middags ten 10 uur, voor Aardenbnrg, Cadzand, Bede, Heille, Oostburg, Retran- ehement, St. Anna ter Muiden, St. Kruis, Sluis en Zuidzande. De Eerste Kamer is op den 22 Mei de= avonds ten acht ure bijeengeroepen. Het verslag over de notariswet is ver schenen. De verandering, voorgesteld in de regeling van het examen, dat voortaan aan een commissie zal worden opgedragenvond bij de meeste leden instemming, behoudens regeling hij maatregel van inwendigbestuur. Ten aanzien van het vereisehte van den doc toralen graad heerschte groot verschil van inzicht. Sommigen verzetten zich met kracht tegen dezen eisch, waarvan het gevolg zou zijn, dat een aantal nuttige en eerlijke men- schen, doch alleen wegens geldelijke redo- nen buiten staat een academische opleiding te erlangen, van het notariaat zouden wor den uitgesloten. Andere leden daarentegen verwachten van dit punt eene grooto verbe tering van het notariaat. Vrij algemeen verklaarde men zich voorts ingenomen met de ontworpen verscherping van hetdisciplinair toezicht op denotarissen, maar tegen de voorgestelde afschaffing van de verplichte tegenwoordigheid der getui gen (behoudens uitzonderingen) had de meerderheid overwegend bezwaar. Men schrijft uit Parijs aan de Arnst. Courant «Tusschen de Regeeiingen van Eegeland, Frankrijk en Belgie wordt een correspon dentie gevoerd over de vertraging, welke de te Parijs vastgestelde suikercouventie on dervindt. Het beletsel komt van den kant van Nederland, welks gedelegeerden ter conferentie zelfs geweigerd hebben, het pro tocol van de schikking te onderteekenen, waartoe zij medewerkten. Wat is de reden van deze ongewone weigering Men onder stelt, dat zij oen gevolg is van de instruction door het Haagsche kabinet gegoven. Vol gens een in do conventie voorkomende be paling, kunnen de contracteerende Regee- ringen, elk in haar land, alle rechten op de suiker-fabricatie afschaffen. Ongetwijfeld vreest Nederland dat, bijaldien zulk eene bepaling mocht worden aangenomen, de fa brikanten in het land een pressie zouden willen uitoefenen om die rechten te doen af schaffen, waardoor de schatkist meer dan 10 millioen fr. jaarlijks zou derven. Er is sprake van eene nieuwe conventie te slui ten tusschen Engeland, Frankrijk en Belgie, zonder Nederland, wanneer deze Staat hij zijn verzet volhardt." 't Utrechtsch Dagblad van 11. Woensdag klaagt zeer over do slechte opkomst dor kiezers bij de jongste verkiezingen. In 't district Utrecht 330 van 1-181, van do 46 te Monfoort 16, van do 61 te Linscboten 12, van de 38 uit 't naburige SnelrewaardO.Van de 310 te Gorichem slechts 38 In het district 's Bosch is het vrij wat heter gemaakt. O. a. stemden te Heesch bij Oss 69 van de 72, te Heeswijk 23 van de 26, te Nistelrode 53 van de 64, te Geffen 31 van de 36, lo Rosmalen 50 van de 63, te Nuland 17 van de 23 enz. enz., in 't geheel 1232 van do 1711, dus gemiddeld 72 pCt. 't Minste in Lith en Lithoijen met 55 pCt. (39 van de 71), 't hoogste Heesch met 95 pCt. (B. C.) De heer Mr. Van Lijnden van San- denburg, Minister van Justitie, die reeds geruimon tijd lijdende was, begeeft zich in de volgende maand met zijne familie naar Mariënbad. I)o lciesvereeniging «De Grondwet" te Middelburg heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld mr. D. van Eek, en die te 's Hage dhr. Lodewijk Mulder, oud majoor en oud-inspecteur van het lager on derwijs. STflTEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. In de zitting van 15 Mei zijn aange nomen de wetsontwerpen tot wijziging van verschillende artt. van de burgerlijke rechts vordering en verhooging van Hoofdstuk IV, beiden een uitvloeisel van de rechterlijke wetten. Bij laatstgenoemden gaven de hee- ren Bastert en Corver Hooft te kennen, dat zij de nieuwe rechterlijke benoemingen in enkele opzichten minder gelukkig vonden, ook met het oog op de belangen der schat kist. De Minister Heemskerk, bij ongesteld heid van zijn ambtgenoot van Justitie, ant woordde, dat men zulk een groote, algemeene en veelomvattende maatregel in zijn geheel moet beschouwen en haar niet in eukele details moei, beoordeelen. Nog werd aange nomen de grensverandering tusschen Mid delburg en eenigo andere Zeeuwsche ge meenten, en de bekrachtigingderprovinciale belastingen voor Groningen. Morgen zijn aan de orde de verhoogingeu voor den Rot- terdamschen waterweg en voor liet departe ment van oorlog. GEMENGDE BERICHTEN. Tot bisschop van Haarlem is door den Paus benoemd dc weleerw. heer Petrus Mathias Snickers, president van het semi- naris te Warmond. In de laatste dagen zijn te Rotterdam op het vermoeden van valschheid in beslag genomen zes bankbiljetten van f 100. De valschheid verraadt zich door het papier, hetwelk met dat der echte bankbiljetten niet overeenkomt; door slechte en onvolledige teokeniug van den rand en het beeld; door de letters E in het woord Nederlandsche en B in het woord bank; voorts door de cijfers 100 en 10; het laatste alleen in eerstgemeld biljet te vinden. Al deze valscho stukken zijn vermoedelijk van dezelfde hond af komstig. Den 8n dezer lagen twee Enkhuizer schokkers de «Aaltje" en de «Drie Gebroe ders", ter hoogte van Kijkduin mijl op zee, voor de beug, toen twee Eugelsche vischsloepeu, no. 570 en 608, beiden te Yarmouth tehuis behoorende, op hen aan kwamen. Zij wierpen hunne korren (net ten) in de beug (vischlijnen der visschers,) vernielden hun want en boeien en maakten zich meester van de vischOp de vraag om het want terug te mogen ontvangen, dreig den zij met een zwaren bijl. De beroofde schokkers hielden af en werden op hun af tocht nog overladen met steenen, die de Ën- gelsche sloepen als ballast meevoeren. Men vraagt zich af of het niet wenschelijk ware, dat onze ramtorenschépon, in plaats van op de reedo van Texol en in het Marsdiep te manoeuvreeren, zich telkens op het slechts een weinig verder verwijderde vischwater vertoonden, ten einde aan die zeeroovers het noodige ontzag in te boezemen en onze vis schers voor groote verliezen en brutale be jegening te vrijwaren. (Hbl j De Engelsche regeering heeft gezegd dat zij Turkije niet te hulp zal komen, zoo lang de Russen Coustautinopel en het Suez- kaoaal ongemoeid laten. In een zeer lezens waardig artikel aan de Quarterly Review ontleend, voorkomende in de Wetenschap pelijke bladen, uitgave van Kruseman en Tjeenk Willink, wordt de tegenwoordige verhouding van Engeland tot het kanaal uiteengezet, en de rechten die Engeland te genwoordig kan doen gelden. Ook de toekomst van het kanaal wordt in dit artikel besproken. De schrijver stelt zich voor, dat het er mede gaan zal als met de Schelde-tol enz. Wij maken onze lezers, die belang stellen in den nieuwen waterweg naar onze O.-Ind. bezittingen, op dit met zaaxkennis geschreven stuk opmerkzaam. Wij lezen in de Pr. Gron. Ct. «Nadat wij in langen tijd niets van Jut, den bekenden moordenaar van mevrouw v. d. Kouwen, hadden vernomen, ontvingen wij gisteren een brief uit Leeuwarden, waar aan wij het volgende, dat betrekking heeft op genoemden persoon, ontleenden: .Zooals ge weet, bevindt Jut zich hier in het tuchthuis en was de heer A. F. Beukman, tijdens den moord commissaris van politie te 's Gravenhage, tot voor eenigeu tijd ad junct-commandant in dat huis. Even vóór diens vertrek verzocht Jut hem te spreken en deelde hem, in tegenwoordigheid van een hoofdbewaarder, mede, dat hij medeplich tigen in de zaak had gehad en wel De Jong, Behagel en Verlint, dezelfde drie personen dus, die geruimen tijd verdacht werden den moord te hebben gepleegd. Oogenblikkelijk werd Jut voor den com mandant gebracht en in diens tegenwoordig heid een proces-verbaal van de bekentenis opgemaakt, dat zich op dit oogenblik in handen der justitie in Den Haag bevindt. Ongeveer eene maand vroeger moet Jut hetzelfde reeds aan den dominé hebben be kend, die zoo als ik verneem gemeend heeft het stilzwijgen over deze zaak te moe ten bewaren. Ik behoef u zeker niet te schrijven, dat ik voor de waarheid van het feit, dat Jut bovengenoemde personen als zijne medeplichtigen heeft aangewezen, niet insta." «Overtuigd van de volkomen vertrouw baarheid onzer bron, deelen wij het boven staande mede. De vraag is evenwel Is de bekentenis van Jut waar Uit Stadskanaal wordt gemeld, dat volgens gerucht de vrouw uit Horsten, die gruwelijk verminkt werd gevonden, terwijl haar kind den hals werd afgesneden, teWin- schoten,waar ze in arrest zit, verklaard zou hebben, dat haar man de misdadiger was. Algemeen zegt men, dat de man veel mis bruik van sterkon drank maakte en dat ze dientengevolge een oneenig leven leidden. Het fregatschip Utrecht, groot 2009 ton, is Zaturdag met goed gevolg in het droogdok te Middelburg gezet. Donderdagavond heeft zich iemand te Veenwouden, (Friesland) vader van oen 4tal kinderen, in de kroeg doodge- dronken. Op den 8n en 9n Juni a. s. zal te 's Hage een wedstrijd op het biljart gehou den worden, waaraan de leden der voor naamste sociëteiten in Nederland worden uitgeroodigd deel te nemen. Op de tentoonstelling, to Philadel phia, was een machine, waarin men aan de eene zijde versche druiven deed; aan de andere zijde zag men reeds de kaste lein de dronken gasten op straat zetten. BURGERLIJKE STAND. SLUIS. April. Bevallen. M. C. de Meerseman-Bauer, d. II. F. Brevée-Yogelezang, d. - M.W. Hogerheide-Koene, d. S. Pattois-Joris, d. M. Volmer-Geene, z. Overleden. J. M. Visser, 3 m. Gehuwd. J. B. Bogaard, jui.,26j.met C. V. Duseboul, jd.26 j. W. A. Noest, jm., 43 j. met J. M. de Priester, jd. 39 j D. M. Louis, jm. 28 j. met J. de Priester, jd.25 j.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 2