A°; 1877. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEÜWSCH-VLAANDEREN. N°. 13. Acht tiende jaargang Buitenland. Binnenland. slüisg mmu Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs'der advertentiënvan 15 regels GO cent, elke regel meer 7\!2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondeten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. AANKONDIG B HQ. liet bestuur van den polder Beu-ester Bede be noorden St,Pietersdijhmaakt bekend 1°. Dat de gewone vergadering van de stemheb bende ingelanden van dezen polder zal gehouden worden, op Vrijdag den 13 April aanstaandedes voormiddags 10 uren, in het logement bewoond door P. J. Beyaert, op de kaai te Sluis 2°. Dat de rekening over 1876/77 alsmede de ontworpen bègroötihg voor de dienst van 1877/78 met de memorie van toelichting, van. den 3 April tot den 18 April daaraanvolgende en de begrooting vervolgens na de vaststelling door de stemhebbende ingelanden, met de memorie van toelichting van 14 April tot den 24 April (met uitzondering van Zon- en feestdagen) in den voormiddag van 9 tot 12 uren zullen zijn nedergelegd, ten kantore van den Ontvanger- Griffier te Sluis ter inzage van de eigenaars der landen in dezen polder gelegen, en 3°. Dat gemelde rekening en begrooting tenzeli- den kantore in afschrift verkrijgbaar is tegen be taling der kosten. Sluis, den 29 Maart 1877. Het Polderbestuur voornoemd, J, H. HENNEQIJIN, Dijkgraaf. J. M. HENNEQUIN, Ontv.-Griffier. België. De Minister van Openbare "Werken Beer- naert verklaarde in de Kamer, dat de Ncder- landsche Regeering met groote bereidvaar digheid verklaard had nieuwe onderhande lingen, over het Kanaal van Ter Neuzen aan te willen knoopen, waartoe de- Belgische Regeering na de verwerping van de overeen komst dienaangaandehare begeerte had ken baar gemaakt. Ofschoon de discussien, over die overeenkomst gevoerd, juist niet strek ten om gezegde onderhandelingen gemakke lijker te maken, hoopt de Minister, tot een goed einde te zullen geraken, en is hij over tuigd, der Kamer voor den afloop der tegen woordige zitting eeRe mededeeliug omtrent de zaak te kunnen doen. Hij voor zich zeide de Minister, zou aan geen vraagstuk grooter zorg en meer ijver wijden en aan de werken op Belgisch grondgebied werd middeler wijl de hand gehouden. De Zoologische tuin te Brussel zal be houden blijven; in een vergadering van aan deelhouders is besloten, deze instelling voor 1,600,000 fr. aan de stad te verkoopen, welke, gesteund door het Rijk en de voor steden, zich bereid heeft verklaard tot don koop. De gemeenteraad van Antwerpen heeft hij plakkaten de bevolking uitgenoodigd zich hij het stedelijk bestuur aan te sluiten, 0111 de Rubbensfeesteu in Augustus den meest mogelijkeu luister bij te zetten. Er zijn dooi de stad prijzen uitgeloofd van 1500 fr. en van minder bedrag voor do straten, waai de huizen het sehoonst zullen versierd zijn. Wie heeft er durven beweren, dat de rechterlijke onderzoekeu te Brussel traag vooruitgaan Men oordeele liever T'Kint de Roodenbeke zit sedert een jaar in de ge vangenis, en Maandag ondervroeg de politie de eigenaars der voornaamste reslau- ratien van de hoofdstad, odi te weten welke uitgaven de gewezen bediende der bank van Belgie er gewoonlijk deed. Als men reeds zoover geraakt is, mag men gerust voor spellen, dat het onderzoek dezer zaak geene tien jaren meer zal duren. (Gaz. v. Geilt.) Onlangs verscheen voor de eorreclio- neele rechtbank te Brussel een jonge dief, die een stuk van 5 centimen uit een offer blok had gestolen. De advocaat vroeg do aanneming van verzachtende omstandig heden, uithoofde van het geringe der ge stolen som, en voegde erbij: «Indien ge dezen persoon, die hier op de bank zit, maar voor zeven dagen veroordeelt, dan zou die straf nog te groot zijn. Want veronderstelt dat gij eene geëvenredigde straf oplegdet aan Eugène 't Kint de Roodenbeke, die mil- lioetiaiï gestolen heeft, weet ge welk totaal van jaren gevangenzetting gij hem zoudt moeten opleggen Vier millioen drie hon derd vier en tachtig duizend honderd negen jaren Die redevoering van den advocaat kon waar zijn, zij is in alle geval aardig. Toch heeft de rechtbank naar eigen goeddunken vonnis geveld. De man die uit den offerblok een halven stuiver gestolen had, is tot 3 maanden gevangenisstraf ver wezen. Leon Dees is thans, evenals Furth (beiden gelijk men zich zal herinneren be trokken in de zaak van de Union du Crédit) voorloopig in vrijheid gesteld. Duitschland. De 80e geboortedag van Keizer Wilhelm is buitengewoon feestelijk gevierdDe meeste Duitsche vorsten waren persoonlijk aanwe zig en de groote Etiropcesche Mogendheden door buitengewone gezanten vertegenwoor digd. De geheele stad Berlijn was in feest- dosch en een dichte menigte Jverdrong zich in de straten. In alle kerken hadden bizon- dere godsdienstoefeningen plaats. De aan bieding van het door de Duitsche Vorsten voor den Keizer bestemde beeld had te 3'h ure plaats, daarna groot diner hij den Kroonprins en des avonds soiree op het Koninklijk slot. F r a n k r ij k. De onderhandelingen, het vorige jaar dooi den Badenschen speelbankpachterDupressoir met den Khedive van Egypte aangeknoopt over de oprichting van ceu dergelijke bank te Kaïro, zijn indertijd afgesprongen, maar thans, op aanzoek van den Khedive, weer hervat. Dupressoir is persoonlijk naar Kaïro gekomen en hel contract is thans getcekend, waarbij hem voor dertig jaren de verlangde concessie wordt toegestaan, onder verplich ting van een Italiaansche opera, een Fran- sche comedie en een paardenspel te onder houden. Voorts moet hij in den loop der eerste drie jareu vijf millioen fres pacht be talen. Zijn belang zal voorts meebrengen om voor de inrichting en uitbreiding van on derscheidene hotels, badhuizen, wandelpar ken, enz. te zorgen. T u r k ij e. In den nacht van den 27 op den 28 Febr. was Constantinopelin opschudding; de maan bood den Muzelmannen hot schrikwekkende verschijnsel van een eldips aanDo Turken nu hebben omtrent dit verschijnsel eigen aardige begrippen. Zij verkeeren in de vaste overtuiging, dat de verduistering veroor zaakt wordt dooreen draak, die zich op de maan werpt en tracht haar te verslinden. Nu hebben zij voor dit hemellichaam groo- teneerbied, zooals ook blijkt uit hun wapen: de halve maan; en dit gevecht tusschcn den draak en do maan wordt door hen met span ning gadegeslagen, ja zij doen hun best, om de maan zooveel mogelijk to hulp te komen. Zoodra de verduistering begon, bleef geen Turk in huis. Allen stroomden op straat of zochten zich oen plaats op de platte daken hunner woningen. De een loste zijn geweer, een ander schoot zijn revolver af, een derde beukte zijn braadpan aan stukkon, een vierde trilde uit al zijne macht. De hadjas heklommen de minarets en riepen de hulp van Allah en zijn profeet in, om aan de maan de overwinning te verzekeren. De honden, doordit lawaai verschrikt, droegen door hun woedend geblaf het hunne er loo bijom het rumoer nog erger te maken. Nadat dit hel- sche rumoer eenige uren had aangehouden, zag men de maan weder in al haren glans aan den oosterschen hemel stralen, en ging de bevolking welgemoed naar huis, zeer voldaan over de hulp die zij aan de maan had verleend, om den draak te overwinnen. Am e r i k a. Het hoofd der Mormonen John Lee, die 11. Vrijdag te Utah de doodstraf moest ondergaan wegens medeplichtigheid aan den beruchton grooten moord van 120 landver huizers (1857), heeft een geschreven beken tenis afgelegd, waarin een aantal andero Mormonen, o. a. Brigham Young zelf, van medeplichtigheid worden beschuldigd. Leo laat 18 vrouwen en 64 kinderen na. Van do vrouwen zijn er slechts drie voor nemens hem trouw te blijven ook in den dood althans tot nu toe. SLUIS, 29 Maart. Verleden Dinsdag werd bij de opening dei- openbare terechtzitting van het Kantonge recht alhier, door den Ed. Aclitb. Heer Kantonrechter met een enkel woord gespro ken over het afsterven van den heer A. A. de Roo, die sedert verscheidene jaren als deurwaarder hij het kantongerecht is werk-

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1