NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N°. 27. Zeventiende jaargang. A" 1870 Buitenland. SIÜISCH Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiën: van 15 regels 60 centr elke regel meer 7y2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. België. Do rechtbanken straffen de oproermakers van de laatste dagen zeer streng; te Antwer pen b. v. zijn eenigen hunner tot acht en zes maanden opsluiting veroordeeld. De slad Antwerpen zal aanzienlijke geldsommen te betalen hebben als schadevergoeding aan de eigenaars der door de muiters vernielde huizen; tot dus verre bedragen de eischen minstens 250.000 frde heer Coremans, lid der kamer vraagt 75,000 fr.; zijn mede lid Delaet 20,000 fr.; oen lid der provinciale stalen maakt aanspraak op 100,000 fr. Een andere nog al origineele eiseh is die van den schoonmaker Bochard te Brussel, die 5000 fr. schadeloosstelling verlangt van den ver vaardiger van een aanplakbiljet, waarop zijn naam met dien van den minister van openbare werken au de namen, van andere personen als kandidaten voorde kamer v as geplaatst. Is het dan honen of beleedigen als men iemand als kandidaat aanbeveelt En heeft niet ieder het recht daartoe? Hot proces zal zeer vermakelijk wezen. De hygiënische tentoonstelling fo Brussel is den 20 dezer door den koning plechtig geopend. Z. M. heeft de tentoon stelling, die aller verwachting schijnt te overtreffen, een geruimen tijd bezichtigd. Er was oene zeer talrijke menigte aanwezig. F r a n k r ij k. In het Café de la Régence te Parijs is thans een schaakwedstrijd begonnen tus- schen Parijs en Londen, Do inzet is 10,000 fr. Men berekent dat de strijd twee jaren zal duren. Voor eiken zot wordt drie dagen tijds gegeven. Donderdagnamiddag tusschen vier en vijf uren is ook boven Parijs een verschrik kelijk onweder, gepaard met een aanhou denden stortregen, losgebarsten dat zich 'savonds van zeven tot tien uren heeft herhaald. De vegen viel in zulke stroo men, dat op sommige oogenblikken de voetgangers onmogelijk de straten kon don oversteken. De paarden waadden ter halver beonshoogte door het water, en op sommige plaatsen kon men do trottoirs niet van de gewone straat onderscheiden. Er waren kiosken, om welke het water 32 centimeter hoog stond. In verscheidene bakkerijen heeft men het werk wegens het binnengedrongen water moeten staken. In de Rne des Poissonniers zijn vele steenen uit den grond geslagen en over een leng te van vijftig meter meegevoerd. Op de ceintuurbaan kwamen de treinen meer dan een half uur te laat aan. Hevig waren de donderslagen, waarvan er geen min der dan 5 a 6 seconden aanhield, en aller somberst was de uitwerking van hot licht van den bliksem in het stikdonker. Op den Bouvelard d 'Ornano is het dak van -- Naar men uit Agen meldt, is aldaar, in hot girque van Casnani, eenige minuten voor den aanvang der voorstelling, de meergemelde kogelman of kanonheld op nieuw, en ditmaal door een zeer ernstig on geluk, getroffen. Het kanon, waarmee hij zijn kunststuk ken verricht, was juist voor do deur van het cirque gebracht en hij wilde het, met behulp van een brandende sigarr, afschie ten, toen het stuk plotseling uiteensprong, tengevolge waarvan de kogelman in den buik en aan zijn rechterarm vrij zwaar ge kwetst werd. Indien zijn arm niet moet worden afgezet, zal die toch denkelijk le venslang verlamd blijven. De keizerlijko,prins heeft, naar men verzekert, aan de Zwitsersche regeering ver zocht in Zwitserschen krijgsdienst te mogen treden, doch heeft hierop een afwijzend ant woord ontvangen. Een dergelijk verzoek heeft do prins tot Rusland gericht, doch met hetzelfde ongunstig gevolg. Eenige Bonapartistiseho dagbladen in de provinciën hebben opgehouden te ver schijnen, omdat de toelagen uit Chislehurst niet meer verstrekt worden. Duitschland. De zoogenaamde „Keizer-eik", op het Keizersplein te Duisburg, geplant ter her innering aan de wapenfeiten der Duitsche armee, is in den nacht van 21 op 22 dezer bij den voet afgezaagd en omvergehaald, zonder dat de politie eenig spoor van den dader heeft ontdekt. Naar men verneemt, is het reeds voor de tweede, gelijk de Rhein-und-Ruhrzeitung meent zelfs reeds voor de derde maal, dat dit feit gepleegd wordt. DeBerlijnschepoeliersen handelaars in pluimgedierte weten geen raad om te vol doen aan de eensklaps toegenomen vraag naar duivenvleugels. Vele koopers, die geen vleugels kunnen krijgen, nemen eenvoudig duiven en doen die in grooten getale in de omstreken over aan poeliers, onder voor waarden van de vleugels terug te ontvangen Deze worden in menigte naar Frankrijk ge zonden, alwaar de vederen, geverfd en on geverfd, gebezigd worden op de dames hoeden, omdat de versiering met opgezette vogeltjes, tengevolge der ijverige bemoeiin gen van de vereeniging ter bescherming van dieren, uit de mode is geraakt. Engeland. De Shah van Perzie zal wederom Europa bezoeken, doch niet - onder zijn wijdschen titel van Koning der Koningen. Zijn Per zische Majesteit zal in cognito reizen en zal daartoe van den naam van «Hertog van Tabriz" gebruik maken. De Parijsche correspondent ontkent in zijn telegraphisch bericht aan den Times ten stelligste, dat Engeland geld aan de Tur ken in de Herzogewina gezonden zou heb ben. Engeland heeft steeds eene politiek van non-interventie gevolgd en zich zelfs for meel vorbonden niet tusschenbeide te ko men. Die verbintenis ligt in de handen van prins Gortschakoff. Er heerscht een lievige cholera in Indie en in een der dorpjes, Goudwood genaamd, stierven op 4 Juni van 12 uur 's namiddags tot het aanbreken van den volgenden dag 57 van de 300 bewoners. Binnen drie dagen was de bevolking tot op de helft verminderd en de overgeblevenen vluchtten. Gebrek aan gezondheidsmaatregelen enverregaande onzindelijkheid worden als de oorzaak van de ramp to Goudwoodhetwelk aan don spoorweg van Bombay naar Baroda ligt,, opgegeven. Zwitserland. De regeering van het hertogdom Gotha on het plaatselijk bestuur der hoofdstad hebben indertijd verklaard in beginsel geen bezwaar te hebbon tegen den invoer eener facultatieve lijkverbranding. Het be stuur zag evenwel op tegen de kosten voor een lijkoven. Nu heeft het congres der vereeniging voor lijkverbranding het - vereischte bedrag, 10,000 mark, beschik baar gesteld, en hangt de uitvoering van het plan derhalve alleen af van genoemd bestuur. Oostenrijk. De Politische Corresponclenz meldt uit Belgrado, dat het vertrek van den Vorst naar het leger op den 30 Juni is vastgesteld denzelfden dag zal eene oorlogs-proclama- tie worden uitgevaardigd. Geheel bervie zou in staat van beleg zijn verklaard. De Correspondenz meldt uit Cettinje, dat alle Montenegrijnen van 17 tot 60 jaar zijn opgeroepen. De Senaat zal eertsdaags het bewind aanvaarden uit naam van den Vorst tot aan het einde van den oorlog. Amerika. Den 21 dezer heeft Grant aan het congres een bijzondere boodschap gebonden, waarin hij zegt, dat de houding van Engelands Re geering, die een Amerikaansch gevangene losliet, beschouwd moet worden als eene schending van het uitleveringstractaat. Bij gevolg acht Grant het in strijd met de waar digheid van Amerika, om de uitlevering van vluchtelingen verder te vragen of toe te staan. Hij zal het dan ook buiten den for- meelen wensch van het congres niet doen.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1