NIEUWS' EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N°. 42. Zeventiende jaargang. A". In7i Vrijdag 20 October. Buitenland. Binnenland. 04 - Dit weekblad verschijnt iöderen Vrijdag. Prijs per drie maanden I. Afzonderlijke nomniers 7 cents. Prijs1 der advertentie^1:' van 1-pöï regels GO cent,- elke regel meer 71/z cent. Groote letters naar het ge tal'gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Rcdactie^Tletfeffende betjpyehs 'Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure.) en gewone Bericlitrn of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. België. Zondagjl. moeslin de diergaarde te Brussel een proefneming gedaan wórden door zeke ren heer Simmons. Deze beweerde een nieuw vliegtoestel uitgevonden te hebben. Het ontbrak niet aan nieuwsgierigen. De proefnemingen waren tegen 1 uur aange kondigd. Eerst ten 3'/. ure verscheen de uitvinder met een escorte grenadiers, dat hom bob ulpzaam moest wezenDe proef is totaal mislukt Uiterst misnoegd moeftt het publiek naar huis keeren. De historie van Stott, die het Eiigelsch Kanaal moest overvliegen, Was eene mysti ficatie. Men weet niet of ei-zélfs een Stott bestaat it In de omstreken van Mechelen is door de justitie een geheime distilleerderij onldekl, bij welke, naar men verzekert, verscheidene personen uit de voornaamste familien te Mechelen betrokken zijn. De man, die er eigenlijk voor aansprakelijk was, heeft zich door de vlucht geied, ter wijl de politie in het huis slechts een SOjarigen grijsaard aantrof, door wieu men niet wijzer werd en dien men verplicht was, na hom een paar dagen gevangen gehou den Ie hebben, weder los to laten. Met dc instructie der zaak wordt ijverig voort gegaan en de procureur-generaal te Brussel heeft er reeds kennis van genomen. Te Brugge is in 81 -jarigen ouderdom overleden Ridder De Schietere de Lophem- l'ecsteen de Zwevezeele. oud-officier hij het eerste regiment der eerewacht onder Kei. zer Napoleon I, oud-zaakgelastigde van Z, M. Willem I, te Kopenhagen, oud-burgemees- der gemeente Lophem, oud lid der ridder schap van West-Vlaanderen, en lid van den provincialen raad voor het arrondissement Thourout. De zaak van T' Ivint zal eerst in Maart voorkomen. De Fransche advocaat Lachaud zal voor T'K. optreden. Men verzekert, dat 't Ivint de Roodenheke eindelijk tot bekentenissen is overgegaan. Den 17 dezer maand wordt te Brus sel eene tentoonstelling geopend van valscli haar Frankrijk. De Katholieke partij heeft in Pruisen een gevoelig verlies geleden door den dood van een harer vertegenwoordigers in den Rijks- en den Landdag, den heer Lender, oud-pas toor van de baziliek van Alt-Breisach. De oude priester, die den leeftijd van 80 jaren bereikte, gaf indertijd onderricht in de geschiedenis en in den godsdienst aan Napoleon III, toen deze nng bij zijne moeder op het slot Arenenberg vertoefde. Wijlen de Keizer, zich zijn ouden leer meester herinnerende, noodjgdo hem een maal, terwijl hij in don Elzas reisde, aan zijn tafel. In het nieuwe reglement van dc 'uouw- politio te Parijs wordt- bepaald, dat de eige naars van nieuwe huizen de nummers van die huizen zoodanig moeten aanbrengen, dat die nummers dos avonds en dos nachts door verlichting zichtbaar zijn. Duitse h land. Blijkens eén den 12 dezer voor het gerechtsgebouw te Berlijn aangeplakte ken nisgeving is Graaf v. Arnim wegens land verraad en 'wegens beleediging van den Keizer en van Prins Bismarck tot vijf jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Engeland. Men is ijverig in de weer om de kustver dediging op behoorlijker voet te brengen. Al de forten op do zuid-oöstelijke kust van Engeland zijn in de jongste dagen- van ter- pedo'sen van electrische batterijen voorzien; de magazijnen en dépots zijn met krijgsbe- noodigdhedon aangevuld, terwijl de schepen aan do kust allen een voldoend getal Harvay- torpedo's aan boord hebben. T u r k ij e. Reuters office meldt, dat een verbond tusschen Rusland en Oostenrijk op,'t punt staat gesloten te worden Rusland zou met zijne troepen Turkije binnenrukken, zoo het een wapenstilstand van korteren duur blijft weigeren. Oostenrijk zoii voorloopig neutraal blijven. Rusland zon niet in de bezette provinciën blijven, maar zoo de gebeurte nissen den val van de Ottomanische Regee ring mochten ten gevolge hebben, dan zou het aan Oostenrijk het grondgebied afstaan, hetwelk dit zou verlangen. De Porte gaf in hare nadere mededee lingen aan de ambassadeurs blijken van verzoeningsgezindheid. Zij verzocht dc Mo gendheden speciale commissarissen te be noemen, welke belast zullen worden mot de bepaling der grenzen van de posities der wederzijdsche legers. De Porte zal den wapenstilstand aaniiemon, zoodra die com missarissen benoemd zullen zijn. In den vorm van wenschen en zonder er eene «conditio sine qua nou" van te maken, stelt zij vier punten voor, om de doel treffendheid van den wapenstilstand; to ver zekeren en don terugkeer te voorkomen van de betreurenswaardige incidenten, welke tijdens de vroeger verieendo wapenschor sing voorkwamen. Dc vier bedoelde punten zijnvorbod aan de Serviërs de posities, thans in 't beiit van het Turksche leger, te bezetten; verbod van allen invoer van wapenen en munitie in beide Vorstendommen; verbod van passage van buitenlandsche vrijwilli gers; vorbod aan beide Vorstendommen eenige hulp te verleeneu aan dc aangren zende opgestane provincies. In de laatste dagen hebben in het Moravadal gqene gevechten plaats gehad. Daar TschernajefF nog altijd te Belgrado op versterking aandringt, zou de Minister van oorlog de laatste weerbare mannen in Servie van 42 tot 52 jaar oproepeu. Hierdoor zou het Servische leger op 100,000 man kunnen gebracht worden. Voor de in formatie zi jnde tien Russische bataljons wor den afzonderlijke kaders gevormd. Do Rus sische infanterie in het Servische loger zal weldra 68000 man bedragen behalve de kozakken, die meer dan oen regiment vormen. De Glas Czernagora, het officieele blad te Cettinje, verklaart dat Montenegro noch den vrede noch den wapenstilstand zal aannemen dan alleen in overeenstem ming met Servie, omdat beido Staten voor één en hetzelfde beginsel'j'namelijk be vrijding der Christenen, den oorlog be gonnen. Servie heeft geen officieele mede- ling ontvangen van de voorwaarden van den door de Porto voorgestelden wapen stilstand. Do Ministerraad besloot den wa penstilstand voor 6 maanden niet aan te nemen, daar die nadeelig zou zijn voor de Serviseho belangen. Servie zou zulk een groot leger niet gedurende den winter kun nen onderhouden, te meer daar het ook nog in het onderhoud dor op zijn gebied gevluchte huisgezinnen moet voorzion. Ristic telcgrafcerdo nan Tschernajeff dat hij niet aan de mogelijkheid van een wa penstilstand van 6 maanden zou gelooven. De Sorviers richten nieuwe schansen op te Brzapalauka in het departement Negotin. Den 12 dezer was oen artillerie-gevecht bij Loznica. De Turken oponden het vuur op de Ser vische verschansingen te Loznica, sedert Woensdag echter nog steeds zonder succes. Te Kladovo zijn uit Rusland 4000 paar den aangekomen Volgens berichten uit Belgrado heeft Ristic aan de vreemde consuls verklaard, dat Servie de voorstellen der Mogendhoden zou aannemen, wanneer dio collectief of identiek geformuleerd werden. SLUIS, 19 October. Den 12 dezer heeft te Berlijn de on- dtrtoekening van eene overeenkomst tusschen Nederland en het Duitsche rijk ten aanzien van nieuwe kanaalverbindingen met Pruissen plaats gehad. Het slaan van koperen munt, dat tij delijk gestaakt was, is de vorige week we der begonnen. Volgens het Vaderland wordt Z. K. H. Prins van Oranje deze week te 's Gra- venhage terug verwacht.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1