NIEUWS- El IDIEIIEITIEBLfiD MN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. O. 14. A. 1876. Vrijdag 1 April Buitenland. Binnenland. SIIS C H fflWMBMB Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nominers 7 cents. Prijs der advertentiën: van 1—5 regels 60 cent elke regel meer 7J/2 cent. Groote letters naar liet ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden StuHcen en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Reeds langen tijd werd, nogtaos zonder eenigen grond daarvoor stoutweg beweerd dat de redactie van het Sluisch weekblad in handen van die of die was. Niemand toch kon onmogelijk zoodanige beweering volhouden, daar die redactie, om voor haar overwegende redenen, meende to moe ten onbekend blijven. Ten einde alle lasterlijke aantijgingen hieromtrent te doen ophouden, deelen wij bij deze aan het publiek mede dat de redactie eenig en alleenlijk berust in han den van J. P. LEIJSENNAAR te Sluis bij wien even als bij den uitgever de in gezonden stukken vóór uiterlijk des Dinsdags avonds te 7 ure kunnen bezorgd worden. AAM&OND8GING. Het bestuur van den Polder Begeester Eede'be noorden St. Pietersdijkmaakt bekend: l°i Dat de gewone vergadering van de stemheb bende ingelanden van dezen polder zal gehouden worden, op Vrijdag den 21 April aanstaandedes voormiddags 10 uren, in het logement bewoond door 1'. J. Beyaert, op de kaai te Sluis; 2°. Dat de rekening over 1875/76 alsmede de ontworpene begrooting' voor de dienst van 1876/77 met de memorie van toelichting, van den 8 April tot den 21 April daaraanvolgende en de begrooting ver volgens na de vaststelling door de stemhebbende ingelanden, met de memorie van toelichting van 22 April tot den 2 Mei (met uitzondering vanZon- en feest dagen) in den voormiddag van 9 tot 12 uren zullen zijn nedergelegd, ten kantore van den Ontvanger- Griffier te Sluis ter inzage van de eigenaars dei- landen in dezen polder gelegen, en 3°. Dat gemelde rekening en begrooting tenzelf- den kantore in afschrift verkrijgbaar is tegen be taling der kosten. Sluis, den 6 April 1876. Het Polderbestuur voornoemd, J. H. IIENNEQUIN, Dijkgraaf. J. M. HENNEQIJIN, Ontv.-Griffier. AAN§CO!*P8GiMG. Eet Bestuur van de Watering Cadzand, lettende op de artikelen 59," 110 en 113 van het algemeen reglement voor de polders of waterschap pen in Zeeland, maakt bekend 1° Dat de gewone vergadering van stemgerech tigde ingelanden dezer watering, zal gehouden wor den op Donderdag den 27 April 1S76, des voormid dags 10 uren, in het logement bewoond dooi- de wed. Van de Plassche te Zuidzande 2°. Dat de rekening over 1875/76, alsmede de door het Wateringsbestuur ontworpene begrooting voor de diénst van 1876/77, met de memorie van toelichting van den 12 April tot den 22 April en de begrooting vervolgens na de vaststelling cloor de stemhebbende ingelanden, met de daartoe behoorende memorie van toelichting van 28 April tot clen 9 Mei a. s.. in den voormiddag van 9 tot 12 uren (uitgezonderd Zon- en feestdagen) ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Sluis, zullen zijn neder gelegd, ter inzage van de eigenaren der landen in deze watering gelegen en 3°. Dat gemelde rekening en begrooting tenzelf- den kantore in afschrift verkrijgbaar is tegen be taling der kosten. Cadzand, den 6 April 1876. Het Bestuur der Watering Cadzand, A. ERASMUS, Dijkgraaf. J. M. HENNEQUIN, Ontv.-Griffier. België. Het Hof van cassatie te Brussel beeft het beroep van Joseph Stupp, wegens den moord, op ridder Dubois de Bianco gepleegd, ter dood veroordeeld, afgewe zen. De administratie van de Belgische Staatsspoorwegen heeft besloten langs alle lijnen de boomen en struikgewassen, die binnen de 20 meters van den weg staan, te onteigenen en te rooien in het. belang van bet behoud der wegen. Frankrijk. Te Bordeaux is een nieuwgebouwde kazerne, die men op het punt stond aan de militaire administratie af te leveren ingestort. Een der daarin aanwezige werk lieden is onder de pninhoopen begraven. Zijn lijk beeft men in de kolosale steen massa nog niet kunnen vinden. Nu de republiek definitief in Frank rijk gevestigd is, acht Henri Roehefort zijne Lanterne overbodig en heeft dus de uitgave van dit schotschrift gestaakt. Naar men wil, zal hij zich voortaan uitsluitend met den handel in schilderijen gaan bezig houden. Is dit werkelijk zoo, dan zou hij wijs doen zich met Cour bet te associëeren. De firma Roehefort Courbet dat klinkt Volgens de Gaulois is een zeer be kende Parijsche tandmeester in hechte nis genomen en naar Mazas gebracht, beschuldigd van gedurende velen jaren bij het tandentrekken en tandenschoon- maken van ziin rijke patiënten langzaam werkend vergif te hebben gebezigd, op verzoek der erfgenamen, en daardoor een aantal moorden te hebben gepleegd. Men zegt dat tweehonderd getuigen in deze zaak zijn betrokken. Te Marseille is wcèr oen dubbele moord gepleegd. Drie] individuen hebben een koopman in bout in zijn pakhuis ge dood en zijn vrouw voor dood achterge laten, na zich meester te hebben gemaakt van een som van 4000 francs. De Petit Marseillais voegt aan dat be richt toe, dat het aantal politie-agenten verre van voldoende is, met het oog op de menigte booswichten, die over land en over zee naar Marseille komen. Spanje. Eene ontploffing aan boord van het Spaansche stoomschip Elvira, heeft aan vele personen het leven gekost en onder scheidene gewond. Het schip is onmid- delijk gezonken. Bij het vieren van de mis voor de soldaten die tegen de Carlisten gesneuveld zijn, maakte de dienstdoende priester van de tegenwoordigheid van het Hof gebruik om de zaak van de onverdraagzaamheid in godsdienstaangelegcnheden te bepleiten. Deze predikatie maakte een pijnlijken in druk, doch de Regeering heeft besloten noch dezen priester, noch do vele andere te vervolgen, die van den kansel de pau selijke breve over de eenheid van godsdienst behandeld hebben. In half officieele krin gen beweert men, dat de Regeering be sloten heeft de vrijheid van den kansel te hadhaven, omdat zij daarvan gebruik wil maken om het beginsel van vrijheid van godsdienst te verdedigen, zoodra de consti tutie in duscussie is bij de Cortes. In- tusschen is toch een priester gevangen ge nomen om zijne prediking, nl. te Elorio in Navarra. Deze had de Carlisten berispt, omdat zij niet langer tegenstand hadden geboden aan de Regeert ngstroepen Generaal Gautier y Castro, kapitein- generaal van de Baskische provinciën, heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij den Al- cades last gegeven wordt binpen 14 dagen al de versterkingen door de Carlisten op geworpen te vernielen, met uitzondering van die, welke door de Regeeringstroepen zijn bezet. Gemeentebesturen die in gebreke blijven zullen voor een krijgsraad worden gedaagd In Biscaye zijn groepjes opstande lingen gezien. Amerika. Het schijnt dat vele Amerikanen den aard en het doel der honderd-jarige ten toonstelling, welke in Philadelphia zal ge houden worden, niet begrijpen. Over het algemeen gelooft men dat elk monster achtig voorwerp, alles wat aan een bijzon der feit herinnert of elke nieuwigheid goed is om naar die tentoonstelling te worden gezonden. Men beeldt zich in dat het zoo iets zijn zal in den aard der collectie van curiositeiten en monsterachtige voorwerpen van Barnum, doch met eene grootere uit breiding. Een beambte verslijt geheele da gen zijn tijd met liet weigeren van too gezonden voorwerpen, welke niet kunnen aangenomen worden. Het voorstel om Belknap in staat van beschuldiging te stellen is in het Huis der Vertegenwoordigers aangenomen. SLUIS, 6 April. De laatste dagen van Maart en de eerste van Aprilhebben den veldarbeid zeer begunstigd en op vele plaatsen aan den gang gemaakt, vooral daar,waar men liet wa ter kwijt en de kleigrond niet al te zwaar

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1