NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N°. 3. Achttiende jaargang. A0. 1877. Buitenland. .[.«As Dit weekblad verschijnt, aederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 15 regels 60 cent, elke regel meer 7% cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven dc Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten oi' Mededeelingen van Correspondenten; te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. ure.) België. De rechtbank te Charleroi heeft een wer ver en zijne medeplichtigen tot acht maan den gevangenisstraf cn honderd fr. boete veroordeeld wegens het gebruik maken van valsche stukken, om de indienstneming van soldaten voor Atchin gemakkelijk te maken. De kassier van de succursale der Na tionale Bank te Huy is gearresteerd wegens verduistering eener som vanfr. 143.0L0 uit de kas. Hij speculeerde ter beurze. Naar het schijnt is Philippart uit Pa rijs te Brussel teruggekomen, want do politie bewaakt zijn huis dag en nacht. Men zegt dat bij de Luxemburgsche regeering in on derzoek is de vraag, of Philippart niot moet worden vervallen verklaard vau zijne waar digheid van kommandeur dor orde van de Eikenkroon. De huiszoeking- bij Philippart duurt nog altijd voort. Het opmaken vau den inven taris der meubilaire goederen heeft bijna vier dagen geduurd. De woning van Philip part was volstrekt niet leeg, zooals men be weerd had. Er waren nóg tal van keurige meubels en kunstvoorwerpen. De huiszoe king geschiedde met het doel om na te gaan, of Philippart al dan niet was vertrokken met hel voornemen om terug te kceren. Het bureel eu de brandkast zijn verzegeld. De serres waren leeg en de tuinman had voor 2000 frs. alle bloemen en planten terugge nomen. Ook de stallen waren verlaten. Eenige bladen hebben gemeld dat 't Kint de Roodenbeke in vrijheid gesteld eu aan Engeland teruggegeven zal worden, daar de misdaden, voor welke hij is uitgeleverd, niet te bewijzen zijn. Dit is onjuist, en wel verre van den gewezen kassier der Banquo de Belgique uit deu kerker te ontslaan, is men bedacht op de inhechtenisneming van eenige zijner zeer hooggeplaatste medeplich tigen. Daarentegen is de heer Fürth, een dei- directeuren van de Union du Credit, op vrije voeten gesteld. F r a n k r ij k. Te Parijs wordt de tusschcnkomst van zeer invloedrijke personen gebezigd om de uitlevering van Emériqnè te beletten deze voortvluchtige vreest natuurlijk in Belgie te moeten terechtstaan. Op de 5000 fr., welke hij hier heeft medegenomen, is door de jus titie de hand gelegd, zoodat hij zelfs geen geld beeft om de rijtuigen te betalen waarin hij van Mazas naar den rechter van instruc tie en terug gebracht wilde worden. Hij gaat her- en derwaarts in den cellulairen gevangen wagen. Treurig voor een man die milliocnen govvunnenof gestolen heeft 1 Een winkelier te Lyon heeft een op roerige manifestatie uitgelokt door het te kijk stellen in zijn winkelraam van een buste van Napoleon III, met immortellen en krip omhangen. De menigte, die in de straat was samengeschoold, werd echter spoedig door de politie uiteengedreven en de winkel gesloten. De heer Franqoiz Bulos. directeur van de Revue des Deux-Mondes, is na eene lang durige ziekte in 73jarigen ouderdom over leden. Hij is zijne loopbaan begonnen als letterzetter. Voor de burgerlijke rechtbank van Pa rijs is een zeer belangrijke zaak hangende. Men weet welke beroemdheidde werken van Jules Verne genieten, en wellicht is hij de lievelingsschrijver van velen onzer lezers. De zelfde Jules Verne wordt thans door een fransch schrijver, René de Pont-Jest, als letterdief aangeklaagd Het is Verne's werk; «Voyage au centre de la terre." waarvan een aaDtal tafreelën, naar Pont-Jest be weert, aan diens boek ,,La tète de Memer," ontleend zijn. Dc overeenstemmende plaat sen zijn de geschiedenis van den geleerden Duitscher en het geheimzinning opschrift in ruinen, verder de schaduw die moet ge- gevolgd wordenom bij Pont-Jest het hoofd van Memer, en bij Verne den krater van IJsland te bereiken. René de Pont-Jest, wiens hoek jaren vroe ger dan dat van Verne verscheen, zegt dat hij Verne om opheldering heeft gevraagd zoodra hij het feit ontdekte, doch dat deze een antwoord schuldig bleef. Daarop daag de hij hem voor dc rechtbank, en vraagt fr. 3000 schadevergoeding. De uitspraak zal binnen acht dagen plaats hebben. Engeland. Dat men in Engeland baldadigheid geducht weet te straffen blijkt uit het vonnis dezer dagen door de rechtbank uitgespro ken tegen twee jonge lieden, beschuldigd van het standbeeld van Lord Derby te hebben beschadigd. Zij werden veroordeeld tot de kosten van het rechtsgeding, de kosten van herstelling, de 20 pd. st. uitgeloofde beloo ning voor hunne ontdekking en daarenbo ven ieder tot een boete van 300 pd. st. in 12 maanden te betalen. Spanje. De Minister van Oorlog had, om verminde ringen op zijne hogrooting te brengen, in den Kabinetsraad voorgesteld, de soldij van den soldaat te vermindei cn. De Koning ver klaarde, dat zoo er hij de armee bezuinigd moet worden, uien beginnen moet met hem, den Koning, dio het hoofd is van het leger, en niet de generaals. Eerst daarna zouden de soldaten aan do beurt komen. Na zulk een edel woord achtten de Ministers daden overbodig en wordt er in het geheel niet be zuinigd. Don Carlos, do Spaansche pretendent, is dezer dagen althans zoo melden do Italienische Nachriehteu Ie Rome en op het Vaticaan geweest. Hij kwam den H. Vader verzoeken een tusschen hem en zijne gemalin gerezen geschil, geldzaken betref fende, bij te leggen. Carlos heeft namelijk, zijn eigen vermogen grootendeels opgemaakt en wil nu aan dat zijner vrouw beginnen, die 't echter voor z.ich en haar kinderen wenscht te bewaren. Van daar in den laat- sten tijd zekere verwijdering. 't Schijnt dat hot deu II. Vader niet heeft mogen gelukken eene schikking tusschen de beide echtelieden tot stand te brengen. Duitschland. Blijkens een bekendmaking van de rijks kanselarij te Berlijn, dd. 9 Jan. jl.is het uitbarsten der veepest op twee landgoederen in den kreits Gross-Strelitz, provincie Sile- zie, officieel geconstateerd. De hij de wet voorgeschreven veiligheidsmaatregelen zijn terstond uitgevoerd. Uit de gevangenis te Herford, inWest- falen, zijn vier gevangenen ontsnapt twee mannen en twee vrouwen van welke twee wegens moord tot levenslange tucht huisstraf veroordeeld waren. Voor'eenige dagen geschiedde te Neu- stadt a/d S. een duivelachtige daad. Twee heeren (de grondeigenaar H. Von Sternberg en een advocaat uitCoburg) gingen, na uit don trein gestapt te zijn, onder de kolon- nado achter liet station door, toen hun een persoon in don weg trad, dien zij, daar het duister vas, niet herkenden, en die een flesch zwavelzuur over hun gelaat uitstortte. Volgens verklaring van den arts zullen beide slachtoffers voor hun leven blind zijn. Men vermoedt, dat het misdrijf een daad van wraak is geweest. In den sneltrein, die op 25 Dec. jl. dos morgens 9.30 Keulen verliet, bevonden zich twee reizigers eon heer en zijn vrouw in een coupe eerste klasse. In de nabijheid van Bremen bespeurdon zij een brandlucht en weldra zagen zij, dat het rijtuig gedeel telijk in vlam stond. Mon riep om hulp in doodelijken angst, maar niemand scheen dit tohooren. Toen nam een der reizigers, de echtgenoot dor dame, het kloeke besluit om over de tredo langs de rijtuigen de locomo tief zoo mogelijk, te bereiken, teneinde den trein tot stilstand te brengen. Herhaaldelijk gleed hij wegens liet ijs uit, maar wist zich met geduchte inspanning van allo krachten er weder op te werken. Hij kwam eindelijk bij den tender en moest daar tot steun den voet zetlon op een der buffers. Toen hij over den voorraad steenkolen zich een weg baan de, bespeurde men hem en het gevolg daar van was dat de trein tot stilstand werd ge bracht. Gelukkigerwijze kwam men nog tijdig om de dame te redden. Het verwar mingstoestel was oorzaak van den brand, volgens de mededeeling van het Hamburger Fremdenblatt.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 1