NIEUWS- EN ADIfÉffTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VL3ANDEREN. Zeventiende jaargang. A". 1876. Buitenland. S1UISESBWÜ0LAI Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 cent, elke regel meer 7y2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. België. Marie Collard, bijgenaamd Lolo, bijzit van 'tKint, is uit Engeland overgekomen om zich vrijwillig in arrest te begeven Zij wordt vervolgd wegens medeplichtig heid. Tegelijk protesteert zij tegen het bij verstek gewezen vonnis waarbij uit gemaakt is dat al' haar bezittingen waren verkregen van het geen 'tKint aan de Bank heeft ontstolen. Dat vonnis was pas voor acht dagen beteekend. De zaak zal na de vacantie behandeld worden. Lolo was in 't zwart maar vrij élégant en co quet gekleed. Zij moet volgens de bepa lingen der nieuwe wet op de preventieve gevangenis, binnen drie dagen voorloopig in vrijheid gesteld worden. EenigoFransche bladenleveren uitvoe rige verhalen van de vlucht van Princes Charlotte uit het kasteel van Tervueren, van hare aanhouding, terugbrenging en opslui ting te Laeken, vande verschijnselen die ha ren nabijzijnden dood verkondigen enz. Geen enkel woord van dit alles is waar. De ex- Keizerin van Mexiko is gezond vanlichaam; haar verstand is weljnietteruggekeerd. doch zij is thans kalm en denkt niet aan tevlueh- ten. F r a n k r ij k. In het Fransche departement Indre et Loire wordt de bevolking door de daar- heerschende warmte en droogte zeer be nadeeld. Alles verdort en verdroogt: do slooten, die drinkwater verschaffen voor het vee, zijn bijna leeg. De verliezen, die ge leden worden, zijn groot. De aardappel oogst is nagenoeg vernield; de vrucht ver- schroeidt, alvorens tot rijpheid te zijn. Volgens de Corr. Havas is Don Carlos te Parijs aangekomen. Het dorp Chapelle St. Mauricebij An- ceny, is afgebrand. In een half uur tijdswer- den 26 huizen vernield, de pastorie inbegre pen. l)e brand is veroorzrakt door twee kin deren, die met lucifers hadden gespeeld. Spanje. De onderhandelingen over het consoli- deeren van Spanjes buitenlandsehe vlot tende schuld zijn afgeloopen. Deze schuld bedraagt 250 millioen, die geconverteerd zullen worden in een 6 pets. leening, welke tegen den koers van 85 genomen wordt door een syndicaat, bestaande uit de Bank van Spanje, het huis Rothschild, eon groep Fransche bankiers. Engeland. Filliam Fish, die in der tijd den af schuwelijken moord pleegde op de achtjarige Emily Holland, is door de jury te Liver pool, zonder voorafgaande beraadslaging, ter dood veroordeeld. Dicht bij Kaap Northumberland is het schip «The Geltwood", op reis van Liverpool naar Melbourne, vergaan. Het schip had een lading aan boord, die op 50,000 pd. st. wordt geschat. Het scheeps volk, uit 27 man bestaande en een pas sagier kwamen om. Het was de eerste reis van «The Geltwood." Amerika. De New-York Times bericht, dat het pro testantisme tegenwoordig in Mexico uitste- stekende vorderingen maakt. Er bestaan thans ongeveer vijftig gemeenten. Opmer kelijk is, dat de beide invloedrijkste apostels der nieuwe leer twee gewezen Katholieke priesters zijn, die zich zetven door het lezen van den Bijbel bekeerd hebben. Verreweg de meeste bekeerden behooren tot de lagere standen en blijven trouw aan hun geloof, ondanks de hevige vervolgingen, waaraan zij op vele plaatsen bloot staan. In de stad Mexico is aan de Protestanten een kerk ten gebruike afgestaan, die vroeger aan de Katholieken behoorde. De machinist van een den 7 Juli in oostelijke richting rijdenden trein van den Missouri-Pacific spoorweg bemerkte, toen de trein zich kort na 10 uur 's avonds op 2'A mijl afstand van Otrerville in een diepen hollen weg bevond, onraad op den weg. Hij liet onmiddellijk stoppen, maar had naauwelijks den trein doen stilstaan, toen vijftien gemaskerde en goed gewapende mannen onder groot geschreeuw den post wagen bestormden, alle paketten open braken en ongeveer 16,000 dollars mee namen. De passagiers werden volstrekt niet lastig gevallen maar staken ook geen hand uit om den diefstal te beletten. Ver scheiden mannen verscholen zich onder de banken of achter hnnne vrouwen, waarbij zij rekenden op de bekende galanterie der Amerikaansche roovers jegens het schoone geslacht. De roovers zijn nog niet ontdekt, maar men meent te kunnen aannemen, dat ambtenaars van de Pacific-Kansas en Texasspoorwegen de schuldigen geweest zijn. De strijd over het al of niet openen van de tentoonstelling te Philadelphia ook op Zondag, sedert den lOn Mei met groote levendigheid voortgezet, schijnt, zoo de aldaar gevestigde berichtgever van de Times onder dagteekening van den 13n dezer schrijft, een einde genomen te hebben, door eene beslissende stemming van de de leden der eeuwfeest-commissie. Deze geschiedde bij Staten, en vande 39 hebben zich niet minder dan 30 tegen gezegde opening verklaard. Belknap, gewezen Minister van Oor log, beschuldigd van zich te hebben laten omkoopen tot het begeven van ambten, en van het ten zijnen voordeele gebruiken van den lande toekomende gelden, is vrijge sproken. Van de 60 senatoren, die hunne stemmen uitbrachten, verklaarden 35 hem schuldig en 25 hem onschuldig, zoodat de meerderheid van twee derde stemmen tot het uitspreken van een veroordeeling vereisebt, ontbrak. T u r k ij e. De Perzische diplomaat Mohsiti Khan, gezant te Constantinopel, heeft de schijn baar vriendschappelijke verhouding tus- schen Engeland en Turkije even geestig als juist geteekend. Gij weet niet, waarom Engeland, zoo bezorgd voor Turkije is, voegde hij iemand toe, die hem de reden daarvan vroeg Wel, Engeland heeft Turkije lief als de aap zijn -jong. Op zekeren dag kreeg een natuuronderzoeker, eigenaar van een prach tige wijfjes-aap, in den zin om te be proeven hoe krachtig de liefde is van den aap voor zijn jong, en hoever zij reikt. Zijn aap had een jong, en do geleerde plaatste beiden op een metalen plaat, van waar zij niet konden ontsnappen; daarna stookte hij een vuurtje onder de plaat. Zoodra do moeder onder hare voeten een ongewone en minder aangename warmte voelde, wilde zij haar zoontje daaraan onttrekken en tilde hem dus op hare schouders. Naar gelang de hitte toenam, maakte het wijfje de buitensporigste en verbazendsie capriolen, steeds haar jong in haar armen houdende. Eindelijk echter kreeg de moederliefde het te kwaad; toen de gloeiende plaat hare voetjes begon te schroeien, zette mama haar zoontje zacht jes neder, klom er boven op, en gebruikte het thans voor voetkussen. De Turksche legatie te Parijs heeft officieel bericht dat de gezondheidstoe stand van Sultan Moerad iets gunstiger is. De Oostenrijksche autoriteiten hebben te Vorschatz de inlading van goederen bestemd voor de gekwetsten in Servie be let. Het Hongaarsch Gouvernement heeft aan de Donauscheepvaart-maatschappij verboden hetzij ammunitie hetzij goederen voor ge kwetsten, naar Servie te vervoeren. Hedeuis teBelgradoaangekomen een con- vooi Circassische gevangenen uit de laatste gevechten. Volgens geruchten hebben er gevechten plaats te Zaidschar, Mramir en Kujazevec en duurde de strijd nog voort. Luka Petkovic.een van de hoofden dei- opstandelingen, is 6 Augustus, toen hij zich naar Grahove wilde begeven, teRagusa aan gehouden en aan de militaire autoriteit uit geleverd.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1