NIEUWS- EB ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH VLAANDEREN. Achttiende jaargang. Buitenland. No. 4. SlüISCIif Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag, Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der ad verten tiënvan 15 regels 60 cent, elke regel meer 7!/2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij heslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Reductie betreffende benevens Advcrtentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingcn van Correspondentenx te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. België. Eenige maanden geleden trad de zoon van den gouverneur der provincio Oost Vlaanderen in den echt te Deurle. De bur gemeester van die gemeentewas van oordeel, dat een zoo aanzienlijk paar nietmochttrou- wen in het gemeentehuis, waar do minste boerenjongen zijn huwelijk laat sluiten, maar begaf zich naar de woning der bruid en verrichtte daar de wettelijk voorgeschre ven formaliteit. Het Openhaar Miuisterio beschouwde deze handeling van het hoofd der gemeente alsonweltig, endeburgemees ter van Deurle werd voor de civiele recht bank gedagvaard.wegens overtreding van de wetten betreffende den burgerlijken stand. De rechtbank verklaarde zich onbevoegd, omdat zij het feit aanmerkto niet als een eenvoudige overtreding, maar als wanbe drijf. De burgemeester zal dus weldra voor de correctioneele rechtbank verschijnen als beklaagd van «een huwelijk in het geheim to hebben voltrokken", en de jeugdige ech telingen, welke hij door deze inbreuk op de wet meende te begunstigen, zullen als mede plichtigen zijn lot deeleu. Graaf en gravin de T'Serclaes de Wommersen zullen echter niet zolven behoeven te komen, maar kun nen zich doen vertegenwoordigen. Te Brussel werd verleden jaar een ar me vrouw door een tramway-wagen over reden, tengevolge waarvan zij het leven ver loor. In het daaruit ontstane proces is dezer dagen door het hof van appél uitspraak ge daan. De maatschappij is veroordeeld om aan de nagelaten betrekkingen der vrouw 7000 francs uit te betalen. Te Lens-Saint-Remy heeft de begra fenis plaats gehad van een ISjarigen jonge ling. Toen de lijkdragers de doodkist met het lijk hadden in het graf laten dalen en het met aarde begonnen te vullen, hoorde men doffe slagen in de doodkist. Er bestond geen twijfel meer, de doode' was levend gewor den De burgemeester werd geroepen en- kwam in allen haast toegesneld. Deze deed spoedig de aarde wegnemen en de doodkist ophalen; men rukte er het doksel af en men vond den ongelukkigen jongeling, die zich in de kist had omgedraaid versmacht. Philippart is uit Parijs teruggekomen. Do zakeu hebben een slechten keer geno men. Niet alleen dat zijn verzet tegen de failliet-verklaring zeer ongunstig is opge nomen, maar hij zou, naar men verneemt, zelfs bedreigd worden met vervolging en ar restatie wegens frauduleus bankroet. Het schijnt toch, dat hij vóór zijn faillietverkla ring in het geheim een groot aantal kisten uit zijn hotel naar Parijs heeft doen ver voeren. Hij wist echter niet, dat zijn huis toen toon reeds bewaakt werd en dus nog min der, dat men het spoor van die kisten te Parijs volgde en hot adrospok vond,ondanks do voorzorgen van mijnheer Philippart om alle nasporir,gen te verijdelen. Door de zorgen van een der curators wer den met behulp van de Franscho justitie die kisten nog in tijds in beslag genomen, op hei. oogenblik, dat Philippart zelf in zijn hemds mouwen zo ontpakte en den inhoud in an dere kleinere kisten legde, die bestemd wa ren voor het buitenland. Verscheidene van die kisten bevatten documenten, die uit oen financieel oogpunt van zeer veel beteekenis zijn. Het feit, dat die kisten uit het hotel vervoerd zijn op het oogenblik dat de failiet- verklaring reeds was uitgesproken, zou de positie van den Belgischen Strousberg kun nen verzwaren. Zondag-ochtend is to Duik geduronde de godsdienstoefening in de R. K. kerk een moordaanslag gepleegd togen een geacht koopman daar ter stede, op wicn de moor denaar met een zesloops revolver schoot; de toegebrachte wond is niet gevaarlijk en men wist zich van den^noordenaar spoedig mees ter te maken. Beweerd onrecht, hom ineen erfeniskwestie aangedaan (waaraan intus- schen de bedoelde koopman ten eenemale vreemd is) schijnt het motief tot deze wan daad to zijn geweest. F r a n k r ij k. Men schrijft uit Raucourt aan de Cour- rier dos Ardennes Ecno groote verslagen heid heerscht in deze streek. Eon oud-nota ris zou zijne betalingen gestaakt hebben en naar het buitenland gevlucht zijn. Het pas sief beloopt tot 400,000 fr., voortkomende van gelden, door talrijke landbouwers en kleine eigenaars hem in bewaring toever trouwd. Wanneer zullen toch die schelmerijen ein digen Men heeft in de Munt, te Parijs onder den grond geborgen, een aanzienlijken hoop 20 cenlimenstukken ontdekt, ten bedrage van wel 100,000 fr. Do stukken, welke geheel nieuw zijn, dragen de beeltenis van Napo leon III en de jaartallen 1866 en 1867. Men denkt dat de zakken waarin zij vervat zijn, en die 10,000 kilo's wegen, bestemd waren om tijdens de Commune te verdwijnen, en dat ze niet zijn kunnen weggevoerd worden door hunne zwaarte. Het Journal Officicl van den 19 Jan. bevat een rapport over de Nedcrlaudsche spoorwegen, welk rapport een gevolg is van de reis van de hoeren Christophle, minister van openbare werken, Wilson en Wadding- ton in Nederland. Wat betreft het stekel van Exploitatie der Nederlandsehe Staatsspoorwegen zegt het rapport dat het éene mislukking is. Het wijst op de traagheid in 't goederen-vervoer, de slechte correspondentie der treinen, den slechten dienst, de ongemakken waaraan de reizigers blootstaan en raadt elke poging om dit stelsel in Frankrijk intevoeren af. (En wij hebben ergens gelezen dat die heeron zeer tevreden zijn geweest en her haaldelijk blijken van ingenomenheid met onze toestanden hebben gegeven. (P. N. C.) Vrijdag is door liet ontploffen van oeu transport dynamiet het oude fort Joux, op een steilen berg in het dep. Doubs bij Pontarlier, benevens de aan don voet des bergs loopende spoorweg, verwoest. Er zijn reods 10 lijken gevonden. Hot aantal ge wonden is groot. Spanje. Do Spaansche Regeering schijnt besloten in de Baskische provinciën de conscriptie, desnoods met geweld, in te voeren. De correspondent van de KölnischeZei- tung deelt het volgende staaltje van wille keur der Spaansche autoriteiten tegenover de protestanten modevoor het gebouw waarin te Grenada do protestantsche school en kapel gevestigd zijn moest tot dusverre eeno driemaandelijksche belasting van 32 posetas betaald worden. Deze belasting is plotseling verhoogd op 272 pesetas. Officieel werd aangegeven, dat deze verhooging be rust op de hooge inkomsten van de schooi en wordt nog gezegd dat, aangezien door de nabijheid van do kapel de omliggende hui zen niet moer verhuurd konden worden, men op deze wijze liet tekort in de belasting moest dekken. In particuliere gesprekken is men echter openhartiger en geeft men verklarin gen, die met do in do grondwet beloofde ver draagzaamheid in lijnrechte tegenspraak zijn, en heeft men de protesfauten er op voorbereid, dat de belasting aanstaand jaar weer verdubbeld zal worden. Er zullen evenwel ook in Spanje wel middelen zijn om de belastingschuldigen tegen absolute wil lekeur te beschermen, en deze zullen dan trouwens door de protestanten beproefd worden In Cadix wilde de Engelsche protestant sche geestelijke zeelieden, die in 't hospitaal ziek lagen,bezoeken; hem werd den toegang geweigerd en eerst toen de Engelsche gezant zich in de zaak had gemoeid werd hij toege laten. Uit Spanje komt het verrassende be richt, dat de Koning in de volgende maand de vloot in deMiddellaudsche Zee gaat kom mandeeren. Hij zal zijn land rondvaren en de voor naamste havens aandoen. Italië. In de Italiaansche Kamer worden de be raadslagingen over liet ontwerp tot wering van ambts-misbruiken der geestelijkheid nog steeds voortgezet. De Minister van Justitie heeft in eenc lange redevoering het ontwerp verdedigd en de noodzakelijkheid daarvan aangetoond. Verleden Maandag, zou waar schijnlijk tot de stemming worden overge gaan.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1