BOOM VEEK00P1N G BOOMVERKOOPINGEN- AARDENBURG. Allerlei. Marktberichten. Advertentiën. TE HEILLE. 1°. Op Maandag 5 Januari 1876, 2°, Op Donderdag 6 Ja nuari 1876, TE ZUIDZANDE. 3°. opTonderdag 20 Januari 1876, op Donderdag 2 7 Januari 1876, St. Anna ter Muiden. Woensdag 26 Januari 1876, BOOMVERKOOPING Zaterdag 22 Januari 1876, acht paarden, zonder dat met zekerheid een bepaalde oorzaak kon worden aange geven. Eenige dagen geleden zijn er weder eenige runderen gestorven onder dezelfde geheimzinnige verschijnselen, en thans is door een deskundige geconstateerd, dat ver giftiging tengevolge van het voederen met hooge mate beschimmeld klaverhooi de eenige oorzaak is van al de sterfgevallen. De Maasbode verneemt uit een ver trouwbare bron dat men in de gevangenis te Rotterdam blij zal zijn als Jut opge ruimd is. Hij wordt dag en nacht door twee personen bewaakt, omdat hij herhaal delijk in vlagen van razernij verkeert, soms zoodanig, dat zes man hem nauwelijks be dwingen kunnen. Zijne vrouw moet zeer kalm zijn. Het Vaderland spreekt het bericht tegen dat de zaak van Jut en zijne huisvrouw in den loop der maand Februari voor het ge rechtshof te 's-Hage zal behandeld worden. Men verzekert aan dat blad, dat een zoo spoedige behandeling van de zaak schier onmogelijk is; immers moet voorafgaan een deugdelijk onderzoek van het Rotterdamsche en vroegere Haagsche proces door het O. M. eventueele aanvulling der instuetie op en kele punten, de verwijzing der zaak door de Rechtbank en het Hof, in raadkamer, het stellen der akte van beschuldiging, het maken der afschriften van het enorme dos sier ter griffie en het zich voorbereiden van den Voorzitter van het Hof voor de leiding der debatten, Dat alles vèreischt tijd en veel tijd. Dezer dagen had te Gerwen, in Noord- Brabant, het volgende curieuse voorval plaats. Een slachter kwam aldaar bij een inwoner om een kalf te koopen binnen tredende trof hij de vrouw des huizes aan de boterkarn werkzaam en vroeg haar of de baas niet te huis was, waarop de vrouw antwoordde: »ilc zal hem even gaan roepen." Middelerwijl had onze slachter eene kat, welke in den hoek van den haard zat, op gevangen en die in do boterkarn geworpen. De vrouw weder t'huis gekomen en niets van het gebeurde wetende, toog weder aan het werk toen zij echter de boter uit de stand wilde nemen, vond zij de doode kat daarin ze sprak echter niet van het ge beurde, maar dacht, ik zal u ook wel een poets hakken, Zij nam nu de doode kat en werkte daar de boter om, waarmede zij, na eerst den prijs vernomen te hebben, naar des slachters woning ging en daar de kluit boter bracht, zeggende aan zijne vrouw dat haar man die gekocht had, waarna de vrouw die betaalde en de boerin welgemoed naar huis ging. Men kan zich de veront waardiging van de bedrogene' voorstellen, toen zij de kluit boter doorsneed en de doode kat daarin vond. Heille, 29 Dec. Heden had alhier plaats het uitgeschreven examen voor de hoofdon derwijzersbetrekking aan de nieuw opgerichte openbare lagere school in deze gemeente. Van de dertien sollicitanten was er slechts één opgekomen. Eerst werd door den schoolopziener, de heer H. Q. Janssen te St. Anna ter Muiden bijgestaan door den heer Brevée, hoofdon derwijzer te Sluis, het theoretisch deel van het examen afgenomen, waarna men over ging tot het meer practisch gedeelte. Voor dit laatste waren uit Sluis herwaarts over gekomen, een twaalftal flinke Hollandsche jongens als hulptroepen, hij de moeielijkheid, welke zich voordeed om leerlingen uit de gemeente zelve daarvoor aan te wijzen. De uitslag van het examen was, dat de eenige sollicitant de heer Blackstone uit Leiden, voldoende proeven van bekwaamheid hebbende gegeven, op de voordracht werd geplaatst; zullende de Raad vermoedelijk reeds m de volgende week de benoeming doen. Grocde, 20 December. De van Wilder- vank en Veendam tot ons gekomen leeraar, de WelEerw,Ze.erGel. heer C, W. Pohlmann, hield in den namiddag zijne intreerede bij de Ev. Lutli. gemeente alhier naar aanlei ding van I Kor. 2. vs. 2. Des morgens was zijn Eerw. vooqgested door zijnen ambtsbroeder ds.. J- Bakker van Vlissingen. Diens tekstwoord was Math. V. vs 11 en 12a. De voorstelling geschiedde op waar dige wijze even als de intrede den ta lentvollen redenaar eer aandoet. Was des morgens het kerkgebouw goed bezet des namiddags was het door de tal rijke opkomst ook van de omliggende ge meenten zoo vol dat men elkander als het wareverdrong. Velen gingen huiswaarts uiterst voldaan en het is de vurige weusch van allen die' in den waren gods dienst eenig belang stellen dat ZEw. kracht moge ontvangen om aan zijn voornemen en zijne belofte getrouw te kunnen beant woorden. Op de Parijsche markt wordt thans met veel succes een Amerikaansclie nieu wigheid ingevoerd, namelijk kousen en sok ken gemaakt uit een mengsel van papier en mousseline, die niet meer kosten dan de prijs van het eenvoudig wasschen der katoenen of wollen kousen. Naar het schijnt verkoopt men in Amerika zeer veel van de papieren koussn tot groote verontwaardiging van de waschvrouwen. Een zeer rijke, zeer excentrieke Hol landsche dame, wier naam niet onbekend is, is op een muilezel naar de Herzegowina gekomen. Daar werd zij met krijgseer ont vangen. De troep schaarde zich in slagor de en presenteex'de wapens. De dame hield steeds op haar muilezel, een revue en strooi de rechts en links bankbiljetten. Na de wapenschouwing is zij op wat stroo in een hut gaan uitrusten. Deze dame beweert binnen drie maanden zegt zij, de Turken uit Europa te zullen verjagen. Zij zegt zelve een Jeanne d'Arc te zijn en hare eigenschappen te bezitten Zjj heeft ook een Hollandsche vlag mede. gebracht, die zij achter zich op den muil ezel laat wapperen. (D.) PREDIKBEURTEN SLUIS. OUDEJAARS-AVOND half 8 ure ds. H. Q. Janssen 2 Januari ds. van Riet 9 Dommisse. Sluis, 28 December. Boter SO c. per kilogram. Eijeren f 1,30 per 26 stuks. Oostburg, 29 Dec. De markt verkeerde heden in eene lus- telooze stemming de berigten der hoofdmark ten lager afkomende deed zich ook hier gel den, doch daar houders zich niet geneigd toonen aan lagere prijzen aftezetten bleef den omzet zeer beperkt, het verhandelde bragt onderstaande prijzen op Tarwe f9,00 a 9.40, nieuwe dito f8,G0 a9,00 Roggef 6,80a 7,25,Wintergerstf 6,20 a 6,50, Zomergerst f 5.80 a 6.10, Paardeboo- nen f8,20 a 8,50 Haver f4,00 a 4,50 erwten f 10, a 11.00. De Notaris K. F. KO.KSMft te Sluis, zal op de volgende dagen in liet openbaar ver- koopen des namiddags ten 1 ure ten verzoeke van den H.W.Geb. heer Baron BETI1UNE te Gent. 58 stuks Olmcboomcn waarvan één metende 2.05 M. in de koord. 42 stuks Popultcrcboomen, metende tot 1.90 in de koord, en 17 gave. regte en schoone Essckenboo- men metende tot 1 70 M. in de koord. Alles staande op de hofstede bewoond door Monsieur H. F. AERNOUDTS in de gemeente lleille des namiddags ten '1 «re, ten verzoeke van mej. de wed. S. LAKO landbouwster wo nende te Heille. Ongeveer 40 koopen zware lange en rechte Popiilicrcboomcn metende tot 2 Meters in de koord. Ongeveer 9 koopen Olmcboomcn, t Esschcnbooin, metende 1,50 Meter in de koord. Allen staande op de hofstede van de ver zoekster in de gemeente Heille. En ten verzoeke van J. JACQUES te Heille, ongeveer 2000 «tuks zaclitc cn harde Blokken. des namiddags ten 2 uren, ten verzoeke van mej. de wed. Izaak LUTEIJN Dz., te Zuid- zande. Ongeveer 30 Olmen Boomen, metende van 1 tot 1,60 Meter in de koord, eenige Populieren Boomen en ongeveer 70 stuks Tronken. Alles wassende op de hofstede van de verzoekster in de gemeente. Znidzande. des namiddags ten 1ure, ten verzoeke van Monsieur F. RISSEEUW Jannisz. ]land- bouwer te Znidzande. 1 partij Popnllercboomen en nige- veer 50 koopen Kaphout. Alles wassende op de hofstede van den verzoeker onder de gemeente Znidzande. ZEGT HET VOORT. te De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis, zal op des namiddags 1 uur. ten verzoeke van den heer DE BIE VAN WESTVOORDE te St. Kruijs hij Brugge op ZEds. Hofstede bewoond door Monsr. J. DE BRUIJNE te St. Anua, ter Minden in het openbaar ver- koopen 42 stuks gave en regte Olmcboomcn, metende van 1.75 M. tot 2.25 M. in de koord; en 6 stuks hoogstammige en mooie Esschcn- boorncn metende tot 1.75 M. in de koord. Wassende op de gezegde Hofstede. ZEGT HET VOORT. onder De Notaris h. f. ïiohshi, t<y~SlrAs zalop des namiddags 1 uur, ten verzoeke van Heer Abb. ZONNEVIJLLE in het open" verkoopen Ruim 30 koopen Olincn en Esscli boomen en Populieren Tronken, was sende op den Isabelladijk tusschen dcDraai brug en de Hofstede van den verzoeker. Vergadering aan de Draaibrug. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3