Advertentiën. snel, daar hij maar al te ruim voedsel vond in de uit verschillende brandbare stoffen bestaande lading; zoodat het schip van hier gezien; niets anders vertoonde dan een vuur spuwende krater in volle werking. Veere. Zondag den 21 Augustus 11. is langs den dijk van het kanaal van Veere naar Middelburg een onbekend manspersoon gevonden, die zich door middel van een pistoolschot van het leven had beroofd. ende hitte, op het veid te werken zijn "be zweken. Het schijnt, dat er in den laatsten tijd te Amsterdam des nachts een aantal vagebonden rondzwerven, die er vooral hun werk van maken om beschonken lieden, die op de een of andere stoep of aan den openbaren weg neergevallen en eindelijk in diepen slaap geraakt zijn, van hun geld en horloges te berooven. Een tweetal dergelij ke deugenieten zijn dezerdagen aan den Westerdoksdijk op heeterdaad betrapt en ter beschikking van de justitie gesteld. Heden werd alhier, zoo schrijft men onder dagteekening van 25 dezer uit Moer dijk aan de Standaard, op het onverwachts de inboedel van ds. Ivocken ingescheept. Hij had gemeend tot den ondeiïiandschen verkoop er van over te moeten gaan, ten einde zich zeiven en welwillende ingezete nen, die zich met de zorg der meubelen tot hiertoe belast hadden, onnoodige kwel lingen te besparen. Wat zal het classicaal bestuur doen, nu de uitvoering van het te Breda uitgesproken vonnis voor het vervolg is verijdeld en er geen middel aanwezig is om den predikant met eenigen schijn van recht te verwijderen Aan het berusten in het voldongen feit gelooft niemand. Het gerechtshof te 's Hage heeft de faillietverklaring van de firma Mardochée Picard aldaar opgeheven. Zij was uitge sproken op verzoek van de firma J. P. Camp- hausen en Co. te Gladbach, maar de failiet- verklaarde kwam in verzet op grond, dat de eisckende firma het ophouden der be talingen niet zou hebben bewezen. Door den notaris D. Robbemond te Harmeien, is eene boerenhofstede, groot 23 hectaren, 24 aren on 56 centiaren, verkocht; kooper was de heer G. Yiveen Cz. q. q. te Utrecht voor f 66,000. UITSLAG VERKOOPING. Uitslag der alhier op Dinsdag jl. ten over staan van den Notaris K. F. Koksma ge houden verkooping van onroerende goederen Perc. Grootte enz. Koopers. Kooppr. 1 1-95-25 li. Bouwl. teHeille, Jb. de Bruijne f 5300 2 en 3 2-60-30 k. idem, J. Sanders - 7610 4 Een kuis en erf te Sluis, J. L. de Vos - 740 5 Een pakkuis en erf aldaar, P. J. Beijaert - 720 RECLAMES- Als ooit een populair-geneeskundig Werk spoedig bij alle standen van de bevolking burgerrecht heeft verkregen, dan is het beroemde boek Dr. AIRY'S Natuurgenees wijze. Gelijk uit de talrijke dankbetuigingen duidelijk blijkt, vonden duizenden zieken, en daaronder velen, die voor reddeloos ver loren werden gehouden, spoedige en duur zame hulp. Wij houden het derhalve voor onze plicht, alle lezers op dit werk opmerk zaam te maken. Het kost slechts f 1. en is in alle Boekwinkels verkrijgbaar. MARKTBERICHTEN. Sluis, 29 Augustus 1876. Boter 80 c. per '/2 kilogram. Eijeren 90 c. per 26 stuks. Oostburg, 30 Aug. 1876. De markt was heden weder ruimschoots voorzien van jarige tarwe, van het nieuwe gewas daarentegen werd slechts een enkel partijtje getoond, nieuwe rogge werd meer aangeboden, doch bleef door de hooge vraag prijs meest onverkocht overigens was de aanvoer van nieuw graan nog zeer onbe duidend. De handel was weder niet leven dig, en de prijzen als volgt Jarige Tarwe f 9.00 a f 9.80 nieuwe Tarwe f 10.00, nieuwe Rogge f7,75 a 8,00, Wintergerstf 5,80 a 6,20, Zomergerst f5.25 a 5.50, Paardehoonen f 8,25 a 8,60, Kool zaad f 12,75 a 13,25, Haver f 0,00 a 0.00, Kanariczaad f 13.25 a 0.00. *s* De Gravin Douairière VAN LIJN DEN betuigt haren oprechten dank voor de deelneming haar bij het overlijden van haren dierbaren Echtgenoot betoond. De lading van het Vrijdag morgen te Vlissingen in brand geraakte Belgische stoom schip C. W. Frnnch, waarvan, zoo als te te denken valt, weinig goeds meer in over geschoten, bestond uit het volgende250 kistjes reusel, 30 vaten tabak, 6 kisten si garen, 19 halen drooge huiden, 8 kisten castoren hoeden, 1 kist koopmansgoederen, 7 kisten met bladen tabak, 1 kist olie, 1912 balen graan, 2630 vaten reuzel, 285 balen tabak, 250 zakken cacao, 40 kisten vleesch, 160 pakkentabak, 1 kist stalen veren, 8 vaten koopmansgoederen en 75 zakken koffij. De equipage van genoemd stoomschip is Zaterdag namiddag per sleepboot naar Ant werpen vervoerd. Het uitbranden van het schip duurde dien dag nog altijd voort. Naar men verneemt komen voor het stichten van een Groen Van Prinsterer-fonds milde bijdragen in. Uit Doetiuchem wordt gemeld, dat men aldaar ook eene kweek school voor christelijke onderwijzers ter ge dachtenis van mr. Groen Van Prinsterer wil oprichten, waartoe op de daartoe verzonden inschrijvingsbiljetten reeds belangrijke in- teekeningen zijn gedaan, o. a. van f1000. Een Geldersch landbouwer heeft voor dit doel het hoogstbelangerijke aanbod eener bijdrage van f12000 gedaan. De ridders van het Metalen Kruis ont vingen aan hunnen maaltijd Maandag-avond jl. te Dordrecht hartelijke heilwensehcn van Z. M. den Koning, Prins Frederik en Prins Alexander. Door mr. N. P. J. Kein van Utrecht, voorzitter van het hoofdbestuur werd een dronk ingesteld op Z. M. den Koning, waarna hij een gedicht van den hoogleeraar N. Beets op dit vijf-en-veertig- jarig herinneringsfeest voordroeg van den volgenden inhoud Als de oogstzon op den akker brandt, De sikkel weidt door de aren, Herzaamlen zich in Nederland Zijn oude heldenscharen De zeis des doods ging ook te keer, En dunde hun gelederen zeer, In vijf-en-veertig jaren. Maar die gespaard zijn, zijn gespaard, En toonen dat zij leven, Van de oude geestdrift niet ontaard, Door de eigen zucht gedreven Nog blaakt het heilig vuur hun horst, Nog is voor Vaderland en Vorst, Een zelfde hart gebleven. Metalenkruizers 't grijze haar Siert, met het kruis, ons allen. Nog vijf, nog tien, nog twintig jaar. Eens zal de laatste allen; Dus blijft voor die nog lieden staaD, Het krijgsbevel„sluit, aan sluit aan Met dubbelen nadruk schallen. Een nieuw geslacht leeft om ons voort, Een derde werd geboren. Dat nooit de krijgstrom heeft gehoord, En nimmermeer rnoog hooren Maar wordt zij voor zijn oor geroerd, Het zij van d'eigen geest vervoerd, Die ons de borst deed gloren De 7 Sept. zal te Amsterdam de twee de algemeene samenkomst gehouden wor den voor inwendige zending. Onze landgenoot, de heer H. Van Stratum te Antwerpen, heeft van Z. M. den Koning der Belgen een Brevet van uitvin ding gekregen voor een nieuwen tandsleu- tel, die in doelmatigheid den thans beken den verre overtreft. Dit nieuwe werktuig, dat de tanden uitlicht, niet ontwringt, en bijgevolg minder pijn en geen kwetsuren aan tandvleesch noch aan kaakbeen veroorzaakt, berust op de toepassing van een nieuwen heiboom en de werking van een veer (Dagbl.) \ooi>maIig 4e District. Naar wij ver nemen bestaat bij den heer Commissaris des Konings het voornemen, eerlang eenige ge meenten van dit District te bezoeken. KOLONIËN. Den 12 Juli is te Batavia het stoom schip Koning Willem III van Atchin aan gekomen. Met die gelegenheid werden eenige berichten ontvangen, die op liet volgende neerkomen «De Atchineezen zijn tamelijk rustig, en hun wraak strek zich niet verder uit dan tot het aanvallen van kleine vivres-trans- porten of van een niet versterkte bezetting a la Lampaggar, hetwelk in den regel met het afmaken van eenige manschappen en het medenemen hunner wapens afloopt. „De spoorweg van Oleh-leh naar Kotta- Radja is eindelijk zoo ver klaar, dat hij thans gedeeltelijk, en binnen kort tot aan den Kraton kan worden gebruikt. Het stormt en regent hier tegenwoordig zeer erg, doch de gezondsheid blijft desniettegenstaande vrij gunstig. „Ingevolge Gouvernements-hesluit krijgen de manschappen op de posten tegenwoor dig om den anderen dag een kwart flesch rooden wijn, vroeger d. i. van 26 Decem ber 1875 tot 30 Juni 1876, kregen zij die hoeveelheid eiken dag, doch op 1 Juli is dat veranderd. Blijkens een hij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gou verneur-generaal van Ned. Indie, heeft de Generaal-majoor Wiggers van Kerchem uit Atchin bericht, dat de radja van Gighen zich met Habieb Abdul Raehman naar de XXII Moekim heeft hegeven; dat daarop de be trekkingen met Gighen afgebroken zijn en de haven aldaar gesloten verklaard is. De zelfde maatregel zou vermoedelijk ook ge nomen worden ten opzigte der havens van Eudjoeng en Ajer Laboe. De vijand had gebrek aan rijst. Te Pedia was het rustig. De gezondsheidstoestand bij onze troepen liet te wensohen over; choleragevallen kwa men evenwel niet voor. GEMENGDE BERICHTEN. In de Nedl. Spectator trekt Van S. te velde tegen de oude en in onzen practischen tijd misplaatste gewoonte der beschaafde leden van de maatschappij om elkander met de prsedicaten „weledelgeboren," „hoogedel gestrenge," „weledelzeergeleerde," „hoogwel geboren" enz. aan te spreken. Hij wü met die gewoonte en 't eenvoudig „mijnheer" en »u" voor de schooue titels in de plaats stellen. Door voorloopige bespreking in de pers wenscht do schrijver de zaak voor be handeling op 'teerlang te houden Ned. taai en letterkundig congres voor te bereiden. Tegen den rector der kapel in het Zand (Roermond) is door den officier van justitie procesverbaal opgemaakt, ter zake van het houden van godsdienstoefening in 'topen veld, na daags te voren door dienzelfden ambtenaar gewaarschuwd te zijn geworden. De veearts de Jong, te Haren, heeft, naar men zegt, met goed gevolg beproefd om de varkensziekte door inenting tegen te gaan. Woensdagochtend is de nalatenschap van het te Huisduinen gestrande stoomschip König AVilhelm te Nieuwediep aan boord van liet stoomschip Eddystone ingescheept om naar Huil te worden overgevoerd. De König Wilhelm, diep in het zand wegge zonken, vertoont nu en dan nog slechts even den voorsteven. Zoo ergens, dan is 't in het zuidelijk gedeelte van Spanje in de laatste dagen ontzettend heet geweest; de thermometer teekende daarindezon 166°. Overdag heersch- te dan ook in de steden een nachtelijke stil te, en slechts des avonds of des nachts be speurde men eenig leven. De hitte was zoo groot verhaalt de te Cadix gevestigde correspondent van de Times dat, terwijl hij des avonds te 11'/2 uren zat te schrij ven, de twee kaarsen, die hem licht ver sohaften, bogen en, met de vlam naar om laag, op de tafel druppelden! Hon derde arme daglooners, die, wilden zij eten, zich genoodzaakt zagen, in weerwil der verschroei.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3