AANBESTEDING. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VM WESTELIJK 2EEUWSCH VLAANDEREN. N°. 57. Zestiende jaargang. A0. 1875. Vrijdag 6 Augustus. Algemeen overzicht. S111S C B fi WEEKBIAD Dit week blad. verschijnt' iederen Vrijdag. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommcrs 7 cents. Prijs der advertentiënvan 15 regels 60 cent elke regel meer 7cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. In<'ezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende beneyens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend dal op Vrijdag don 20"'" Augustus aanstaande des voormiddags ton 10 uren, door een hunner leden, daar toe door hen gecommitteerdin bi jzijn van den Hoofd-Ingenieur in hot llJc district van den Waterstaatin een der lokalen van het gewestelijk bestuur te Middelburg onder nadere goedkeuring zal worden aanbesteed Het BEPLANTEN van een gedecllo der provinciale wegen van den Rijksweg bij Breskens naar Groede van Schoondijke naar IJzendijke, van Oostburg naar Zuidzande van Neuzen naar Axelen van Hulst naar Walzoorden. Deze aanbesteding zal geschieden zoo als in het bestek en de voor-maanden is bepaald. Deze liggen ter lozing ter provinciale griffie van Zeeland op het bureau van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat te Middelburg, bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Sluis en Nouzen, cn verder op de plaatsen waar het gebruikelijk is, in de gemeenten AxelBiervlietBres kens, Bruinisse, Colijnsplaat, Goes, Groede, Hontenisse, Hulst, Kortgcne, Middelburg, Neuzen NieuwvliotOostburg, Sas van GentScherpenisse Schoondijke Sluis Stavenisse Tholen Vccro Vlissingen Westdorpe Wolphaartsdijk IJzendijke Zierikzeo en Zuidzande. Op den ld110" on 16,le" Augustus 1875 zal de noodige aanwijzing worden gedaan; terwijl aan het bureau van don Hoofd ingenieur te Middelburg, voor do werken in het algemeen en bij de voornoemde Ingeniours voor de werken in ieders res sort nadere inlichtingen te bekomen zijn. Middelburg den 23"cn Julij 1875. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. BUTEUX In Engeland heeft veel sensatie gemaakt eeno mededceling der ministers dat eciie wet tot bestrijding der misbruiken bij de koopvaardij vaart, weder niet in behan deling kon worden genpmen, iets dat vrij wel met afstel gelijk staat. De heer Plimsoll, die jaren lang zich in de bres stelde voor dezo wet cn die liet eindelijk zoover' had weten to brongen dat zij op het repertoire kwam, was, toen hij dat voorgenomen uitstel vernam zijn drift niet meestor en gafin hoewel niet zeer parlementaire uitdrukkingen zijne verontwaardiging lucht over de onverschilligheid die de minis ter aan den dag legde waar het het leven gold van zeelieden. Do reeders, die hun verrotte en onzeewaardige schepen toch in zoo zenden na ze boog te hebben ge assureerd geven minder om het leven van de opvarenden dan om do assuran- tiepenningen, en do voorgestelde wet nu strekteom geen onzeewaardige schepen meer te mogen uitzenden en zoodoende het leven van het scheepsvolk niet roekeloos in ge vaar te brengen. Hot protest van den heer Plimsoll vond bij velen weerklank, zoowol in als buiten het Lagerhuis, met dit gunstigo gevolg dat reeds een paar dagon naderhand de regeering met een tijdelijke bill voor één jaar to voorschijn kwam. De heer Plimsoll heeft zijn leed wezen betuigd over do door hem gebo- zigdo harde woorden en zich den dank cn do vereering verworven van de zee lieden en van allen, die de zoo ogoistische on onverantwoordelijke handelingen van de Engelsche reeders afkouron. De Regeeringstroepen in Spanje hebben in de laatste dagen eenige voordooien be haald de Carlistisehe troepen worden meer en meer naar het noordelijk gedeelte van liet schiereiland teruggedrongen eu hebben dezer dagen een vrij groot terrein ontruimd. Ongetwijfeld hebben de Carlis- ten zware verliezen geleden niet alleen door gesneuvelden eu gevangenen maar ook door talrijke desertien, die vooral dan veel voorkomen wanneer een zaak dreigt te gronde te gaan. Daarenboven heeft de Regeering zelve aan de Carlisten oen gevoelige slag toegebracht door de uitzet ting van de Carlistisch gezinde familiën. Tot nu toe scheen het te worden toege laten dat b. v. in Madrid wonende aan hangers van Don Carlos dezen openlijk met geld en goede woorden ondersteunden. Zelfs zorgde do geestelijkheid op waarlijk afdoeudewijze voor geld, dat aan oude goed- geloovige zieltjes werd afgetroggeld en naar Estalla gezonden. Nu deze bronnen zijn op gedroogd en daarenboven de Carlistisch go- zinde landbouwers weggejaagd en hun oogst verbeurd verklaard werdzal dit niet zonder invloed blijven op den vreesselijken burgeroorlog. Nauwelijks zijn de smartkreten van overstroomingen in Europa eenigszins ge stild of tijdingen uit Noord-Amerika bren gen nieuwe rampen ter onzer kennis. Ook daar zijn onderscheidene rivieren buiten hare oevers getreden en is eene ontzag gelijke oppervlakte overstroomd; de oogst is in Ohio grootendeels vernield en het spoorwegverkeer aldaar totaal afgebroken. Te Memphis wast de Mississippi op on rustbarende wijze, zoodat men voor over strooming der katoenvelden vreest. De opstand in de Herzogewina blijkt van veel meer gewicht dan aanvankelijk word gemeend. Als oorzaak moet worden be schouwd de willekeurige en tyranieke belastingheffing der Turksche boambten. Mortar, de voornaamste stad dier streek, is door de opstandelingen ingesloten, en reeds hebben de Turksche troepen bij een treffen de nederlaag geleden. Wel zal de de dappere volksstam voor de overmacht, die zeker spoedig zal aanrukkon, moeten bukken, maar het zal te bezien staan of niet hun stamverwanten, de bewoners van Montenegro, Servie en Bosnië hun partij zullen trokken, en dan zouden de Turken tegen die vereende krachten zich tot een zwaren strijd hebben aan te gorden. Do gezondheidstoestand in Klein-Azie wekt vrij groote bezorgdheid en met eeniga angst wordt de uitbreiding waargenomen die de cholera in Svrie heeft genomen. Zoowel in Antiochie als in Damascus neemt de sterfte toe. In laatstgenoemde plaats kwamen van 5 tot 11 Juli 1118 cholera gevallen voor van welke 506 met doode- lijkeu afloop. Door de Turksche regeering in vereeniging met de gezondheidscommissie worden maatregelen tol beperking genomen. Ook in het district Beuthem in Pruisisch Silezie hebben zich eenige ge vallen van Cholera met doodelijkcn afloop voorgedaan. De bodevaarten zijn er daar om verboden.

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 1