PAARDEN, VOERTUIGEN AFBRAAK ENZ. Adverten ven. Openbare Verkoopng Vrijdag September 1876, drukke passage is, heeft uien nog geen brug over de rivier gebouwd, maar de geldlie- vende Chineezen hebben een schuiteveer tot stand gebracht, waarmede zij per hoofd f 15 daags verdienen. Voor de overvaart betaalt men gewoonlijk 5 cent per persoon, maar als het hoog water is, zoodat het onmogelijk wordt de rivier te doorwaden, dan eischen zij tot 50 cent toe LANDBOUW. Aan het onlangs uitgebracht verslag omtrent de verwachtingen van den oogst in de provincie Noord-Brabant wordt het volgende ontleent: Tarwe heeft door de vorst veel geleden zoodat de opbrengst beneden het middel matige zal blijven; Rogge kon door het kou de voorjaar niet tieren, heeft zich echter in het begin der maand Mei buitengewoon hersteld en heeft een ruim gewin. De ha ver staat overal schoon te velde. Van de boekweit heeft men in alle deelen der pro vincie de beste verwachtingen. Paardeboo- nen en duivenboonen zullen een redelijke opbrengst geven, de opbrengst van bet vlas zal bevredigend zijn. Ze wordt geschat op f 350 a f 500 per hectare. De vroege aard appelen zijn klein van stuk gebleven, de late staan buitengewoon welig te velde. Het kanariezaad is tengevolge van de hooge prij zen (f600 tot f 1000 per hectare) zeer veel uitgezaaid en belooft een buitengewone oogst. De beetwortels zullen bij eenigen regen een voldoend gewin geven; men schat de op brengst op 30 a 35,000 kilo per hectare. De gras- en hooilanden beloven bij de 2e snede een meer dan gewone opbrengst. De steenvruchten zullen hoogstens een middel matige oogst geven, vooral peren zullen schaarsch zijn. Uit Wageningen schrijft men Bij den last die den landman van de droog te heeft, komt nu nog de plaag der enger lingen (meikeverlarven), die zich tot in de Wageningsche buurt reeds genesteld heb ben en daar hun verwoestingswerk aan den wortelbouw voortzetten. Geheele akkers met beetwortels beplant, zijn door de dieren verwoest. De winter wortelen hebben nu mede veel van hen te lijden. De landman spreekt dan ook eenparig den wensch uit, dat de commissie tot ver delging der Meikevers, bun werk niet zul len laten rusten, maar in het voorjaar met vernieuwde kracht hervatten zullen. Belgische Centenbeweging. Naar. aanleiding van de circulaire van den Minister van Financien, betrekkelijk de wering van de Belgische koperen munt, heeft zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken 's Kouings commissarissen uitgenoo- digd om, in overleg met Gedeputeerde Staten, een aanschrijving te richten tot de gemeente en polderbesturen, waarbij ook aan de rekenplichtige ambtenaren dier besturen en van de provincie de weigering van genoemde munt wordt aanbevolen. Voorts wenscht de Minister, dat bij de aanbesteding van rijkswerken, de aandacht van gegadigden worde gevestigd op het in de bestekken voorkomend verbod om werkvolk met vreemde munt te betalen. Er is gemeld, dat bij de uitbetaling der soldij van soldaten nog gebruik iB ge maakt van Belg. centen. Het Recuel Mil. bevat thans een aanschrijving, waarbij de mil. en admin. autoriteiten van het leger indachtig gemaakt worden, dat ook zij voor zooveel dit in hun magt staat be- hooren toe te zien, dat geen geheele of ge deeltelijke betaling met Belgische centen uit of aan militaire of andere Staatskassen ge schiedt. Als een bewijs dat het ernst is met de wering der Brabantsche centen, onder alle klassen te Amsterdam, moge dienen, dat een blindeman op de Heerengracht ze hardnekkig weigert. GEMENGDE BERICHTEN. Als eene zeldzaamheid kan vermeld worden, dat bij A. De "Waal Malefijt, te Schalkwijk, eene eend 12 achtereenvolgende weken beeft gezeten op vier broedsels kip eieren, waaruit 55 levende kuikens zijn te voorschijn gekomen. Volgens den correspondent den -Kölu Ztg." te Koustantinopel, hebben zich ook eenige Nederlanders bij den Grootvizier aan gemeld, om tot officier bij bet Turksche leger te worden benoemd. Als een bewijs van buitengewone wraak neming bij een kind ka dienen, dat een elfjarig meisje te Kuilenburg gepoogd heeft brand te stichten in een woning, naast bet ouderlijke huis gelegen. Dit deed zij, naar de door baar afgelegde verklaring, om een meisje, tegen wie zij een wrok koesterde, op dusdanige wijze te verbranden, daar zij meende dat dit kind zich op de bovenwo ning bevond. Gelukkig was dit het geval niet en werd de brand tijdig gestuit. De jeudige bedrijfster van dit feit is door de politie gearresteerd en naar Tiel overge bracht. (Vad.) Op het strand te Scheveningen heeft een jongen ezeldrijver een schop van een muil ezel gekregen, die hem zijn geheele gezicht uit elkaar sloeg. De jongen is in bedenke lijke toestand naar 'tgasthuis te 's-Ilage overgebracht, doch bevond zich verleden Zaterdag naar omstandigheden vrij wel. Czaar Peter-huisje te Zaamdam is de zer dagen bezocht door den Russischen Prins Demidoff, neef van den tegenwoordi- gen Russischen Keizer. Uit het noorden des lands meldt men, dat het gebrek aan drinkwater op sommi ge plaatsen zóó erg is dat men tot zelfs 25 ct. voor 2 emmers besteed. In eene bijeenkomst op den IS dezer te Amsterdam gehouden door de algemee- ne commissie voor den watersnood met ge delegeerden uit Rotterdam en 's Gravenha- ge is besloten geworden, de schade aan hui zen en opstallen geleden in haar geheel, en die aan landerijen en roerende goederen voor 30 pCt. te vergoeden. Als een Btaaltje van Hollandschen on dernemingsgeest, wijst de Lb. Ct. er op, dat voor het droogmaken van drie meren op ons gebied Makkumer, Parregaster en Worknmer meren waarvoor een kapitaal noodig is van C0G,000, bij de inschrijving voor de eerste der 6 seriën van het geheele getal van 5000 aandeelen, zijn genomen 915 aandeelen door Engelschen, terwijl de Hol landers deel namen voor vijf-en-tachtig stuksDe L. Ct. wenscht der maatschap pij van harte toe, dat zij in Engeland ver der moge slagen in het plaatsen van nog 4000 aandeelen; in Nederland bestaat daar op weinig kans. Daar koopt men liever Peruanen, Egyptenaren, Spanjaarden en Turken, die veel interest geven 1 De Vlissingsche correspondent van het Vaderland meldt, dat de firma Krupp werk volk uit Essen lieeft ontboden, dat weldra te Vlissingen verwacht wordt. Dan zul len de Vlissinger sjouwers zeker te vreden zijn. Ze krijgen dan wel geen goed loon meer, maar behoeven dan ook niet meer hard te werken. (N. B. C.) Een onzer correspondenten schrijft Aangezien de ministeriëele crisis weldra tot de geschiedenis zal behooren en hoogst waarschijnlijk daaruit een nieuw kabinet zal geboren worden, hebben de deurwaar ders bij de kantongerechteu wede» nieuwe kans, dat de aanstaande Minister van Jus titie eens zal gewezen worden op en een einde maken aan de onbillijkheid, dat zij bij de behandeling van inschrijving gratis dienst moeten doen, niettegenstaande zij, als ze geen patent hadden n. b. nog aan straf in hun beurs bloot zouden staan. G. C. Naar aanleiding van het overigens mis schien wel wat lichtvaardig beweren, dat vele drenkelingen werkelijk levend zouden begraven worden, wordt het volgende geval medegedeeld Aan boord van een Oost-In- dievaarder verzocht en verkreeg een oude zeerob verlof om nog eens het zijne te be proeven aan een jong kameraad; die over boord geslagen, schijnbaar levenloos was opgehaald en aan wie de scheepsdokter; tot dusverre te vergeefs, al zijne moeite en wetenschappelijke inspannjng besteed had. De oude zeeman nam daarop eenige han den vol grof zout en wreef daarmede tot bloedens toe den rug van den drenkeling en ziet, na geruimen tijd wriji en mocht hij 't genoegen smaken den jongen matroos te zien bijkomen, die anders wellicht eerlang een, twee, drie, in Gods naam weer over boord zou gegaan zijn. Daar het eenvoudige middel overal nog al bij de hand is, achten wij het nuttig dit geval meer bekend te maken KANTONGERECHT TE SLUIS. Zitting van den 22 Augustus 1876. Zijn veroordeeld J. L. R. te Sluis, in boete van 13 subs. 1 dag ter zake overtreding van art. 475 no. 2 Code Pénal. J. G. te Retranchement, in boete van f8 subs. 1 dag ter zake overtreding art. 18 wet 29 Juni 1854 (St. bl% no. 102). L. W. te Sluis, in twee boeten, elk van f3, subs. 1 dag voor iedere boete te zake overtreding art. 475 no. 2 Code Pénal. Ch. D. te Sluis, in boete van f3 subs. 1 dag ter zake overtreding van art. 475 no. 10 Code Penal. F. D. te Sluis, in boete van f4 subs. 1 dag ter zake overtreding art. 36 Politie regl. voor de ge meente Sluis. P. J. T. te Sluis, in boete van f2 subs. I dag ter zake overtreding art. 18 litt f. der Politie vee ordening voor de gemeente Sluis. F. L. te Eede in boete van f8 subs. 1 dag zake overtreding van art. 18 wet van 29 Junj.:? (St. bh no. 102). Allen in de kosten. MARKTBERICHTE' Stal», 22 Augustus Boter 87% c. per k' Eijeren 90 c. per 26 Oo»tburg, 2£ug S1876_ De toevoer van a j grootendeels uit jar/// bes,tond hede.n monsters gerst. Va< tarwe, alsook enkele werd slechts een enl.het ,™euw? wa8 en rogge getoond/ njeuWe hooge vraagprijs de f werd Wegens de der rogge bM™» den aan vongd.-,',.V „00 u.y.i ^nunrneista u'80 5,20, Zomergerst f5.25 a 5 50 Paardeboom' f'9 00 a 9,20, Kool zaad f 12,75 a 13,Haver 4i25 a 4.75, Kanantzaad werd f ~evraag<i. Koolzaad opgeruimd. VAN TE SLUIS. De Notaris Ie NOBEL, resideerende te Oostburg zal op des voormiddags ten half twaalf ure pre cies, op het hofplein der herberg bewoond door P VAN DEN HEUVEL te Sluis in het openbaar verkoopen Twee zeer goede TREKPAARDEN, een VRACHTWAGEN met breed Beslag, een dito met smal Beslag, een DRIE LINGWAGEN, WAGENLIGTER, MEN- GELBAKeen goede Engelsche SCHROOBAK, een SLEDE, twee ZEI LEN, divers PAARDENTUIG, STAL- GEREEDSCHAP, een partijtje KLA- VERHOOI, PLANKEN, AFJBRAAK, STEENEN, OUD IJZER en al hetgeen meer zal worden bijgebracht en ter verkoop aangeboden. Beneden de drie gulden contant, voorts op drie maanden crediet, mits borgtocht stellende op eerste aanvraag. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3