AANBESTEDING. VERLOREN EEN WITTE JACHTHOND NAJAARS-EXAMEN. Advertentiën. Op Donderdag 14 September 1876, Het bouwen van een nieuw WOONHUIS binnen die ge meente, niet bijlevering van Materialen. Zonder kosten en franco. is tot verzachting van het lot van het leger in Atchin. Veel steun en medewerking werd daarbij ondervonden. Ontvangen werd f74,463 waarvan nog f7435 in kas bleef. Volgens een brief uit 'sHage in de Arnh Ct. zou de secretaris-generaal van binnenlandsehe zaken voornemens zijn zijn ontslag te vragen, wegens zijne slechte ver houding met verschillende ambtenaren. Zondag morgen hing bij het begin der godsdienstoefening te 's-Heer Arendskerke eene zware onweerbui in het westen, diedan ook spoedig los brak. Te ongeveer tien uren sloeg de bliksem in eene strooklamp, staande op de erve van de hofstede toebehoorende aan de eerzamen S. A. Smit, wel in deze nabijheid maar gelegen onder de gemeente 's-Heer Abtskerke. Met den meesten spoed begaf de brandweer met hare spuit zich naar de aangeduide plaats en deed aldaar in weinige oogenblikken zulke uitstekende diensten, dat alle gevaar voor de op zeer geringen afstand staande bouwschuur en andere gebouwen weldra geheel was gewe ken. Jl. Donderdag is te 's-Gravenhage de eerste jaarlijksche algemeene vergadering van het antidienstvervangingbond gehouden. Den 12 September zal in het „Bijbel- hötel" te Amsterdam de algemeene verga dering van Multapatior's bond worden ge houden. De Kamer van koophandel en fabrie ken te 's Hertogenbosch heeft doen bekend maken, dat het uitvoeren van Belgische centen naar het buitenland geoorloofd is en dat de beambten der belasting en ac- cijnsen aldaar zich bereid hebben verklaard om den uitvoer dier centen vandaar uit zoo gemakkelijk mogelijk te maken niet alleen maar dat zij bovendien alle pogingen aan wenden om de vereischte formaliteiten zoo veel doenlijk te vereenvoudigen. Het wegens brand bij Rammekens op strand gezette stoomschip C. F. Funch is thans middendoor gebroken; nog steeds zijn bergers bezig iets van de lading reuzel, talk en tabak te redden. Terwijl men weken achtei een hoordo, dat de «oudste menschen" zich zoo n warmte en zoo'n aanhoudende droogte niet herinnor- den, wordt thans uit Schoonoord in Drenthe gemeld, dat he tdiiar verleden week onophou delijk heeftgoregenden wel soms zóó hevig, als de «oudste menschen" zich niet herinner den ooit te hebben bijgewoond. Of in der gelijke gevallen het herinneringsvermogen der «oudste menschen" wel even vaardig is, blijvo in het midden. In Noord-Brabant is men zeer verlegen met de Belgische centen. Bij advertentie in de Prov. N. en 's B. Cour. wordt voor f 20.000 van dat artikel te koop aangeboden. De regeering van Madagascar is ver plicht, tengevolge van vroegere overeen komsten met Frankrijk, den invoer van geestrijke dranken toe te staan. Van het oogenblik af evenwel, waarop de Koningin, nu zes jaar geleden, tot het Chris tendom overging, eischt zij hare inkomende rechten (een tiende gedeelte van de geheele hoeveelheid) op dit handelsartikel in natura, en laat dit tiende gedeelte voor de oogen van het publiek in den oceaan werpen. Vrijdag-nacht ten I ure werd te Am sterdam in een gebouw op de Ruysdaelka- de brand ontdekt. Op het geroep van hulp schoten twee nachtwachts toe en slaagden er-in de vlammen te stuiten. Zij arresteer den tevens een jongmensch van 21 jaren, die koelbloedig erkende de brand te heb ben aangestoken en zich daarna op zijn bed te hebben geworpen, Hij werd naar het po litiebureau overgebracht, alwaar hij zijne bekentenis herhaalde. De koehuiden, die voor twee jaar 60 ets, per kilo kostten, gelden nu slechts 22 ets. en zoo ook kalfsvellen, en toch blij ven de schoenen, laarzen, enz. altijd nog even duur. Hoe komt dat? vraagt de N. Meppel Ct. Dezer dagen heeft te Vlissingen een bejaard Engelsch heer, mr. Daniel Thijs- sen, nasporingen gedaan naar zijn voor ouders, die in de groote kerk begraven lig gen. Hoewel uit de boeken bleek, dat zeke re Gillis Thijssen en meer anderen van dien naam in de kerk begraven lagen, was het niet zoo makkelijk de bewijzen te vinden. Daar onze Engelschman bet maar niet op gaf, beeft de koster der kerk de stoelen weggeruimd en de steenen met opschrift gevonden. Uit de verschillende opschriften blijkt, dat die familie ruim twee eeuwen geleden tot de regeering der stad behoor de en een van hen zelfs burgemesster is geweest. De oude beer beeft de opschrif ten van alle zerken met dien naam aange duid, op papier overgetrokken en was zeer in zijn schik dat hij zoo gelukkig ge slaagd was. Te Zutfen waar men tot dusver vrij was van stedelijke belasting, zal er thans ook een ingevoerd worden tot een bedrag van f23,500. De gemeenteraad van Brammen heeft eene uitbreiding gegeven aan de verorde ning bepaalde o. a., dat de houders van paarden verplicht waren om paarden te ver strekken tot het vervoer van brandspuiten tegen later door den raad te bepalen ver goeding. Aan die bepaling was geene straf bedreiging toegevoegd, omdat men meende op ieders medewerking te kunnen rekenen Dat liep echter wel eens spaak en dikwijls duurde het lang eer de spuiten bespannen waren. Zóó onlangs toen er brand was bij Hanekamp onder Rhienderen. Toen weiger de P. v. d. Brink, die 4 paarden op stal heeft, volgens mededeeling van den Burge meester, in den gemeenteraad, paarden te leveren omdat zijn knecht niet te huis was en hij ze aan geen ander toevertrouwde. Op verzoek van de bm'gemeester dan zelf te mennen, antwoordde hij, ofschoon hij dagelijks zelf de mestkar rijdt: nik zou je danken." Op grond daarvan is nu door B. en W. voorgesteld ,en door den Raad aangenomen, aan de bovenbedoelde bepaling kracht bij tc zetten door op de weigering- om paarden te verstrekken eene boete van f25 te stellen. Men werpt wel eens onnadenkend ge broken naalden, spelden of oude stalen pen nen in slooten of grasvelden. Hoe onver- ziebtig dit is ligt voor de hand, daar men zoodoende den dood kan veroorzaken van grazend vee, zooals te Gagel weder gebeurd is. Een jonge koe stierf en bleek bij 't ope nen een stopnaald, half afgebroken, en 2 oude pennen in de [maag te hebben. Voor bet kantongerecht te Utrecht, is gedurende de maand Augustus geen en- kol persoon gedagvaard. MARKTBERICHTEN. Sluis, 5 September 1876. Boter 85 c. per V. kilogram. Eijeren 94 c. per 26 stuks. Oostbnrg, 6 September 1876. De aanvoer van granen bestond beden meest uit jarige tarwe nieuwe Gerst en Ha ver overigens was er van het nieuwe gewas weinig aangebragt Tarwe ging aan verminderde prijzen goed van den hand, Gerst was ook goed gevraagd doch Haver bleef wegens hooge vraag on verkocht hedongene prijzen waren als volgt; Jarige Tarwe f 9.00 a f 9.60 nieuwe Tarwe f 00.00, nieuwe Rogge f 7,40 a 7,75, Wintergerst f 6,00 a 6,40, Zomergerst f 5.60 a 6.20 ,Paardeboonen f8,25 a 8,60, Kool zaad f 00,00 a 00,00, Haver f 4,00 a 4.75, Kanariezaad f 10.00 a 12.00. 'snamiddags te 1 uur. zal in het hotel r.Le Royte Sluis, bij enkele inschrijving worden aanbesteed Voor nadere informatien vervoegemen zich hij den heer L. NOEST, opzichter van ge meente werken aldaar, bij wien de teeke- ning en het bestek ter inzage liggen. De inschrijvingsbiljetten moeten op zegel geschreven zijn en door twee bekende en solvabele borgen onderteekend, behoorlijk verzegeld en franco worden toegezonden aan den heer L. NOEST voornoemd, uiterlijk tot 'snamiddags 1 uur van den 14 Sep tember a. s. met bruine kop en bruine vlekken. Een goede belooning zal gegeven worden die hem bezorgd bij AERNHOUDTS, te Heilte. De INSPECTEUR van het LAGER ON DERWIJS in Zeeland maakt bekend, dat de examens ter verkrijging van acten van bekwaamheid voor school- en voor huis onderwijs, in deze provincie, voor de tweede maal in dit jaar, zullen worden gehouden te Middelburg, op Woensdag den 18 Oc tober aanstaande en volgende dagen. Zij, die een dezer examens wenscben afte leggen, behooren zich daartoe uiterlijk vóór den 27 September e. k. aan te melden bij den Schoolopziener van het district waarin zij wonen, of van buiten 's lands komende, voornemens zijn zich te vestigen; met op gave van de acte die zij verlangen, en met overlegging van de navolgende stukken a. één of meer getuigschriften van hun goed gedrag b. hunne geboorte-acteen C. de acten van bekwaamheid, die zij reeds vroeger mochten hebben ver kregen. De dag en plaats van het examen zullen later aan elk der belanghebbenden door den Schoolopziener worden medegedeeld. Middelburg, den 30 Augustus 1876. De Inspecteur voornoemd, C. M. van VISVLIET. verzenden wij op franco-aanvrage een 100 bladzijden dik, met vcci getuigschriften vau gelukkig genezeucn voorzien. Uit treksel uit Dl. AIRY'S Natuurgenees wijze. Een ieder, die zich van de voor treffelijkheid van het geïllustreerde <400 blz. dikke Origineele Werk. (Prijs slechts 1, bij eiken Boekhandelaar ver krijgbaar gesteld) wenscht te overtuigen, ontbiede het Uittreksel van Itichtcr's Roekhaudcl tc IVijmegcn ËTSr- Geen zieke verzuime het, zich met de beproefde Dr. AIRY'S Natuurgeneeswij ze bekend te maken. «333

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3