KLAVERS Advertentiën. TE VELDE. Vrijdag 9 Juni 1876, GROOTE VERKOOPING ONROERENDE GOEDEREN SLUIS. Vrijdag 23 Juni 1876, d Voor AFBRAAK. Als een bewijs, dat in de grijze oudheid de lijkverbranding in Drenthe veel heeft plaats gehad, meldt men, dat te Odoorn een sleenen vat in den grond is ontdekt, waarin zich nog asch en been deren bevonden, die mogelijk vóór eeuwen daarin geborgen zijn. Bij een brand te Assen is het geheele archief van het kantoor der hypotheken en van bet kadaster in gevaar geweest. De doch ter van den bewaarder ontdekte nog bijtijds het gevaar en maakte alarm, waardoor alles nog gered kon worden. Naar wij vernemen is te Rotterdam, in eene vergadering, door een 30tal ambtena ren een adres van adtiaesie geteekend be treffende het aan de Eerste en Tweede Ka merder Staten Generaal door 80 ambtenaren ingediend verzoek tot traetementsverhoo- ging en vervorming van het burgerlijk pen sioenfonds. Elk weet, hoe groot het gevaar voor het oog is, indien daarin door ongeluk of onvoorzichtigheid bijtende kalk geraakt, hetwelk o. a. zoo lichtelijk hij het metselen het geval kan zijn. Om de hevige werking te neutraliseeren, wordt aanbevolen het oog oumiddelijk met kcud suikerwater te be vochtigen. De kalk gaat toch met de sui ker een oplosbare verbinding aan (sac- charaat van calicum), die bet oog niet beschadigt. Op do beurs te Amsterdam, deed dezer dogen de volgende woordspeling al gemeen de ronde: In de staatsschuld van Peru, Egypte, Spanje en Turkije zit te genwoordig leelijk de Pest. Nicotine is ontegenzeggelijk vergift en alzoo moet ook tabak vergift zijn, die nicotine bevat. Het schijnt echter, dat die redeneering niet volkomen opgaat. Dezer dagen althans werd in een dorp in Lan cashire een merkwaardig verschijnsel waar genomen. Eene commies had aan do in gezetenen van Newton Heath boven de 70 jaar een feest aangeboden. Van de 280, welke dien leeftijd hadden bereikt, waren ruim 200 verschenen, en de avond werd allergenoegelijkst doorgebracht. De oude luidjes varen gemiddeld 75 jaar; de oudste was 95. Er werd ook tabak en sigaren gepresenteerd en thee, en nu bleek het, dat nagenoeg allen rookten, pruimden of snoven, en geen enkele de thee afsloeg. Het zou misschien wel wat gewaagd zijn te heweren, dat zij den langen duur van hun leven aan de tabak te danken heb- bon en zij, die voor hen zijn weggegaan dit moeten toeschrijven aan hunne ont houding; maar zeker is het toch, dat het rooken het lange leven niet in den weg staat. Men schrijft uit Amsterdam aan het Utr. Dagblad. Naar ik vernam is het faillissement van de firma le Normant en van Ouwenaller niet van zooveel belang als men aanvankelijk vreesde. De firmant stond als kassier te hoek, maar uit de advertentie, waarbij de financiëele ramp den volke werd verkondigd, blijkt dat hij eigenlijk bankier was. Of die qualiteits- verwisseling in verhand staat met zekere be paling in het wetboek van koophandel, durf ik niet beslissen. Zooveel is echter zeker: de firmant weigerde aan den raad hem ge geven, gehoor te verleenen en elders een toevluchtsoord te zoeken. Dat pleit voor de failliet. Sommigen zelfs beweren., dat de firma niet slechts aan het huis Lohnen frères aanzienlijke voorschotten deed, maar ook aan andere firma's en dat eigenlijk het faillissement een redmiddel is om schoon schip te maken, d. i. honderd pCt. te win nen en honderd pCt. uit te betalen. Ik heb wel eens gehoord, dat dit huismiddeltje door Parijsche (Londensohe kleermakers in prak tijk werd gebracht, maar hij kassiers is 'tzeker haute nouveauté, weinig geschikt om het reeds zoo geschokte vertrouwen in de kassierderij, te verzekeren. Een oud spreekwoord noemt voor den landbouw 'twenschelijkst: een drooge Maart een natte April en een zoele Mei. Dit jaar schijnt dus niet al te gunstig, want Maart was bovenmatig nat. April zeer matig met vocht en Mei ijselijk koel, daar 'tvan de 20 eerste, nachten minstens 14 gevroren heeft en vrij sterk. M ei schrijft uit Leeuwarden: Het schijnt dat Jut. thans onbenoemd ingezeten dezer gemsent i, nogal zichzelf gevoelt in zijn kwa liteit va i misdadiger. Bij de intrede in de gevangenis kon hij niet nalaten een soort van toespraak te richten tot den comman dant, waarin hij hoopte, dat hem hier een gelijke welwillende behandeling zou ten deel vallen, als welke hij op de reis van Den Haag naar Leeuwarden had ondervonden van zijn geleiders de rijksveldwachters. Zeer gepast was daarop het antwoord «Dat hij het er dan maar moest naar maken." Hier op volgde het gebruikelijke haar afsnijden en het verder installeeren van den gevan gene. Jut is, wanneer hij de vrije lucht mag genieten, de medgezel van de Dragster moordenaars; op de conversatie zal dus niet te roemen vallen, daar het Haagsch en het boerén-Friesch niet veel overeenkomst heb ben. Met opzet zal in den eersten tijd Jut geen bezoek gebracht worden door de ge zagvoerders der gevangenis, opdat hij zich niet zal inbeelden een specialiteit te zijn, dien men met attentie vereert. Men deelt van vertrouwbare zijde uit Amsterdam mede, dat baldadige handen reeds herhaaldelijk, in het nachtelijk duis ter natuurlijk, het standbeeld van Thor- hecke met onreinheden hebben bezoedeld. Voor die in den waren zin des woords vuile handeling kunnen wij geen uitdruk kingen vinden, sterk genoeg om er onze afkeuring over uit te drukken. Het is te hopen, dat de overheid zich van de ruwe, onbeschaafde wezens, die op deze wijze en a posteriori hun gevoelens aan den dag leggen, zal weten meester te maken, om hen op voorbeeldige wijze te straffen. (D.) Een lintworm is dezer dagen te Hee renveen in een ei gevonden. Er circuleert te-Gouda een adres om op afschaffing van de kermis aan te drin gen. (Amst. Ct.) UITSLAG VRKOOPINGEN ENZ. In de op 30 Mei jl. gehoudene verkoo- ping te Heille, zijn verkocht 1 lilaauw merriepaard 4 jaar f 645, 1 zwart merriepaard 5 jaar f 680, 1 zwart merrie- paard 10 jaar f 510, 1 bruin merriepaard 10 jaar f530, 1 witte merrie 15 jaar f255, 1 zwart percheron ruinpaard 11 jaar|f510, een bruine eenjarige merrie f 240, 4 stuks gespeeude veulens waarvan één van f 170, twee ieder voor f165 en één voor f130. De 7 koeien zijn verkocht voor f 60 tot f 170 per stuk MARKTBERICHTEN. Slnis, 30 Mei 1876. Boter 62 V2 c. per '/2 kilogram. Eijeren 75 c. per 26 stuks. Oost burg, 31 Mei 1876. Er was heden een ruime aanvoer van tarwe aanwezig waarin door de hooge eischen en lager afkomende hoofdmarkten weinig zaken tot stand kwamen; de verkoop be paalde zich slechts tot dadelijke helioefte. Gerst waarvan de aanvoer middelmatig was werd gretig tot ruim vorige prijzen opge kocht. Overige granen bij kleine aanbieding tot vorige prijzen. Er werd besteed voor: Tarwe f9,50 a 10,40, Rogge, f'7,00 a7,6o Wintergerstf 6,20 a 6,50, Zomergerst f 5.8a a 6.10, Paardcbooncn f8,75 a 9,20, Haveo f3,75 a 4.60 Erwten f 9,50 a 10,50. De ondergeteekenden brengen hij deze ter kennis van een eigelijk, dat van lieden af tot deu 10 dezer, op de Raadzaal al hier, eene inteekeningslijst zal liggen voor bijdragen voor een op te rigten gedenk- teeken op het graf van wijlen 's Kouiiigs €oiiinii$sari& iu dit gewest, illr. F», W. Graaf van LI.IMHV. Daar in dezen meer gehecht wordt aan een groot aantal deelnemers dan aan een aan zienlijk bedrag der inteekeningen, zal iedere gift, zij ze ook nog zoo gering, met wel gevallen worden aangenomen. SLUIS, 1 Junij 1876. J. M. Hennequin, Lid der Prov. Staten Hennequin, Burgemeester. VEHKOÖPSNG van Do Notaris K. F. KOKSMA te Sluis, zal op des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke van de Heeren P. DE BRUIJNE en P. MABESOONE te Sint Anna ter Muiden in het openbaar verkoopen Circa 8 Hectaren extra schoone Kla vers te Velde, wassende in de gemeente Sint Anna ter Muiden in den Zwin- polder oumiddelijk tegen den Grindweg nabij Sluis. ZEGT HET VOORT. van te BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sluis zijn voornemens, om op des voormiddags ten 9 ure, ten Raadhuize te Sluis in het openbaar te doen verkoopen: De navolgende GOEDE REN allen gelegen te Slnis, als a. Een gedeelte der Hoofdwal en der daarvoor liggende verlandc Vesten gelegen tusschen de voormalige West en Zuidpoortalsmede een perceeltje Weiland gelegen aldaar tegen den Straatweg, kadastraal bekend Sectie A, N"s. 850. 1332, 1333 en gedeelte van de N B. 508, 920, 1328 en 1182, zamen tot eene grootte van 7-GS-35 Hectaren. 'Te verkoopen in 9 perceelèn. b. Een gedeelte verlaude Vest, zijnde de Westzijde van het zoogenaamde Zoute Vestje, alsmede een ten Noorden daar van tegen den Grindweg gelegen per ceel Welland kadastraal heleend Sectie A, deel van N". 974 en N"s. 689, 520 en 1096 geheel, zamen tot een grootte van '1-7 7-7O Hectaren. Te verkoopen in 7 perceelen. c. Twee perceeltjes Bouw- en Weiland, gelegen aan het zoogenaamde Pas, tegen den straatweg, kadastraal bekend Sectio A, N". 1051 en gedeelte van N", 1050 zamen ter grootte van 19 Aren 60 Centiaren, en Een Schuur, staande te Sluis, tegen den zoogenaamden Grooten Hof op grond kadastraal bekend Sectie A N". 495. De perceelen zijn op het terrein door kielspitten en nummerpaaltjes duidelijk afgebakend en aangewezen. De koopers komen met 1 November 1876 aan het gebruik. De koopsommen moeten worden betaald binnen 1 maanden. Alles breeder bij biljet en te omschrijven. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3