NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEÜWSCH VLAANDEREN. N°. 46. Zeventiende jaargang. A°. 1876. Buitenland. Bit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der adyertentiön: van 15 regels GO cent, elke regel meer 71/2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Reductie Itetreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. ure.) België. Nog altijd blijft bij sommigen bet geloof voortleven aan genezingen door personen, die van geneeskunde zelfs geen flaauw begrip hebben. Een waarschuwend geval van dien aard had verleden week te Seraing plaats. Een oppassend huisvader daar leed veel aan rhumatiek, en gebruikte tot vóór eenige dagen de geneesmiddelen, die zijn doctor hem voorschreef. Doch daar op eens meent hij de hulp te moeten inroepen van iemand, die bekend stond allo ziekten te kunnen genezen. Deze zal dus ook wel een ifdoend middel hebben tegen zij ne kwaal. De won- derdoctorwordt geroepen en geeft den lijder eendraukje.doch naauwelijks heeft hij hier van een gedeelte ingenomen of hij krijgt een aanval van waanzinnigheid, gevolgd door zulk een sterke uitwasseming dat hij den volgendon dag stierf. De polieie, die naar de oorzaken van dil plotseling sterfgeval onderzoek deed, heeft zich met de zaak ingelaten. De Etoile heeft van een zijner abon- nenten uit Duinkerken eene inlichting ont vangen ter zake van Aublain, die niet van belang ontbloot is. De beruchte man is dc zoon van een douanekapitein en begon zijn loopbaan alsspoorwegbeambte op een station in de nabijheid van Duinkerken. In deze betrekking bleef Hij gedurende langen tijd werkzaam on moest menigvuldige reizen doen. Daarom is het niet te verwonderen, dat hij eene zekere ervaring bezat in het uit- en instappen terwijl een trein in bewe ging is. Dr. Bultkens,directeur van liet krank zinnigengesticht te Gheel, in België, en de bijzondere geneeskundige raadsman van de ongelukkige ex-Keizerin Charlotte, is overleden. Zijn dood zal voor de diep be klagenswaardige weduwe van Keizer Ma- ximiliaan een zware slag wezen, wijl hij de eenige persoon was, met wien zij zich wilde onderhouden. In verhand met de bekende teedere zorgen, die door het Bel gische koninklijke huis voor de zwaar beproefde Vorstin genomen worden, is thans weder oen treffende bijzonderheid bekend geworden. Jaarlijks wordt op last van Koning Leopold een bijzonder exem plaar van den »Almanach de Gotha" uit gegeven, waarin ook het keizerlijk hof van Mexico is opgenomen en de portret ten van Keizer Maximiliaau en zijne ge malin voorkomen alles, zooals dat in 1867 het geval was. De arme zinneloo- ze koestert betreffende die misleiding niet den minsten argwaan, Dnitschland. Een jeugdige dienstmaagd, Sopiiio Adol- phine Ahlschlager, is door den Keizer van Duitschiand gedecoreerd met de medaille van verdiensten, te dragen aan een lint van bijzondere kleur, lot belooniug voor haar moedige daad. Zij heeft met buitengewono opoffering en verachting van levensgevaar vijf jeugdige kinderen gered uil een woning, waarvan dat gedeelte in liclitelaaije vlam stond, waar dc slaapkamer der kinderen zich bevond Uit Frankfort aan de Main wordt de gevangenneming van een Amerikaan, Sclianz, geheoten, die voorgeeft Engelsch professor te zijn, gepield. Over zijn vroeger leven en bedrijf heeft men tot heden nog niets kunnen ontdekken; toch heeft men een onbestemd vermoeden van zijn plan om een dergelijke misdaad te heramen als Thomas, die door middel van dynamiet onlangs een schip in de- lucht hecfl doen springen. Een aantal bij hem gevonden verdachte gereed schappen zijn reeds in beslag genomen, Hij is reeds meer dan eens in Europa geweest, delaatste maal geheel ontbloot van middelen. Zijne betrekking tot Fuchs, berucht sedert de ramp teBremen, geven wel eenigen grond tot vrcesselijko vermoedens. Zijne papieren hebben geene enkele opheldering gegeven, maar men meent evenwel, dat hij een schul dig verleden iieeft. F r a n k r ij k. Een maand geleden verloor eene wasch- vrouw te Parijs een negenjarig jongentje, dat zij afgodisch liefhad. Zij was troosteloos in weerwil van do liefkozingen van liet haar overgebleven zesjarig meisje. Weldra was zij in zulk een toestand, -die geen twijfel aan zinsverbijstering meer over liet. In een dier vlagen grijpt de beklagens waardige moedor haar meisje bij de kleeren en houdt haar eeDige oogenblikken buiten het venster. Een paar buren die dat hartver scheurende tooneel zien, ijlen naar boven om Het kind te redden. Zij vinden echter de dear op het nachtslot en kunnen dus geen hulp bieden. Na eenige pijnlijke oogenblik, ken gewacht te hebben, opent de ongeluk- kigemoeder zelve de deur endeelt hunmede- dat zij het kind naar haar gestorven broertje gezonden Heeft, waarheen zij ook woldra gaan zal. Men begrijpt ligt, wat er gebeurd was. Yreeselijk verminkt werd het meisje opge nomen, en ofschoon zij niet oogenblikkelijk dood was, bestond er weinig hoop haar in het leven te behouden. Onder de buitengewoon belangrijke voorwerpen, die op de wereldtentoonstelling te Parijs in 1878 aan het licht zullen komen wordt nu reeds vermeid een ge heel nieuwe uitvinding tot toepassing van de saamgeperste lucht als beweegkracht. Een groot werktuig, overeenkomstig de proeven in het klein genomen en uitmun tend geslaagd is in aanmaak. Men verhaalt nu reeds woudoren van deze vinding, en beweert dat zij het probleem, zoo lang reeds het onderwerp der ijverigste studiën van dc werktuigkundigen, schitterend op lost. Een ooggetuige bij de proefneming verzekert dat hij met een bol, nietgroo- ter dan een sinaasappel, eene zwaarte van 80 kilogrammen heeft zien opheffen. De uitvinder is een Franschman. Engeland. Op den 1 dezer is hét district Backorgun- ge (Eng. In-iie) dooreen cycloon verwoest. Duizende woningen der inboorlingen zijn vernield. De stad Dowlutkhan werd onder water gezet: de voornaamste huizen zijn in gestort. Men verzekert, dat bij deze ramp vijfduizend menschen het leven hebben ver loren. De Regeering heeft hulp gezonden. Rusland. -- Dr. Strousburg de' spoorwegkoning is naar Siterie verbannen. Langs den hoofdweg van Moskau naar Tjunien zijn in de drie jaren 1871 73 omstreeks 23.000 strafgeyangeneu naar Siberie vervoerd. Van dezen stierven 2270 op reis en 26 ontvluchtten. Tongevolge van don wapenstilstand heeft Vorst Nicolaas het grootste deel zijns legers naar Huis gezonden. Maar nu allen voor den arbeid geschikte mannon den gauschen zomer onder de wapenen zijn geweest on de velden onbebouwd gebleven, dreigt do hongersnood. Boven dien wordt do typhus steeds sterker. Hot Credit Immobilier" van Odessa heeft den Vorst van Montenegro 9000 roebel ge schonken, voor den aankoop van maïs. Volgens de Golos ontving do Kei zer II Nov. te Moskou de vertegenwoor digers der standen en hield toen een rede waarin hij zeide, dat hij gedurende zijn ge- heele Regeering getracht had voor de Chris tenen in het Oosten te verkrijgenwat recht en gerechtigheid eischen. Jammer genoeg, zijne vreedzame pogingen hadden geen gevolg gehad. Nuzou een conferentie te Constanti- nopel plaats hebben. Rusland zal daar zijne eischen handhaven. Werden doze daar niet verwezenlijkt, dan zou Rusland gedwongen, zijn de wapenen te grijpen en in dit geval rekent hij op den steun zijner onderdanen. Do redevoering werd met enthousiastischo hoerrah's begroet. Griekenland1 De Koning van Griekenland is in zijn. hoofdstad teruggekeerd en door de bevolking, zeer Hartelijk, althans zeer luidruchtig ont vangen. Kroten worden aangeheven ten gun ste eener algemeene volkswapening. Z. M. ontving de leiders der demonstratio bij zich tengehoore en spoorde hen aan tot voorzich tigheid en bedachtzaamheid.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1