Advertentiën. U ITGESTELD Gebrande Koffiesiroop. Verkooping POPUUERE300MEN Dinsdag 9 Januari 1877, HOUTVERKOOPINGEN. Donderdag Januari 1877, Zaterdag 6 Januari 1877, SsËF 68 OPLAGEN 'ET I De Amslerdamsehe straatjeugd wordt hoe langer hoe brutaler. In hotA. Hbld. wordt in een ingezonden stuk, melding ge maakt van eene onaangename ontmoeting, welke eene dame had op de brug naar het Entrepotdok. Een 12 a 13 jarige jongeling klom met handen en voeten tegen haar op en bemorste daardoor hare kleederen, ter wijl het later bleek, dat die vermetele knaap haar op dat drukbezochte punt van een halssieraad had beroofd. Klaagt men alom over de duurte der levensmiddelen, te Hilvarenbeek is dit toch niet het geval, daar best rundvleesch aldaar verkrijgbaar is voor 25 i. 30 cents het Va kilo, en het brood in plaats van voor 34, voor 28 ets verkocht wordt. Concurrentie is de oorzaak dezer daling. Indien de bakkers volhouden, zooals .de slagers reeds gerui- iren tijd gedaan hebben, dan zal de werk man nu vooral met den naderenden winter er zeer mede gebaat zijn, Men schrijft uit Maastricht aan de N. R. Ct., dat het aantal kloosters in Limburg, ten vorige jare 46 bedragende, thans tot 56 gestegen is, verspreid over 37 plaatsen. Te Nieuwediep zijn Zondag 11. door ds. E. B. Gunning, van Alkmaai, niet min der dan 58 kinderen gedoopt. Een dure borrel, Dezer dagen had in den Bazar te Oudenbosch eene gratis prijsverloting plaats bij gelegenheid van St. Nicolaas. De eerste prijs bestond uit een Singer's trapnaaimachine ter waarde van f89 Onnoodig te zeggen dat de trekking door de vele belanghebbende aanwezigen met ge spannen aandacht gevolgd werd .Nadat reeds eenige gelukkige nommers getrokken waren viel eindelijk op no 324, de eerste prijs. De bezitter van dit nommer, een zekere L, arbeider te Rucphen, was niet aanwe zig. Iedereen verheugde zich en men spiegelde zich reeds de blijdschap vaii den man voor, die door dit gelukkige lot een onbezorgden winter te geuioet ging. Jammer echter had L. twee dagen voor de verloting zijn lot overgedaan voor een borrel!!! Dat slokje kostte dus 89 gulden Met genoegen vernemen wij echter dat de edelmoedige kooper van het lot, zijn de de landbouwer bij wien L. in dienst is, de machine heeft teruggegeven, na hem twee dagen het tl wa/.e zijner handel wij ze te hebben voorgehouden en men lo ten welke men voor niet krijgt en waar mede een dusdanige prijs kan worden ge wonnen, niette lichtzinnig mag van de hand doen. (De Gr.) Een schip, dat de vorige week op de Razende Bol nabij Tessel strandde, was de Fransche bark Poudichery, met salpeter ge laden, en bestemd naar Hamburg. Helvaar tuig is geheel uit elkaar geslagen en van de lading is niets gered kunnen vvoiden. Toen de kapiein bemerkte, dat het schip den grond raakte, ontstak hij zoo hevig in woede tegen den Engelschen loods, dut er een worsteling plaats greep, tengevolge waarvan beiden over boord geslingerd werden en verdronken. De overige bemanning 14 man is, door twee visschersvaartuigen van het wrak afgehaald en te Nieuwediep aan walgebracht De bevolking van onzen aardbol be draagt thans 1,423,917,000 inwoners, ver deeld overeen oppervlakte van 51,340,800 vierk. mijlen, dus gemiddeld 28 inwoners op de vierk. irijl. InEuropa wonen dooreen 82 inwoners op de vierk. mijl. Het stoomschip Prins van Oranje is op zijne reis van Nieuwediep naar Batavia door een uiterst hevigen storm overvallen. In een particulieren brief van een der pas sagiers, leest men daaromtrent o. a. het volgende „Op 29 Nov. stoomden wij met fraai weer de trotsche baai van Southampton uit, maar denzelfden nacht werden wij in de Golf van Biscaye door een heftigen storm beloopen, die tot en met den 5 Dec. heeft yoortgewoed en zoo hevig was. als er maar iemand zich kon herinneren. Anders duurt een storm maar 24 uur; deze echter heeft, zes volle dagen en nachten aangehouden, met zeeën als bergen zoo hoog. Zondag 3 Dec. waren wij 30 mijlen uit den koers ged reven, de Golf van Biscaye in, en onder het land, dat echter wegens de dikte der lucht niet te onderscheiden was. Wij waren juist de Golf uitgestoomd of liever gekropen want wij liepen met 400 paardenkrach ten Blechts 2 mijl in de wacht van 4 uur, en hooge zeeën op de Kaap sloegen het schip telkens terug toen in dien Zon dagnacht de storm ons met vernieuwde woede aanviel, het vréeselijkst van alles. De varkens-, honden- en kippenhokken sloegen over boord, de roerbanken werden weggeslagen, een der officieren kreeg een wond aan het hoofd; het was een toestand, niet met de pen tebeschrijven. De vrouwen liepen in de achterkajuit als razenden, met de kinderen rond of lagen te bidden om redding. Het was een hartverscheurend ge zicht. Het halve achterschip stond onder water, in de hutten dreef alles weg, eten deden wij staande, hutspot uitblikken, want het schip slingerde zóo erg, dat tafels en banken, die met schroeven vaststonden, wegsloegen of het niets was. rEen der dames aan boord is tengevolge van het noodweer (toen wij in de Middel. Zee waren) ontijdig bevallen nog wel van een tweeling, een der kinderen was dood. Wij hebben 35 zieken aan boord, meest onder de kolonialen, die het ergst hebben geleden, daar zij al dien tijd beneden moes- blijven. Er zijn er 175, en daaronder. 30, die aan hoofd, armen, beenenofgezichtgewond zijn, door het vreeselijk slingeren. »Ik zou haast vergeten te schrijven, dat onze wakkere kapit. Aukes al die dagen en nachten zijn post op de brug niet heeft verlaten, dan om nu en dan drooge kleede ren aan te trekken. Hij at zelfs op de brug met het bord in de hand. Zes volle dagen en nachten heeft hij niet geslapen, maar steeds pal gestaan als een man, die zijn plicht kent, betaamt. Wij mogen God danken, dat de machine en het roer zich goed hebben gehouden, anders waren we voor de haaien geweest." MARKTBERICHTEN. Muis, 19 December 1876. Boter 77 c. per kilogram. Eijeren,/1,25 per 26 stuks.. Ooaitburg, 20 December' 1876. De aanvoer was weder ruim, doch de kooplust minder levendig, waardoor bij ver laagde bieding der prijzen er weinig ver koop tot stand kwam en benoodigden bij na vorige weekspnjzéri moesten inwilligen. Het verhandelde bracht onderstaande prij zen op Tarwe f 10.50,. all,25 Rogge f 8,00 a 8,30, Wintergerst f6,20 a 6,60, Zomerdito f-5,75a G,20Paardeboonen f 6,50 a 7,50, Haver f 3,00 a 4,75, Erwten f 9,50 a 11.00 Kanarie zaad f9,00 a 10,00. De ondergeteekende bericht, dat de door hem op 22 December 1876 geannonceerde verkooping van een Woonhuis niet Erf te Sluis is en zal plaats hebben in de maand MAART 1877. K. F. KOKSMA, Notaris. De ondergeteekende maakt bekend, dat bij hem te bekomen is Monsters zijn bij hem te bezichttigen. Jf. LA1MBHECTS. Aardenburg. van te H E I L L E. De Notaris R. F. ROKSIU4 te 'luis, zal op des namiddags 1 uur, ten verzoeke van het Bestuur van den polder Bemesten Bede benoorden St. Bietersdijk in de gemeente Heillein bet openbaar verkoopen 45 stuks lange rechte Fopnllercboo- incu, metende van 1 Meter tot 1.50 Meter in de koord, staande in de gemeente Heille, bij de zoogenaamde Elderschans. ZEGT HET VOORT. De Notaris C. Ie NOBEL te Oostburg, zal op des namiddags ten één ure, ten verzoeke van den heer IZAAK VAN CRUIJNIN- GEN op deszelfs door hem bewoonde Hof stede te Zuidzandein het openbaar ver koopen 30 Olmenbooincn, van 1.30tot 1,60 Meter in de koord. 90 Wilgen Tronkboomen, gerooid. Een partij opgaande Wilgen. Een dito Popullercnboom en een partij schoon Hakhout, en op des namiddags ten één ure ten verzoeke van Mejufvrouw de wed. den beer JOHs. NORTIER, op hare Hofstede bewoond door Abm. VAN CRUIJNINGEN te Schoondijke, tegen den straat- en grintweg. 64 stuks Olvncnboomcn, lang recht- stammig en tot Werkhout geschikt. Dit verkochte wordt volgens gewoonte vrij te huis gebracht. Een ieder zorgt voor goede schriftelijke of persoonlijke borgtochten ZEGT HET VOORT. heelt wel geën verdere aanbeveling noodig; dit feit is het beste bewijs voor deszelfs deugdelijkheid. Voor zieken, die slechts een beproefde geneeswijze tot herkrijging van hun gezondheid noodig hebben, is zulk een work van dubbele waarde en een waar borg daarvoor, dat er niet de minste sprake van is, met nieuwe geneesmiddelen op bun lichamen proeven te nemen, zooals dit he laas maar al te vaak geschiedtVan de Hoogduitsche uitgave van Dr. AIRY'S Na tuurgeneeswijze zijn 6S oplagen versche nen, en is de tweede oplage van de Neder- duitsche uitgave 496 blz. sterk, in betrek kelijk korten tijd reeds geheel en al uitver kocht, zoodat een derde oplage noodzakelijk werd. Duizenden en duizenden hebben aan de in dat werk behandelde geneesmiddelen bun gezondheid te danken, gelijk uit de veelvuldige getuigschriften, die er in voor komen blijkt. Niemand verzuime derhalve, dit uitmuntende populair-geneeskundige werk, dat slechts f 1kost, bij zijn ge wonen Boekhandelaar te koopen, of tegen toezending van 1 Postwissel a 71,van Richters Boekhandel te Nijmegen te ontbieden die op franco aanvrage vooraf J een uittreksel uit dit werk van over 1001 blz. gratis enfrancoterbeoordeelingzendt.j

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3