NIEUWS- El ADVEflTENTIEBLAD VANf WESTELIJKZEEUWSCH-VLÊANDERËN. N«. 15. Zeventiende jaargang. A°. 1876. Publicatie. Buitenland. SI U IS C H SWEEEBIAI Dit weekblad verscliijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 15 regels 60 cent, elke regel meer 7J/2 cent. Groote letters naar liet ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende beneveqs A,dvertentiën (uiterlijk des Qomlerdngs avonds 4 en Belichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. ure) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SLUIS, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door lien voorloopig is vastgesteld het kohier van den Hoofdelijken Omslag dezer gemente, voor het loopende jaar, dat gemeld kohier van den lOn tot den 24 dezer, in de gemeentekamer voor een ieder ter lezing zal liggenen dat de bezwaren die tegen de daarop gebrachte aanslagen mochten be staan, binnen den voormelden tij cl schriftelijk op ongezegeld papier, bij den Gemeenteraad kunnen worden ingebracht. Sluis, den 8 April 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd HENNEQUIN. De Secretaris, J. BEKAAR. Belg i Brugge, 8 April. Heden is alhier aanbo steed liet maken eener ijzeren draaibrug, aan het begin der vaart leidende naar Sluis. De begrooting was 28000 fr. Aangenomen voor 23,200 franken door don heer A. Eerehout. Maandag 17 April zal het diner in de stads Hulle plaats hebben, den heer J. Boyaval, oud-Burgemeester aangeboden, door zijn vele liberale vrienden en de kiem der burgerij, voor de zoo vele uitstekende dionsten 'aan Brugge bewezen, waaraan hij met onvermoeiden ijver zijne beste levensjaren toegewijd beeft. De Gazette voorspeld dat de instructie der zaak van 't Kint lang en moeielijk wezen zal, en wel niet in de assises voor komen zal, dan in de maand October. De doodstraf, uit;,-esproken door de assisen van Brabant, tegen Jozef Strupp, de moordenaar van den heer Dubois de Blanco, is door een koninklijk besluit veranderd in eeuwigdurenden dwangarbeid. Stupp, bijgenaamd Karl Vogt, zal eerlang overgebracht worden naar het tuchthuis van Gent, alwaar hij zijne straf zal on dergaan. Men leest in de Gazette de Liége De ramp der Banque do Belgique blijkt allengs grooter te worden, naarmate men meer en meer met de bijzonderheden be kend wordt. Alles weet men nog niet doch algemeen begint men duidelijk te bespeurendat het tekort veel grooter is dan men aanvankelijk dacht. Indien de Banque er afkomt met een verlies van 30 tot 36 millioen, mag zij zich nog gelukkig noemen. De intime be kentenissen zullen het curieuste zijn in dien leelijken roman. De openbare nieuws gierigheid is zeer opgewekt; zij evenaart den rusteloozen angst der geplukte actio- narissen. Do burgerlijko proeessen welke men aankondigt, zullen weldra van alle kanten en voornamelijk van hoogerhand worden aangewend ten einde de stoffelijke en zedelijke uitwerkingen er van te voor komen en te verminderen. Volgens den Brusselschen correspon dent van de Pall Mall Gazette zijn de verliezen door de n Banque de Belgique" geleden 55 millioen franc. Te Antwerpen zijn twee meisjes, die zich met hare moeder ter eerste communie begavon en, volgens gewoonte, bijzonder waren opgetooid, door een woesten volks hoop aangevallen en, nadat haar kleeren vernield en verscheurd waren, zelfs op de ergerlijkste wij ie mishandeld, onder het oog harer moeder, die natuurlijk niet bij machte was hare kinderen te verdedigen. De politie kwam, helaaste laat, om het schandaal te voorkomen. Evenwel wer den eenige belhamels gearresteerd en tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Duitschland. E' enals aan dc Katholieke Volksver- eeniging te Kissingen, is ook aan die te Wiirzburg van wege de openbare autori teit gelast, hare werkzaamheden te staken. De reden hiervan ligt in de gemeenschap pelijke verklaring dezer Vereenigingen dat de houding der nUramoutaansche partij in de Beiersche kamer vau afgevaardigden tegenover de Regeering de eenig juiste is en die partij derhalve al het mogelijke moet doen om óf eene ultramontaansche Regeering óf oene ontbinding der Kamer te verkrijgen. Z. M. de Keizer van Duitschland is door de geueesheeren afgeraden zich bloot te stellen aan veel verandering van tempe ratuur, eu zal daarom zijn bezoek aan de Ko ningin van Engeland nog wat uitstellen. De Wet op de inlijving van het hertogdom Luxemburg bij Pruisen is in het Russische huis van afgevaardigden bij derde lezing aangenomen. Daar deze Wet niet ten uitvoer kan worden gebracht zonder wijziging der Grondwet moet zij na verloop van 21 dagen andermaal in stemming wor den gebracht. Do hoofdredacteur der Germania is op nieuw tot vijf maanden gevangenis straf veroordeeld wegens beleediging van prins von Bismarck. De toestand der fabriekarbeiders te Berlijn wordt treuriger; thans heeft ook de beroomdo fabriek van Siemens enHalske, die anders 700 werklieden in dienst had, wegens gebrek aan werk de meesten hunner moeten ontslaan. Do overigen hebben hun werktijd tot 6 uren daags moeten beperken. Op het kerkhof te Wulsdorf is een gedenkteeken opgericht ter nagedachtenis aan de 43 daar begraven slachtoffers der* ramp te Bremerhaven op den 11 December. Het bestaat uit een marmeren kruiif, omwonden met een lauwertak en voorzien van toepassolijke opschriften. Met het voet stuk heeft het oen hoogte van ongeveer 3 meter. In den ouderdom van 75 jaren is te Dortmomd overleden moj. Henriette Davidis, zeker het best algemeen bekend geworden door haar beroemd «keukenboek" dat in vele talen is overgezet. Mej. Davidis wordt behalve als schrijfster ook zeer geroemd als weldoenster van nooddruftigen. De groschen en halve groschen worden slechts tot 15 April als betaalmiddel in Duitschland toegelaten, doch worden tot 15 Juli 1876 nog aan de openbare betaalkas sen aangenomen. Na dien tijd niet meer. In de Kamers van het koninkrijk Saxen is een wetsontwerp ingekomen op de kerkelijke politiek, geheel en al in den geest der Pruissische Mei wetten. Frankrijk. Het Journal Officiel bevat een besluit, waarbij bepaald wordt, dat de wereldten toonstelling te Parijs den 1 Mei 1878 ge opend en den 31 October daaraanvolgende gesloten zal worden, dus vóór de aftreding van Mac-Mahon. Hoe schrikkelijk er geknoeid is bij de laatste verkiezingen in Frankrijk dooi de Bonapartisten blijkt uit het groot aantal verkiezingen van leden hunner partij die vernietigd zijn geworden, hetgeen hen bijna tot wanhoop drijft. Zij zullen echter zich in de gevallen besluiten dienen te schikken. De republikeinsche geest is thans te sterk - De Cortes hebben hare zittingen tot na Paschen verdaagd en besloten de artikelen in de Constitutie betreffende de Monarchie, den Koning en do erfopvolging niet in discussie te brengen. De commissie, belast met het onder zoek naar de verkiezing van den heer de Mun, heeft, volgens het Journal des Debats aan den kardinaal aartsbisschop van Parijs een brief geschreven, waarin zij bem uit- noodigt. voor haar te verschijnen, ten einde haar inlichtingen te geven, omtrent de onwettige inmenging der geestelijkheid om eenige clericale afgevaardigden in de kamer van afgevaardigden te krijgen. Aan deze uitnoodiging is evenwel door hem niet voldaan. Te Roquefort heeft de notaris Labar- chèbe de vlucht genomen, een deficit van meer dan 400.000 frs, achterlatende, waar bij vooral de arbeidersklasse veel lijdt. Ten gevolge van de opffing van den staat van beleg in Frankrijk hebben ver schillende dagbladen weder het licht ge zien. De Kamer heeft de verkiezing van den heer Roucher (in Ajaccio) niet geldig ver klaard. De rechterzijde en de Bonapartisten hebban zicli buiten stemming gehouden. Engeland. Aan de Times wordt uit Philadelphia getelegrafeerd dat vier pakhuizen dicht bij Salt Lake City, waarin 80 tonnen bus-

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1