Poldor, Nederl. Gedeelte, is tot go- zworen herbenoemd de beer P. Mabesoone, wethouder te St. Anna ter Muideu. De op 4 Juni 1877 in een der zalen van het stadhuis te Brugge door den notaris Van der Hofstadt verkocht wordende Domein gronden in den Willem-Leopold-Polder, ge naamd de Groote Plaat, vindt men in den catalogus aldus omschreven INSTELPRl.TS. kavels H. A. C. 1 3,55,10 2 3,25,60 3 3,09,80 4 3,26,00 5 3,42,20 6 3,40,00 7 3,23,20 8 3,06,30 9 2,89,40 10 2.72,50 11 2,55,60 12 2,38,80 13 2,21,90 14 2,05,00 15 2,36,10 franken 21,700 19,900 20,100 21,200 22,200 22,100 21,000 19 900 18,800 17,700 16,600 15,500 14,400 13,300 15,300 guldens 10,199 9,353 9,447 9,964 10,434 10,387 9,870 9,353 8,836 8,319 7,802 7,285 6.768 6,251 7,191 43,47,50 279,700 131,459 De kavels zullen afzonderlijk te koop ge steld eu niet vereenigd worden. De koupers moeten een borg stellen, in Belgie wonende, tenzij men onmiddellijk 'U van den koopprijs betaalt. De koopprijs kan in 5 jaren betaald wor den, met 5°/o interest van het onbetaalde. Onkosten 10°/o van den koopprijs. (Zie ach terstaande advertentie.)

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1