BEKENDMAKING. Aanbesteding. N<\ 9. Zeventiende jaargang. A°. 1876. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEÜWSCH-VLAANDEREN. Op Vrijdag den 10 Maart 1876, Buitenland. S LIIS C H ËWEED1 AD Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiën i van 15 regels 60 cent, elke regel meer 7% cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij heslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten ol' Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. Zij «Sie m-Si met 1 April op <llt Weekblad abounerrai. ontvangen de vóór dien dag verschijnende num mers GRATIS. De BURGEMEESTER van Sluis in aan merking nemende dat de loting voor de Nationale militie vaak aanleiding heeft ge geven, dat enkelen misbruik maakten van sterken drank, brengt art. 3fi van de alge- meene politie-vorordening voor deze gemeente, in herinnering, luidende als volgt „Het is verboden zich in kennelijk be- „schonkcn locstand op den openbaren „of straat te vertoonen, of zich alzoo voor „te doen of te gedragen. „Zij die zich in zoodanigen toestand be- „vinden, worden door de Politie naar hun- „ne woningen gebragt of in bewaring ge- „nomen." De overtreders dezer bepalingen worden bovendien gestraft mét eene geld boete van TWEE gulden. Sluis, den 2 Maart 1875. De Burgemeester van Sluis, HENNEQUIN. des namiddags ten twee ure, zullen BUR GEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Sluis ten raadhuize aanbesteden. a. bet bonwen van een steenen DUIKER in den dijk leidende naar de Oostsluis, en zulks in twee perceelen voor bet aar- den- en metselwerk afzonderlijk. b. het bouwen van twee steenen PILAREN aan den nieuwen ingang van den Goe- verneurstuin. Waarvan de voorwaarden dagelijksch in den voormiddag ter Secretarie ter inzage liggen, terwijl aanwijzing van liet werk zal plaats hebben op Maandag den 6 Maart des namiddags ten half een ure te beginnen met perceel a. Duitscbland. Uit Dresden meldt men. dat de groote spoorwegbrug bij Riesa over de Jahne aan den mond der Elbe door den drang van het water en bet ijs is bezweken. De reus achtige pijlers, die den ijzeren bovenbouw, met een spanning van 95 meter, droegen, zijn onderwoeld en gebroken, en nadat een maal het werk der vernieling was aange vangen, waren slechts weinige uren noodig om bet te voltooien. Het spoorwegverkeer tusschen Berlijn en Dresden zal daardoor gedurende geruimen tijd worden vertraagd. Het ongeluk gebeurde 18 minuten na het passeeren van den trein uit Berlijn. Do postmeester - generaal in Pruisen, de beer Stephen, beeft dezer dagen een wijziging gebracht in de voorschriften op bet aannemen van vrouwelijk personeel bij den telegraafdienst. Tot heden zijn te Ber lijn aan het hoofdbureau ruim honderd vrou wen werkzaam. Zij doen slechts dienst op den dag; van den nachtdienst zijn zij uit gesloten. Voorloopig hebben geen andere Staten dit voorbeeld gevolgd, behalve Baden op groote schaal en Saksen nog slechts in geringe mate. De genomen proeven over treffen de gunstige verwachtingen daarvan gekoesterd. F r a n k r ij k. Eeno laatste ontleding der nieuw ge kozen leden van de Nationale Vergade ring in Frankrijk zegt zijn gekozen 295 Republikeinen van alle kleur, waaronder 163 nieuw gekozenen, 132 oud-leden dei- Nationale Vergadering 62 Monarchisten, 28 nieuwe, 34 herkozenen; 53 Bonapar- tisteu; 39 nieuwe 14, oud-afgevaardigden. Blijft nog te kennen den uitslag der kie zingen in do koloniën en dien der her stemmingen. Spanje. Naar uit Parijs aan de Küln. Ztg. wordt gemeld, heeft Don Carlos onmid dellijk na den val van Estella, een leger order uitgevaardigd, waarin hij alle offi cieren en soldaten van hun eed ontslaat, terwijl bij zich voorbehoudt hen in betere lijden weder op te roepen, daar het Car- lismo wel geslagen, doch noch overwonnen, noch vernietigd is. Ten slotte dankt hij de bevolking voor haar moed en haar opoffering. Z. M. de Koning is te Tolosa aan gekomen en van daar weder vertrokken in do richting van Alsasua, met 30,000 man en 40 stukken geschut. Officieel wordt gemeld, dat acht Carlistische bataljons, na een bloedigen strijd, geweigerd hebben verder op de Re- geeringstroepen te schieten. Te Madrid is bericht ontvangen vanMartinez Campos, dat negen Carlistische bataljons zich te Pampeluna hebben onderworpen. De gemeenteraad van Madrid is voornemens illuminaties a giorno op reus achtige schaal in te richten bij gelegen heid van den te'rugkeer des Konings te Madrid. Men zal daaraan 100,000 franken ten koste leggen Don Carlos en generaal Lizzaraga met een strijdmacht, die men op 24,000 man schat, zijn zonder levensmiddelen of geschat in de Amezcuas ingesloten; zij trachtten de Alduides te bereiken om naar Frankrijk te ontkomer. Verscheidene divisien der Regeringstroepen rukken op hen aan. Bij duizenden komen de Carlisten to Tolosa genade vragen. I,t a 1 i e. De stad Tarsus in Cilicië, cens eeno Romeinsche provinciestad., de geboorte plaats van den apostel Paulas, was 26 Januari 11. het tooneel van een verwoes tenden brand, die naar schatting eeno waarde van f 1.800X00 heeft vernield. Onder de Romeinen was de plaats beroemd wegens hare beschaving en haren handel. Thans is zij verre van dat standpunt afgedaald. De bestaande brandweer was niet op do hoogte harer taak. Het vuur bx-ak uit in een gesloten winkel, welks eigenaar reeds eenige dagen afwezig was geweest. In den winkel bevonden zich o. a. eene groote massa lucifers, on ook eene groote me nigte ratten; de laatsten houdt men voor de brandstichters, door het verknagen der eerste. Ongelukkig is Tarsus, ofschoon nog eene plaats van 20,000 zielen, in dezen tijd des jaars zondei eenigen toevoer van water. Engeland. Z. K. H. do Prins van Wales is in het kamp van Nepaul aangekomen en nam daar Zondag deel aan een diner, waar bij sir Jung Bahadoor een dronk- wijdde aan de Koningin en op nieuw de gevoe lens van vrienschap uitdrukt, die hem tegenover Engeland bezielen. Maandag nam do Prins aan een groo te'tijgorjacht deel, waarbij zeven tijgers worden geschoten, waarvan zes door den Prins. Over de 600 olifanten deden bij deze gelukkige jachtpartij dienst. Z. K. H. de Prins van Wales en ge volg zal zich den 6 Maart te Bombay, aan bcord van de Serapis en de Osborne inschepen en wordt den 27 Maart te Portsmouth verwacht. Met do stoomboot Aconcagua, zijn van de westkust van Zuid-Amerika te Li verpool twee nieuwe soorten van schapen ingevoerd. De eerste soort bestaat uit twee fijn wit gewolde dieren, elk met vier lan ge horens, waarvan er twee opwaarts gaan en zich over den kop heen plooien, ter wijl de twee andere naar benoden, onder de oogen doorloopen. De tweede soort houdt het midden tusschen de Elamas en de Alpacas, bestaat uit drie stuks, een ram en twee schapen, met een dikke donkerbruine wol, die fijn is. De ram is ongeveer 3 voet hoog. Uit eene opgaaf van het grondbe zit van enkele rijke Britten, grondbezit in een graafschap, waardoor zij invloed kunnen uitoefenen op de verkiezing, blijkt o. a., dat er alleen 118 heeren zijn, die door zulk bezit van land, in één graafschap meer dan f250,000 inkomen 'sjaars heb-

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1