BOOMVERKOOPINGEN. Marktberichten Advertentiën. EEDE. Op Dinsdag"den 11 Januari 1876, TE HEILLE. 1°. Op Maandag o Januari 1876, 2<\ Op Donderdag 6 Januari 1876, TE ZUIDZANDE. 5°. op onderdag 20 Januari 1876, 4°. op Donderdag 2 7 Januari 1876, Naar men verneemt wordt in verband met uit Venezuela ontvangen berichten, het ramtorenschip Prins Hendrik uitgerust en zou het detachement mariniers, dat in Mei 1873 naar Atchin vertrok, per telegraaf zijn terugonthoden en met de Prinses Amalia •de reis naar Nederland aanvaarden. In de Midd. Ct. lezen wij, dat in de wintèrdienstregeling van het zuidernet dei- staatsspoorwegen met 15 December a. s. eenige veranderingen zullen plaats hebben. Voor wat de Zeeuwsche lijn betreft bestaan die in een wijziging van het vertrekuur van den exprestrein le en 2e klasse, die om 10 's morgens uit Vlissingen, 10.10 uit Mid delburg 10.32 uit (roes 11.11 uit Bergen op Zoom zal vertrekken en om 11.30 to Roosendaal zal aankomen. De personentreindie uit Roosendaal om 5 uren 's avonds vertrekt, zal dan om 5.45 vertrekken. Aankomst te Bergen op Zoom 0.5, te Goes 7.17 te Middelburg 7.49 en te Vlissingen 8 uren. De leden der tweede kamer van het hol' van appèl te Gent zijn aan een groot gevaar ontsnapt,daarin den nacht van Woens dag op Donderdag jl. een groot doel van het lijstwerk van liet plafond naar beneden is gekomen, waardoor de meubels, die er onder stonden, nog al zijn beschadigd. Indien dit tijdens de zitting ware gebeurd zouden be paald menschenlevens in gevaar zijn ge weest, daar alles is neergevallen óp de plaatsen van dc leden van het hof en der advocaten Naar men ons mededeelt, bestaat het voornemen om in het volgend jaar de epau letten bij liet leger weder in te voeren. (£7. Dagbl.) Op voordragt van den gkrnizoens- konim mdant majoor baron van Boecop en inet medewerking van den kapitein der ge nie Sturms, te vlissingen, zullen vele ver beteringen in onderscheidene kazernen wor den aangebracht. De rechtbank te Breda heeft ds. Koe ken. te Moerdijk veroordeeld tot overgave van het archief, of vijf gulden boete voor e'kc-.i dag zoolang de afgifte geweigerd wordt. Vrijdag avond jl. zijn bij een brand, die te 's Hage in een huis.op de Nieuwe haven uitbarstte, -twee kinderen omgeko men. De kinderen, een jongetje van drie en een meisje van vier jaren, waren alleen op de kamer. Zij hebben waarschijnlijk de petroleumlamp omver laten vallen en zicli toen uit vrees onder eene kast ver borgen, want toen men onmiddelijk na.lat de brand bemei kt was, op de kamer kwam loepen, kon men hen nergens vinden. Latei- werden de verkoolde lijkjes onder de kast gevonden. De moeder van het eene kind, een vóór weinige dagen bevallene kraamvrouw, die op eene andere kamer te bed lag, is met moeite gered en naar liet ziekenhuis ge bracht. De arme vrouw weet nog niet eens welk ongeluk haar getroffen heeft. Naar men verneemt hooft ook de hoer Schuurman oud-kolonel Van den genei-alen staf, de pen opgevat, om het werk van den heer Eenens in Belgie Les Conspirations militair,es de 1831, te bestrijden, en wel naar aanleiding van 'de tegen den Prins van Oranje (later Koning Willem II) uitgebrachte beschuldiging, alsof deze den gesloten wa penstilstand zou hebben geschonden. Onder de berichten uit Indië, met de voorlaatste mail ontvangen, werd mèdege- deeld dat de erfgenamenvan zekeren Dubois tegen den 24en dezer maand worden opge roepen, en het vermoeden uitgesproken dat deze Dubois de man zou zijn, wiens erfe nis tot een bedrag van minstens GO mil- lioen zoek geraakt is en door eenige' Belgen reeds sedert geruimen tijd te vergeefs ge zocht wordt. Het bericht werd dan ook in bijna alle Belgisscbe bladeu overgenomen. Dc vreugde over den gevonden schat is ech ter van korten duur geweest; in den Indiër van 6 November leest men „De nalatenschap van .Tan Anthony Du bois, in leven ads.-res, van de Lampongsche dis tricten, bedraagt iets minder dan millioenen hij liet nog geen f1700 na. waarvan hij het. gedeelte, waarover hij kon beschikken, bij testament aan zijne natuurlijke kinderen vermaakte. De oproeping geldt derhalve de rechthebbenden op het restant.'' Kadzaiid, 14 December. Wie dezer da gen in de noodzakelijkheid was door den grindweg in den Zwinpoldcr "t, zij t ranen naar Sluis te leveren of van d ar brand stoffen te halen, zal met ons Wel willen toestemmen dat gemelde weg meer en meer ondoorkomelijk wordt, en dat, hoe wel daaraan ook door grind- en pninbe- storting werkelijk reeds veel gedaan is deze redmiddelen totaal vruchteloos zijn. Waar nu voor miljoenen achats bijna tallooze spoorwegen elders in ons vaderland aangelegd worden, zoude het dan ook hier niet billijk en 'redelijk zijn dat de Staat zich eens over een weg ontfermde in een polder gelegen, van welks opbrengsten het domeinhestiiur nog weinig tij cis geleden ton nen gouds in 's Rijks schatkist gestort heeft. Refrancliemeiit. Bij de verkiezing van twee notabelen op 9 December jl. waren do aftredende leden de heeren J. B. Alme- kinders en J. A. Risseeuw en zijn gekozen J. B. Ahneiinders en Jannis Masclee. Oosibucg, 6 December. Heden hield de rederijkerskamer „Oefening en Vermaak" alhier hare eerste wintervergadering. Hoe wel het weer niet gunstig was mocht men zich toch verheugen een talrijk publiek bijeen te zien. De stukken liepen naar aller genoegen vlot van stapel terwij. deze genoegelijke avond met een danspartij besloten,werd. Grocdc, 15 December. Zondag 19 dezer, des namiddags zal D'. C. W. Pohimann livang. Lutli. predikant zijne intreerede al hier houden na des voormiddags door D". J. Bakker, eveneens Lutli. predikant te Vlis singen, aan de gemeente te zijn voorge steld. M/i'iulIjhr. 13 December. Naar wij ver nemen is bij de laatste stormen de Eliza- betkpolder, wederom niet gespaard voor vallen en overstroomingen, en zijn de daartegen aan te wenden voorzieningen, zoo beduidend dat de 'polderlasten tot hoven de f 100,, per hectare schijnen gestegen te zijn. Ook bij jdej Breede. Watering (Zuid-Beve land) schijnen nu en dan dijkvallen te ont staan en heeft men met oeverafneming te kampen, zoo zelfs dat eene afdoende stuiting en herstel van schaden, door sommigen op meer dan vijf ton geschat wordt. Proeve van hedendaagsche bouwkunde. Burgemeester en Wethouders van 's Gra- venhage hebben twee nieuwe heerenhuiziugen iu de nieuw aangelegde Sumatrastraat on bewoonbaar verklaard KANT(jftGJïRECtlT ÏE SUÏÏS. Zitting van 14 December 1875. Veroordeeld. J. V. te Eede. tot drie boeten, één van f 1, twee van f 3, subs. 1 dag voor ieder boete. A. v. d. E te Sint' Kruis, tot een boete van f 1, subs. 1 dag, beide in zake overtreding der ijkwet. li. J. V. te Sluis, tot eene boete van f 3, subs. 1 dag, ter zake liet loopen over eens anders iii den oogst staanden grond. C. de J. te Heille, tot eene boete van f 15, subs. 2 dagen, ter zake jagtovertreding. L. E te Sluis, tot eene boete van f 3, subs. 1 dag, ter zake het rijden over een anders in den 'oogst staanden grond en allen in de kosten van liet geding. Sluis, 14 December. Boter 80 c, per '/2 kilogram. Eijeren f 1,30 per 20 stuks. Oost burg, 15 Dec. Bij het invallende dooiweder en het sluiten der barieren was de handel zeer bemoeilijkt. Over hei algemeen was er anders nog al redelijke kooplust en werd iiet verhandelde aan vorige weekprijzen afgedaan. Tarwe f9,30 a 9,60, nieuwe dito f8,80 a 9,30, Rogge f 6,90a 7,25, Wintefgerst f G,40 a 6,70, Zomergerst f 6.00 a 6.25, Paardeboo- nen f8,40 a 8,60 Haver f 3,75 a 4,80, erwten f 10,80 a 11.40 Kanariezaad fa 30 32 PREDIKBEURTEN SLUIS. 19 December ds. Janssen. 25 Dijkstra. Héden overleed mijn geliefde echtgenoot MARIA LAKO, na eeu langdurig lijden tot mij en mijner kinderen, behuwd en klein kinderen diepe droefheid in den ouder ioui van ruim 74 jaren, na eene gelukkige echt- vereenigiiig van bijna 47 jaren. Heit,i.e. 15 December 1875. Ju. VAN HAL. A Igemeene Kennisgeving onder De Notaris K. F. KOKSiMA te Sluis zal ten verzoeke van den heer Ridder Chs. VAN OÜTRIJVE D'YDEWALLE te Brussel des namiddags ten 1 urein het openbaar verknopen 89 Lange, rechtstammige en deels zware Populici-cboouicn, waaronder zeer ge schikt voor werkhout en 28 stuks Oliuc- boonicii, Alles staande op de hofstede van den ver zoeker. bewoond door den heer P. J. van ACKER in de gemeente Bede. (Praatpolder). ZEGT HET VOORT. De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis, zal op de volgende dagen in het openbaar ver- koopen des namiddags ten 1 ure ten verzoeke van den H.W.Geb. heer Baron BETHUNE te Gent. 58 stuks OJ iiii-houiiH-n waarvan één metende 2.05 M. in de koord. •42 stuks Populicrcbooincn, metende tot 1.90 in de koord, en 17 gave, regte en schooue Esschcnboo- men metende tot 1 70 M. in de koord. Alles staande op de hofstede beWooiid door Monsieur H. F. AERNOUDTS in de gemeente Heille des namiddags ten 1 ureten verzoeke van mej. de wed. S. LAKO landbouwster wo nende te Heille. Ongeveer 40 koopen zware lange en rechte Popullcreboonicn, metende tot 2 Meters in de koord. Ongeveer 9 koopen Olincboomcn, 1 Esschcubooui, metende 1,50 Meter in de koord. Allen staande op de hofstede van dê ver zoekster in de gemeente Heille. En ten verzoeke van J. JACQUES té Heille,ongeveer 2000 stuks zachte cii hai'dc Blokken. des namiddags ten 2 urenten verzoeke van mej. de wed. Izaak LUTEIJN Dz., te Zuid zande. Ongeveer 30 Olmen Boomen, metende van 1 tot. 1,60 Meter in de koord, eenige Populieron Boomen en ongeveer 70 stuks Tronken. AUes wassende op de hofstede vaii dé verzoekster in de gemeente Zuidzande. dés namiddags ten l'A ureten verzoeke van Monsieur Pr. RISSEEUW Jannisz. land- houwer te Zuidzande. 1 partij Populierebooincu en ongo* veer 50 koopen Kaphout. Alles wassende op de hofstede van den verzoeker onder de gemeente Zuidzande. ZEGT HET VOORT.

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3