AANBESTEDING. 1 Advertentiën. ïlet herstellen cn o^deiiiouden van den Grindweg van den Nicuwlaiidselieii molen tol aan den lloofdplaatpoldcr. van haar echtgenoot daarvan eigenares ge worden, intusscken steeds verzuimd had een inventaris te laten maken tot stuiting der gemeenschap tusschen haar en haar kin deren. Deze .kuitsten nu, hoewel roods lang _^óor den verkoop meerderjarig geworden, meonon dat de verkoop van het geheele pand slechts met hunne medewerking had kunnen geschieden en mitsdien daardoor in hunne rochten verkort te zijn. Mot belangstelling wordt, mot hot oog op art. 182 li. W., 'srechters beslissing, als liet zoover komt, tcgomoelgozién. Op den aardbol waren op 1 Juli jl. 300.08ö kilometers lengte spoorwegen aan- WP.zi Cr wijze, kunnen wij niet genoog do lezing aanraden van hot beroemde geïllustreerde Werk Dr. AIRY'S Natuurgeneeswijze, dat slechts één gulden kost, en behalve bij RICHT ER'S Boekhandel te Nijmegen, ook verkrijgbaar is gesteld hij alle Boekhande laren door hot geheele Rijk. De buitenge wone aftrok, welke dil werk heeft gehad, heeft in het Buitonland cene menigte na drukken doen ontstaan, die iutusschen met dit werk niets gemeen hebben. Het is der halve in het belang der geachte lezers, dat zij er wel opletten, alleen de uitgave van Dr. AIRY'S Natuurgeneeswijze te koopen die in RICHTER'S Boekhandel te Nijmegen ver schijnt. te geven. Hot doet ons genoegen te kunnen vormeiden,' dat onze muziekliefhebbers zich voortdurend toeleggen op het uitvoeren van sclioone en uitgebreidere stukken, zoodat wij rnct verlangen het concert te gemoet zien, dat ons op den 2n Kerstdag door hun zal worden aangeboden. [V1ARINE EN LEGER. De Minister van Oorlog lieeft bepaald dat er gedurende den winter 3 in plaats van 8 maal :s maands naar de schijf zal ge schoten worden. In den regel worden er 150 patronen verschoten per keer, zoodat in de maand 750 en in den winter 4500 patro nen per compagnie worden uitgewonnen. Er zijn 225 -compagnien, elke patroon kost 7 centen, zoodat deze maatregel eenc som van 4500 X 225 X f 0,07 of f 70.S 5 voor deel voor de schatkist oplevert. De Minister van Koloniën vestigt de aandacht van belanghebbenden op de ge legenheid, die hij het bataljon mineurs en sap- peurs bestaat tot opleiding van jongelingen voor het kader der genietroepen van het Nederlandsch-Indisch leger, op voorwaarden in de St. Ct. van 6 dezer vermeld. KERKELIJKE ZAKEN, ONDERWIJS ENZ. Ds. Clinge Doorenbos heeft voor het be roep naar Oostburg bedankt. De candidaat A. V. Meerburg Snaren- berg heeft het beroep naar Biervliet aange nomen. GEMENGDE BERICHTEN. De Schuttersraad te Loiden heeft, eon schutter, wegens verzet met woorden en bedreiging tegen een officier, veroordeeld tot wegzending uit do schutterij cn tot eon jaarlijksche geldboete van f50 gedu rende zijn volgens de wot te volbrengen diensttijd, alsmede in do kosten van het vonnis. Een blik op de laatste marktberichten betreffende den prijs der petroleum is niet zeer geruststellende. De stemming is hoogst opgewonden en de prijzen snel stijgende, terwijl de omzet groot is. Men verwacht spoedig aanvoer; evenwel spreekt men van op Februari pas tegen 29 gld. tc kunnen koopen. Diezelfde berichten deelen nog mede dat de uitvoer uit allo Amerikaansche ha vens van 1 Januari tot 23 November jl. ruim G'/! millioen gallons moor bedroeg, dan in hetzelfde tijdvak van liet vorige jaar. Onder de Groningsche burgerij circu leert een adres aan den gemeenteraad,waar in naar aanleiding van 't. adres van den aca- demischensenaat, op geheele afschaffing van de kermis wordt aangedrongen. De dijksbesturen langs de Maas zijn sedert enkele weken drntr-hjizig, de meest krachtige maatregelen te nemen om mot het oog op den naderenden winter, waar hot noodig blijkt, de Maasdijken te voorzien en to vrijwaren. Gedeputeerde Staton hebben omtrent dozo gewichtige aangelegenheid aan de betrokken besturen cene ernstige aan schrijving gericht on met meer dan gewone zorg zal worden toegezien, dat in.de dijks magazijnen langs do Maas de v.ereischte hoe veelheden noodmaterialen steeds voorhan den zijn. Hot 's Bossche veld staat geheel ondor water. Het prachtige kamerscherm, vervaar digd door den heer Nooijen te Rotterdam, hetwelk opde tentoonstelling te Philadelphia duizenden bezoekers trok, is voor 600 dol lars in goud verkocht aan mr. C. P. Hun tingdon te New-York. Naar men verneemt, zal binnen kort een proces gevoerd worden over het verkoo- pen van een huis in de gemeente Ovesande. Omstreeks drie jaar geleden is dit geschied door eene weduwe, die, na het overlijden "vt" Daarvan telt Europa-140,558 kilometers Noord-Amerika 136,687 kilom. Z.-Amerika 6.841 kilom. Azio 11,120 kilom. Afrika 2,409. kilom. Amerika is alzoo van spoorwegen'meest doorsneden, alwaar ook de bevolking door die zoo spoedige en voordeel aanbrengende vervoermiddelen, hot meeste toeneemt. Dezer dagen zijn door twee. jagers van Z. K. H. Prins Hendrik, ouder Ecmnos twee vossen gedood. Bij het opgraven van hun hol vond men niet minder dan 5 bazen, 2 konijnen, 3 eenden en 24 kippen. Te Kampen zou een jong paar in het huwelijksbootje stappen; alles was daartoe gereed; de rijtuigen, waarin men naar liet gemeentehuis zou rijden, stonden reeds aan de deur, doch de vader der bruid wilde zijn dochter een poets spelen en was even te voren naar den Keten vertrokken, om daar een publieke verkooping bij te wonen, zoo dat de plechtigheid niet kon plaats hebben. Een ware Kamperstreek Uit Zwolle schrijft men 10 dezer. Voor het gewas 1877 van de suikerbeeten, wordt gecontracteerd tot f 13,50 do 1000 kilos op gewone voorwaarden. Het recht van visseherij in de rivier de Maas, van ouds genaamd do Merwede te Dordrecht, is bij verpachting ingezet op f 385,000. De hoeveelheid steenkolen vermindert langzaam, en onlangs heeft de mijningenieur Greuner weder cene berekening gemaakt, hoelang wij nog steenkolen zullen hebben. Hij grondt zijne berekening op de hoeveel heid, die één werkman 'sjaars kan op brengen, zijnde 250 ton. Zoo nu een mill, arbeiders in de kolengroeven werken, is in Engeland nog voor 800 jaar steenkolen aanwezig. Van 29 October tot 25 November zijn, blijkens ingekomen ambtsberichten, door longziekte aangetast 55 runderen, als 32 in Z.-Holland, 2 in N.-Holland en 21 in Friesland. In het vorige tijdperk van vier weken waren 44 rundéren door dio ziekte aangetast. Do Vadorlandsche Letteroefeningen zul len metl Jan. niet meer verschijnen. Na een honderdvijftienjarig bestaan wordt do uit gave i,u vereeniging met hot maandschrift Do Banier cn onder dezen titel voortgezet. Volgens liet Handelsblad is die mededeo- ling geschied buiten medeweten van den directeur en den redacteur van eerstge noemd maandschrift. Van eene samen smelting van heide tijdschriften is geen sprake. Die heeren schijnen do voorkeur gegeven te hebben aan den dood der hon- derdvijftienjarige boven eenc vereeniging met een jongen veclbelovendcn levensgezel. De jeugdige mannen, die do Banier dragen, zullen om dit blaauwtje op de oude dame geloopen, naar wij vertrouwon den moed niet opgeven. (Arnh. Ct.) RECLAMES Lijders dio om hun kwaal te genezen, zich wen- schcn to bedienen van een beproefde genees MARKTBERICHTEN. Sluis, 12 December 1870, Boter 77 'A c. per kilogram. Eijet.en f 1,10 per 20 stuks. ©ostbijcg, 13 December 1876. Er was lieden weder eene mime aanvoer van granen; voor tarwe bestond goede vraag on ruimden tot onderstaande prijzen goed op. Gerst word sleepond verkocht tot eonig- zins lagere prijzen als voorgaande week. Rogge en Haver die weinig getoond werd, is geene prijsverandering op te geven; naar Koo-kerwten was redelijke vraag. Paar- deboonen en Kanariezaad genoten weinig vraag. Het verkochte bracht onderstaande prij zen op Tarwe f 10.75. a 1.1,30 Rogge f S,00 a 8,40, Wintergerst f 0,20 ii 0,75, Zomerdito f 0,00a 0,50, Paardehoonen f 7,00 a 7,75, Haver f 3,00a 5,00, Erwten f 10,00 a 11.00 Kanarie zaad 1'9,00 a 10,00. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken hekend, dat op vitIJtBA© den 29n WECEMBER aanstaande, des voormid" dags ten 10 ure, door een hunner leden, daartoe door hen gecommitteerd, in bij zijn van den Hoofdingenieur van den Wa terstaat, in een der localen van het gewes telijk bestuur to MIDDELBURGonder nadere goedkeuring zal worden aanbesteed Bezc aanbesteding zal geschieden bij enkele insclis-ijving. Hét bestek, hetwelk lie voorwaarden be vat, ligt ter lezing tor Provinciale Srriffio van Zeelanden op de plaatsen waar het gebruikbaar is in de gemeenten Middel burg Vlissingen Breshens Biervliet Oostburg, Sluis, IJzcndijhe en Neuzen. Het is ook verkrijgbaar hij U. F. AUER on ZOON te Middelburg. Op Zalm-dag cn Maandag vóór de besteding zal de noodigc aanwijzing worden gedaan, terwijl bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat, alsmede bij den Ingenieur te Sluisinmiddels nadere inlichtingen zijn to bekomen, Middelbukg, den 8n December 1870. De Gedeputeerde Stalen voornoemd W. SIX, Voorzitter. ARNTZENIUS, Griffier.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3