Binnenland. In New-York worden thans de matig- heidswetten, die sedert 1869 slechts schenen te bestaan om te worden outdoken, met dwaze strengheid uitgevoerd. Geen druppel bier of sterke drank mag des Zondags ver kocht worden. Met klokslag 12 uur mid dernacht van Zaterdag op Zondag (2021 Mei) begon de politie hare razzia op de koffiehuizen en kroeghouders en in den loop der volgende 24 uren werden 490 van dezen en bovendien 250 andere personen gearres teerd. Sommige politie-agenten gingen in hun ijver zoover, dat zij de wetsovertredin gen zeiven uitlokten, door in burgerkleeren te trachten de herbergiers tot 't verlcoopen van geestrijk vocht te verleiden, om hen vervolgens in hechtenis te nemenDe politie had 't zoo druk met te zorgen, dat er niets anders dan water gedronken werd, dat zij volstrekt geen tijd had om het leven dei- burgers te beschermen. In den loop dei- zelfde 24 uren werden drie moorden be gaan en zijn vier personen, die in 't bezit waren van kostbare horloges of belangrijke geldsommen, spoorloos verdwenen. Men kan dus nagaan dat de politie zich niet populair heeft gemaakt door haren veldtocht tegen bier en sterke dranken. T u r k ij e. Murad V laat al de zilverwerken van Abdul-Aziz versmelten, deels tot geld, dat hij bij zijne kroning onder het volk wil laten strooien, deels om er helmen van te laten maken voor zijn lijfwacht Ahmed Bev is naar Stambonl vertrok ken met het antwoord op de firman, welke Murad's troonsbestijging aankondigt. De Egyptische regeering heeft aan de nieuwe commissie voor de schatkist een En- gelsch voorstel overgelegd voor den aankoop van spoorwegen, te betalen in schuldbrie ven tegen den koers van den dag. De nieuwe commissie voor de schatkist moet dit voorstel onderzoeken tegelijk met twee voorstellen van verpachting, een Engelsch en een Duitsch, met welk onderzoek zij reeds bezig was. Het Duitsche eskader voor de Mid- dellandsche zee is den 19 dezer te Salonika aangekomen. SLUIS, 29 Juni. Uitslag der verkooping van vesting- gronden te Sluis, gehouden den 23 Juni 1876. Perceelen. Koopers. Woonplaats. Koopprijs. 1. K. F. Koksma Sluis f 675, 2 en 3. L. C. J. Stern id. - 3800, 4 en 5. J. M. Hennequin id. - 4550, 6. J. Bekaar id. - 2575. 7. .tolls-. Baas id. - 3000, 8. S. van der Meulen id. - 620, 9. Koksma voornoemd id. - 30, 10. J. C. Stern Heille. - 1110, 11 en 12. M. J. Stern Sluis. - 474,- 13. H. M. Hennequin id. - 156, 14, 15un 16. Abr. Zonnevijlle Aardenburg - 2960, 17. A. Basting Sluis - 500, 18. J. de Rogez id. - 505, 19. Daniël de Smit id. - 200, Zamen f 21,155.— plus de verkoopskosten ad 12°(0 Jhr. Mr. van Reenen, vice-president van den Raad van State, is doorZ. M. den Koning ontboden, ten einde met dien staats man te raadplegen omtrent de ministeriële crisis. Ingevolge machtiging des Konings zijn de heeren A. G. V. Hombach, te Hulst en J. Otto Risseeuw, te Oostburg, aangewezen om als gedelegeerden der Nederlandsche Regeering bij het in Juli 1876 te Gent te houden landbouwkundig congres op te treden. Tengevolge van de verandering in den loop der treinen, vertrekt de stoombarge van af 26 dezer van Vlissingen ten 4,40 u. in plaats van ten 4,30 u. De Minister van Justitie brengt opnieuw tor kennis van belanghebbenden, dat allen, die tot den Nederlandschen adel behooren, gehouden zijn, overeenkomstig de daarom trent bestaande bepalingen, aan het dep. van justitie kennis te geven van de in hunne geslachten plaats gehad hebbende geboorten, sterfgevallen en huwelijken, en wel door de inzending van een uittreksel uit de registers van den burgerlijken stand zullen moeten bevatten behoorlijk gelega liseerde volledige afschriften van de in die registers ingeschreven acten. Dagelijks komen te Harderwijk voor hel koloniaal werfdepot 40 h 50 vreemde lingen aan, waaronder de vorige week op een dag 30 zeelieden, afkomstig van Peru, Venezuela, Manilla, Martinique, Amerika en Portugal, die door hun woest en ver brand voorkomen zeker voor Carlisten zijn aangezien. Van deze laatsten zijn er echter geen 30 aangekomen, zooals dezer dagen werd gemeld. In den regel vertrekt uit Harderwijk twee malen per maand een detachement militairen, bestemd voor O.-I. Het eerst volgende transport is echter bepaald op den 8 Juli e. k. Aangezien dagelijks een groot aantal re- cruten wordt aangenomen, die dus langer dan gewoonlijk te Harderwijk vertoeven, is het te voorzien dat meer dan tot nu toe het geval was, pogingen tot desertie zullen worden gedaan. De commissaris van politie te Harder wijk verzoekt dien tengevolge op nieuw, dat een nauwkeurig toezicht op vreemdelingen worde gehouden en vestigt de aandacht op de omstandigheid, dat men vrij zeker kan zijn, dat een vreemdeling, wiens handen, nek of onderkleeding blauw zijn, deserteur is. De aansluiting met de lijn Vlissin genQueenborough heeft met den 26 dezer eene aanmerkelijke verbetering ondergaan. Van dien datum af Vertrekt te Rotterdam te 4 u. 30 m. des namiddags een sneltrein die te 6,5 te Breda aankomt en dus aan sluit met den exprestrein die te 6,20 naar Vlissingen doorgaat. Het verkeer langs die lijn blijft in leven digheid toenemen en ook het goederenver voer breidt zich uit. Zoo bedroeg den 20 dezer de lading 102 ton goederen beneve ns als proef 21 mandjes aardbeziën. M.C. Naar wij vernemen houdt de heer R. C. Kroesen op Atchin zich bezig met liet verzamelen van geographische, etnograplii- sche en historische gegevens omtrent het gebied van Atchin, en mogen wij tegelijk met het einde van den oorlog een zeer be langrijk werk van zijn hand omtrent het veroverde gebied te gemoet zien. (De Ind. Letterbode.) De heer A. C. Kruseman, te Haarlem, is door Z. M. den Koning-Groothertog be noemd tot ridder der orde van de Eiken kroon Een gelijke onderscheiding is ten deel gevallen aan den heer A. Caramelli, chef van het huis Frans Buffa en Zonen te Am sterdam, „als blijk van waardeering dei- diensten aan de Nederlandsche kunst be wezen." Aangaande de plannen tot droogmaking van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee schrijft men aan het U. D. dat de meest uitvoerige plans en teekeningen onder lei ding van den ingenieur Leemans te Kam pen werden vervaardigd en zoo spoedig mogelijk aan de goedkeuring der regeering zullen worden onderworpen. Na de 134 ho ringen, die vroeger onder beheer der in genieurs Stieltjes en Beijerinck zijn ver richt, is verleden jaar door de regeering p. m. f9000 besteed tot het doen van 274 boringen onder beheer van meer genoemden ingenieur Leemans. Het is nu voldoende bewezen dat het zuidelijk gedeelte der Zui derzee over het geheel puiken bouwgrond bevat, waarvan de oppervlakte zal bestaan uit p. m. 195000 hectaren. Volgens hetnn uitgewerkt plan gaat de droogmaking juit van den vasten wal nabij Enkhuizen en in zuidelijke richting achter Urk om en sluit vervolgens na eenige kronkelingen aan den Ketel nabij Kampen. De kanalen en trek vaarten worden aangegeven en voor uit watering is behoorlijk gezorgd. De uitvoe ring is zoo voorgesteld dat de afsluitdijk in perceelen zou worden aanbesteed, even zoo het bouwen der watermachines, opdat het werk de krachten der Nederlandsche aannemers niet zoude te hoven gaan en men van eene goede uitvoering verzekerd kan zijn. H. M. de koningin heeft voor eene be langrijke som deelgenomen in de inschrij ving voor de oprichting van een standbeeld voor Spinoza. Naar men verneemt heeft H. M. de Koningin een prachtige linnen tent doen vervaardigen, om daarvan gedurende het had-saisoen aan het zeestrand te Sche- veningen gebruik te maken. De tent zou den 24 Juni zijn opgesteld en als ko- ninklijko lent met de Nederl. vlag prij ken. Door wijlen mr. G. Groen van Prinste- rer is vermaakt aan de zending der Broeder gemeente te Zeist de som van f 5000, vrij van successierechten. Voor eenige dagen is ten gevolge van een uit Zwitserland ontvangen telegram door den kantonrechter van Voorburg te Rijswijk aangehouden een Zwitserseh ban kier, die zich aan franduleus bankroet moet hebben schuldig gemaakt. Zijne uitlevering zal door het Zwitserseh gouvernement wor den aangevraagd. Sedert eenige dagen houdt men ziel) ip den omtrek van Zwolle bezig met het snijden van grasbloempjes in de weilanden, die, zooals men zegt, tot het vervaardigen van manufacturen gebezigd worden. Er zijn menschen die met dat snijden het ongelooflijk daggeld van f 10 a f 12 heb ben verdiend. Volgens mededeeling van dr. Wood- mann, zijn er verschillende vergiftigings- gevallen voorgekomen als gevolgen van kunst-gebitten, die met vermiljoen gekleurd waren. De berichtgever meent, det de ver miljoen (roode zwavelkwik) in het speeksel wordt opgelost, doch dat ook de mogelijk heid kan bestaan, dat de gevaarlijke kwik bereiding uit afgebrokkelde en in de maag gekomen stukken in het organisme opgeno men is en zoodoende lot vergiftiging aan leiding gegeven heeft. Door de Engelsche Regeeriug is een waarschuwing gericht aan de Britsche vis- sehers, die zich op de Nederlandsche kusten schuldig maken aan het zeilen door de net ten, het afsnijden van deze en het mishan delen van Nederlandsche visschers. Alle pogingen zullen door Hr. Ms. Regeering aangewend worden om de Nederlandsche autoriteiten bij te staan die misdrijven te be letten en de schuldigen gerechtelijk te doen vervolgen De Engelsche dagbladen berichten, dat de duikers er in geslaagd zijn de som van anderhalf millioen in muntspeciën, welke bij de schipbreuk van den Schiller op de hoogte van de eilanden Scilly gezonken was, bijna geheel terug te vinden. Er ontbreken nog slechts 25000 fr. aan. Te Nieuweschans (in Groningen) wer den dezer dagen 2 paarden, die op f 1200 worden geschat, door eene zwerm bijen over vallen en zóódanig gestoken (en vergiftigd?) dat beide dieren kort daarna bet leven heb ben verloren. Indertijd is gewag gemaakt van de opgraving bij Chatham, in Engeland, van een geraamte van een oorlogschip, volgens

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 2