Binnenland. hun geld zou nuttig besteed wordt maar bovendien vrije woning in een prachtig pa leis aan de oevers van den Bosphorus, in welks aanhoorigheid de bedoelde zangschool zal gevestigd worden. Men verneemt, dat de lieer Lhuiller het aanbod heeft aangenomen, on dat hij in de eerste dagen van April, waarom niet 1 April naar Turkije zal vertrekken. Am e r i k a. Een brief aan de Star en Herald deelt bi zonderheden mede van de vreesselijke bloed- looneelen te Cali, in de Cancti-vallei gele gen. Generaal Para, de bevelhebber der iiberale troepen, zou volgens dat bladbe schonken geweest zijn, toen hij zijne dron ken soldaten vijf uren vrijheid gaf, om met de stad te doen wat zij wilden. Noch ouder dom noch kunne werd gespaard. Vele con servatieven werden uitkunne schuilplaatsen gehaald en voor de oogen hunner vrouwen en dochters vermoord, die, na onteerd te zijn, ook vermoord werden. De moordon bereikten het aantal van verscheidene hon derden. Tegen den middag waren de meeste winkels van hun inhoud beroofd. Mannen, vrouwen en kinderen gingen gebukt ouder den last van het door hen geroofde en wer den op hunne bourt mishandeld en zelfs ge dood en beroofd door de andere dieven. Vaten wijnen sterkedranken werden in de straat geledigd en walgelijko tooneelen van dronkenschap begonnen, die nooit vergeten zullen worden door hen, die het ongeluk hadden de afschuwelijke gebeurtenis aan te zien. 87 hui ren in het midden der stad wer den geplunderd, kerken beroofd en verschei dene honderden buitenlanders te Cali ver liezen van 150,000 tot 200,000 dollars. In de voorsteden hebben deze ijselijkheden ver scheidene dagen geduurd, en de omgeving is bijna geheel goruineerd. Palmyra ontkwam het lot van Cali door dc betaling van 200000 d.rantsoen. Dehuizenvan don Italiaanschen consul en van een Amerikaansch koopman Mc Care geheeten, werden geplunderd. Men vreest dat de burgeroorlog ontaarden zal in een oorlog van rassen. De buitenlan ders nemen dc vlucht. Eoue menigte wraakharpijen, dus moldt do brief, in den vorm van vrouwon uit het laagste schuim der bevolking, hitste het op gewonden gepeupel op, om de deuren dor huizen open te breken. Niemand en niets werd gespaard; ook vele liberalen werden gedood. In de voorstedon was het dagen lang, of do hel in al hare woede losgebroken was. De Regeering te Bogota keurt de han delwijze van generaal Para af, doch durft hom, wegons zijne populariteit en invloed in die streek, nietafzotteu. Er werden geeno buitenlanders gedood, doch hunne eigon- dommen werden op schandelijke wijze ver nield. In eene vereenigdo zitting der beide Kamers van het Congres is den 2 Maart ver klaard, dat Hayes met 185 stemmen (juist één slem meer,dan dovolstrekto meerderheid) tot President dor Vereenigde Staten is ge kozen., (Geweld en kwade trouw, list en bedrog zijn met geëvonaarde onbeschaamdheid aan gewend om dit resultaat te verkrijgen. Toch is het gezond vorstand der Ameri kanen to prijzen, die zich in deze uitspraak schikken, liover dan zich do treurige gevol- ,gon van een burgertwist op don hals to halen.) Presidont Hayes heeft den 5 dezer den ccd op de Amorikaansche grondwet afge legd. Men wil, dat hij Kwarts en den be kenden Duitschor Carl Schurz tot Ministers zal benoemen. Ooslrrschc n.iugclegcuhcdcii. Het vredestractaat lusscken Turkije en Servië is den 1 Maart geteckend, De Mon- tenegriinsche gedolegeerdou komen den 2 Mqart aan. 2 Maart. Het schijnt dat de Montene- grijnsche gedelegeerden verlangend zijn om den vredete herstellen. De onderhandelingen zullen morgen beginnen. Het bevel tot ont ruiming van Servie is gegeven. 3 Maart. De grootvizier hoeft eene dé pêche ontvangen, meldende dat prins Milan het vredestractaat geratificeerd heeft on aan zijuo gemachtigden heeft opgedragen de Porte te verzekeren, dat de vriendschappe lijke betrekkingen hersteld zijn. Dat Turkije zich evenals Rusland nog maar steeds wapent, blijkt op nieuw uiteene correspondentie in de Politisclie Correspon ded uit Erzerum. 't Eenige nieuws, meldt men aan dat blad, zijn de eindelooze troe pen-bewegingen en versterkingen der ves tingen. Het geheele leger in Klein-Azie be draagt thans 75,000 man, eii beschikt over 160 veldstukken. Do vesting-artillerie heeft niet meer dan 260 vaste vuurmonden, maar berggeschut is meer dan ruim voorhanden. De geest der bevolking blijft steeds zeer oor logzuchtig, zij brandt van begeerte om tegen de Russen op te trekken «quant a la paix on n'y croit guêre". SLUIS, 8 Maart. Verleden Zondag herdacht de heer J. A. Steinz alhier den dag waarop hij vóór 40 jaren werd benoemd tot organist in de Hervormde kerk alhier. Door kerkvoogden werd hem ouder begeleiding van een vleijend schrijven een sierlijke hanglamp geschonken, terwijl hij nog van onderscheidene ingeze tenen blijken van belangstelling ontving. Het kantoor der Registratie en Domeinon alhier is van af morgen weder gevestigd in de Dinsdagstraat, in het huis thans in eigen- dom.bij den heer A. Zonnevijlle. Heden wordt ton overstaan van den notaris Ilammacker te Groede verkocht de aan de Wielingen gestrande bark, Eliza Maclaugklan met geborgen tuig en inven taris. Heden viert de heer M. Theri te Oost burg zijn 30-jarig jubilé als griffier bij het kantongerecht aldaar. In een buitengewone zitting werd hij door den kantonrechter, Mr. F. J. Hcntiequin hartelijk toegesproken en geluk gewenscht, welke aanspraak dooi den lieer Theri op kernachtige wijze werd beantwoord". Hem werd door ambtenaren en vrienden eene prachtige pendule geschonken, terwijl de leden van de sociëteit hem dezen avondeen souper aanbieden. Talrijke vlaggen versieren de woningen der ingezetenen De minister van financien heeit be paald, dat de standplaats van den contro leur der directe belastingen en van liet ka daster zal gevestigd zijn te Middelburg. Hot stoomschip Koning der Nederlan den, van de maatschappij Nederland, bestemd om het personeel en materieel voor de ha venwerken te Batavia over te brengen, zal in plaats van den 17n Maart e. k., zooals anders had behooren te geschieden, reeds den 13 dier maand van het Nieuwediep ver trekken. Op grond van dit vervroegde vertrek van de Koning der Nederlanden zal daarmede geene verzending van brievenmalen plaats vinden rechtstreeks van den Helder naar Nederlandsch-Indie, doch zullen deze brie venmalen worden verzonden met het stoom schip Madura, waarvan het vertrek uit het Nieuwediep op den 17n Maart aanstaande is bepaald. Do Nederlandsche brievenma len over Napels worden daarentegen op het vastgestelde tijdstip met het stoomschip Koning der Nederlanden verzonden. St. Ct. Men schrijft aan Het Vaderland uit Vlissingen, dat omtrent de berichte ophef fing van het garnizoenshospitaal aldaar nog niets officiééls bekend is, en aan do N. R. Ct., dat bij do militairen, aldaar in gar nizoen, zich in de laatste dagen een toe nemend aantal lijders aan oogziekte voor doen. Volgens de Goudsche Ct. zou dr. Kuyper van plan zijn om tegen de aanstaande ver kiezingen zijn ipandaat als lid der Tweede Kamer om redenen van gezondheid neder tc leggen. Bij Kon. besluit van 1 Maart zijn de jaarwedden van de Rijks-veldwachters nader vastgesteld als volgt voor die der le kl. op f 750; voor die der 2e kl. op f 650; voor die der 3e kl. op f550; voor die, welke bizon der belast zijn met het toezicht op de jacht en visscherija. der 2e kl. op f 620; b. dor 3e kl. op f 525; een en ander te rekenen van af 1 Jan. 1877. - Staatsblad no, 29 bevat het Kon. be sluit van den 28 Febr. jl. houdende bepalin gen omtrent vervoer van rundvee, schapen, schapen, bokken en geiten, enz. De bepalingen van dit besluit luiden: Art. 1. In de door den minister-van binnenhmd- sche zaken bij aankondiging in de Staats courant aan te wijzen streken is het verbo den levend rundvee, schapen, hokken of geiten te vervoeien of te doen vervoeren, zonder vervoerbiljet afgegeven door den burgemeester der gemeente, waar dat vee zich bevindt. Op het vervoerbiljet wordt vermeld het getal en de soort van het te ver voeren vee, de weg, die tot aan de plaats van bestemming gevolgd moet worden, alsmede de tijd gedurende welke het biljet geldig is. Het wordt door den burgemeester niet afge geven in de volgende gevallen1. voor het vervoer van vee naar de slachtbank2, bij verhuizing van den eigenaar of houder van vee bij vervoer door den kooper van vee op eene openbare verkooping. Indien het ver voer naar eene andere gemeente plaats heeft, zendt de burgemeester, die het vervoerbiljet heeft afgegeven, een afschrift daarvan aan den burgemeester der gemeente, werwaarts het vervoer geschieden zal. Art. 2. Wanneer de geleider van veeniet van een vervoerbiljet is voorzien, of wan neer het vervoer op een anderen tijd of langs een anderen weg dan in het vervoerbiljot bepaald is, plaats heeft, wordt het vee in be- slag genomen en tegen den geleider proces verbaal opgemaakt. De slachting van het in het vorige artikel onder 1 bedoeld vee ge - schiedt onder toezicht der politie binnen den door den burgemeester der gemeente, waar het zich na het vervoer bevindt, te bepalen tijd. Art. 3. Het houden van markten en open bare verkoopingen van alle vee, voor zoover door gemeenteverordeningen vrijgelaten, is verboden in gemeenten, waar de aanwijzing door don Minister van binnenlandsche zaken door plaatsing in de Staats-Courant ter alge meen© kennis zal worden gebracht. Open bare verkooping van veevandenzelfdeneige- naar of behoorende tot de nalatenschap van een overledene blijft geoorloofd. Art. 4. Het tegenwoordig besluit treedt in werking op den vijfden dag na de afkondi ging in het Staatsblad en in de St.-Ct. Naar men verneemt heeft de Belgische Regeering den invoer van alle goederen ver boden, die gepakt zijn in hooi of stroo. GEMENGDE BERICHTEN. IJe algemcene ziekteverschijnselen welke zich bij de diereu, die door dc veepest, zijn aangetast voordoen, worden in de Köln. Ztg. als volgt aangegeven. In het begin ver- toonen zich koortsrillingen, beven en schud den van den kop, vergezeld bij eenige van treurigheid, bij andere van wilde onrust, die zich door knersen met de tanden en stampen met den voet kenbaar maakt. Van tijd tot tijd hoesten zij hol. Bij een afwis selende warmte van het lichaam zijn neus on bek eerst droog en heet, de oogen voch tig, spoedig echter komt slijm uit den neus en oogen. Het dier vreet in die omstandig heid nog wel, doch het herkauwen houdt op. Eenigen tijd later vult zich de bek met kwijl en vertoonen zich op de tong, verhe melte entandvleesch kleine blaasjes die later bersten; waarop dan de huid aan die deelen van den bok in groote vellen loslaat, een roode licht bloedende grond achterlatende.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 2