BEKENDMAKING. NIEUWS EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEÜWSCH VLAANDEREN. Bekendmaking Zeventiende jaargang. A,t. '1876. Vrijdag Mei, Buitenland. Binnenland. S Hl IS [1H aWEEKBLAD Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 centj Prijs per drie maanden 1. e.ike regel meer 71/, cent. Groote letters naar liet ge Afzonderlijke nommers 7 cents. tal gewone regels die zij beslaan. I ngez<>11 den Stukken en gewone ken en Brieven de Redactie betreffende benevens A Ivertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij detf Uifgever dezes, alles'FRANCO. Het bestuur van liet waterschap Eiland, en Brandkreek brengt ter kennis van de eigenaren der landen in dat waterschap, dat ile rekening en verantwoording over de dienst van 1875/6 zoo ook de opgemaakte begroo ting van de dienst van 1876/7 met de daar bij beboerende memorie van toelichting, ter hunner inzage liggen ten kantore van den Ontvanger-Griffier te ,S'litis, van heden af tot den 15 dezer: terwijl die stukken in af schrift tegen betaling der kosten zijn ver krijgbaar gesteld. Yoo:ts wordt bekend ge maakt, dat er eene vergadering van stem hebbende ingelanden van voorschreven wa terschap zal plaats hebben in de gemeente Yzendijke in de herberg »De Stropuit", bewoond bij F. HAMELIJNCK. op Hii iu- iliif! «Hen 22 van clczc uiaaml, des voor- middags te Sieii lire. IJzenmjke, 3 Mèi 1876. Het waterschaps-bestuur voornoemd. •T. F. DOSSCHE Dijkgraaf HENNEQUIN Onhanger-Griffier. He't Bestuur van den Zwinpolder maakt bekend a dat de Rekening over bet afgeloopen dienstjaar en de Concept-Begrooting voor het volgende, van den 8"'''" tot den 18J°n Mei aanstaande, ten kantore van den Ont vanger-Griffier, voor belanghebbenden zullen ter inzage liggen I» dat de door Ingelanden vastgestelde Begrooting zal ter visie liggen van den 22'""' tot den 31*,c" Mei c dat genoemde stukken in afdruk ver krijgbaar zijn tegen betaling der kosten d dat de gewone jaarlijksche vergadering van Ingelanden zal worden gehouden op Vri/ilag den 19 Mei, des voormiddags te 11 uren, in het Hotel »La Ville de Bruoes", te Sluis. Sluis, den 4 Mei 187C. Het Bestuur voornoemd, HENNEQUIN, Dijkgraaf J. C. M.BLANKERT Ontv.-Griffier. België. Het vijftiendq taal- en letterkundig congres, dat te Brussel gehouden zou worden, dreigt tengevolge van den hevigen partij strijd in Belgie te zullen mislukken. De regelingseommissie heeft althans van de haar gegevene opdracht afgezien. In de Kamer van afgevaardigden te Brussel heeft de heer Malou medegedeeld, dat het Belgiseh Gouvernement, tengevol ge van de verwerping der suiker-conven tie door Nederland, onderhandelingen heeft geopend tot het houden eencr nieuwe con ferentie. Duitschland. I)o stoomketel van de tusschen Rue- desheim en Bingen varende transportboot Louise is den 1 Mei namiddag gesprongen. Meer dan 30 personen hebben, volgens opgave, het leven verloren bij deze ramp. Reeds vier lijken zijn opgericht. Toen jl. Dinsdag Von Moltke van Rome naar Napels vertrok, werd hij tot hel station vcigezeld door Minghetli, Ba ron Kendell, gezant van Duitschland, en majoor Ta ver na, die gedurende zijn ver blijf in Italics hoofdstad hem was toege voegd. Kort nadat do Pruisische maar schalk in een wagon had plaats genomen verscheen uit de wachtkamer eerste klas se-Je Fransche ex-maarschalk Bazaine, dio te Rome was geweest zonder dat iemand het geweten had, en insgelijks naar Na pels vertrok. Bazaine was vergezeld van zijne echtgenoot on vroeg eon coupé; één was vrij, juist die naast liet comparti ment waarin Molkte zat. Bazaine steegin en legde met zijnen gewezen tegenstander de reis in het zelfde rijtuig af. Opmerke lijk is hot dat de twee compartimenten slechts door een halfscbot gescheiden zijn, zoodat de twee ex-opperbevelhebbers van het Duitsehe cn het Fransche leger, wan neer zij wilden, zouden hebben kunnen zamen spreken. Waarschijnlijk echter deel den zij elkander hunne gevoelens over den veldtocht van 1870 niet mede. Professor Olto te Brunswijk werd Zaterdagavond in het laboratorium gevon den met onderscheiden zware wonden aan het hoofd. Hij werd naar zijne woning ge bracht, en hoewelhij nog leeft, verklaarden de geneesheeren, dat do wonden doodelijk zijn, omdat de schedel op onderscheiden plaatsen ingedrukt is. Zijn bediende wordt verdacht deze misdaadbedreven te hebben. Maandag-avond werd hij gevangengenomen en den volgenden morgen bleek, dat hij zich in zijn cel had opgehangen. Daar Prof. Otto buiten kennis is, zal men de ver schrikkelijke hij '.onderbeden van dezen moord nooit vernemen. In Brunswijk heerscht algemecne verslagenheid. Frankrijk. Te Rouaan is 25 April jl. het ThéAtre des Arts waar Hamlet werd opgevoerd, afge brand. De zaal die vijftien of zestien dui zend toeschouwers kin bevatten was ta melijk gevuld. Er zijn verscheidene doo- den en gewonden vooral onder de cho- risten. Eenigen van deze, die van de vierde verdieping sprongen, zijn doodgevallen. Op de nabijstaande huizen is de brand ook overgeslagen, Italië. lil den laatsten tijd hebben tus schen de vertegenwoordigers der groote Mogendheden en verscheidene invloedrijke Kardinalen conferontiën plaats gehad, ter beraadslaging over middelen om een einde te maken aan de conflicten tusschen ver schillende Staten en de Kerk. Naar do eenstemmige verklaring der Kardinalen, lag de eenige oorzaak dezer conflicten, in het feit dat zekere Staten de g:estelijko onafhankelijkheid der Kerk miskennen. Runs inziens moet geen van do beide mach ten ondergeschikt worden gemaakt aan do andere in hare respectieve sfeeren maar moet er tusschen haar een verbond en wederzijdsche medewerking bestaan, ge regeld door concordaten, die wederzijds op loyale wijze worden geëerbiedigdZon der dit zoo verklaren de Kardinalen is vrede tusschen Staat en Kerk een on mogelijkheid. De vertegenwoordigers der Mogendheden hebben van die gesprekken rapport gezonden aan hunne Regeeringen. Amerika. Door de Commissie van de Internationale tentoonstelling te Philadelphia is besloten, des Zondags het gebouw en de terreinen der tentoonstelling, die den 10 Mei ge opend wordt, gesloten Ie houden. SLUIS, 4 Mei. De telegrafische verbinding met Hol land, welke sedert eenigen tijd cloor verbre king van den kabel tusschen Hansweert en Walsoorden gestoord was, is thans her steld. Voortaan zullen de binnenlandsche enkelvoudige berichten weder als vroeger 30 cents kosten. Op de lijst der 59 hoogst aangeslagenen in 's Rijks directe belastingen in de provincie Zeeland komen, voor zooveel het voormalig 4e District betreft, de volgende personen voor, met het daarachter gevoegde totaal van hunnen aanslag. Adriaan van den liroccke, te Aardenbnrg: f 1313,99; Jacobus MariaHennequin, te Sluis: f 1056.16; Abraham Johannes Risseeuw, te Zuidzande f 992,9354; Johannes Francois Hennequin, te Sluis: f 947,53. Z. M. heeft mr. J. Heemskerk Az., Minister van Binnenlandsche zaken, be noemd tot ridder grootkruis der orde van den Nederlandsehen Leeuw. In de op 27 April gehouden zitting der Eerste Kamer is de wet op het Hooger Onderwijs met 28 tegen 4 stemmen aange nomen Z. M. de Koning heeft Vrijdag jl. mor gen de Wet op het Hooger Onderwijs on- derteekend.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1