Zeventiende jaargang. A°. 1876. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vrijdag 21 April. Buitenland. N«. 16. S1UIS C H fflWEEDIAD Dit weekblad verschijnt iederen Yrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 cent, elke regel meer 7y2 cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiëu. (uiterlijk des Donderdags avonds en gewone Berichten of Mededeelingen "vSnCorrespondenten, te bezorgenJhj ^ïi.^^ever dezes, alles0FRANCO. 4 ure) België. 'I Kindt, die de Banque de Belgique voor zoo veel millioener heeft bestolen, is door de Engelsclie politie uitgeleverd en te Brus sel in de gevangenis des petits Cannes opgesloten. Hij had verzocht dat men égards ten zijnen opzichte zou gebruiken, door een hooger politiebeambte, niet in uniform ter zijner bewaking te zenden. Hieraan is echter geen gevolg gegeven. Hij was aan de rechterhand stevig geboeid, toen bij aan '(station du Nord aankwam. 't Kindt beweert, dat hij slechts 6 mil- lioen ontvreemd heeft, en dat de overige 15 millioen in speculaties voor rekening van de Bank en met voorkennis van 't bestuur verloren zijn gegaan. Er is veel wat voor de waarheid van deze beweering pleit en uit den loop van het proces zal misschien blijken, dat het bestuur, zonder oneerlijk te zijn, op een onverantwoordelijke wijze oorzaak is van deze voor Belgie nationale ramp. De aan deden dalen nog dagelijks. De politieagent Plaum, belast met bet in bezit nemen te Londen van al de voor werpen, waarden en juweelen, vertegen woordigende cene som van ongeveer 300,000 fr., is verleden Woensdag, terzelfder tijd als '1 Kindt, met zijn kostbaren buit te Brussel aangekomen. Maandag ochtend 18 dezer ten 10 ure is 't Kint de Roodenbceke voor de eerste maal in den cellulairen gevangenwagen, bij het Brusselsche publiek bekend onder den naam van «panier èi salade", naar het Paleis vanJustitievervoerd. Eugène 't Kint, schrijft de Indëpendance, was vaal bleek en zag er zeer terneergeslagen uit. Tot den brigadier der gendarmerie zeidehij«Gij zult mij toch niet binden, niet waar waarop deze ant woordde «u zoowol als ieder ander;" en hij deed hem daarop de bandboeien over de zwarte glacé handschoenen aan. Hij ver scheen voor de Rechtbank om, volgens de nieuwe wet op de preventive gevangenis, ge hoord te worden op den eisch vt n liet open baar ministerie, dat hij in voorloopige hech tenis zou blijien. Na verhoor van den rech- ter-commissaris en van 't Kint's advocaat De Rijckman werd de eisch van hetopenbaar ministerie toegewezen en zijne voorloopige gevangenhouding bevolen. Vervolgens on derging 't Kint een lang verboor voor den rechter van instructie, den heer Hauman, waarop hij weder per «panier a salade" naar de gevangenis «des petits Carmes" werd te ruggebracht. De Brusselsche Gazette meldt dat bet prachtige hotel van den gouverneur der Banque de Belgiqueden heer Fortamps, gelegen Avenue de la Toison d'or te Brussel, te koop wordt aangeboden. Er wordt daar voor, naar men zegt, niet mindètFafépi 1,400,000 frs. gevraagd. Men meldt uit Antwerpen, 15 April De directeur van de Banque Centrale Anversoise, de heer Ingenohl, heeft zich van het leven beroofd. Op de beurs liepen verschillende geruchten nopens de beweeg redenen die tot deze daad leidden. Men herinnert zich de oniust, wel ke in België keerschte, toen vóór eenige maanden over 'tgeheele Land geweren ver kocht werden voor ongelooflijk geringe prijzen. Toen de kalmte reeds weder iets in de gemoederen was wedergekeerd, kwam de Regeering eerst met een wetsontwerp houdende het verbod van het bezit van wapenen. Thans eerst is hot rapport der centrale sectie op dit wetsontwerp ver schenen; met groote meerderheid heeft de centrale sectie het denkbeeld verwor pen, om het bezit van wapenen strafbaar te stellen, doch v.oor 't overige beveelt zij de aanneming der wet aan, omdat zij »een maatschappelijk recht op zeer gematigde wijze in toepassing brengt." Frankrijk. Te Pepignan is de directeur van het seminarie de Prades in den kelder van het huis vermoord gevonden. Men heeft den tuinman der inrichting, een Spanjaard, Secondo geheeten, als verdacht van den moord, gevangen genomen. Bij de Kamer van afgevaardigden in Frankrijk is een adres ingekomen, on- derteekend door eenige aalmoezeniers van het leger en door vele vaders van huis gezinnen, waarin dringend verzocht wordt, dat de wetgevende macht strenge maat regelen neme tegen het duel. De adres santen roepen de tusschenkomst der Kamer in en vertrouwen daarbij op het rechts gevoel van den Minister van Oorlog, om een misbruik te keer te gaan, waarvan elk jaar de militairen de slachtoffers zijn. Spanje. De Koning van Spanje heeft te Madrid eene tentoonstelling van Schoone Kunsten geopend en bij deze gelegenheid zijne'te- vredenheid betuigd, dat de kunst zoo waar dig werd vertegenwoordigd, ondanks de kommervolle tijden, die het land had be leefd. De vooruitgang op dit gebied zal krachtigen steun bij hem vinden, wijl ook daardoor de bloei en de roem van Spanje aanmerkelijk worden verhoogd. Bij Koninklijk decreet wordt de invoering verordend van het tiendeelig stelsel voor maten en gewichten. Dinsdag na Paschen heeft de Koning den eersten steen gelegd van een gedenkteeken voor Chrisiophoius Columbus te Huelva. Zwitserland. In de algemeene vergadering van het Zwitsersch Handels-on Nijverheidsverbond, atstleden Maandag te St. Gallen gehou den, zijn verscheidene voorstellen gedaan ten gunste der invoering van den onke len gouden standaard, Na hierover gehou den debat is met nagenoeg algemeene stem men aan het Hoofdbestuur opgedragen, on verwijld een nader onderzoek omtrent de quaestie iu te stellen eu is hel tevens gemachtigd, zich ten gunste van genoem den standaard rechtstreeks tot de Bonds- regeeriug to wenden. Amerika. In een brief uit New-York, van Victor Faider, den bekenden correspondent van den Antwerpschen Précurseur, wordt aan mevrouw Belknap de schuld geweten van het schandaal dat haren mail is geruïneerd Zij is de dochter van een plattelands-ge neesheer, en de tweede vrouw van den afgezetten Minister van Oorlog; haar eerste echtgenoot was een ijzerhandelaar te Cin cinnati, Bowers genaamd. Pas wasmevrouw Bowers mevrouw Belknap geworden of zij gaf zich over aan alle buitensporigheden dor weelde, gewoonlijk het karakteristieke kenmerk der vrouwen van den «demi-monde" Mevrouw moest oen hötel, paarden, een vorstelijke hofhouding hebben, bals en di ners geven, door het schitteren van hare toiletten en den rijkdom van hare juweelen alle andere vrouwen verpletteren. Te Was hington was het bekend dat de Vereenigde Staten niet hij machte waren in alles te voorzien dat die verkwistende vrouw hebben moest, en dat alléén Parijs aan mevrouw de gemalin van den minister van oorlog behoor lijke kleeding en gepast tooisel verschaffen kon. Haar man genoot een jaarwedde van niet meer dan 8000 dollars, en haar eigen inkomen was hoogstens 6000 dollars, zoodat het noodige geld of liever de noodige schatten elders gevonden moesten worden en gevonden werden. Het onderzoek desbe treffende ingesteld heeft aan het licht ge bracht de onzuivere en misdadige bronnen waaruit mevrouw Belknap putte, om te vol doen aan hare grillen en aan de eischen van zulk een onbeschaamde, aanstootelijke weelde. Victor Faider maakt vervolgens een ver gelijking tusschen mevrouw Belkuap, die haren man ten val bracht en Lolo (Marie Collart) die 't Kindt de Roodenbeke in het verderf stortte, en vraagt«Maar wat moot men denken van eene vronw, die opvoeding heeft genoten, die aan haren man een ge- achteu en geëerden naam te danken heeft, die door hem tot een der hoogste rangen in de maatschappij is gekomen, en die, om aan hare luimen te voldoen, om eene weelde ten toon te spreiden waarvan elke fatsoenlijke vrouw zou walgen, onder de voeten van ha ren echtgenoot een afgrond van schande, ellende en verfoeiing derft! Matigheid, een voudigheid iu kleeding en tooiseldit moet het doel zijn waarnaar alle oerbare vrouwen,

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1