W. 4. Zeven tiende jaargang. A". 1876. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vrijdag' 28 Januari, VERKOOPING Vrijdag 28 Januari 1876, Buitenland. S111S O H BWEEKBLAD Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 cent, elke regel meer 7% cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. ure) van eene partij Oluicboomcn en Wilgc Tronken op liet Gfalgebohoerk te Sluis, op des namiddags één we. B e 1 g i e. 24 Jan. De werkstakingen in de kolen mijnen schijnen overal een einde te nemen. Men gelooft dat heden of morgen de ar beid voo goed als overal zal hervat worden. De eigenaren beweren dat er bij werklust een behoorlijk loon te verdienen was, en hebben niet toegegeven, en werden door eene flinke militaire en politiemacht ge steund en voor schaden en onaangenaam heden behoorlijk beveiligd. Het Journal do Charleroi meldt dat dooi' vreemdelingen geld onder de grèvis- ten is uitgedeeld en de autoriteiten daar op strenge maatregelen hebben genomen Zekere Cavalié, genaamd Pipe-en-bois, vluchteling van de gewezen Parijsche Commune is gisteren te Charleroi onder grèvistengezien. De politie isgewaarschuwd. 24 Jan. Te Cool kerke werd jl. Zater dag op den straatweg naar Brugge een vreeselijke misdaad gepleegd. Een meisje van 26 jaren, Justine Nachtegale, moest ongeveer 7 uur des avonds naar een naburigen winkel petroleum gaan halen en niet gerust zijnde op den eenzamen weg vergezelden haar een drietal kleine meisjes. Bij den terugkeer ontmoette zij den korpo raal bij het 2e regement van linie te Brugge, Richard de Groot, met wien zij vroeger in liefdesbetrekkingen gestaan had, die na eene korte woordenwisseling haar aanviel en in eene nabijgelegen sloot wierp en met het hoofd onder watertraelrtte te houden. De kleine meisjes liepen spoedig om hulp, doch vruchteloos waren de krachten van eenige toegeschoten vrouwen, om den booswicht zijn prooi te doen loslaten, wat eerst gelukte toen later twee mannen toe schoten; hoezeer toen nog levende, stierf echter het slachtoffer enkele uren later. Meer dan tijd was het dat de veldwachter en eenige bedaarde lieden toeschoten om den moordenaar aan de volkswoede te ont trekken, anders ware hot spoedig met hem gedaan geweest. De Groot bewust welke straf hem te wachten stond, heeft jl. nacht in de ge vangenis te Brugge, waar heen hij ge bracht was, door verworging een einde aan zijn leven gemaakt. Men meldt uit Brussel 21 Januari Dinsdag avond had te Laeken in liet Pa leis een hevigen brand plaats, die in eene schoorsteen was ontstaan. De Koning cn de Koningin bevonden zich in het Paleis; het vuur bereikte weldra do zolderkamers, doch dank zij de spoedige hulp dooi het militaire detachement aangebracht, werd het vuur weldra beperkt en overwonnen. De stoffelijke schade is tamelijk belang rijk de koepel, welke zich op het Pa leis bevindt, is erg beschadigd. De Belgische bladen melden, dat de politie op nieuw proces - verbaal heeft doen opmaken ten laste van een zaak gelastigde te Gent, beschuldigd van door middel van valsche papieren in het Nederl:- Indisch leger te hebben doen inlijven een gehuwd werkman, vader van drie jonge kinderen, die zijn gezin verlaten heeft en reeds te Harderwijk nroet zijn aangeko men. Duitschland. Op den slotberg te Freiburg zal in het voorjaar een villa gebouwd worden, die volgens de Oborh. Ztg., ter blijven de herinnering zal strekken aan een epi sode uit den oorlog van 187071. Ge durende dien oorlog bevonden zich nl. twee dochters van een inwoner van Frei burg in dienst bij een voornaam heer in Frankrijk. Toen de Duitsche troepen hu diens dorp doortrokken viel uit een der huizen een schot, waarop besloten werd het gansche dorp in de asch te leggen. De twee Duitsche meisjes smeekten nu den Duitschen troepen om verschooning voor het ongelukkige dorp, welke bede ver hoord werd. Uit dankbaarheid hiervoor laat nu do bewuste heer op den slotberg een villa bouwen, die hij aan de meisjes ten geschenke zal geven. Dit verhaal klinkt voorzeker romantisch genoeg. F r a n k r ij k. Verspreide geruchten door do Daily- News en de Bien Public van krachtda dige wapeningen door Frankrijk, worden op nieuw als onwaar ten stelligste tegen gesproken. De groote meerderheid van het Fransche volk, verlangt naar rust eu vrede, om zich van de geledene verliezen zoo veel mogelijk te herstellen om de herle vende handel en welvaart alzoo meer en meer te doen toenemen. Ook hebben de scheepsbeweging en in de Fransche marinehavens, slechts ten doel om andere schepen te vervangen, die hier en daar, naar scheepsgehrnik tijdelijk ont wapend en buiten dienst gesteld worden. Engeland. 't Blijkt thans uit een Hamburgsch blad, dat de bewerker der ramp te Bra merhaven, Thomas, reods in 1866 in han den der Engelsche politie geweest is, we gens vergrijpen van denzelfden aard, als het lot, dat hij aan de Mosel beschoren had. Daar' men toen echter geen termen tot strafrechtelijke vervolging kon vinden werd hij weder op vrije voeten gesteld. Passagiers voor zeeschepen mogen al meer en meer.voorzichtig worden, reeders, kapiteins en overheid al meer en meer toezien. Het geval te Bremen ligt nogversch in heugenis. Nu komt de Melbourne Ar gus vertellen, dat het schip Thójnasina Mac Lellan, van Londen te Melbourne aangekomen, aan boord had niet minder dan over de tachtig kisten dynamiet, te Gravesend ingescheept buiten kennis van den kapitein. Elke kist bevatte ook eenige gevulde pereusiedoppen. Slechts ééne der- kisten was gemerkt, de overige zonder merk, zoodat de geconsigneerde ze kon weige ren. Kapitein noch pasagiers hadden iots van de gevaarlijke lading geweten en dus in volle gerustheid de reis gemaakt. Zwitserland. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de heer Hofstede, de Nederlandsche gedele geerde op hot thans te Bern op nieuw vergaderd post-congres, als oudste lid in jaren de openingsrode van den heer Droz heeft beantwoord. In die toespraak deed de heer Hofstede het gewicht van het vroeger reeds tot stand gebrachte werk uitkomen. «De daaruit voortgevloeide weldaden zeide de Nederlandsche commissaris zijn zóó groot, dat de tot dusver van deze vereeniging uitgesloten landen zich zullen beijveren, ons te komen vragen hun ook een schuilplaats te verleenen in dit schoone gebouw, dat de woorden «beschaving eu vooruitgang" in den gevel draagt." Jl. Dinsdag hield het Congres zijn tweede zitting. De voorstellen van En- golands eu Frankrijks vertegenwoordigers, betreffende de porto's voor overzeesche ge westen, verschillen aanmerkelijk van elk ander. Engeland stelt voor 25 francs per kilometer Frankrijk slechts 6 francs, Duitschland wenscht het tarief op 20 fr. bepaald te zien. (D.) Amerika. In de Vereenigde Staten is eene bende ontdekt, welke sedert eenige jaren valsche eigendoms-bewijzen vervaardigde van gronden in Arkansas en in het Zuid- Oosten van Missouri. Deze bende heeft zoodoende het publiek opgelicht voor eene som van 30 millioen dollars en 12 mil- lioen hectaren grond verkocht, voorname lijk aan werklieden en andere personen uit Europa overgekomen. De hoofden der bende zijn inverzekerde bewaring genomen.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 1