il NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N°. 48. Achttiende jaargang. A". 4877. Buitenland. Binnenland. 41ÜIS I Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiën: van 15 regels 60 cent, elke regel meer 7ya cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brievende Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. 4 ure.) Generaal Agentschap, N1JGH en VAN DITMAR, Algemeen Advertentie-Bureau te Rotterdam. Op verzoek van eenig?EjorSl^«f^men- schea die de kennissen mot barakken, kra men enz. bezoeken) heeft de gemeenteover- heid van Brugge de kermis dit jaar laten openen op Zondag 29 April jl. Op andere jaren heeft de opening eerst plaats na de H. Bloedprocessie, doch daar deze thans eerst uittrekt op 7 Mei a. s. en de kermis te Antwerpen zeer vroeg invalt, is ten bate der fooristen deze wijziging toegestaan. Het paardenspel van de heeren Priami en Pierantoni belooft wat goeds te zullen zijn; volgens een affiche van heden (1 Mei) bestaat de troep uit 80 persoDen eu zijn er 55 ge dresseerde paarden van verschillende ras sen. Zaterdag a. s. zal de eerste voorstelling plaats hebben. Wegens den invallenden Hemelvaarts dag, zal dit "Weekblad de volgende week een dag later verschijnen. België. BRUSSEL. Tot lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers is gekozen in plaats van den heer Funcq o/erleden, de heer Paul Janson liberaal met 5363 stemm. Zijn tegenstander de heer van Beeklaere clericaal verkreeg maar 2466 stemmen. BRUGGE, 30 April. De daarstelling van een tramwaij is wederom algemeen ter sprake; de plannen en lijnen daarvan lig gen reeds ten stadhuize ter visie. Naar wij hopen, zal daaronder wederom opgenomen worden de lijn van het stationsgebouw, over de groote markt naar den bassin en entrepot, nabij de Dampoort, waardoor ook de han delsbeweging met het Land van Cadzand zoude gebaat worden. Uit Oostende wordt geschreven, dat bet Belgisch gouvernement eene commissie heeft samengesteld belast om den toestand der duinen te onderzoeken, en de werkzaamheden voorte stellen, die hun noodig zullen toeschij nen om de gevaren te weren voor de schrikba rende overstroomingen die er het gevolg van zouden kunnen zijn. Deze commissie bestaat o. a. uit de heeren Meus, directeur- generaal van bruggen en wegen, president; J. van Isegbem, Kamerlid en Burgemeester van Östende en Breijdel de Broek, lid dei- Provinciale Staten van West-Vlaanderen te Brugge. Met 15 Mei zullen er belangrijke ver anderingen plaats hebben in de vertrek- en aankomsturen der spoortreinen en ook in die tusschen Brussel en Antwerpen naar Nederland. In den nacht van 23 op 24 April 11. hebben dieven een vensterglas gebroken in den winkel van den heer Anseeuw in de Seharenstraat te Brugge en van de toonbank zes roggenbrooden, een pakje vermicelli en twee pakjes chioorei weggenomen. De vrouw van den winkelier heeft het breken van het glas gehoord. Den volgenden dag heeft men nabij het huis een der brooden gevonden, en de andere werden opgeraapt nabij de Gentpocrt; deze laatste brooden waren met bloed bevlekt. Men veronderstelt dat de dieven, gerucht zullen gehoord en hun buit weggeworpen zullen hebben. Verleden Dinsdag telde men op de beestenmarkt te Brugge 270 stuks rundvee, slechts voor 22 stuks daarvan waren geen koopers. Van de veeziekte langs de aan Belgie grenzende Pruissische gemeenten hoort men niets meer. De prijs der tarwe is Zaterdag nog maals, even als op de verschillende graan markten in Belgie, zeer naar boven gegaan. OORLOGSBERICHTEN Dat het Turksch gebied in Klein-Azie het eerst het eigenlijk gezegd tooneel van den oorlog zou worden is altijd voorspeld en bevestigt zich dan ook. De sterke af- deeling Russen, die opgerukt is in dé rich ting van Kars, heeft het Turksche legerkorps ontmoet, 't welk haar uit die stad was tege moet gezonden en de beide legers zijn slaags geraakt. Elk oogenblik kan 't bericht van aen uitslag worden ontvangen. Naar 't heet staat een troepenmacht van 20,000 Perzen gereed om op 't geschikte oogenblik aan de Russen de hand te reiken. Een zoon van wijlen het beroemde Circas- sische stamhoofd Schamyl is door de Porte aan 't hoofd gephiatst van de ongeregelde Turksche ruiterij in den omtrek van Kars. Zij vleit zich met de hoop, dat deze benoe ming de aan Rusland onderworpene stammen in opstand zal brengen. Van den slag voor Kars tusschen de Russen en Turken welke den 30 April heeft plaats gehad, ontbreken nog bijzonderheden. De Minister van oorlog in Griekenland, vernemende dat bij het leger pogingen wor den aangewend om de manschappen over te halen naar Turkije te gaan en deel te nemen aan den oorlog tegen de Russen, heeft de hoofdofficieren bij zich ontboden en hunne aandacht gevestigd op deze pogingen, welke in strijd zijn met do wetten en belangen des lands. Ofschoon het Turksch gouvernement aan de Russische onderdanen het verblijf aldaar te lande ontzegt, heeft de Russische regeering echter aan de Turksche onderdanen toege staan in Rusland te blijven en zich onder de bescherming van Engnland te stellen. De officieele Gazette bevat eene proclamatie van de koningin van Engeland, den 30 April te Windsor onaerteekend, inhoudende de ver klaring eener strikt onpartijdige neutraliteit in den oorlog tusschen Rusland en Turkije, met last aan alle Britsche onderdanen, dezelf de neutraliteit in acht te nemen. SLUIS, 4 Mei. Benoemd tot hulponderwijzers bij de open bare lagere school te Sluis, de solicitanten J. A. Buijs te Leiden en C. C. A. Croin alhier. Op de lijst der 59 hoogst aangeslagenen in 's Rijks directe belastingen in de provincie Zeeland komen, voor zooveel het voormalig 4e District betreft, de volgende personen voor, niet bet daarachter gevoegde totaal van hunnen aanslag. Adriaan van den Broecke, te Aardenburg: f 1320,16Va; Jacobus Maria Hennoquin, te Sluis f 1066,39 Abraham Johannes Ris- seeuw te Zuidzande f 999,0271; Johannes Francois Hennoquin, to Sluis f 959,72'I2. Dezer dagen ontvingen wij eene cir culaire getiteld «Uitnoodiging tot deelneming in de ver- eeniging Elgeu Hulp, aanbevolen door 28 van do hoogstgeplaatste ambtenaren in ons land, ten doel hebbende de belangen van do Nederlandsche ambtenaren, beambten en krijgslieden te, bevorderen. Enkele punten daarvan deelen we onze lezers mede. Dat doel is, om door vereeniging van krachten, aan de bezwaren van den levens strijd, aan de zorg om rond te komen en niot in schulden te geraken, zoovoel mo gelijk het hoofd te bieden. De onderteekenaars geven de verzeke ring, dat naar hunne overtuiging de toetre ding tot deze Vereeniging hoogst wenscho- lijk is voor elk ambtenaar of beambte, dio waarlijk bezield is met goeden wil, om voor zich en de zijneneen beter lot te bereiden, en zij hopen hartelijk dat hunno aanbeve ling ingang moge vinden bij zeer velen. Door de toetreding en betaling van f 2.50 voor het lidmaatschap wordt men deelnemer, maar zoodra men toetreedt tot eenige afdee- ling, hetzij van levensverzekering, zieken fonds, spaar- of voorschotkas, houdt de jaar- lijksche bijdrage op; men wordt dan werko- lijk deelhebber, en al wat men bijdraagt, afzondert of spaart, komt dan geheel ton eigen bate of van de Afdeeling, waarvan men het lidmaatschap heeft aanvaard. De levensverzekeringen zullen zonder eenige belangrijke kosten kunnen strekken om voorschotteu to bekomen bij de voor- scbotkassen. Wie onverhoopt in de onmo gelijkheid zou zijn om eenige verzekerings premie langer te voldoen, verliest daardoor zijne gestorte gelden niet, zooals dit elders plaats griipt, maar ontvangt die, onder kor ting van eenige administratiekosten, terug. Op verschillende tijdstippen is men be voegd de verzekerde lijfrenten in uitkeerin- gen, en omgekeerd, te con verteeren. Aan allen wordt de gelegenheid verschaft aan zich zelvcn en het gezin ziekengeld en begrafeniskosten, henevens geneeskundige hulp on medicijnen te verzekeren, en ook voor den iets ruimer bezoldigden, doch thans van-ziekenbussen uitgesloten geëmploieerdo, zal fatsoenlijkegelegenheid geopend worden om zich voor matige prijzen geneeskundige hulp te verschaffen. Waar de deelneming slechts even vol-

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1