NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. AX 55. Zestiende jaargang. A0. 1875. Vrijdag 50 Ml Politiek overzicht. Buitenland. Binnenland. S L11S C H WEEKBLAD Dit weekb ad verschijnt ie'leren Vrijdag. Trijs per ('rie maanden f 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Trijs der a.lverteatiënvan 1—5 regels CO cent, elke regel meer 7% cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij he slaan. In gezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende beneyens A Ivertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten', te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO. i.ta«la:tiile Zaterdag 31 dezer za! niet l>ctrekkiug tot do verkiezing ecu csti'a uoiuuici* van dit blad vcr- acliijiarn. Frankrijk. Do uitgever Pion doet de erfgenamen van Napoleon III een proces naii ter verkrijging van frs. 107,000 schadevergoeding voor liet niet voitooijeii van liet werk des Keizers getiteld «In vie de (Y-sar." De erfgenamen beroepen zicli op de oor logsgebeurtenissen waardoor Napoleon III verhinderd is geworden het werk af Ie maken. De Kamer zet de beraadslaging over de wet op de verkiezing van den Senaat voort. Een deel der Kamerleden wenseht dat geen politie bij do electorale bijeen komsten moge toegelaten worden waar tegen de Minister Buffet bezwaren beeft in 'I midden gebracht. De directe belastingfen hebben over de oerslo 0 maanden -13 mitlioen boven do raming opgebrachl. Dc woorden Vrijheid Gelijkheid en Broederschap zijn van hut paleis het Elysée afgenomen en door de woorden Elysée national vervangen. Do Voorzitter en 2 leden van den Purijsche gemeenteraad en de prefect van politie gaan Maandag naar Londen om een feest bij den Lord-maijor bij to wonen. Duitschland. Graaf von Arnim is ern stig ziek; hij is te Lausanne- De achter- houder van diplomatieke stukkon ziet tegen de gevangenisstraf op die hij welligt moet ondergaan. De Meiwetten geven nog steeds stof tot verwikkelingen. Msgr. Brinkman was voornemens na dat hij uit zijn ambt ontzet was een lijd lang op reis te gaan, misschien om ge vangenisstraf te ontgaan. De politie echter vond heler hem te verzoeken te huis te blijven. Evenals Louise Luteau heeft ook een oude juffer to Eppelborn goedgevonden den Geost te krijgen. Vrome pelgrims kwamen om haar uit zeven wonden vloeijend bloed te zien en haar zegen te ontvangen. De Burgemeester dier plaatsheeft echter aan die domme geschiedenis een einde gemaakt door de vrouw in verzekerde be waring te laten nemen. In Silezië is de gemeente "Warmbrunn door plasregens en bergstroomen onder water gezet. Spanje. Het onvoldoend aantal soldaten belet de Rcgeering te Madrid om krachtige maatregelen te nemen. Er bestaan nog volstrekt geen kansen dat de oorlog spoedig geëindigd zal zijn. Dni-regaraij is in Cata- lonië 't geen in Barcelona schrik verjvekte, waar alles te wapen liep. Dan Carlos is te Villafrauca. I)e Koning e Tolosa. Deze laatste heeft kardinaail, Antonelli het Gulden Vlies geschonken. De berichten die van de heide vech tende honden of legers komen zijn steeds met elkander in togenspraak heide be schuldigen zij elkander van wreedheden; onder anderen heeft Carlos eon brief aan zijn waarden neef Alphonsus geschreven waarin hij hem beklaagt dat hij zich tol het doou van wreedheden laat gebruiken. Men verwacht dat Catalonië hot tooneel van bloedige gevechten zal worden. De Cariistcn verdrijven de verwanten en vrienden van liberalen. Zondag zijn 900 personen uit Tolosa, Vergara, Oaate en Azpeitia verjaagd. Er heerscht groote op gewondenheid. Rusland. In den om„ek van St. Peters burg woeden vreeselijkeboschbrandon. Het gevaar noemt voortdurend toe. In den ochtend van den 26" zijn te Sehastopol sterkoaardschuddingen waargenomen, waar door vele huizen werden beschadigd. Duitschland. Te Zahelsdorf bij Berlijn geraakten voor eenige dagen twee jongens van 12 tot 15 jaren bij het spelen aan het vechten. Een der jongens, 5 jaar oud, liep naar huis en Het zijn knikkers in den steek. Toen hij op aanraden zijner moeder die nu terug ging halen, deed .een der jongens, Rosenberg gelieeten, zijn makkers den voorslag hem te verdrinken. Deze vonden dit goed. Zij grepen hem nu en hielden hem zoolang in het water tot liij dood was, honden toen een steen aan het lijk en lieten het in het riet aan den kant van het meer zinken. De 4-jarige zuster van het ongelukkige kind zag op een afstand wat er gebeurde en vertelde het haar moeder. De jongens zijn gevat. F r a n k r ij k. Figaro vermeldt 'een karakteristieke trek van den Sultan van Zanzibar die de Malio- medaansche godsdienst belijdt. Toen Z. H. namelijk Vrijdag avond uit Engeland kwam en in het hotel du Louvre afstapte was de eerste zorg van zijn gevolg om uit de massa koffers met veel moeite diegene te voor schijn te halen waarin het compas was geborgen. Met veel moeite wordt deze ge vonden en zoodra de magneetnaald stilstaat buigen allen zich naar de richting van de Heilige Stad, en verzinken in diepe gebeden, ten aanschouwe van de aanwezigendie wanneer zij van eene reis komen er zeker eerder aan denken om zich te verfrisschen dan om hun dankbaarheid voor de goede aankomst aan den dag te leggen. Z. H. had er zeker aan gedacht dat hij nu in een werelddeel vertoeft waarin spoor wegongelukken aan de orde van den dag zijn en het vergaan van kolossale stoom- schepen helaas niet tot de zeldzaamheden behoort. Uit eene opgaaf gedaan door M""-' Mac Mahon blijkt dat door de overstroomingen in het zuiden van Frankrijk G00 personen het leven verloren, 6900 huizen vernield werden en de schade 100 millioeu francs bedraagt. Deze laatste is aldus verdeeld: Departem. Haute Garonne fr. 29,000,000 Lot ct Garonne fr. 24,300,000 Tarn et Garonne fr. 13,690.000 Ariègefr. 7,739^408 Audefr. 9,319,909 Girondefr. 3,000,900 Landesfr. 2,900,000 Gersfr. 2.100,000 Hautes Pyrenees fr. 1,000,000 Engeland. Twee garotters (berooving met geweld) zijn in Newgate gegeeseld. De een was 18, de ander 21 jaar oud. Elk ontvingen ze 25 slagen. Van den eersten tot den laatsten slag gilden ze om genade. Een jongen van elf jaar, die met steenen naar een spoor trein had geworpen, is veroordeeld om een aantal slagen met de berkenroede te ont vangen. Sluis, 29 Juli Morgen Vrijdag van 11 tot 2 ure zal de verkiezing plaats hebben van vier gemach tigden in het kiescollege der Ned. Ilerv. gemeente alhier. De aftredende leden zijn (le heeren A. Beun H. M. Hennequin W. P. V. Hennequin en J. H. L. G. lvriiger. Van meer dan eene zijde komt tot ons liet verzoek om medetedeelen welke predi kant den volgenden Zondag zal optreden. Wij zullen gedurende deze vacature die op gave doen volgens het officieel vastgestelde lijstje, waarop men in zooverre kan ver trouwen als de heeren predikanten niet on derling hunne beurt verwisselen. Zondag 1 Aug. ds. Dijkstra. i> 8 ds. Roemer. Tot notabele is bij de stemming op 23 dezer gekozen'de heer J Noest.. - Vrijdag 30 dezer zal alhier des na middags 3 ure eene openbare vergadering van Gemeenteraad plaats hebben. Punten van behandeling Benoeming Stembureau. Bedankt voor het beroep naar de Evang. Luth. gemeente te Groede door J. Bakker Cz. pred. te VHssingen. Een uit Atchin bij de Regeering ont vangen telegram van den 22" dezer luidt als volgtToewankoe Daoed is nog niet tot Sultan verheven. Het oorlogschip de- Schouwen werd bij Samalangan hevig bescho ten uit eene kampong van dien naam, welke daarop door drie oorlogschepen getuchtigd is. De gezondheidstoestand te Kotta-radja is ongunstigdaar huiten echter gunstig. Slechts enkele choleragevallen komen voor en de sterfte is gering.

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 1