POPULIEREBOOIVSEN FIJNE TOILETZEEP, W. J. VAN DER BOOR Advertentiën. Verkooping Dinsdag 9 Januari 1877, Fabriek (§D Merk. Gebrande Kolliesiroop. Tabak-, Snuif- en Sigarenfabriek. KOFFIE en THEE. verkeer langs deze wegen, leidende naar de eenige havens van Breskens en Sluis, en het daaraan zeer nauw verbonden algemeen belang van onzen landbouwenden stand, wenscht men in het Land van Cadzand vrij algemeen, dat het der benoemde Commissie moge gelukken, deze onmisbare wegsver- betering eerlang tot stand te zullen kunnen helpen brengen. Groedc. De vorige week vierden de hee ren J. G. Meijer, gemeente-secretaris, en A. Ie Clerq, gemeente-ontvanger, hunne 25-jarige ambtsbediening. Algemecne deel-' neming viel den jubilarissen ten deel. KOLONIËN. Bij het Departement van Koloniën zijn per telegram van den Gouv.-Generaal van Ned. Indie de navolgende berichten ontvangen De radja van Simpang-Olim heeft reeds spoedig bezwaar gemaakt om naar Kotta- Iladja te gaan. Thans is door zijne huur lingen Toekoe Moeda Angkasa vermoord. De radja is gevlucht en door den militairen en civielen bevelhebber in Atchin vervallen verklaard van zijne waardigheid. De hoof den en bevolking in Simpang-Olim schijnen welgezind. De tijdingen van de Noordkust luiden bevredigend. GEMENGDE BERICHTEN. Nu ook al een Scheurkalender voor Land en Tuinbouw en VeeteeltJa waarde lezer waarom niet De boekhandelaar van Tus senbroek, te Wijk bij Duurstede, heeft er een voor 1877 uitgegeven. Het ons gezonden exemplaar zagen wij mot genoegen. Het uiterlijke ziet er best uit, gelijk trouwens van do lithographie van Amand te wachten was. Zelfs is er zekéS-e sierlijkheid in de 4 gekl. plaatjes op en de kromme lijnen van het stuk karton, waarop de eigenlijke almanak d. i. een aantal stukjes papier als 't jaar dagen telt, ia een' stapeltje zijn opgehécht. Op elk stukje papier, dat men dagelijks moet af scheuren, komt behalve den stand der maan, de, op en ondergang der zon, een kort ge zegde voor, betrekkelijk Land- en Tuinbouw en Veeteelt. Wij hebben, een deel er van gelezen, en dat met belangstelling. Aan wie de taak werd opgedragen 365 wenken te verzamelen, weten wij niet, maar dat hij die haar op zich nam, er zich goed van hééft gekweten, weten wij wel. Wij wenschen den uitgever dan ook alle succes. De lage prijs van slechts 75 ets. moge honderden onzer lezers aansporen om bij den Boekhandelaar, die dichtst bij hunne woonplaats gevestigd is, dezen Scheurka lender te bestellen, die bepaald op het kan toor, het bureau of de werk- of zitkamer van een Land- of Tuinbouwer of Veehouder hoort. Voor verlotingen of Afdeelingsverga- deringen is hij ook zeer geschikt. (Landb. Ct.) Blijkens een door den Nederl. gezant te Konstantinopel medegedeeld boricht van den 6 Dec. jlbij hem ontvangen van den Ned. gedelegeerde bij den opperston gezond heidsraad te Konstantinopel was, volgens een bij dat eollegie ingekomen telegram uit Teheran van 5 Dec., de cholera te Ehvend in het noordoosten van Perzie uitgebarsten. De buitengewone hevigheid, waarmededeze ziekte al dadelijk was opgetreden, had al- gemeene schrik verspreid en de vrees doen ontstaan, dat de besmetting zich spoedig tot Mesched en van daarover het geheelo bin nenland zou verspreiden, gelijk tijdens de laatste epidemie het geval was geweest. De laatste bij den gezondheidsraad ont vangen telegrammen uit Bagdad maakten geen gewag van verdere verspreiding der pest in Mesopotamia. In den nacht tusschen 21 en 22 dezer werd bij den ontvanger der directe belastin gen te Heerlen ingebroken en voor oembo- drag van circa f 0000 ontvreemd. Naar wij met zekerheid vernemen, wachten de ontdokkers van Jut als moor denaar van mevrouw Van der Kouwen, nog altijd op do uitkeoring van hun aandeel in do toegezegde premie. Wat mag hier van de reden zijn? (R. Ct.) Dinsdag-avond is .door de politie te Tilburg iemand in hechtenis genomen, die ruim 5 jaren geleden naar Belgie was uitgewe ken, om eene cellulaire gevangenisstraf van 45 dagen te ontgaan, waartoe hij 'door de 'rechtbank te 's-Boscii wegens verzet tegen de politie was veroordeeld. De veroordeel de verkeerde in de meening, dat hij na verloop van 5 jaren ongehinderd konde te- rugkeeren, doclr heeft zich hierin vergist. Na 5 jaren verjaart wol de vervolging we gens wanbedrijf, maar als eenmaal de ver volging door een vonnis gevolgd is, is de termijn tien jaren. Na 5 jaren van vrijwil lige ballingschap zal de man toch 45 dagen in gedwongen eenzaamheid moeten doorbren gen. (H.) RECHTZAKEN. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft bij arrest van 27 dezer maand eene voor gerech tigden bij onverdeelde nalatenschappen be langrijke beslissing genomen door in hooger beroep te bevestigen het vonnis der arron- dissements Rechtbank te Rotterdam gewe zen ten nadeele van den heer.: Johannes le Roij te Sluis, als voogd over zijn nriuder- jarige dochter uit eerste huwelijk, bij welk vonnis overeenkomstig de conclusien der toen mede gedaagden de heeren G. W. Houtza ger en J. F. Klein, na bericht van deskun digen, is beslist, dat de hofstede en lan den behöorende tót de nalatenschap van wijlen den heer J. I. Schansman, steeds be woond en gebruikt door den landbouwer den heer Isaac Kotvis, ydór 'verkaveling vat baar is, en alzoo niet zal worden vet kocht. Als deskundigen waren door de Recht bank ambtshalve benoemd, de hoeren P. de Bruijne, .Burgemeester tc: Sint Anna ter Muiden, J. Sanders Burgemeester te'Heil-' le en J. de Die, gezworen, van den Polder Bewester Eede, wonende tb Sluis. In deze belangrijke prooeduro is ook in hooger boroep gepleit', door den advocaat Maarschalk te Breda voor den appellant J. le Roij, en voor de geïntimeerden Hout zager en Klein, door den advocaat Knot tenbelt te Rotterdam.' De kosten der beide instantien van dit langdurig proces zijn gebracht ten laste van den appellant in diens betrekking van voogd. (Ingezonden). MARKTBERICHTEN. Sluis, 26 December 1876. Boter 75 c. per Va kilogram. Eijcren 1,25 per 26 stuks. Oostburg, 27 December 1876. Door de invallende feestdagen was de graanmarkt slecht voorzien van granen. Het aangebodene werd meerendeels boven prijs gehouden, hetgeen aanleiding gaf tot beperkte zaken, echter kenmerkte zich eenige meerdere kooplust dan voorgaande week, alhoewel geene prijsverandering viel op te merken. Besteedde prijzen zijn als volgt Tarwe f 10.50. a 11,50 Rogge f 8,00 a 8,25, Wintergorst f 6,30 a 6,70, Zornerdito f 5,70a 6,40Paardeboonen f 6,50 a 7,00, Haver f 3,00a 4,50, Erwten f 10,00 a 11.00Kanarie zaad f9,00 a 10,00. Bij de verwisseling des jaars zijnen stad genoten 's Heeren Zégen toewenschende, verzoekt de ondergeteekende beleefdelijk, wegens den zwakken toestand zijner Echt geuoote, van bezoeken op den Nieuwjaars dag verschoond te blijven. T. J. JANSEN. Voorspoedig bevallen -van een zoon AGATHA JOHANNA VAN' GOUDOEVER- KONING. Oldejiarkt, 19 December 1876. VAN TE II E 1 1 L E. Dc Notens K. SOK8M.I te Sluis zal op des namiddags 1 uur, ten verzoeke van bet Bestuur van den polder Bemesten.Eede benoorden St. Pietersdijk in de gemeente IIrille, in het openbaar verkoopen 45 stuks lange rechte Populiercboo- incii, meteude van 1 Meter tot 1.50 Meter in de koord, staande in de gemeente Heille, bij de zoogenaamde Elder schans. ZEGT HET VOORT. Eene oude en soliede Belgische Maatschappij van verzekering tegen brand, vraagt Hoofdagenten voor de gemeenten Sluis, Oostburg, Aardenburg, IJzendijke, Schoondijke en .Breskens. Zich te adrcssecren met franco brie ven te Brussel, aan Mr.' GAllDINAëL, Grensstraat.fn?., 47. De met roem bekende Dr. AIRY'S Spe cialiteiten, als SaraapaidlUnnalgemeen bekend als het werkzaamste middel bij chronische ziek ten, welke uit bederf in het bloed 'en de sappen' ontstaan. Paln-Expcller, onovertrefbaar hij Rhu- matisme, Jiohtlijden enz. enz. Or. Airy's, Pillen bij slechte spijsvor- teering, verstopping enz. steeds met het beste gevolg, aangewend, zijn voorhanden te Sluis, bij J. P. LEIJSENNAAR-NOESt'. Ieder, die zich vooraf.van de buitengewone werkzaamheid dezer geneesmiddelen wil over tuigen, kan in bovengenoemd dépot gratis een met vele originele attesten voorzien uit treksel hekomen uit Dr. "AIRY'S Natuur geneeswijze. Alle artikelen moeten van boven afgedrukt fabriekmerk voorzien zijn. De ondergeteekende maakt bekend, dat bij hem te 'bekomen is Monsters zijn bij hom te bezichttigen 4. E A 51 B R E G X S. A AKDENBUliG Stempel J. J. CEULEN, Middelburg. GUIMAUVE p. stuk 15 ct. doosjes van 3 st. 40 ct- CHINOIS p. 25 n n 70 ct- Mede verkrijgbaar bij Ps j. Evers Sluis, G. P. Roos Aardenburg, A.J Bronswijk Oostburg, L. J. BevinIJzendijke, J. Col- lijn Pz. Grocde. A. F. Lcijsennaar Biervliet. VLVARDINGEN. HANDEL IN Alles wordt tegen zeer concurreerende prijzen kwaliteit, franco Rotterdam ge leverd. r»slmonslci'*, GIiA'1'IM.Ml

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3