NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH VLAANDEREN. Aanbesteding. N°. 10. Zeventiende jaargang. A°. 4876. Vrijdag 40 Maart. Op Vrijdag den 10 Maart 4876, Buitenland. Binnenland. SLMSCI Dit weekblad verscliijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 15 regels 60 cent, elke regel meer 7% cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende', benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ën gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. ure) Zij cite zich met 1 April op dit Weekblad alionncercii, ontvangen de vóór dien dag verschijnende num mers GRATIS. des namiddags ten Uvee urezullen BUR GEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Sluis ten raadhuize aanbesteden. a. het houwen Tan een steenen DUIKER in den dijk leidende naar de.Oostsluis, en zulks in twee perceelen voor het aar- den- en metselwerk afzonderlijk. b. het houwen van twee steenen PILAREN aan den nieuwen ingang van den Goe- verneurstuin. Waarvan de voorwaarden dagelijkscli in den voormiddag, ter Seoretarie -ter inzage liggen, terwijl aanwijzing van het werk zal plaats hebben op Maandag den 6 Maart des namiddags ten half een ure te beginnen met perceel a. België. De Etoilo Beige deelt mede dat de administratieve enquête, naar aanleiding van de vechtpartij te Mechelen, afgeloo- peu is en zeer ernstige feiten aan 'tlicht gebracht heeft ten laste van de clericalen althans wat de provocatie betreft. De rap porten moeten reeds Zaterdag aan de Mi nisters van Binnenlandsche Zaken en Jus titie opgezonden zijn. Spanje. Do Carlistische organen melden in de volgende termen liet verlaten van Spanje door Don Carlos «Door de omstandigheden er toe ge bracht een nutteloozen strijd te schorsen, waardoor Spanje zou geleden hebben zon der voordeel voor de goede zaak, is Ko ning Karei de VII den 28 Februari 's mor gens ten 10 ure vrijwillig in Frankrijk gekomen, geëscorteerd door zijn gardo en door een geheele divisie, bestaande uit troepen uit Kastilie, Kantabrie, Gandesa, Valencia en Asturie. Reeds den vorigen avond had de Koning den generaal, die te Bayonne eene divisie komirandeert, doen waarschuwen. Voordat hij de grenzen over schreed, hebben de Koninklijke troepen, die op den weg van Val-Carlos naar Arne- guy opgesteld waren, den Koning militaire eer bewezen en toegejuicht, daarna hebben zij hunne wapenen op den vaderlandschen grond stuk geslagen en zijn Karei VII in het land van ballingschap gevolgd. Op de brug van Arneguy werd de Koning ontvangen door den heer Hertz, onder prefect van Mauléon en in een rijtuig naar die stad gebracht, waar de heer Nadailhac, prefect van Pau, aan Z. M. de beschikkingen kwani mededeelen, die het Fransche gouvernement omtrent hem ge nomen heeft. Het feit, waarvan de brug van Arneguy hettooüeel wasiseen roerende bladzijde in de geschiedenis onzer dagen. Het is vrijwillig volbracht en in tegen woordigheid van Fransche burgerlijke en militaire autoriteiten, die het hebben kun nen constateeren. De rechten des Konings blijven in hun geheel. Don Carlos heeft Spanje verla»en zonder er toe gedwongen te zijn. Hij heeft zijne wapenen noch aan de Alfonsisten noch aan de Franschen overgegeven. Na eeti heldhaftigen strijd, heeft hij die vrijwillig neöergelegd en zich zoodoende de toekomst voorbehouden, die hem toebehoort. De Regeering heeft bepaald, dat aan alle Carlisteö,-die vöür déff irMiSfft zfëÜ zullen onderworpen hebben, gr; tie zal worden geschonken. Generaal Sierra heeft te Tolosa een be sluit afgekondigd waarbij allen, die goederen van liberalen hebben verworven, bevolen wordt daarvan onmiddellijk kenniste geven. In Biscaye heeft men eenige benden uiteen moeten drijven; overigens blijven de Carlisten aan de grenzen om het indulto vragen. Aan de Carlisten zijn in 't geheel 112 stukken geschut ontnomen; met de geweren worden deze op een waarde van f 18,000,000 geschat. De Koning zal met die kanonnen den 19n Maart zijn intocht houden in Ma drid, doch nog vooraf Burgos en Santander bezoeken. Het Regeeringsleger heeft zich met de Carlistische soldaten die het indulto komen vragen gefraterniseerd45,000 man zullen, onder bevel van generaal Quesada Biscaye en Navarra blijven bezetten, totdat het land geheel tot rust zal gekomen zijn. De lich ting van 1870 zal met. verlof naar huis ge zonden worden zoodat het leger op 200,000 man gereduceerd wordt. Frankrijk. Onder alle reserve wordt het volgende medegedeeld Aan de Temps wordt gete- legrapheerd, dat in Servie de Republiek is uitgeroepen, dat de dynastie van Ohrenovich vervallen verklaard, en dat Prins Milan naai de grens geleid is. Engeland. Don Carlos heeft den 4 Maart ten 5 ure 20 minuten Folkestone verlaten en is ten 7Va ure op Charing Cross-station aange komen. Hij heeft zijn intrek genomen in Browds-hotel in Doverstreet. Er waren weinig nieuwsgierigen op de been. Oostenrijk. De Keizer en de Keizerin van Oostenrijk hebben uit eigen middelen reeds eene som van 70.000 gulden voor de noodlijdenden door de overstrooming in Hongarije be schikbaar gesteld. De nood schijnt inder daad groot te zijn. Alleen te Alt-Ofen -hebben, op eene bevolking van 18.000 zielen 12,000 personen hunne woningen moeten verlaten, waarvan de meeste door de kracht van het water reeds zijn in gestort of op instorten staan. De dieven maken van de verwarring gebruik om in groot, aantal de verlaten huizen te be zoeken en te stelen wat de moeite van het mederemen nog waard is. SLUIS, 9 Maart. 7" Mei d. a. v. alhier zijn intreerede houden. Heden morgen werd een overdekt wa gentje dat op de kaai afgespannen stond door den hevigen wind in het water ge worpen. Niet zonder moeite werd het weder op het drooge gebracht. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is, in hunne vergadering van 3 Maart jl. vastgesteld, de bepaling van het aan deel der gemeenten in de lichting voor de nationale militie van het jaar 1876. Daar uit blijkt dat Aardenburg 6 manschappen le vert, Axel 8, Biervliet 5, Breskens 5, Cadzand 3, Èede 4, Groede 8, Heille 2, Hoek 3, Hontenisse 16, Hoofdplaat 3, Hulst 7, Middelburg 43, Neuzen 15, Nieuwvliet 4, Oostburg 5, Ossenisse 4, Overslag 1 Philip pine 2, Retranchement 2, Sas van Gent 2, Schoondijke 7, St. Jansteen 3. St. Kruis 4, Sluis en St. Anna ter Muiden 5, Ylissingen 23, Waterlandkerkje 1, IJzendijke 5, Zaam- slag 8, Zierikzee 26 en Zuidzande 4. De lotelingen der lichting van de na tionale militie voor 1876, voor welk wapen ook, die aan het examen voor den graad van milicien-onderofficier en de verdere voorrechten tijdens hunnen diensttijd wen- schen deel te nemen, behooren zich daartoe voor 15 Maart e. k. schriftelijk aan te mel den bij den kommanderenden officier der infanterie, ter plaatse waar zij verlangen dit examen af te leggen, met vermelding tevens van het wapen of het corps, waarbij en het garnizoen of de garnizoenen, waarin zij bij voorkeur hunnen militieplicht willen volbrengen. In de zitting der Tweede Kamer van 6 Maart is, op advies der Regeering, met 47 tegen 24 stemmen besloten prioriteit te verleenen aan de suiker-conventie boven het voorstel van den heer de Bruijn Kops. Na eenige discussie is de suiker-conventie verworpen met 56 tegen lY stemmen. De suikerwetten zijn van Regeeringswege ingetrokken. De Kamer heeft verder besloten het wets-

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1