STEENFABRIEK BOERDERIJ Advertentiën. Uit de hand te koop de Engelschen van Hollandsche afkomst, en door de Ruiter bij den tocht naar Chatham achtergelaten. Het geraamte is nu uit elkan der genomen en gesloopt, Men heeft bij die gelegenheid nog een 24tal kanonnen bij de vroeger vermelde opgedolven. Verleden week beeft op Woensdag avond in de R. K. kerk te Zierikzee een vrij hevige gasontploffing plaats gehad, terwijl zieh onderscheidene personen in het gebouw bevonden voor een zang-repetitie. Gelukkig bekwam niemand letsel en had de pastoor de tegenwoordigheid van geest onverwijld de hoofdkraan af te sluiten, waardoor verder gevaar werd voorkomen. Een der drie uit de strafgevangenis •de Kruisberg", bij Utrecht, ontvluchtte jongens is weder gevat en aldaar terug gebracht, terwijl er uitzicht bestaat, dat ook de beide anderen spoedig weder hun vroeger logies zullen betrekken. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. In de zitting van 11. Zaterdag is het civiel cassalieproces aangenomen met 18 tegen 2 slemmen; do intrekking van het decreet van 1809 omtrent de kerkfa brieken met 25 tegen 4, na vrij uitvoe rige discussiën. Het budget van oorlog in verband met de vestingwet gaf mede aanleiding tot discussie, waarbij de ab normale toestand dat men eene definitieve begrooting tegenover het demissionnair Ministerie heelt. De Minister beeft te voteeren. Lichtelijk kon anders zijn op volger daardoor worden belemmerd. An deren hadden bezwaar tegen bet eindcij fer zonder behoorlijke organisatie der strijd krachten. De Minister geloofde niet dat zijn opvolger daardoor gebonden zou zijn. Hij heeft niets nieuws in deze begrooting opgenomen. Ten slotte is de vestiugbe- groofing aangenomen met 21 tegen 6 en het oorlogsbudget met 18 tegen 9 stem men. Nog zijn aangenomen met alge- meene stemmen verschillende ontwerpen waaronder dat omtrent do belasting op bier en azijn. TWEEDE KAMER. In de zitting van 11. Vrijdag zijn de elf wetsontwerpen, nog order de loopende zaken gerangschikt, alle afgehandeld en meerendeels unaniem aangenomen. De Minister van Koloniën beeft de hoop uit gedrukt op goedon uitslag van den oor log met Atchin. De toestand is niet zoo ongunstig als wel eens wordt voorgesteld zelfs in vergelijking met het vorige jaar gunstiger. Hij bracht holde aan het N.I. leger en meende dat de Kamer en de natie vertrouwen mogen stellen in de eneigie van den landvoogd van Indie, die ongetwijfeld den oorlog met kracht zal ten einde brengen. De heer Fabius hoopt dat spoedig aan deze ramp en ellende voor Indie en Nederland een einde kome. Wil men hoop op beëindiging, dan moet er een man opstaan die niet veel schrijft of praat of uitstelt, maar handelt en door tast. De Kamer is, na in commité de huishoudelijke raming te hebben afgedaan, uiteengegaan. TUINBOUW ENZ. Ongeveer met den langsten dag moet men zaai jen: andijvie en rammenas om dit een 14 dagen later te herhalen. Overigens kan men mede tot den langsten dog (den 20sten Juni) nog leggen groote boonen, salade- en snijboonen, doperwten en peulen. Met de zaaiing van pieterselie, postelijn, kropsalade en wortelen, kan men de geheete maand door nog blijven voort gaan. De abrikoze- en perzikboomen, alsmede de wijnstokken op open grond moeten ge snoeid, aangebonden en behandeld worden zoo als in de maand voor die in de trek kassen is gezegd. Nieuwe manier om geiruik te mahen ran Aoenderreeren. Deze zijn tot nu toe veelal weggeworpen of worden hoogstens gebruikt ter verval- sching van ganzenveeren. Met de vleugel en staartveeren wist men in hot geheel niet wat er mee aan te vangen. Een Fransch blad «la Nature" geeft het vol gende voorschrift om er oen goed gebruik van te makenDe veeren worden met eene schaar van de ribben gesneden, in een zakje gedaan en een kwartier lang met de handen ter dege gekneed. Daardoor scheiden zich de veeren en vormen een vast dons, zeer zacht en licht. Dit dons overtreft zelfs eider dons, omdat daar nog altijd de ribben in zijn. Deze aldus toebereidde hoenderenvee- ren betaalt men in Parijs met f5 5 5.50 het pond. Ganzen- en eendenveeren kun nen op dezelfde manier behandeld worden. Het gebruik van dons is tol het vullen van bedden, men kan het ook tot eene kleeding- stof verweven. Voor een vierk. meter heeft men l'/> pond dons noodig; deze stof is niet te verslijten en volkomen waterdicht. Zij kan eveneens zeer goed geverfd worden. Jl, Woensdag werd Haarlem en om streken bezocht door een aantal leerlingen van de landbouwschool te Grignon bij Ver sailles, ouder begeleidingvan hunne leeraren. De heer Krelage, die was uilgenoodigd het vreemde gezelschap te ontvangen en in de gelegenheid te stellen het merkwaardig ste op het gebied van tuinbouw en bloem bollencultuur te bezichtigen, leidde hen zijne tuinbouwinrichting rond en deed daarna met hen een rijtoer door de aan de bloembollenteelt zoo rijke omstreken van Haarlem, Heemstede, Overveen en Bloe- mendaal. Door de waardige onbekrompen wijze waarop de heer Krelage de gasten ontving en ten dienste stond, neeft hii op eene uit stekende wijze den Nederlandschen tuin bouw en bloembollenhandel aan zich ver plicht. Het vreemde gezelschap had plan achter eenvolgens een bezoek le brengen aan de kanaalwerken te Velsen, den Beemster en den Haarlemmermeerpolder. Marschall, geeft het volgende middel legen slakken. Men legge daar waar men last heeft, des avonds eenige hoopjes on bruikbare saladebladeren, den volgenden ochtend zullen.de slakken uit de nabijheid daaronder gekropen zijn. Men heeft ze dan bijeen en kan er zonder moeite mede doen wat men wil. GEMENGDE BERICHTEN. Voor een vrederechter in het verre westen van de Vereenigde Staten moest een gewezen soldaat, die in den oorlog beide armen verloren had, getuigenis afleggen. De griffier was juist begonnen met de voor lezing van de eedformule, toen de rechter hem in de rede viel met de opmerking, dat de getuige zijn rechterhand moest op heffen. Dit was natuurlijk onmogelijk en evenmiu kon hij zijn linkerhand gebruiken daar hij ook deze niet meer bezat. De rechter liet zich evenwel niet van zijn stuk brengen en riep uit: >,dan moet hij het rechterbeen opheffen; een getuige mag niet beeedigd worden zonder dat hij iets omhoog houdt. Aan 't voorschrift der wet moet wor den voldaan," Zoo legde dan de getuige, tot groot genoegen der aanwezigen, den eed af staande op een been en met het andere zoover mogelijk omhoog. iDer musikalische Kopfis de titel van een dezer dagen bij den heer Louis Roothaan te Amsterdam verschenen en van een origineel portret voorziene Polka. De schedel is het teoken van de vierkwart- maat, de wangen zijn accolades de ooren vioolsleutels, oogen en neus noten, mond knevel rustteekens, de kin een point d'or- gue. Ook de kleeding die van een mili tair is muzikaal. De jas bestaat uit no tenbalken, de das uit een decresceudo, do epauletten uit dwarsliggende G.-sleutels, de ridderorden uit kruisen. Uit het noorden des lands meldt men dat aldaar in een der voornaamste plaat sen, een jongeling niet minder dan 7 meis jes had «hevreid", die hem ieder voor zich wenschten te huwen. De jongeling gaf haar den raad, zich tot zijn vader te wenden, om hem met den staat der zaken hekend te maken. Deze stelde de jonge dochters voor, er om te raden, waarop 5 barer zich terugtrokken en 2 er om lootten. Een der beiden trok het gelukkige No. en weldra telde de plaats hunner inwoning een paar gehuwden te meer. RECLAMES. LENDEPIJN. AAMBORSTIGHEID. Vele personen lijden aan lendepijn en aamborstigheid, deze kwalen komen dik wijls voort uit groote vermoeienissen, van werken boven zijn krachten, van zwakte, van koude waaraan men is blootgesteld ge weest. Indien deze personen een goede raad willen volgen zullen zij er zich goed bij bevinden. Stort een weinig Eau d'Anvers Royale of double in de hand en wrijft daarmede het pijndoende gedeelte in, dit herhaalt men 3 of 4 malen telkens nadat het vocht door de poriën van de huid ge- diongen is. Men bedekt dan het gekwetste deel met een stuk flanel, en men gevoelt zich na eenige oogenblikken veel heter, men doet dat twee- of driemaal per dag en men zal zien dat de kwalen na eenige dagen of opgehouden of veel verminderd zullen zijn, niets versterkt meer dan de wrij vingen met het Eau d'Anvers van Aug. Marbaix, niets herstelt beter de bloedsom loop. Duizende personen zijn het leven ver schuldigd aan het Eau d'Anvers van Aug. Marbaix gestookt op Aromatische planten. MARKTBERICHTEN. Sluis, 27 Juni 1876, Boter 67'/2 c. per Va kilogram. Eijeren 80 c. per 26 stuks. Oostlmrg, 28 Juni 1876. De toevoer was heden weder niet groot en de markt kalm, waardoor zeer weinig verhandeld werd. De kooplust die er be stond was aan verminderde prijzen, waar aan door verkoopers nog geen gevolg werd gegeven. De prijzen zijn aan te nemen als volgt Tarwe f 9,40 a 10,00, Rogge f7,80 a 7,75, Wintergerst f 6,25 a 6,60, Zomergerst f5.80 a 6.20, Paardeboonen f8,75 a 9,25, Haver f 4,00 a 4.50. Heden overleed, tot mijne diepe droef heid mijne hartelijk geliefde Echtgenoote Sara Castcleiju* in den ouderdom van bijna 59 jaren. A. I. van CRUIJNINGEN. zuidzande 28 Juuij 1876. EEN in volle werking met groot debiet. EENE met Heerenhuizing, Stal en Tuin, groot 50 Hectaren, gelegen aan de mond van de Goudsehe IJssel, in de onmiddelijke nabijheid van Rotterdam, provincie Zuid- Holland. Beide perceelen kunnen afzon derlijk verkocht worden. Brieven franco onder letter W bij den Boekhandelaar G. B. 't HOOFT, Haring vliet 99 Rotterdam.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3