woonachtig in de buurt van Hilversum. Deze vrouw, die door gebeden hare pa- tienten trachtte te genezen, was, gelijk ■dergelijk volkje, zeer bespraakt. Ze is door velen tc Delden geraadpleegd en heeft daarna haar reis voortgezet naar het na burig Bornerbroek. Eeuigen tijd geleden kwam te Amster dam eeu boedel onder den hamer, waartoe ■eenigo antiquiteiten behoorden, o. a. oen wapenschild, dat, hoewel erg roestig en ver weerd, hier en daar sporen vertoonde, prach tig geciseleerd te wezen en van een veel zil verhoudend metaal. De vraag wasechter, in hoeverre het werk onbeschadigd zou te voorschijn komen, als roest en vuil verwij derd waren. Om de risico van den koop, besloten de opkoopers, hier aanwezig, het stuk aan te koopon voor gezamenlijke reke ning. Een heer, die toevallig van deze af spraak getuige was, wilde de kooplui eens in 't nauw brengen en joeg het stuk op verre boven de berekening. Hot gevolg was, dat deze niet meer boden, toen hij 't schild tot f 300 had opgejaagd. Onder het gelach der concurrenten trok de kooper huiswaarts, ontstemd, dat hij zoo onhandig was geweest te blijven hangen aan 't prul. Het werd hem echter t huis bezorgd op zijn tijd, en de koopprijs moest door hem worden voldaan met do opgelden er bij. Intusschen was hij aan 't schuren en poetsen gegaan, om te zien wat hij wel voor zijn goed geld go- kocht had. Eene eiseluur van do prachtigste arahes- ken kwam te voorschijn rond het gedreven wapen van Bourgondie. De kooper, die geen kenner was, vond het wel mooi, maar nog veel aangenamer stemde hem den zilveren glans en klank van het schoongemaakte stuk. Zijnf 300 waren dan toch niet gansch en al weg, meende hij Met verontwaardiging wees hij dus een hem, vanwege de gecombineerde opkoopers, on derhands gedaan bod af van f 25. Toevallig kreeg een onzer meest bekende historieschilders het schild te zien. Hij vond het mooi. Een prijs bepalen dorst hij echter niet. Dat hing af van wat er een lieihebber voor geven wilde. Als hij het schild echter hem toevertrouwen wilde de schilder zou juist een uitstapje naar Parijs maken dan zou hij het misschien daar wel goed kunnen verkoopen. Do ander stemde toe. Er word een marokijnen foudraal gemaakt voor het stuk, waarin het prachtig uitkwam. Onze schilder kwam te Parijs, liet dezen en genen het merkwaardige stuk zien, en weldra vond hij in zijn hotel het visite kaartje van Rothschild. De baron had van het stukgehoord, zag hot en kocht hot schild na lang loven en bieden voor zijne collectie. Het ging in Rothschild's handen over voor., f 36,000. In de Amst. Ct. leest men het vol gende, jl. Vrijdag voorgevallen, en door een ooggetuige medegedeeld: Het rog. rij dende artill. passeerde omtrent 9 uur de Centraal- en Oosterspoorwegbaan over den weg naar Amsterdam. Bijna op 't zelfde oogenblik kwam de sneltrein vau den Oos terspoorweg aansnellen. De stationschef, de lieer Van Asperen, die op het platform in de verte het groote gevaar zag, snelde in aller ijl daarheen en koerde door schreeuwen en gebaren den bereden troep, die volstrekt geen gevaar bemerkte, daar de muziek speelde, die zich aan liet hoofd bevond nauwelijks was de weg vrij, of de trein reed voorbij, cenige oogenhlikken later door een anderen gevolgd. De activiteit cn waak zaamheid van dien stationschef, die reeds meermalen blijken van beradenheid heeft gegeven, mogen niet onvermeld blijven; zonder hem toch .waren groote ongelukken voorgevallen. Een Engolschman en zijn dochter na men onlangs hun intrek in een der grootste hotels te Florence. Milord liet er een bureau brengen, dat hij plaatste tegen den wand, die den salon van de slaapkamer scheidde. Zij leefden rechtfashionahle, maakten ruime verteeringen en betaalden prompt. De nota van don hotelhouder werd wekelijks verro kend. Mijnheer deed o. a. nog al aankoopen bij een juwelier, dien hij telkens betaalde uit een portemonnaie, met bankbiljetten ge vuld. In het voorjaar ging nu zijn dochter trouwen. Papa zou haar verrassen met een diamanten parure. De juwelier had juist zulk een pracht exemplaar. Het kostte 400,000 francs. N>, dat was voor den Engelschen Croesus oen kleinigheid; maar mijnheer was gewoon a comptant to betalenen daar hij niet zooveel bij zich had, zou hij zijn bankier te Londen schrijven. Over acht dagen dus zou do leve rantie plaatshebben. Do juwelier kwam op den bepaalden tijd. Milord zat aan zijn bureau te werken, en nam het kistje met ju- woelen in ontvangst. Zij waren prachtig en geheel naar zijn zin. De bankbiljetten kwa men voor den dag. Daar treedt plotseling de miss binnen, en daar zij van de «verrassing" niets mocht weten, werden kistje en porte feuille haastig weggeborgen en werd het bureau gesloten. Wat wilde de lieve doch ter Do kleermaker is voor pa gekomen cn dit kwam zij hein berichten. De lieve Emily bleef inmiddels snappen. Enfin, milord zou maar eerst den kleerma ker helpen en dan zijn dochter onder een of ander voorwendsel wegzenden. Milord ver trok en de juwelier raakte aan de praat met het engelachtige meisje. Hij had geen haast en geen zorg. Zijn geld en zijn juweclen lagen daar rustig in het bureau. Milord bleef echter wel wat lang uit. Emily zou eens gaan zien waar hij toefde. De juwelier bleef alleen. Hij was wel te moede; —lagen geld en diamanten niet in dit bureau Het duurde echter bizonder lang. De juwelier schelde dee knecht. John vertelde dat Milord en zijn dochter liet hotel voor goed hadden verlaten. En de diamanten Zij moeten dan maar uit het bureau weder meegenomen worden. Men Het de schrijftafel openon; alles was in orde, maar portefeuille en diamanten waren verdwenen. Weggetooverd Och neen hot paneel in den tussehonmuur.had toe gang gegeven lot. de geopende achterzijde van hot bureau. Milord was een brutale en buitengemeen slimme dief. Do wethouder mr. J. Jansen, te Roer mond, heeft een klacht ingediend, tegen het Raadslid mr. K. Cornelis, officier van jus- titio, die hem onlangs in openbare Raads zitting het woord «schoft" toevoegde. Men schrijft het volgende aan de Veend. Ct. Bij de begrafenis van het lijk van den Rijksveldwachter P. te B. hadden de buren met vele moeielijkhedcn to kam pen. In het voorhuis brak de kist in tweeën; de dragers liepen met het bovendeel weg, doch de doode bleef met hot onderste staan. Nadat de kist op nieuw gespijkerd was,werd zij opgepakt, doch toen viel er de bodem met het lijk uit. Op de spijkers van den timmerman kou men alzoo niet vertrouwen, er werd dus een touw gehaald en om de laatste houten woning gesjord. Zóó ging het in der haast, want allergeduld was reeds te langopde proef gesteld, grafwaarts, en werd de gewezen handhaver van de orde endevei- ligheid bijgezet. Voor eenige weken hebben wij ge meld, dat in de Seine do stukken van het lijk eencr vrouw waren gevonden, en dat de Parijsche politic, ondanks alle mogelijke nasporingen nog niet tot de ontdekking van deu moordenaar is kunnen komen. Het werk der politie was hier trouwens uiterlijk moeilijk. Aan do stukken van het lijk ont braken alle kentcekenen, die tot oorsprong konden leiden; men wist niet wie de ver moorde was. Wel kwamen er duizend per sonen, die eene bk>odverwant of bekende vermisten, aan do Morgue, om do stukken yan hot lijk te beschouwen, teneinde, zoo mogelijk, eenige inlichting te geven. Er kwamen met dat doel zelfs vele personen uit de provinciën de eene miste oone vrouw- van zestig en de andere een meisje van twin tig jaron. maar dit alles bracht do politie niet verdor. Integondeel, zij raakte ver ward bij zooveel tegenstrijdigo opgaven. Eindelijk na verscheiden woken, is het baai- gelukt den moordenaar in.handen te krij gen. Zekere Billoir namelijk werd in ver zekerde bewaring genomen, op grond dat eene vrouw, met welke hij leefde, verdwo nen was, zondor dat nasporingen omtrent haar verblijf tot eenige uitkomst haddon ge leid. Billoir ontkende langen tijd de mis daad bedreven te hebben. Doch zijno ver klaringen droegen zoozeer den stempel van valschbeid; wat hij opgaf was zoo onwaar schijnlijk of ongelootlijk, dat hij, in hot not zijner tegenstrijdige verklaiingen verward, ten laatste tot bekeutonis kwam. Hij ver haalde nu, dat de vrouw, waarmede hij leefde en die Le Manach heette, op zekeren avond beschoukon t'buis kwam; dat hij daarop twist met haar kreeg, en do vrouw vervolgens een geschilderd glas, waaraan hij bizonder veel hechtte, op den grond liet vallen. Do vrouw bukte zich toen om de stukken op te rapen; maar op dat oogenblik gaf hij haar eeu schop, die haren onmidde- lijken dood ten gevolge bad. Nu dacht hij aan middelen om zich van bet lijk te ont doen. Den volgenden dag sneed en hakte hij hot aan stukken, wierp de ingewanden in een privaat, en do andere deelen, op twee achtereenvolgende dagen in de Seine. Deze verklaringen van Billoir worden echter niet alle voor waar aangenomen. Men wil volstrekt niet aannemen, dat hij de vrouw in eene opwelling van drift ver moord heeft. Ook is zijno opgave omtrent den dag, waarop hij do vrouw vermoord heeft, stellig onwaar. Hij zegt, dat hij den 2n November haar den noodlottigen schop had gegeven, doch het is bewezen, dat men haar in don nacht van den 6n nog heeft hoo- ren schreeuwen. - Van onderscheiden plaatsen komen klachten in over de vele rupsennesten, wel ke men waarneemt en waaruit groote ge varen te voorzien zijn. De Landbouw Ct. vestigt er nu de aandacht op, dat do wet van 26 Ventóse jaar IV is ingetrokken en dat alzoo de besturen der gemeenten, waar over rupsennesten wordt geklaagd, wel zul len doen ten spoedigste door plaatselijke politieverordeningen het gevreesde kwaad tij dig te voorkomen. KOLONIËN. Blijkens een heden bij de regeering ont vangen telegram uit Atchin van den 9n dezer heeft de nieuwe radja van Simpang Olim de gestelde voorwaarden voor zijne onderwerping aangenomen, is hij den 5n dezer beëedigd, is de Nederlandsche vlag geheschen eu is den 7n dezer dientenge volge de blokkade opgeheven. MARKTBERICHTEN. Sluis, 9 Januari 1877. Boter 8272 c. per '/a kilogram. Eijeren f 1,25 per 26 stuks. Oosibui'g, 10 Januari 1877, Do markt was weder ruim voorzien van granen, waarin weinig verandering van prijzen op te merken viel, alleen de tarwe werd tot iets lagere prijzen gezocht. De vraag was op alle artikelen redelijk. Het verkochte werd verhandeld tot onderstaande prijzen Tarwe f 10.00. a 0,80 Rogge f 7,50 a S,00, Wintel-gerst f 6,20 a 6,75, Zomerdito 1' 5,75a G,30, Paardeboonen f 6,50 a 7,00, Haver f 3,5Óa 4,75, Erwten f9,50 a 11.00 Kanarie zaad f9,00 a 10.00.

Sluisch Weekblad | 1877 | | pagina 3