NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH VLAANDEREN. N». 41. Zeventiende jaargang. A". 1876 Vrijdag 13 October. Buitenland. SLVISEI Dit weekblad verschijnt iedcren Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertenticnvan 15 regels 60 cent, elke regel meer 71/, cent. Grootc letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertenticn (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. ure.) België. BRUGGE, C Oct. Na een lang en zeer smaitelijk lijden overleed hier gisteren de gepensionneorde hoofdingenieur der bruggen en wegen Frcderik Zuber. Naar wij vernemen zal te rekenen van af 25 October, tot 18 November uit don faillieten boodel van J. on C. Dujardin ecno tweedo uitbetaling ad 10 procent plaats hebben. In do maand September zijn alhier in bot slagthuis geshigl17 stioren, 253 ossen, 04 koeien, 229 vaarzen, 281 kalveren, 222 schapen en 151 varkens, zamen 1217 stuks. Duitschland. In Klausenburg beeft een Franseh koopman Bazeine de algenieene aandacht op zich gevestigd, omdat men hem voor Bazaine hield. Toen hij in den schouwburg kwam maakte zich een groote opgewonden heid van het publiek meester. In do provincie Hannover zijn onlangs petroleumhronnen ontdekt. In de nabijheid van Zelle bijv. heeft men er eene gevon den, alwaar men berekent gemiddeld uit 40 kubieke meter teerzand 180 a 200 centner ruwe petroleum te verkrijgen. In alle geval geen onaangenaam bericht voor de ver bruikers, die thans met hooge petroleum- prijzeu te kampen bobben. F r a n k r ij k. De bank van Frankrijk brengt ter ken nis nan bet publiek dat er valsche bank briefjes van 100 ft', in omloop zijn. Ze zijn gemakkelijk Ie onderscheiden: bel pa pier is vlokkig, dik, samengesteld uit twee opeengeplakte papieren enongolijk van kleur Do binnen letters zijn niet zoo doorschij nend zooals bij de echte briefjes. Do dagbladen van Parijs molden dat een geleerde, de beer Heurici, Coloradoke vers heeft gevonden in zakkenmet rijst, wel ke van Amerika kwamen. De stad Nancy heeft dezer dagen een lecning uitgeschreven van 4 millioen fr. De inschrijving werd op 1 dezer 's morgens ten 9 uurgeopond en was ten 10 uur reeds voor het volle bedrag geteekond. In bet dorp Villeneuve-les-Cugnaux, op 15 kilometer afstand van Toulouse, heeft ze kere Julien Ducros oen driedubbelonmoord gepleegd. Hij leefde sindslnng inoneenigho- den met zijn vrouw en had bare zuster Marie Maurat bij zich in wonen. Dezezou trouwen; maar Ducros bad zich tegen hethuwclijk ver zet, omdat hij bij baar huwelijk baar aan deel in do kleine ouderlijke nalatenschap moest uitkeeren. Om niet langer aan do ru we bejegening van Ducros bloot te staan, bad Marie Maurat in do laatstedageueon ge deelte van den dag do wijk genomen bij do echtgeuooteu Lacroix,dic op de bovenverdie ping van hot buis van Ducros woonden. Dit maakto hem nog woedender, zoodat bij do slaapkamer zijner schoonzuster sloot, om 'savonds haar bet terugkeeren te beletten. Middelerwijl raasde en tierde Ducros al meer on meertegen zijne vrouw, tongovolgo waar van deze zeido, dat zij zich tot het gerecht zou wenden. Ducros bracht hierop zijne vrouw met een houweel verscheideno slagen op het hoofd toe. Nadat hij zich vergowist bad dat zij dood was, ging hij naar do boven- vnnverditeping envermoorddeerzijneschoon- Zustor on de vrouw van Lacroix. Hierna wil de hij zich met een scheermes een slagader openen en op die wijs zich van kant maken. Maar hetzij hij niet durfde, betzij bij onhan dig was, de wond dio bij zich toebracht was niet gevaarlijk. Hij ging vervolgens dedeur uit, legde een tammijk gi ooton weg afmaar toon, begaven hem door bet vele bloedver lies zijne krachten en zonk hij neer. Hij werd dooreeiiigeporsonengevonden, baden de in zijn bloed. Aan dozen bekerde bij den driedubbelen moord. Do bedoeldo per sonen gaven biervan don maire kennis, die hem liet arresteeren. Een der directeuren van oen der grootste bierhuizen der boulevards, heeft aan de Bien Public de navolgende statistiek ge zonden, omtrent het bierverbruik in de jongste heete zomerdagen. De grootste koffie- en bierhuizen van de boulevards verkoopen dagebjks 1,800 a 2000 bocks (pintglazen)bier ad 40 centimes. Vooral wordt het meeste bier tusscben 6 en 11 uren des avonds verorberd. In Parijs ziju 25,000 établissementen waar bier getapt wordt (schouwburgen, concerten, bals, kof- fijhuizen, restauratien, wijkhuizen enz.), indien men slechts nu een gemiddeld getal van 100 bocks voor ieder établissement neemt, verkrijgt men een cijfer van 2 mil. 500,000 bocks, deze slechts tegen 30 centi mes berekenende, komt men tot het resul taat dat er dagelijks in die wereldstad voor 750,000 franken bier gedronken wordt. Op deze som verdienen do patroons 450,000 fr. daar de boek ben bij inkoop slechts 12 centimes kost. Frankrijk verbruikt gemiddeld voor do brouwerijen 45 millioen schepels gerst por jaar, Duitschland 70 millioen, Engeland 50 mill., Belgie 22 mill., waaruit dus genoeg zaam valt af te leiden, aanhoudende vraag groote behoefte en diensvolgens hooge prijs der gerst. Engeland. Het departement van Buitonlandscho Za ken maakt eene depeche van Lord Derby aan sir II. Elliot openbaar over de gruwel daden in Bulgarije. De Minister betreurt te moeten constateeren dat bet oflicieelo rapport bevestigt, dat do gruwelen gepleegd werden zonder door eenig politiek motief gerechtvaardigd te zijn. Do depeche bevat do instructie voorden Engolschen ambas sadeur, bet resultaat van bef onderzoek van Baring den Sultan mode te declen, ecu strenge bestraffing der schuldigen te vragen en geheelo schadevergoeding voor de slachtoffers en waarborgen te eischen tegen de herhaling van dergelijke vreeselijkheden. Rusland. In bet Russisch district Tamkow bestaat sedert oenigen tijd een godsdienstige secte, wier leden onder den naam van «Gezuiver- den" bekend zijn. Deze soort van Puriteinen hebben tot hoofddogma, dat de echt ver plicht is voor allen, die kunnen huwen; zij nemen de vrouwen aan als opperhoofd der familie. Do man is verplicht, wekelijks bij de vrouw le biechten; overigens zijn zij orthodox en bezooken de Russische kerk. Italië. Do m^.av. al te beruchte Luciani, de moordenaar 'van 'don journalist Sauzogno, heeft getracht uit de galeien te ontvluchten Men beeft hem gearresteerd op bet oogen- blik waarophij, van zijne boeien ontdaan en in burgerkleeding, in eene schuit zou stap pen, die voor hem gebuurd was. T u r k ij e. De Turkscho Regeering beeft hij het Vati- caan een outwerp-concordaat doen overhan digen, waarbij oen regeling wordt voorge steld van de geschillen met do Ai meniscbe Kerk, in dien zin dat de vrijheid van de Roomsch-Katholieken volkomen gowaar- borgd wordt. Het Vaticaan heeft dit ontwerp in beginsel gunstig opgenomen. Ristic heeft aan den agent van Servio te Bucharest geschreven, dat de proclamatie van Milan lot Koning alleen gedaan was om te protcstecren togen do vernederende vre desvoorwaarden. Zes Turkscho bataljons ziju voor Leikovo aangekomen, dat door een bijna gelijk aan tal Servicrs is bezet. Als Loikovo in de macht der Turken geraakt, komt do stelling in Deligrad in groot gevaar. Een gevecht wordt tegomoetgezicn bij Boboviste, waar de Serviërs zich geducht versterkt bobben. Het is zéker, dat Rusland voornemens- is, binnen niet al te langen tijd aan Turkije den oorlog ie verklaren. Hooggeplaatste eii in alle opzichten goed ingelichte personen maken hier naauwelijks een geheim van: Er kan hoogstens nog twijfel over het tijd stip der oorlogsverklaring bestaan. Iemand die goed op do hoogte is, verzekerde, dat men binnen veertien dagen van een Russisch;, misschien ook van een Russiscb-Oosten- rijksch ultimatum zou liooren. In de laatslö dagen hebben geene gevechten plaats gehad; wat er van gemeld werd, is onwaar. Don 6 Oct. heeft Montenegro toege stemd in verlenging van do wapenscborsin

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1