Binnenland. Rusland. Men schrijft uit Kozlow, dat tengevolge ■vim den slechten hooi-oogst, de prijs van de paarden aanmerkelijk gedaald is. Paarden van 25 a 40 roebels waarde worden voor 3 a -1 roebels verkocht. Een roebel is p.m. fl.90. Oostes-sclic aangelegenheden. Do conferentie te Constautinopel is, gelijk na al 't gebeurde te voorzien was, misiukt. Zaterdag kwamen de Turksche en Europeesche gevolmachtigden voor de ne gende on laatste maal bijeen en namens de Porte word toen verklaard, dat zij de eischen der Mogendheden" betreffende de benoeming der gouverneurs en de commissie van toe zicht onmogelijk kon aannemen. De Sultan had de, in deze door den grooten raad ge nomen besluiten goedgekeurd Onder de andere voorstellen der Mogendheden éven- wel waren er, die met de grondwet in over eenstemming zouden te brengen zijn en waaromtrent men misschien tot eene schik king zou kunnen komen. Ook was do Por te bereid bij de eerste benoeming van gouverneurs van de Slavische gewesten daarvan officieus aan de Mogendheden ken nis te geven gelijk ze mede zich zou kun nen vereenigen mot eene door haar (de Porto) ingestelde gemengde commissie van toezicht, evenwel geheel bestaande uit on derdanen van bet Ottoinanische Rijk. Do eene helft dier commissie zou bestaan uit Christenen de andere lielft uit Mahonieda- nen. Maar de gevolmachtigden der Mogend heden wilden, nu hunne twee hoofd-voor- stellen werden geïgnoreerd, over bot ver dere niet meer in discussie treden en Salisbury verklaarde, dat de conferentie voortaan als gesloten moest worden beschouwd. Ignatieff logde een dergelijke verklaring af, terwijl hij de Porto verantwoordelijk stelde voor bet mislukken der conferentie en voor een cventueelen Cbristenmoord, die het sein tot eencn oorlog zou wezen. Do Russische ge volmachtigde zou zicli op tamelijk hoogen toon tegenover do Turken hebben uitgela ten. Hij zou ook al de belangen der Cre- tensers ter sprake hebben gebracht en te verstaan hebben gegeven, dat Turkije niets tegen Montenegro of Servie moest onder nemen en dat Rusland het steeds zijn plicht zou achten de Christenen te beschermen. Salisbury zou nog hebben 'verklaard, dat Europa voldaan zou wezen wanneer de Porto thans de beloofde hervormingen in voerde over 't gobeele gebied van het Otto- mauische Rijk. De Europeesche gevolmachtigden zullen nu nog een slot-protocol teckeuen, afscheid nemen van den Sultan on vervolgens ver trekken, hunne zaakgelastigden achterla tende, een bewijs, dat men de diploma tieke betrekkingen niet geheel wil af breken en, voorzoover Rusland betreft, dat het althans voorloopig niet van plan is tot den oorlog over te gaan, al wordt het ook offi cieel tegengesproken, dat Vorst Gortscliakoft' van dit voornomen in een schrijven aan de verschillende Mogendheden zou hebben keu nis gegeven. Wat Rusland of de gezamenlijke Mogend- beden thans zullen doen, is natuurlijk nog geheel onzeker. Sommigen willen beweren, dat de conferentie althans één gevolg heeft geliad, namelijk dat zij een einde heeft gemaakt aan liet antagonisme, 't welk tot nu toe in zake de Oostcrsche quaestietus- sclieu Engeland en Rusland hoeft geheersclit, zoodat deze beide Mogendheden, mocht een oorlog uitbreken, althans niet tegenover elkander zullen staan. Gemakkelijk evenwel is liet te gissen, welke houding thans waar schijnlijk door Turkije zal worden aange nomen. Na het vertrek der ambassadeurs zal de Porto waarschijnlijk het initiatief nemen tot ingrijpende her-vormingen, waar door aan de Mogendheden eigenlijk veel grooter concessies zullen worden gedaan dan oorspronkelijk door haar werden ver langd. Wanneer dit geschiedt zal Turkije aan zijne tegenstanders op alleszins prac- tische wijze liet stilzwijgen kunnen opleg gen. Voorts zal do Porte waarschijnlijk thans reehtstrecksche vredesonderhandelin gen aanknoopen met Servie en Montenegro. Naar 't heet, wil do Turksche Regeering eerlang, in den vorm van een manifest, het in de zittingen der conferentie verhan delde openhaar maken. Mahomed-Ruchdi-pacha, degewezen Groot vizier, is benoemd tot Minister zonder por tefeuille. Sultan Abdul-Hamid gaat voort met be zuinigingen in de hofhouding. Bij een bet zoek zijner stallen "oordeelde de Sultan, du- er 564 paarden te veel waren, en hij gelast te, dat die hij de cavalerie zouden worden ingedeeld. De wilde dieren, die Sultan Ab- dul-Aziz had bijeengebracht en met grooto kosten onderhield, worden aan de Zoölogi- gisehe tuinen van Londen en Parijs ten ge schenke gegeven. De heer Gladstone heeft aan eene deputatie het volgende verklaardHij geloofde dat aan lord Salisbury persoonlijk niets viel te verwij ten wegens liet mislukken der conferentie. Daar de Porte de gewijzigde voorstellen heeft verworpen, zou de aanbieding van nadere voor stellen in strijd zijn geweest met do waardig heid van Europa. Het is duidelijk, dat Europa bij Turkije niets had moeten aanbevelen zon der het vaste voornemen om er in te volhar den. Thans rijst de gewichtige quaestie, of de Porte na schandelijk in de vervulling barer beloften te ziju achtergebleven, in het genot mag blijven van de voordeelen, haar hij het tractaat van 185ü verleend. Op Engeland rust in deze zaak eeuo érnstige verantwoordelijk heid. Het gouvernement moet het land met de gevolgen van de mislukking der conferentie bekend maken. Van New-York zal het stoomschipjLof- tus naar Constautinopel vertrekken met wapenen en ammunitie, ter waarde van 1,750,000 dollars. SLUIS?j25 Januari. Bevolking op 31 december 1875 m. v. tot. 708 829 1537 m. v. tot. Geh. in 1870 30 28 58 Gevestigd 42 -10 88 Totaal 72 74 1-16 Overleden Vertrokken 57 25 49 60 117 Totaal 81 85 166 Af te trekken 9 11 20 Bevolking op 31 dec. 1876 699 818 1517 Aantal huwelijken 9. Als eene Inzonderheid mag aangemerkt worden, dat hier een vader van drie kinde ren, drie achtereenvolgende jaren de eerste is geweest om hij den burgerlijken stand aangifte, to doen van de geboorte van een kind. No. 1 en 3 zijn respectievelijk gebo ren dei. In Januari 1875 en 1877, No. 2 den 12-Januari 1876. Een der korendragers alhier is Maandag, ten gevolge der gladdigheid,bij hetaan boord 'dragen van' graan van do loopplank gevallen en heeft zich ernstig bezeerd. Zou liet dra gen van klompen hij zulk werk, voor namelijk als het gevroren hoeft, niet zeer af te keuren zijn Benoemd tot auditeurmilitair hij het lo bataillon der rustende schutterij in Zeeland de lieer mr. F. J. Brevet. Bij besluit van 19 dezer hebben gede puteerde staten van Zeeland bepaald, dat voor het aandeel door de gemeenten te dragen in het gedeelte hetwelk door de provincie in do lichting voor do nationale mililie van 1877 moet worden*|geleverd, de gemeenten Heille on Sint Anna ter Muiden worden sa mengevoegd. Blijkens hetProvinciaalbladno.il, heeft de commissaris des konings in deze provincie bepaald, dat do loting voor de na tionale militie in het looponde jaar zal plaats hebben te IJzendijke op Donderdag 1 Maart ten 9 uren voor IJzendijke, Waterlaudkerkje, Biervliet, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Groede, Breskens, Schoondijke. Te Sluis op Zaterdag 3 Maart ten 9 uren voor St. Kruis, Eede, Oostburg, Cadzaud, Zuidzande, Retranchement, Aardenburg, Heille, St. Anna ter Muiden, Sluis. -De commissaris des Konings in Zee land heeft aan de gemeentebesturen dier provincie voorschriften medegedeeldomtrent de afmaking van longziek vee en van vee, van die ziekte verdacht. De voornaamste daarvan ziju de volgende Bij voormeld rundvee wordt niemand toegelaten dan zij, die met de verzorging van het vee belast zijn, of die hij liet onderzoekj de onteige ning of afmaking diensten te verrichten hebben. De waardeering van het vee, dat onteigend moet worden, en de afmaking moet niet aan eigenaars, houders of hoeders yan vee opgedragen worden. Tegen te hooge waardeering worde gewaakt; zoodra moge lijk na de onteigening worde het vee afge maakt. Eerst na reiniging worde de toe gang tot de plaats, waar do overblijfselen van het vee zich bevonden, vrijgelaten en de huiden verkocht. De Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben, namens den minister de gemeente besturen uilgenoodigd zooveel mogelijk voor de tijdige wegneming en vernietiging der rupsennesten in het geboomte zorg te dra gen en voorts in overweging gegeven om de noodige verordeningen uit te vaardigen, opdat ook de ingezetenen, ieder op zijnen grond, tot uitroeiing dier neslen worden verplicht. In Staatsbla no. 15 lcomt een Kon. besluit van den 23 dezer voor betreffende het verbod van in- en doorvoer van huiten 's lands van rundvee, schapen enz. Art. 1 van dit besluit luidt: «De in- en doorvoer van buiten 's lands van rundvee, schapen, bokken en geiten en van versche huiden, verscli en gezouten vleesch, ongesmolten vet, mest, onbewerk te wol, onbewerkt haar, klauwen, hoornen en van allen afval van genoemde dieren is verboden." Den 15 Februari aanstaande zal voor het gerechtshof te 's Gravenhage terechtstaan I. Timmerman, uit Oostburg, beschuldigd van moedwilligen doodslag met voorbedachten ra de (moord) op zijne vrouw gepleegd, na vroe gere veroordeeling tot cellulaire gevangenis straf van langer dan zes maanden. Het O. M. in deze zaak zal waargenomen worden door den adv. gen. mr. vanMaanen. Als verdediger zal optreden mr. C. P. D Pape. Naar het vaderland verneemt zal de Tweede Kamer bij haar terugkomst in Fe bruari oen nieuwe kieswet ingediend vinden. Reeds sedert eenigen tijd is bij het Depart, van Financieniu bewerking een her ziening van de patentwet. Deze zal nu weldra gereed komen. Ook de herziening van do personeele belasting wordt bearbeid en is reeds zeer'fgevorderd. Een nieuw ontwerp van wet tot invoe ring van bronzen pasmunt, tevens bevatten de gewijzigde bopalingen tot wering van don omloop van vreemde koperen-, bronzen- en nikkelmunten.isreedsop weg naar den Raad van State. Daarbij is gelet op den moeielij- kcu toestand, waarin ten [opzichte van het aannemen van die vreeindo munten, onze grensbewoners verkeeren. De Minister van Financiën zou gaarne ook opnieuw een voor stel tot verkoop eener bepaalde hoeveelheid van ons overtollig zilver aanhangig maken maar hij meent, dat, nu het ontwerp nopeiig

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 2