NIEUWS- El ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEflEN. N«. 11. Zevenüende jaargang. A0. 187b. Vrijdag II Maart. Buitenland. Binnenland. SIUIS C H OTEEKBIAD Dit weekblad verschijnt iederen Yri j dag Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiën: van 15 regels 60 cent, elke regel meer 75/2 cent. Grootse letters naar het ge tal gewone regels die zij heslaan. Ingezonden Stukken en Brieven dë Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten of Mededeelingeii vaii Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. «lie zaela bib et 'S ApsDII «Mtf WeektoBasl al3©Basaeenseiia, ©Batvaaagesa «ie vè©a8- «ticai dag TerseïaSjflBentd© BusiBsa- HsaeE8® USSATÏ®. België. De Belgische bladen zijn gevuld met bijzonderheden omtrent de vlucht en aan houding van den heer Eugène T'Kinl van Rodcnbeeke, niet secretaris der Belgische bank,"maar ambtenaar bij het secretariaat en als zoodanig bijzonder belast met de bewaring van in dépot gegeven waarden. Alles had T'Kint goed en juist voor voor zijne vlucht naar Amerika berekend, behalve zijue onbekendheid, dat de van Engeland naar Amerika varende stoom boot, de stad Parijs ook te Queenstowu eene kleine stad in Ierland aanlegde, en dat hoe snél hij ook, bij eene dagelijks te wachten onderzoek zijner registers en kas, wist te ontsnappen, de telegraafver binding hem toch nog veel te vlug was. Bij aanleg der boot te Queenstown, bracht de gewaarschuwde policie dan ook dadelijk eene visite aan boord, en verzocht den heer T'Kint mot Lolo (bijnaam zijner maifresse) en een kamenier, om zich aan de ongemakken eener zeereis maar niet verder te wagen, maar hen naar een hotel te vergezellen, waar hun vrij logies zoude verleend wordon; terwijl ook een negental groote koffers ontladen werden, waarin men een appeltje voor den dorst (eenige millioenen) scheen geborgen te te hebben. Bijzonder beleefd scheen de En- gelsche politieman niet vis a vis de rei zigers geweest te zijn, daar T'Kint, da delijk naar Belgie wilde telegi afeeren, dat men hem met het oog op zijne zwakke gezondheid, met wat meer voorkomend heid zoude behandelen. Deze aanhouding doet de Belgische po litie alle eer aan, de vluchtelingen waren hun toch reeds 48 uren voor alvorens men zulks met eenige zekerheid wist en toch werden de vogels opgevangen, eer zij bij de Yankees waren. De hoeveelheid van het deficit of van het medegenomen is nog niet met juist heid bekend, doch zeker is het, dat het zeer belangrijk is en tal van lieden, daarvan de dupe zullen zijn. De reizigers bewoon den te Brussel in de rue de la Loi No. 48, een prachtig hotel, waarvan het ameu blement aan het fabuleuse moet grenzen, men vond er het prachtigste en kost baarste porcelein, de meeste salons inge- gerichta la stylo Louis XIII, met een woord T'Kint scheen wel in concurrentie te kunnen treuen, met de rijkste en prach tigste salons die Brussel bevat, alles schoen er zoo uitlokkend schoon te zijn, dat waarlijk de lust wel zoude bekruipen er een kijkje te gaan nemen, was men maar van de toelating verzekerd. Volgens latere berichten is Lblo en haar kameniei reeds in Engeland losgelaten, daar het uitleveringstractaat tusschen de twee Rijken, niet op dergelijke dames ziet, aan haar verzoek om ook de IV. miljoen franken lostelaten, die zij verklaarde van in haar koffers geborgen te zijn is echter niet voldaan. Zonder deze kunnen zij naar Brussel terugkeeren, of zij zulks wel spoedig doen zullen valt te betwijfelen. Vooral aan de slimheid van een poli tiedienaar, die nog voor de vluchtelingen te Queensborn aankwamen, schijnt men de vangst te danken te hebben. Deze. amb tenaar toch had op zijue reis alles on derzocht en uitgevischt om zich van T'Kint c. s, meester te maken en dat hij er in slaagde blijkt-uit het vorenstaande. Om het. spoor bijster te maken, en tijd te winnen, had'T'Kirid aan den Gouver neur der bank, medegedeeld dat er wer kelijk eenig te kort bestond, en hij tot dekking van hetzelve naar Parijs vertrok ken was, waar hij het slechts te halen had en dat hij met een door hem aangewezen spoortrein of uiterlijk een volgende met de kluit terug wezen zoude. Eenige leden van het bestuur der bank gingen werkelijk op het aangegeven uur, T'Kint aan hot station afhalen doch toen hij daar niet gezien werd, kwam- men eerst, tot de overtuiging der vlucht en werd dadelijk aangifte bij de justitie gedaan, met het gevolg dat hij nu eenige sporen later kan gewacht worden om zijn intrek in de Petits Carmes te nemen. Eindelijk bericht men ook dat T'Kind zich overal genoemd had Lagne. Lolo was de dochter van eene ex-mar ketentster van het 2e Regement jagers te paard voorzigtigheidshalve had zij voor haar vertrek ook eenige zware pakken bij een barer nichtjes to St. Gille laten bezorgen de policie hiervan onderrigt veroorloofde zich de vrijheid eens te gaan zien of dit zoo was en vond er werkelijk onder vele voorwerpen van hooge waarde, een des nachts onmisbaar stuk. P. d. Ch. van massief zilver van binnen verguld. Gaan wij het zoo stormachtige weder na, dan kan het uitstapje en de wijze van terugkeer welniet tot 's mans aangenaam ste, gerekend worden te behooren. Engeland. Koningin Victoria begint zich weder meer in het openbaar te begeven. Onlangs toch opende zij in persoon 't Parlement, en Dinsdag reed zij van het Buckingham- paleis naar Whitechapel, een der arme- lijkste buurten in 't oostelijk gedeelte van Londen, om een bezoek te brengen aan het nieuwe London Hospital aldaar. Inde City, en vooral in East-end waren de stra ten, die do Koningin doorreed, rijk met vlaggen, güirlanders cn opschriften ver sierd, De houding van de bij tienduizen den saamgestroomde bewoners dezer buur ten was recht hartelijk en feestelijk. Petrarch, een paard dat bij de jongste wedrennen in Engeland de hoogste prijzen hehaalde, is door den eigenaar verkocht aan lord Duppin voor de som van f 126,000. Bij de tweede lezing van het wets ontwerp betreffendo de titels der Koningin, deelde Disraeli mede, dat de Koningin bij haar overige titels dien van Keizerin der SLUIS, 16 Maart. De ontzettende storm van laatstl. Zondag welke ons aan dien van 29 November 1836 doet denken, heeft aan de onderscheidene zeeweringen in dit district geen belangrijke schade toegebracht. Ook de buitenwerken van de Sluis aan de Wielingen hebben zich ferm gehouden, daar alleen van het ooste lijk hoofd ongeveer 30 vierkante meters steen ontzet werden, welke schade reeds weder gister geheel was hersteld. Overigens bereikte het water eene hoogte van 0,90 M. boven gewoon hoogwater. Opgave van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor- te Sluis gedurende de le helft der maand Februari 1876 I. A. HART, Vlieland. Volgens het Journal de Bruges, is aldaar op 11 dezer overleden, in den ouder dom van 61 jaren den alhier bij de land bouwers algemeen hekenden Jean de Jode, niet onervaren zoo het schijnt in de ge neeskunde van dieren. Z. M. heeft herbenoemdtotBurgemeesters van Kadzand, Retranchement en Zuidzande de heeren A. Erasmus, I. Risseeuw Jz., en A. ,J. Risseeuw. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter vau het bestuur van sluis in den Hoofd plaatpolder de heer A. J. Leenhouts. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den Gou verneur-Generaal van Ned.-Indien is den 7 dezer door den overste Engel uit Atchin het volgende aan de Indische regeering be richt Na een hevigen tegenstand werd Lambaroe genomen en aldus de tijdelijk cloor don vij and verbroken gemeenschap tusschen de moské van Pager Ajer en Kajoelo, waar de kolonne van Eekern eene versterking opricht, hersteld. De kapt. Beekman en de luits. Godin, Walpot eu Kobus werden gewond. De vijand liet 38 lijken achter. De gezondheidstoestand was verbeterende, het cholera-hospitaal ledig. Men verneemt dat tusschen onze re geering en de Regeermgen van Belgie en

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1