Binnenland. beide vlaggen als de borstbeelden van de beide Vorsten overal naast elkander prijk ten, waar de congresbijeenkomsten plaats hadden. Ook dezen avond waren ten paleize des Konings een groot aantal congresleden op een raout (kransje) genoodigd van waar zij hoogst voldaan over de minzame ont vangst wederkeerden. GENT. De dekens dor verschillende ge buurten van Gent zijn dezer dagen op liet stadhuis bijeengekomen en hebben cr besloten hunne gebuurten gedurende de dagen der Pacificatiefeesten te bevlaggen en te versieren. Naar wij vernemen zullen vele personen in hun Belgisch vaandel drie linten voegen met de nationale kleuren der XVIe cevworanje wit en blaauw. JDe ganscho bevolking juicht van harte de feesten toe en alles doet voorzien, dat Gent nog nooit zulke prachtige dagen zal beleefd hebben. Van alle kanten hooren wij, dat de vreemdelingen bij duizenden zullen komen aanstroomen om met de Gentenaars die heuglijke nationale feesten mee te vieren. Er wordt te Brussel voortdurend veel gesproken over het verdwijnen van een be diende eener financieele inrichting aldaar, die met eenige duizenden francs de plaat, heeft gepoetst. De ontrouwe bediende is terzelfder tijd verdwenen als de twee deur- waardersklerken, waarvan wij dezer dagen •spraken en c'ie het hazenpad hebben geko zen, de een met 30,000 en de ander met 23,000 fr., welke som zij aan hunne pa troons hebben ontstolen. Men zegt ook dat die drie vluchtelingen zich zouden overge leverd hebben aan noodlottige beursspecu- latien. Zelden hebben er te Brussel zooveel gevallen van misbruik van vertrouwen en ontvreemdingen plaats gehad als heden. Duitschland. Uit Wurzborg wordt gemeld, dat generaal 'Von Treuborg wegens misbruik van gezag zal terecht staan. Bij de oefeningen met het Werder-geweer weigerde het geweer van eon soldaat. De generaal gaf den on- handigen soldaat een slag in het aangezicht. Intusschen schenen er véle onhandige sol daten te zijn, althans onderscheidene ge weien weigerden het bleek dat dit met de constructie in verband stond. De generaal gaf daarop den soldaat een thaler, maar de slag was daarmede niet ongedaan; deze had de algemeene verontwaardiging opge wekt, waarmede de militaire autoriteiten meenden rekening te moeten honden. Bij Biesenthal nabij Berlijn is een arbeider, die met de zeis op den nek over de rails liep, juist terwijl een trein naderde, door dezen aangereden. De zeis ontving een heftïgeri stoot en de man werd let terlijk onthoofd. De herbergier Siega uit Maniago in Italic, die als beschuldigd van moord op zeven porsonen, sedert twee jaren voort vluchtig was, doch onlangs in Schmal- kalden gevangen genomen werd, is dezer dagen onder toezicht van eenige gendarmen naar Italië vervoerd. Op een kantoor te Mülheim aan de Ruhr is onlangs eene som van 68,000 markt gestolen. Blijkens nader bericht is nu gebleken, dat de dief een van de socialistische volksleiders is en dat bij het geld reeds gedeeltelijk had gebruikt in bet belang zijner partij. Engeland. Het 80tons kanon te Woolwich zal eerlang lot do kleine kanonnetjes gaan belmoren. Het Britsehe oorlogsdepartement wil oen 160ton laten maken. Hoe men een geschikt affuit daarvoor maken zal, is nog een raadsel. Italic. In 1872 werd, als men zich misschien ber inneren zal, een aanslag gepleegd tegen het leven van Koning Amadeus en zijn gade. De daders werden gedeeltelijk in hechtenis genomen. Een der hoofdpersonen, Emanuel ■Pater, stond deswege terecht. Thans, de zaak is bijna vergeten, heeft het hoog gerechtshof te Madrid het doodvonnis oyer dien man uitgesproken, bekrachtigd. Vier jaren beeft men iioodig gehad om zoo ver te komen. In Spanje is op alle scholen het on derwijs in do landbouwkunde verplichtend gesteld. Verder zal overgegaan worden tot het stichten van landbouwproefstations en modelhoeven, terwijl ook van Rijkswege overal openbare voordrachten zullen ge houden worden. F r a n k r ij k. Maarschalk Mac-Mabon vertrekt Zaterdag naar het kamp van Chalons en van daar naar Lyon. waar hij den 9 September verwacht wordt. De gemeenteraad dier stad heeft maar 75,000 frs. voor zijn ont vangst beschikbaar gesteld. Alweer heeft de republikeinsehe partij een verlies geleden. De beer De Tocqueville, senator voor het leven, is den 21u dezer gestorven. Zijn dood komt echter niet on- verwacht. Reeds sinds eenigen tijd had men de hoop, hem in 't leven te zullen behouden, moeten laten varen. Het was tijd dat de hitte te Parijs en in geheel Frankrijk wat verminderde. De grond en zoowel mensehen als dieren, alles leed vreeselijk. De sterfte te Parijs was sedert een maand met 300 meuschen per week toegenomen. Gelukkig is er nu wat regen gevallen. De directeur van het observatorium te Parijs, de heer Leverrier, organiseert op het oogenblik een dienst van depêches betreffende het weer, welke, aan alle ge meenten gezonden, voor den landbouw even nuttig zullen zijn, als een dergelijke dienst reeds sedert eenigen tijd voor do zeevaart is geweest. De landlieden zullen op dio wijze althans ten naastenbij kun nen weten welk weer het den volgenden dag zijn zal. De prefecten hebben in last van den Minister om den heer Leverrier in deze zaak behulpzaam to zijn. Een kleermaker, oen boekhandelaar en een bediende die op, 15 Aug. te Parijs «Leve de Keizer" haddon geroepen, wer den respectievelijk tot 6, 8 en 15 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Amerika. Do strijd in Venezuela tusschen staat en kerk, door de wetten, waarvan ook wij onlangs melding maakten, en die veel over eenkomst hadden met de Meiwetten in Duitsch land, tot een crisis gebracht, is ongedacht spoedig ten einde geloopen en wel door om mekeer in de houding der Roomsche curie De nuntius Roca Bocehia werd namelijk plot seling naar Caracas gezonden; door zijne tusschenkomst werd de afgebroken onder handeling hervat, en deze leidde tot het bekrachtigen der afzetting van aartsbisschop Guevara en van de (door deD Senaat gedane) benoeming zijns opvolgers Jozé Ponte. De nieuwe prelaat legde in tegenwoordigheid van al de overheden zijnen eed aan 's lands regee ring af en hield eene lofrede op president Guzman Blanco. Tevens vermaande hij de geloovigen tot gehoorzaamheid aan de wet ten, doch deed ook uitkomen dat Venezuela thans weder geknield lag aan de voeten van Pius IX." Mgr. Ponte eindigde met deze woorden „De aandoening, welke ik onder vind, nu ik door U, dooriuchtigen Ameri kaan, benoemd ben om u te verzoenen met don grootsen paus der nieuwere tijden, is mij te sterk en dwingt mij op te houden." SLUIS, 31 Augustus. Benoemd tot ontvanger der registra tie en domeinen te Gouda, mr. W. Hemsing, thans ontvanger der registratie en domeinen in deze gemeente. Den 22 Aug. heeft aan het Ministerie van Buitenl. Zaken de uitwisseling plaats gehad der akten van bekrachtiging der over eenkomst, den 17 Juli tusschen Nederland en Belgie gesloten tot wijziging' van het gemeenschappelijk reglement voor het loods wezen op de Schelde. Op de van den Minister van Finan cien ontvangen uitnoodiging om mede te werken tot wering der Belgische centen, heeft de Kamer van Koophandel te Vlissingen be sloten, hieraan vooreerst niets-te doen, om dat te Vlissingen voortdurend gebrek bestaat aan Nederlandsche pasmunt en het weren der Belgische centen bij volslagen gemis van Nederlandsche centen een groot ongerief zou veroorzaken, ook omdat de dagelijksche re- latien met Antwerpen dit te Vlissingen moeie- lijker maken dan elders. De met 1 Jan. 1877 in te voeren te legramzegels ter vooruitbetaling van de kos ten van binnenlandsche telegrammen of van buitenlandsche binnen Europa, zullen kos ten 12Va, 15, 20, 30, 50 en 60 cents, fl en f2, ze zijn allen zeshoekig en allen van één kleur, zoodat alleen het uitgedrukte cijfer de waarde bepaalt. Deguldeus-cijfers wor den zwart, de centen-cijfers rood gedrukt. Men zal ook van bussen kunnen gebruik maken voor de telegrammen of ze aan op weg zijnde bestellers kunnen meegeven. Te Goes is overleden de heer J. P. Kakebeeke, lid van de Provinciale Staten van Zeeland. De oud-kolonel van het Indisch leger jhr. van Rappard is te Kleef overleden. Aan de koperfabriek te Apeldoorn van de heeren De Hees en Zoon is men zeer druk met koperpletten voor de nieuwe cen ten. Dagelijks worden er aan 's Rijks munt duizende centen afgeleverd en naar verschil lende Rijkskantoren gezonden. Volgens een telegram uit Madeira heb ben de Hollandsehe kolonisten in de Trans- vaalsche republiek weder een overwinning op de Kaffers behaald. Den 4 Aug. ver sloegen 150 hunner een troep van 2000 Kaffers. Verscheiden inlandschehoofdeu zou den zich onderworpen hebben. Blijkens mededeelmg van den consul der Nederlanden te St. Thomas is op 3 Aug. 1876 de schoener de Midas door den con sul van Venezuela, namens zijn Regeering aan den consul der Nederlanden overgege ven en heeft deze dat schip in de haven van St. Thomas voor de Nederlandsche Regee- ring op haren last overgenomen. Den 11 en van de volgende maand zul len de miliciens van de ligting 1874, die een maand onder de wapens zijn gekomen, met onbepaald verlof huiswaarts keeren. De laatste berigten over den gezonds- heidstoestand van dr. A. Kuyper zijn over het algemeen veel gunstiger. De gedwongen rust en de versterkende berglucht in Zwitserland werken zeer weldadig op zijn gestel. (D. v. Z. H.) Men schrijft uit Vlissingen van 25 dezer: Heden nacht is alhier ter rede gekomen de stoomboot van de „White Star Lino" C. F. Frunch, komende van New York en naar Antwerpen bestemd. Bij het hinnenstoomen liad men brand ontdekt waarschijnlijk door het vlamvatten der ketelbekleeding; welke brand zich zoo spoedig verbreidde dat slechts aan red ding van lijf en eenige losse goederen kon worden gedacht, waarna werd besloten het schip aan den groud te zetten en vol wa ter te laten loopen. De sleepboot Valk bekwam bij een poging om een gat in het schip te loopen, zooda nige averij dat hij op het strand gezet moest worden. De brand verspreidde zich uiterst

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 2