NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Vrijdag 1» Juli, ÏEE^S l A^G Tentooustelliug te Oostburg. Politiek overzicht. VAN WESTELIJK ZEEÜWSCHVLAANDEREN. No. 52. SLFISCH Dit weekblad verschijnt iederen Vrijdag'. Prijs per drie maanden 1. Afzonderlijke nommers 7 cents. Prijs der advertentiënvan 1—5 regels 60 cent 3 elke regel meer 7'/, cent. Groote letters naar het ge tal gewone regels die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven de Redactie betreffende benevens Advertentiën (uiterlijk des Donderdags avonds 4 ure) en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij don Uitgever dezes, alles FRANCO. vaïXQE Op den eerslen Julij jl. hield do af- deeling Oostburg der Maatschappij tot be vordering van Landbouw on Veeteelt bare uitgeschreven© Tentoonstelling. Er zijn aangebracht achttien paarden, waaronder éénen bruinon vierjarigen •dekhengst behoorendo aan Cornelis Nag- tegaal te Knocke (Belgie) aan wien den eersten prijs is toegekend. Voorts zijn bekroondeene bruine ne genjarige merrie met den 1" prijs on oono zwarte morrie, oud vijf jaren, met den 3" prijs tocbohopronde aan den landbou wer J. B. Mabesoono te Oostburg ter wijl de 2e prijs is toegewezen aan de vosse merrie, oud 5 jaren, behoorende aan den landbouwer A. A. de Smet, mede te Oostburg woonachtig, al welke prijzen •uitgeloofd waren voor paarden geboren voor of op den 1" Juni 1872. Vervolgens zijn bekroond van do mer- riepaarden van 1 tot 3 jaren Een bruine merrie, oud 2 jaren, van 0. Meijsman, te Sinto Anna ter Muiden, le prijs. Een bruine dito, oud 3 jaren, van P. Mabesoono, te Sintc Anna ter Muiden, 2e P''ijs- Een zwarte merrie, oud 3 jaren, van C. Mooraart, te Oostburg, 3e prijs. Do aanvoer was niet ruim doch algemeen voldeed de kwaliteit. Wij betreurden liet dat niet één inlandscbo hengst aanwezig was; kunnen zij dan niet met de Belgische wedijveren bevestigend, voorwaar al een zeer treurig verschijnsel op het gebied der vrije paardenteelt, welke laatste niet schijnt te kannen wedijveren met strenge keuring onder flinke aanmoediging zoo als bij onze naburen do Belgen o. a. plaats beeft, en waaraan Jeverland ook zijne uitstekende paarden te danken beeft. Van het runderras waren or een zes en- twintig tal ten toon gestold waaronder vier stieren welke allo bekroond zijn, als Een zwartbonte tweejarige slier van 1. II. Mabesoono te Oostburg, lo prijs. Een vaalbontc tweejarige slier van F. de Bruyckcr tc Schoondijko, 2e prijs. Een vaal bonte tweejarige stier van A. A. de Smet lo Oostburg, 3o prijs. Een vaalbonte eenjarige stier van P. Mabesoono te Sinto Anna lor Muiden, een builengewonen prijs. Het doet ons goed to mogen vermelden dat alle de stieren de kenmerken droegen van door goede teelers tc zijn aangebracht ter tentoonstelling. De lijd is dé Ar, dat aan het rundvee oene groote zorg moet worden besleed. Sleedt vooruit. Lief hebbers! Uw voorbeeld moet navolgers maken Van do koeien violen Ion doel De le prijs aan ceno roodc 5jarige koe van C. Meijsman, te Sint Anna ter Muiden. De 2o prijs aan eene zwartbonte koe, oud 10 jaren, behoorende aan -J. B. Ma besoono, te Oostburg. De 3e prijs aan eeno zwartbonte koe, oud 4 jaren, behoorende aanJ. F. van Haelst, landbouwer to Philippine. Aan de vaarzen van 1 tot 3 jaren zijn toegekend le prijs, Eene zwartbonte ljarige vaars, behoorende aan Iz.'do Hullu, te Oostburg. 2e prijs. Eou grijsbontc vaars, oud 2 jaren, behoorende aan J. F. van Haelst, to Philippine. 3o prijs. Een zwartbonte vaars, oud 2 jaren, behoorende aan Iz. van Male, lo St. Kruis. Onder hot rundvee waren waarlijk scboone exemplaren Dat bot zoo geen prettige taak is keur meester te zijn beeft do ondervinding ook in dozen geleerd, want menigeen achtte zich verongelijktongelukkige uitkomsten heb ben eenzijdige keurcommissiën dus voort aan verdienen die aanvulling. Kapitale ge breken immers moeten ook bij de beoordco- ling overwogen wordon. Schapen waren er weinig aangevoerd als Irani en C ooijen welke bekroond werden, do ram behoorde aan den heer P. J. Buijck to Eede, zoomede een drietal ooijen en doan- dore drie ooijen waren aangebracht door L. A. Dierickx landbouwer teSchooudijke welke laatste den 1" prijs verwierven. De schapen konden onder do vrij goede gerangschikt worden. Varkens waren er drie tontoongesleld zijnde alle drie zongen minstons 6 maanden oud, waarvan er twoo behoorden aan B. I. Tas te IJzendijke en een aau F. B. de Bruij- cker te Oostburg alledrie zijn zij bekroond, bet laatste met den lo prijs. Hot waren goede exemplaren. (Wordt vervolgd.) Buitsebland. Zoowel te Dusseldorf als le Aken is de Minister F alk met luister ontvangen. Bij gelegenheid van een feest diner te Aken heeft hij o. a. een dronk gewijd aan alle partijen onverschillig van welke richting aan do geheele bur gerij van Aken. Ook te Essen is hij met ingenomenheid ontvangen. Hij beeft bij don heer Krupp gedejeuneerd. De socialisten te Berlijn beginnen nu reeds te werken op do verkiezingen voor den Rijksdag en hebben oono arbeids-ver- eetiiging opgericht. Er gaan klachten op tegen de regeering wogens bet aanmunten van goud geld daal de regeering hot goud duurder moot in- koopen dat zij 't mag uitgeven. (Koop 1402,5 uitgifto 1394 mark per pond.) Frankrijk. De ontzettende ramp die Toulouse en omstreken heeft getroffen beeft bijna nog treuriger naweeën. Nu 't water begint te vallen storten huizen in. Do massa onbegraven lijken, doode paarden onz. die tot ontbinding zijn overgegaan, ver spreiden oen ondragelijken stank. Reeds is de tvpbus in de hospitalen uitgebroken. Duizonden zijn van hun middel van be staan beroofd. De ellende is onbeschrij felijk men vindt de lijken meest in groepen; moeders, ecblgenooten enz. die hunne betrekkingen nog voor den dood wilden omarmen vond men in dien toe stand terug. Te Agen bereikte het water de 2do verdieping der buizen, die toestand duurde 36 uurde meisjes die in het klooster Notre Dame de Kevers hun opvoeding genieten hebben zonder eonig voedsel anderhalf etmaal op het dak van 't gebouw gezeten. De landbouwers hebben gebrek aan alles. Roovers en moordenaars schamen zich niet zelfs daar hun bedrijf uit te oefenen, vooral in de voorstad Saint-Cyprièn zijn velen vermoord gevonden. De Paus heeft 20,000 frs. gegeven voor do noodlijdenden 't geen zeer wordt ge waardeerd, trouwens Zijno Heiligheid beeft uit de geteisterde streken zelf ook steeds groote ondersteuning ontvangen (5 a 6 millioen.) Oostenrijk. Don 29 Juni is de oude Keizer Ferdinand oom van den tegenwoor- digon Keizer overleden. Hij loofde sedert 25 jaarals ambteloos burger op zijne goederen en muntte uit door goedhartigheid en lief dadigheid. In Praag zijn de feesten welke ter her innering aan Johannes Huss zouden ge geven worden verbodeu. De verkiezingen in Hongarije zijn feu voordoele der liberalen uitgevallen, alles is in vrede afgeloopen. Spanje. Nog altijd zijn de tijdingen uit bet ongelukkig Spanje bedroevend. Gevechten en schermutselingen, moorden diefstal zijn aan de orde van den dag. Als wetgever tracht Bon Carlos zijn treu rige vermaardheid te vergrooten. Hij beeft oen strafwetboek uitgevaardigd waarin een bepaling moet voorkomen dat allo aan hangers van da vrijheid van Godsdienst met eeuwigdurenden dwangarbeid bedreigd worden. Pauvre Sire H WEEKBIAD

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 1