NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAK WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N°. 50. Zeven li entfc jaargang. A". 1876. Buitenland. SLUSH! Dit weekblad verschijnt lederen Vrijdag'. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 cent, elke regel meer 7*4 cent. Groote letters naar het ge tal gev.-o/.s regels die zij beslaag. Ingezonden Stukken en Brieven ,de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Berichten of Mededeelingeri van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. België. De Kemer van afgevaardigden heeft liet ontwerp aangenomen tot schorsing der aanmunting van zilveren vijffrankstukken te beginnen met 1 Januari 1877. Door de Belgische regeering is het besluit genomen dat de postkantoren daar te lande geen Fransch kopergeld meer mogen ontvangen. Het college van burgemeester en schepenen der stad Gent heeft besloten, dat de costumen en de wapens, die in den historischen stoet dor Pacificatie gediend hebben openbaar verkocht zullen worden. Het stadsbestuur heeft besloten eenige specimens van costumen en wapens op het. museum tte bewaren, alsook de standbeel denen verdere beeldhouwwerken der heeren Wanten, de Kesel, Lodewijk van Bies- broeck en Paul de Vigne, die op de wa gens van den stoet geplaatst waren. De overige voorwerpen van den stoet (meer dan duizend costumen en meer dan 700 wapens) zullen in de eerste dagen te Gent worden verkocht tijdens een openbare al- gemeene tentoonstelling, dezelfde waarin op den 3 September de gedenkstaon plech tig werd onthuld. Iedereen zal alzuo in de gelegenheid gesteld worden om zich een blijvend aan denken aan deze schoone feesten te ver schaffen. Vooral de wapens, waaruit prach tige Iroëfeu samengesteld kunnen worden zullen veel liefhebbers vinden. Ook de costumes zullen voor tooneelbestuurders of voor inrichters van optochten bijzonder te pas komen. Een zeventienjarig meisje, Adolphina Peroo en vrouw Lambert Lebrun, gingen te Nijvel in een kuil zand halen, toen zij plot seling door eene-aardinstorting werden be graven. De dood der beide vrouwen was oogenblikkelijk. Vrouw Lebrun laat twee kinderen na. F r a tl k r ij k. Een eenvoudig arbeider is zoo geluk kig geweost, bij het weggraven van duin van een oude en tot sloping gedoemde herberg in de rue Levis, een kruik ge vuld met Spaansche dubloenen te vinden tot eene waarde van 200,000 francs. Met de Fransche paketboot van Vera Cruz zijn te Havana berichten aangebracht omtrent een nienwen opstand onder leiding van Iglesias, die ter zake van de herkiezing van Lerdo de Tejada, zijn ontslag heeft ge nomen. Bij velen in het land vindt hij bij val. Een dagblad van Donai bericht, dat een blinde op den openbaren weg buiten die stad, met het gebruikelijke hondje aan een touw, bedelde, toen een heer voorbij kwam, die de begeerte niet kon weerstaan zich van het hondje, een pracht van een exemplaar, meester te maken. Fluks snijdt hij bet touw dooi en zet het met het houdjo op een loo- pen. De bedelaar zich oven do oogen wrij vende, rent den dief na, pakt hem, ranselt hem af, neemt weer bezit van zijn viervoc- tigen geleider speeit onmiddelijk weer voor blinde, alsof er niets gebeurd was, en zot zijne reis voort naar bet spoorwegstation. D u i t s c h 1 a 11 d. Een huisvader te Keulen die, tengevol ge der ongunstige tijdsomstandigheden, in erge getdverlegendheid zat, vroegdezer dagen iemand eene geldsom ter leen, te gen voldoend onderpand. Do aangespro kene was oiintiddèfijk bereid hem de go- vraagde som ter band te stellen, tegen een rente van niet meer dan 40 pCt. per maand, 'tgeen 480 per jaar maakt. Do Koln. Zeit. meent dat die edele menschen- vriend, algemeen bekend, ter dege afge ranseld moet worden. Te Mainz heerscht een paniek onder de ouders van jeugdige kinderen. Volgens opgaven van de geneesheeren zijn er op dit oogenblik meer dan 2000 kinderen aan scharlakenkoorts en diphtheritis lijdende, en is het sterftecijfer tot eene buitengewone hoogte gestegen. In verscheidene gezinnen zijn binnen enkele dagen drie of vier kinde ren door den dood weggerukt. De National-Zeitung deelt bot volgen de zonderlinge bericht mede, ontleend aan East Aberdeenshire Observer «De gezag voerdervan de Mayen, een walvisehvaarder, Salmon gehceten, varende uit de haven van Peterhead, heeft uit den mond van een Es kimo, Tipon genaamd, ter hoogte van do Cumberland Golf, vernomen, dat vóór vele jaren een blanke, wiens naam was Crozier, benevens vijf zijner medgezellen, door ver der noordwaarts wonende Eskimoos waren vermoord, dewijl zij hunne geweren, kruit en lood niet hadden willen afstaan. Het hoofd van den stamdie dezen moord bad bedreven, was nog in leven." Men weet, dat Crozier de onder-bevelhebber wasder Noord poolexpeditie, gedaan onder leiding van Franklin. Engeland. Dezer dagen werd te Oxford eon cu- rieuse ontdekking gedaan. Bij het gereed maken van het terrein in Hilstreet voor de daar op te richten nieuwe univorsi- teits-gehonwen, vond men onder den grond op eene diepte van 15 voet de over blijfselen van een Britsch dorp, dat wel licht voor 2000 jaren bestaan heeft. Op goedkooper wijze is zeker zelden iemand in het beziteeuer drukkerij geraakt, dau een zettersieerling te Glasgow. De druk kerij, die verloot werd, viel op zijn lot, dat hem 60 cents gekost had. Op Galevheadeen voorgebergte van Ierland, zal eerlang een kapitale lantaarn, ontstoken worden. Het licht heeft 1300 luib. voet gas in het uur noodig en staat dan ook gelijk met het licht \an ongeveer twee mil- lioen kaarsen. Zelfs bij mistig weer zal het. op grooten afstand te zien zijn. Italië. Mgr. Patrizzi, den 4 Sept. 1793 te Se- nen geboren, is te Rome overleden. Hij werd in 1834 door Paus Gregorius XVI tot kardinaal benoemd. Z. H. de Paus ontving dit jaar eene aaraige St. Nicolaas-kurprise, een mil- lioen francs van de Hertogin-weduwe Di Galliera, en korten tijd daarna nog een mil- lioen van diezelfde dame. Am e r i k a. De stedelijke autoriteiten te New-York hebben den Nederlandschen consul-generaal den beer Burlage, advies gevraagd omtrent hetgoon gebeuren moet met een jeugdig in woner van Amsterdam, die door depolite te New-York van de straat opgenomen en voor- loopig in het gesticht voor verloren kinde ren is goplaatst. De jeugdige landverhuizer geeft voor 6 jaar oud te zijn, Karl. Seufert te heeton en te Amsterdam geboren te zijn, waar zijn vader, Adam Seufert, en zijn moe der nog zouden wonen, in welke straat wist bij echter niet. Hij is de ouderlijke woning ontvlucht, omdat zijn ouders hem mishan delden; hij hield zich schuil aan boord van een stoomboot, waarvan hij den naam niet weet, doch die op een Zaterdag van Amster dam naar Amerika vertrok. Nadat het schip in zee was, kwam hijuitzijnschuilhoek voor den dag. Karl. Seufert heeft blauwe oogen licht blond haar; hij spreekt Duitsch en leest en schrijft goed Hij schijnt over het alge- meeneenige opvoeding tehebbengehad. Hij wenscht naar Amsterdam torug tekeeren„ doch verklaart geen reisgeld te hebben. Oostcrschc aangelegenheden. De bijeenkomsten der gevolmachtigde» zijn te Konstantinopel begonnen zonder dat Turkije er vertegenwoordigd was.. Men koestert do hoop, dat zij de vaststelling, van. een ouderling programma tengevolge zullen, hebben. Die hoop wordt verlevendigd door de tot nn toe welwillende houding;van gene raal ïgnatiëff, die, naar onze meening, de- draden van de aanstaande gebeurtenissen in. handen hoeft. Intusschcn heeft de redevoering van vorst

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1